Skocz do zawartości


Zdjęcie

drążek mocowany do ściany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

drążek mocowany do ściany
Chcę kupić sobie drążek do podciągania. Nie mam możliwości zamocowania go w futrynie, więc musi być przykręcony do ściany. Macie może doświadczenia z takimi sprzętami? Byłbym wdzięczny za sugestie, na co zwracać uwagę.

Np. ten robi całkiem solidne wrażenie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_slawi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-Wa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany
Drazek niczego sobie
Wazne tez z czego masz sciane zrobiona ,cegla ,pustaki itp bo kolki mimo iz jest ich 8 to 8mm nie sa jakims super zabezpieczeniem ja bym dal min 10mm ale ja sporo waze :)
  • 0

budo_jockey
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pŁd.

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany
ciekawy osprzęt 8O na tym czymś będziesz się całkiem w inny sposób podciągał niż na klasycznym drążku. I rzeczywiście normalna ścianka w pokoju mogłaby tego czasu późniejszego nie utrzymać.Zresztą, ja nie wiem :)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany

Drazek niczego sobie
Wazne tez z czego masz sciane zrobiona ,cegla ,pustaki itp bo kolki mimo iz jest ich 8 to 8mm nie sa jakims super zabezpieczeniem ja bym dal min 10mm ale ja sporo waze :)


Tu potrzebne sa conajmniej 12 i zdaje sie ze takie wlasnie sa w komplecie.

Ciekawy drążek, ale troche drogi.


MOCOWANIE DRĄŻKA DO ŚCIANY : PRZELOTOWO PRZEZ PROFIL : Ǿ13xǾ20


  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany
Kołki rozporowe? To jakieś nieporozumienie - Jeżeli zastosujesz proponowane przez sprzedawcę mocowanie to drążek nie ma prawa sie utrzymac na ścianie, chyba, że wykonanej z litego betonu. Zwróć uwage, że wystepuje tu siła wyłamująca i tak na prawdę tylko 4 kołki u góry dźwigają cały twój ciężar, jeżeli odległość miedzy górnymi i dolnymi parami kołków jest taka sama jak odległość uchwytów, wówczas na górną parę kołków działa siła równa twojej masie (a tak to tu wygląda) - kto nie spał w szkole na fizyce ten wie :)
Ponadto przy dynamicznym podciąganiu działa przez moment większa siła niż twoja masa...

Co prawda pewiem wpływ na mój pogląd co do pewności umocowania ma to, że mierzę wszystko swoją miarą (ważę 103 kg :) ), ale nawet jak jesteś znacząco lżejszy, to i tak nie wróżę, że długo sie tym nacieszysz.
Gdybym sam miał to zakupić (pomijając proponowany sposób mocowania, to w sumie ciekawa konstrukcja), wówczas w celu zmniejszenia sił działających na ścianę przymocował bym do niej dwa długie, pionowe i solidne dwu-teowniki, lub rury o przekroju kwadratowym i dopiero do nich "dośrubowałbym" drążek. Estetyka tego rozwiązania do dupy, ale dopiero będzie ćwiczyć na nim bez obaw.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany
Lepsze od tradycyjnego drazka bo mozna chociaz abs2 cwiczyc.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany
Ściana jest wykonana z cegły. Natomiast alternatywy dla kołków rozporowych po prostu nie widzę.

Na allegro sprzedają jeszcze np. takie sprzęty:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mają jak się wydaje większą odległość pomiędzy górnymi a dolnymi śrubami.

Ważę ok. 80 kg więc może nie będę narażał go na ekstremalne przeciążenia. Może ktoś miał szansę wypróbować takie urządzenie w praktyce?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany
Tak naprawdę cały drążek trzyma się na 4 górnych śrubach. Siła działająca na dolne jest wielokrotnie mniejsza. Myslę ze cegła i 12mm kołki powinny dać radę
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany

Myslę ze cegła i 12mm kołki powinny dać radę

a ja myślę, że nie :) , zwłaszcza w dłuższym okresie użytkowania - mój pogląd opieram na tym, iż mieszkam w domu z cegły i tu i ówdzie przy nim majstrowałem mocując do ścian przeróżne rzeczy, ale decyzja oczywiście należy do Ciebie.

Przemyśl sposób z mojego poprzedniego postu. Zamiast rur i metalowych kształtowników mozna użyć drewnianych kołków o przekroju kwadratu o boku co najmnie 5 cm (zależy od gatunku drewna) i też będzie gitara.
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany
Doświadczenia z takim sprzętem nie mam ale różne rzeczy do ścian i sufitów mocowałem :wink:
Drążek z Twojego pierwszego postu mocowałbym nad drzwiami, o ile wystarczająco wysokie mieszkanie masz :) Ze ścianą z cegieł jest o tyle problem, że możesz tarfić z kołkiem na zaprawę. I wtedy jest problem. Poza tym wierciłbym dziurkę wiertłem o numer mniejszym. Jak mi kołki wypadały to wstrzykiwałem w otwór nieco 'gluja' (kleju z pistoletu) i na ciepło wkręcałem. Prędzej idzie cegłę wyszarpnąć ze ściany niż kołek z otworu ;-)
Tyle budowlanych porad ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany
a moze poszukasz takiego, jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]? nie trzeba wkrecac, zakladasz jak chesz cwiczyc. co prawda nie wiem jak z waga. moje 85kg utrzymuje, ale przy 90 kolgi juz sie wyginal. i jak masz slaba framuge to zrobi wgniecenia :roll: ale dobra alternatywa, jesli nie mozna wsrubowac sie we framuge.
  • 0

martinrekk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drążek mocowany do ściany

K-Sport wiem, że to polski producent sprzętu konkretnie do treningu domowego, więc trochę bardziej zoptymalizowany do mniejszych wnętrz. Wyciągi nawet inaczej wyglądają na domową siłownię niż na zwykłą, znacznie mniej miejsca zajmują. Pokombinuj, może się przyda. Sklep internetowy, jak coś funkcjonuje.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024