Skocz do zawartości


Zdjęcie

CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
tez kiedys mialem problemy z zasypianiem
wracalem z treningu zjebany tak ze szok bylem spiacy/zmeczony a niemoglem zasnac...
i odkrylem joge
i nie ma bata zeby po godzinnej jodze wieczorcem nie zasnac i nie miec dobrego wypoczynku
to taka metoda ktora ja stosuje
  • 0

budo_święty
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
Ja chodzę spać o 1 lub 2 w nocy a zasypiam po co najmniej godzinie. Do wyspania kiedyś potrzebowałem 8 godzin ( po 4 godz spania chodziłem do tyłu a po 10 byłem wciąż zmęczony - za długie spanie też nie jest dobre ).

Jeżeli mam wstać o 7 lub 8 (bo np. do pracy mam cały tydzień na 8 ) to jeżeli się położę o 23 to i tak przed 2 - 3 nie zasnę.


Mój sposób na wstawanie ( walka z "leniuchem" ):
- nastawiasz budzik na odpowiednią godzinę
- budzik umieszczasz w miejscu, do którego nie dosięgniesz bez co najmniej podniesienia się do pozycji siedzącej
- od razu po podniesieniu się - odkrywasz kołdrę
- wstajesz powoli ale konsekwentnie ( "zerwanie się" nie jest zbyt zdrowe - może ci się nawet w główce zakręcić ostro :) )
- po wstaniu otwierasz okno i przy świeżym, chłodnym powietrzu robisz troszkę przysiadów, podskoków, wymachów ramionami itp ( chodzi o pobudzenie krążenia )
- a potem siusiu, umyć rączki, przepłukać twarzyczkę chłodną wodą i napić się czegoś :)


A żeby zasnąć?
- przewietrz pokój
- najlepiej zasypia się w pomieszczeniu chłodnym
- przed pojściem spać ( minimum 1 - 2 godz. ) porządnie się zmęcz - np. pobiegaj - a potem chłodny prysznic i coś do poczytania albo lajtowy film - po prostu wycisz się ( nie męcz za bardzo ani mięśni, ani mózgu bo w ogóle nie zaśniesz )
- unikaj komputera przed samym snem - ( jeżeli jesteś maniakiem to po wyłączeniu kompa w ciągu godziny pójdziesz spać z nudów :) ) Ja dużo czasu spędzam przed komputerem - służbowo - a jak do nocy siedzę i od razu idę spać to o wiele gorzej się wysypiam i rano często bolą mnie oczy
- kładąc się spać nie myśl o niczym, zwłaszcza o problemach - nic nowego nie wymyślisz a mózg i tak sam w nocy zadba o to, żebyś miał rano gotowe rozwiązanie ( stąd powiedzenie "prześpij się z tym problemem" )


A w kwestii organizacyjnej:
- ustal sobie konkretną godzinę o której chcesz wstać i trzymaj się jej w miarę możliwości przez cały tydzień ( a przynajmniej w dni robocze ) - po pewnym czasie będziesz się sam budził, bez budzika
- ustal maksymalną godzinę do której będziesz siedzieć danego dnia - najlepiej około 7-8 godzin przed pobudką i bezwzględnie się jej trzymaj
- nigdy nie pozwalaj sobie na "jeszcze 10 minut drzemeczki"
- ważniejsze rzeczy do zrobienia sobie notuj i nie zastanawiaj się tylko zabierz się do roboty
- mniej ważne zanotuj i zrób w wolnej chwili
- rzeczy nieważne zapisz i od razu wykreśl - nie zajmuj się bzdetami
- notatek nie wyrzucaj ( żeby zobaczyć ile już zrobiłeś i być zadowolonym z siebie :) )
- siadając do kompa wypisz sobie rzeczy do zrobienia, ustal limit czasu i nie baw się w oglądanie pierdół ( a jak już wszystko zrobisz to najlepiej od razu wyłącz kompa bo siedząc potem do północy czy do 8 rano to i tak w sumie zrobisz tyle samo czyli nic )


Tym prostym sposobem Twój dzień "wydłuży się" o kilka godzinek a Ty będziesz wypoczęty, zadowolony i będziesz miał czas i chęć na treningi :)


Ustal zasady i trzymaj się ich. Dyscyplina, dyscyplina i jeszcze raz samodyscyplina.

Ostatnia rada - ten tekścik najlepiej wydrukuj i zabierz się za to już DZIŚ



pozdrawiam

Wasz organizator
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
mozna tez wypic 2 litry wody przed snem. jesli nie obudzi cie parcie na pecherz, to zapach moczu na pewno :twisted:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
Ale jak wypijesz te 2 litry przed snem to obudzi cię to parcie lub zapach w środku nocy :D
Lepiej wypić tak koło godziny 3-4 rano to na ósmą powinno dać radę :D
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
4 tab magnez 1 tab cynku 30 min przed przytuleniem poduszki.Łatwiej uśniesz ,mocniejszy sen ,wypoczęty wstajesz.
  • 0

budo_rauko
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...

Gdzieś słyszałem, że można się wyspać np. w 2-3h z tym, że budzimy się co 20 min.
Wie ktoś coś o tym?:P Oczywiśvcie wiadomo że to tylko oszukiwanie mózgu i z odpovczynkiem nie ma nic wspolnego...

Ja słyszałem, udowodnili to chyba naukowcy amerykanscy. Można skrócić bardzo czas odpoczynku jeżeli śpi się co pewien czas, okresów odpoczynku jest wtedy kilka, są bardzo skrócone i o śmiesznych porach. Myślę, że jest to niewykonalne, w koncu człowiek powinien spać w nocy - do takiego trybu jest przystosowany i tak żyje całe społeczeństwo. A co do rannego wstawania - podobno po pięciu tygodniach rannego biegania organizm sam się przystosuje i będzie zregenerowany na odpowiednią, wczesną porę( o ile da mu się te 7 h snu!)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
8O

czytaj posty zanim bedziesz dziwne rzeczy pisal. wyjasnilem dokladnie o co w tym chodzi, a w temacie jestem akurat bo mam zamiat samemu to sprobowac.

a jedyne, co stwierdzono, to ze najzdrowszy jest tzn free running sleep, czyli kladziemy sie do lozka jest jestesmy zmeczeni, wstajemy jak jestesmy wypoczeci. tak jednak moga zyc tylko milionerowie i bezrobotni :wink:
  • 0

budo_marna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
Mi w porannym wstawaniu pomaga ułożenie budzika/komórki z dala od łóżka, żeby trzeba było wstać go wyłączyć. Jak już wstanę to raczej do łóżka nie wracam
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
ja wymyslilem, ze wpoczatkowej fazie polifazy bede sobie przyklejal komorke do nogi, zeby mnie wibracje budzily, bo sam alarm zdazalo mi sie przespac.

(prosze bez zartow na temat tych wibracji, z komorka w dupie raczej nie zasne :P )
  • 0

budo_kuraś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...

Żeby łatwo zasnąć musisz być wykończony fizycznie. Porób sobie jakieś intensywne ćwiczenia przed snem a uśniesz jak mały miś. Jak pójdziesz wcześnie spać to i wcześniej wstaniesz.


Nie wydaje mi się żeby intensywne ćwiczenia pomogły ponieważ takie ćwiczenia mocno pobudzają organizm itd. a poza tym rano kolega chce rano wstac i robic trening.

W takim przypadku polecam seks przy ejakulacji poziom hormonu odpowiedzialnego za sennosć wzrasta nawet 2 krotnie.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024