Skocz do zawartości


Zdjęcie

CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukas008
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
CHCIAŁO WSTAĆ Z RAŃCA PÓJŚĆ POBIEGAĆ.Mam mały problem od września zapisuje się na SW i chciałbym troche przed tym poćwiczyć ale problem polega na tym że siedze do późna w nocy bo mi sie spać nie chce i rano za nic nie moge wstać. Co zrobić ? może przemęczyć się kilka dni i iść spać o np. 23 , tylko niewiem czy to pomoże . Mam zaj....ste chęci zanim sie położe ale rano jest tragedia :?

Może ktoś też tak miał ? 8O
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
Ja miałem taki problem. Ale znalazłem kolege który też biega rano i niema tak wielkich problemów ze wstawaniem jak ja i mnie budzi. pisze do mnie sms'y aż wstane :) Tylko na początku są takie problemy (przynajmniej w moim przypadku tak było).
  • 0

budo_siwy89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
Żeby łatwo zasnąć musisz być wykończony fizycznie. Porób sobie jakieś intensywne ćwiczenia przed snem a uśniesz jak mały miś. Jak pójdziesz wcześnie spać to i wcześniej wstaniesz.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
to prawda
  • 0

budo_lukas008
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
A o to dowód że mówie prawde :o kurde siedze i przeglądam oferty biur podróży a spać się dalej niechce :?

niektórzy chyba niedługo będą wstawać do pracy 8O współczuje
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
żeby tylko nie było pretensji, że to głupia rada :wink: : poproś kogoś (najlepiej młodszego brata, siostrę) żeby o wyznaczonej godzinie dawali Ci w mordę mokrą szmatą, albo zaczynali naparzać Cię i dusić w łóżku. Adrenalinka już nie pozwoli zmrużyć oka. A ostry trening dnia poprzedniego to obowiązek - ja po tym śpię jak aniołek.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
to glupia rada ;) jeszcze sie pomyli i przez sen zabije napastnika i bedzie tragedia w rodzinie... choc pomysl ze szmata niezly :)

a co do przemeczenia to nie do konca tak. sam kilka razy mialem tak, ze jak wracalem poznym wieczorem z bardzo intensywnego treningu to z przemeczenia mialem problemy z zasnieciem. wiec trtzeba uwazac zeby nie przegiac. najlepiej zmeczyc sie w poludnie intensywnym treningiem, wykapac sie i pod wieczor sennosc sama powinna przyjsc. przynajmniej ja tak mam ;)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
ustaw sobie kilka razy na wczesna godzine budzik i po sprawie...nie widze wogole problemu...
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
nechrist ma racje w dodatku mozesz byc zmeczony a spac sie i tak nie chce to jest najgorsze dlatego proponuje zmienic godizny chodzenia spac i wstawania mozesz sobie np o 30 min tygodniowo wczesniej klasc sie spac i wstawac az si eprzyzwyczaisz..
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
a i zaponialem dodac ze jesli wolisz siedizec do pozna niz wstawac rano to moze powinienes biegac poporstu wieczorem.. to byloby chyba najprostsze wyjscie :wink:
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
Po pierwsze istnieje cos takiego jak tzw zegar biologiczny. Nie da sie tak poprostu, bez negatywnych konsekwecji nagle go przestawic. Sen to wbrew pozorą bardzo złozony oraz wazny dla organizmu proces. Szegolnie dla obciazonego organizmu sportowca. Nie dziw się więc ze jesli wstaniesz za wczesnie (bedziesz spal za krótko) to będziesz niewyspany i będziesz mial trudnosci ze wstaniem. Nie dziw sie rownież ze masz problemy ze wczesnym zasnięciem bo taka zmiana w rytmie dnia wiąze sie to ze zmiana pracy miedzy innymi ukladu hormonalnego (melotonina). To normalne. Przemęczanie sie nie jest dobrym rozwiazaniem, bo jesli rzeczywiscie zasniesz wczesniej to tylko dlatego ze będziesz potrzebowal więcej snu na regeneracje, a długotrwałe obciazenia zdrowe nie są. Nie pomyslales ze moze lepiej sie wyspac i dac organizmowi odpoczac niz biegac wczesnie rano? Znajdz sobie dogodniesza pore , to na pewno bedzie latwiejsze i wygodniejsze rozwiązanie.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
ten pomysł ze szmatą rzeczywiscie niezly :) :) ewentualnie mozna tez wylewac wiadro wody to przynajmniej juz poranna toaleta bedzie zapewniona :)

a tak na serio to jak pare razy sie zmusisz zeby troche wczesniej isc spac to na pewno sie do tego przyzwyczaic. poloz sie do lozka i policz baranki czy cos :P albo posluchaj piosenke "dance me to the end of love" cohena :) :)
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
Melatonina oczywiscie - literowka wynikajaca z pospiechu ;)

No a jak koniecznie chcesz rano biegac to musisz troche pocierpiec, przyzwyczaisz sie. Tylko nie przesadzaj poprostu.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
Pomysl ze szmata jest niezly ale nie probowalem :) Ja mam inny sposób - bierzesz pilota do wierzy do lozka jak otwierasz oczy wlaczasz ulubiona muze co jak red bull dodaje skrzydel, wstajesz i biegniesz :wink:
  • 0

budo_ctx
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
Gdzieś słyszałem, że można się wyspać np. w 2-3h z tym, że budzimy się co 20 min.
Wie ktoś coś o tym?:P Oczywiśvcie wiadomo że to tylko oszukiwanie mózgu i z odpovczynkiem nie ma nic wspolnego...
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
Masz na myśli sen polifazowy. Polega na chodzeniu co 4 godziny spać na 20-30 minutowe drzemki. Poczytaj w necie.

Niestety w naszych realiach nie do zastosowania, bo każdy musi siedzieć dłużej w szkole/pracy niż 4 godziny, a przecież na środku lekcji czy podczas pracy nie pójdzie się po prostu przespać :P
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
ostatnio chyba było w focusie cos o spaniu, ale nie wiem w jakim numerze. jak masz dostep to poszukaj.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
skoro juz o tym piszecie, to podziele sie, ze wyprobowuje to od 17 wrzesnia.
ctx to nie jest oszukiwanie. polega to na niejako zmuszenie mozgu do wchodzenia w REM od razu po zasnieciu, a nie po 40 minutach. teoretycznie powinno dzialac. problem w tym, ze nie wiadomo jakie to ma efekty dlugotfalowe. no nic, dowiem sie w ogole, czy bede w stanie wytrzymac. 8)
matgaw ja mam wlasnie szanse, ze uda mi sie zrealizowac. zajec bede mial nie wiecej niz 2h dziennie, a praca tylko w wikendy z 30 minutowa przerwa. wiec nie powinno byc problemu z drzemka co 4h. ahh, jeszcze dwa tygodnie ;]
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
No to czekamy, sam jestem ciekaw efektów i w jakim czasie się da przystosować :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ...
hmm to ja moze jak zaczne to zaloze temat osobny, i bede swoje (nie)postepy notowal.
wg netu potrzeba ok. dwoch tygodni, w czasie ktorych jest duze pozbawienie snu. najlepsze zrodla jak na razie to chyba to, gosc mowi, ze pol roku byl polifazowcem, a przestal ze wzg na swiat zewnetrzny.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024