Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kravka w zyciu....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Kiedys kiedy cwiczylem KM tez myslalem ze jest to jakas metoda (paluchy w oczy itd), ale w przeciwienstwie do Cichociemnego sprawdzilem to z gosciem z BJJ. Wnioski - to nie dziala kiedy ty wsadzasz mu palce w oczy to oni ci robi cos w podobnym stylu albo kuli glowe tak ze ty nie mozesz trafic. Pomyslalem wiec podobnie jak cichociemny tylko wnioski wysnulem inne zamiast czekac na kaplice zapisalem sie na BJJ.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

chciałem tylko przez to powiedzieć, że trzeba do końca walczyć i lepiej próbować się bronić każdym sposobem nawet mającym małe szanse na sukces niż pogodzić się z porażką...

No jasna sprawa, ciężko się z tym niezgodzić :wink:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Siemka SinglauB.

chlopie. ja myslalem ze ponizej poziomu sprzed paru lat to sie juz nie da zejsc.
a jednak czlowiek sie cale zycie uczy

3mam za Ciebie kciuki stary.
za Ciebie i Twoja cierpliwosc :wink:



p.s. palce w oczy.... no ja pieeerdole.:)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Hyhy paluchy w oczy hyhy
Nie chcę mi się nawet komentować.
Dużo wniosłem do dyskusji prawda?
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Hyhy paluchy w oczy hyhy
Nie chcę mi się nawet komentować.
Dużo wniosłem do dyskusji prawda?


a co chcesz wniesc do dyskusji ktorej poziom jest tak niski ze wypadalo by zamknac ten temat? :wink:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Nie no generalnie temat nie jest zly wrecz powiem calkiem sympatyczny dla rozluznienia i ewentualnie przemyslen ale tylko w wypadku kiedy wypowiadajacy sie trzymali by sie tematu a tu sie wywiazuje kolejna dyskusja na temat skutecznosci wkladania palcow w oko nie potwierdzona nawet praktycznymi doswiadczeniami ehh ... nie korzystaliscie z umiejetnosci to poczekajcie z komentarzami az sie chociaz jedna taka osoba wypowie .. :roll:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
A ja tam miałem okazję wsadzic palce w oczy w walce i działa.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Przy dobrym duszeniu nie zdążycie wsadzić niczego w oczy przeciwnika, to samo przy dźwigni. Tym bardziej, jak wam wejdzie np. za plecy. Generalnie to bez urazy, ale myślę że wiele trików z kravki sprawdza się w starciu z tylko niedoświadczonymi przeciwnikami.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Te tzw. brudne sztuczki sa tak proste że nie trzeba się ich uczyć, w walce z cokolwiek umiejącym przeciwnikiem nie są w stanie być techniką kończącą dodatkowo ich prostota powoduje że stosu?ąć je do ataku można spodziewać się takiej samej kontry. Jedyny sens użycia widzę wtedy gdy działają jako odwrócenie uwagi zmiana kierunku ataku itp. ale wtedy muszą być poparte jakąś normalną techniką.
  • 0

budo_qwerty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Generalnie to bez urazy, ale myślę że wiele trików z kravki sprawdza się w starciu z tylko niedoświadczonymi przeciwnikami.


Jestem tego samego zdania z tym, że imo Krav Mage trenuje się właśnie na wypadek starcia z takimi przeciwnikami. Szczerze wątpię żeby jakiś sensei zaatakował kogoś na ulicy.

Te tzw. brudne sztuczki sa tak proste że nie trzeba się ich uczyć, w walce z cokolwiek umiejącym przeciwnikiem nie są w stanie być techniką kończącą dodatkowo ich prostota powoduje że stosu?ąć je do ataku można spodziewać się takiej samej kontry. Jedyny sens użycia widzę wtedy gdy działają jako odwrócenie uwagi zmiana kierunku ataku itp. ale wtedy muszą być poparte jakąś normalną techniką.


Możesz się zdziwić ale palce w oczy też trzeba umieć włożyć. Jeżeli zrobisz to poprawnie nie powinno być żadnej kontry.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
....a niejaki pan K.Sawicki ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) napisał że :"tzw. IZRAELSKIE CZARNE PASY ZE SZKOŁY MISTRZÓW w chwili obecnej to najlepiej wyszkoleni zawodnicy na świecie ISRAELI KRAV-MAGA JAKO NOWOCZESNY I KOMPLETNY SYSTEM WALKI I SAMOOBRONY...." ....hmmmm ,to jak to się to ma do tego co zostało napisane wcześniej o tych brudnych sztuczkach?:)
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Chyba tak, że poradzą sobie z niejednym bez konieczności użycia wspomnianych brudnych sztuczek. :twisted:
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Możesz się zdziwić ale palce w oczy też trzeba umieć włożyć. Jeżeli zrobisz to poprawnie nie powinno być żadnej kontry.

Ćwiczylem Krav Mage parę lat więc coś tam wiem o wkładaniu paluchow w oczy i moja opinia na temat skuteczności tych trików bierze się z moich własnych doświadczeń i konfrontacji z BJJ boksem czy shootfightingiem. Nie da się pójść na skróty i za pomocą takich sztuczek wygrać z zawodnikiem, co innego jeżeli dochodzi do konfrontacji z amatorem.
  • 0

budo_qwerty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Zgadzam się w pełni z tym, że w konfrontacji z jakimś doświadczonym zawodnikiem wszystkie combatowe sztuczki mogą nic nie dać. Jednak jak już napisałem na ulicy bardziej prawdopodobne jest to, iż będziemy mieli do czynienia z osobą mniej doświadczoną.
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Jak to wcześniej

Mnie dziwi inna rzecz: bardzo wiele osób postrzega Krav Maga jako „coś gdzie nauczą cię kopać po jajach i wsadzać palce w oczy” co ma się ni jak do tego co jest na treningach.

Też mnie to dziwi. Zwłaszcza,że niektórzy jak twierdzą, mieli doświadczenia z KM, więc wiedzą, że np.te "paluchy" to tylko taki "dodatek" - tak na wszelki wypadek. Jak masz możliwość - zastosuj...i to głównie jako szoker, a nie "el gran final"... BTW samo wykonanie - to też nie jest tylko łapanie za łeb i dłubanie :lol: .
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

jak już napisałem na ulicy bardziej prawdopodobne jest to, iż będziemy mieli do czynienia z osobą mniej doświadczoną.

czyli techniki KM działają tylko na mniej doświadczonych? to po co to trenować?
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
miałem na myśli - jak się ma to ,że ktoś pisze- "krav maga to kompletny i nowoczesny system walki" do tego ,że "krav maga to zbiór tanich brudnych sztuczek skutecznych jedynie w konfrontacji z niedoświadczonym przeciwnikiem" - o czym się tu pisze....
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

miałem na myśli - jak się ma to ,że ktoś pisze- "krav maga to kompletny i nowoczesny system walki" do tego ,że "krav maga to zbiór tanich brudnych sztuczek skutecznych jedynie w konfrontacji z niedoświadczonym przeciwnikiem" - o czym się tu pisze....

Aha, OK...nie zakumałem :wink:
No jeśli tak, to właśnie ma się to nijak (o co, jak mniemam Ci chodzi :roll: ) a wynika to z takiego, a nie innego postrzegania KM :? - o czym było wyżej. Cóż...
Pozdrawiam
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

jak już napisałem na ulicy bardziej prawdopodobne jest to, iż będziemy mieli do czynienia z osobą mniej doświadczoną.

czyli techniki KM działają tylko na mniej doświadczonych? to po co to trenować?


Treningi KM uczą najbardziej skutecznych sposobów poradzenia sobie z typowymi zagrożeniami w codziennym życiu. Na ulicy masz małe szanse zostać zaatakowanym przez mistrza bokserskiego, championa Muay Thai, czy znawcę BJJ. Twój napastnik nie stanie w pozycji do walki, nie podniesie pięści do gardy, tylko lewą ręką złapie cię za ubranie, a prawą pięścią będzie cię tłuc w twarz i głowę. Bedzie to robić zupełnie bez techniki, za to z wielką siłą i determinacją. Jest to najczęstszy sposób ataku w sytuacjach ulicznych. Ile razy podczas swoich treningów ĆWICZYŁEŚ sposoby radzenia sobie w takiej sytuacji?

A propos wpychania palców w oczy: kiedy jeszcze byłem piękny i młody i ćwiczyłem Kung Fu, podczas sparringu partner wpakował swój mały palec w moje prawe oko (mam nadzieję, że zrobil to przypadkowo ;) ). Pamietam eksplozję bólu, po której zwinąłem się w kłębek na dobre pół minuty. Gdyby to była prawdziwa walka, byłbym załatwiony na amen.
Pytanie do osób ktore rzekomo testowały te techniki w sparingach: czy robiliscie to z intencją zrobienia krzywdy przeciwnikowi?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Twój napastnik nie stanie w pozycji do walki, nie podniesie pięści do gardy, tylko lewą ręką złapie cię za ubranie, a prawą pięścią będzie cię tłuc w twarz i głowę. Bedzie to robić zupełnie bez techniki, za to z wielką siłą i determinacją. Jest to najczęstszy sposób ataku w sytuacjach ulicznych. Ile razy podczas swoich treningów ĆWICZYŁEŚ sposoby radzenia sobie w takiej sytuacji?


A czego na krav madze uczą w takiej sytuacji? Jakie są możliwości? Jedyne co mi przychodzi teraz do głowy to rzut/obalenie albo bycie szybszym w rękach :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024