Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dynamika ruchu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Dynamika ruchu
Do zalozenia tematu natchnal mnie post

mam pytanie - czy statyczne ataki sa cwiczone pozniej, kiedy tori juz umie za pomoca roznych manewrow wytworzyc dynamike ruchu, czy to zupelnie osobna bajka?


Wytwarzenie dynamiki ruchu w dowolnych warunkach jest tematem niezwykle fascynujacym mnie ostatnio. Wiadomo, ze im bardziej doswiadczony atakujacy, tym trudniejszy atak i tym mniej traci rownowage podczas ataku.
Jakies pomysly na ten temat? cwiczycie to systematycznie, czy to raczej terra incognita?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu

...cwiczycie to systematycznie, czy to raczej terra incognita?

Raczej Terra Deflorata... 8)
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu
My cos takiego robimy (chyba :P ). Nasz instruktor (hi RB :) ) koncentruje sie na na wytraceniach, czyli destabilizacji postawy uke. Tekatana, tori fune, bioderka, te sprawy. Jesli tak zrozumiales moje pytanie o wytwarzanie dynamiki ruchu, to takie cos sie u nas ma miejsce, ale poki co sami poczatkujacy w sekcji, wiec inicjatywa uke w postaci "napierania" w kierunku tori jest zazwyczaj niezbedna przy atakach trzymanych. Przy uderzanych sam w sobie atak ma w sobie ta dynamike, bo uke musi skrocic dystans, ale staramy sie nie biegac za duzo. No chyba ze pod koniec treningu i 2 litrach wypoconego potu :) wtedy sie wlacza wiekszy luzik ;)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu
to jest ciezka sprawa z ta dynamika. ale mam nadzieje, ze jak wpadne do montrealu to mnie oswiecisz i wszystko bedzie jasne.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu

to jest ciezka sprawa z ta dynamika. ale mam nadzieje, ze jak wpadne do montrealu to mnie oswiecisz i wszystko bedzie jasne.

Z tego co widze to zjemy razem serniczek -- to zdaje sie jest maximum twoich mozliwosci jesli chodzi o trening w aikido :lol:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu

Z tego co widze to zjemy razem serniczek -- to zdaje sie jest maximum twoich mozliwosci jesli chodzi o trening w aikido :lol:


to wpadnij wodzu i pokaz mi slynna krawedz. a ja odwzajemnie sie serniczkiem :) .
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu

to wpadnij wodzu i pokaz mi slynna krawedz. a ja odwzajemnie sie serniczkiem :) .

Sam sobie wpadaj. Co to ja jestem jakis klaun zeby robic pokaz? Bylem 300 km od ciebie nawet ci sie nie chcialo dupy ruszyc. :roll: Nie warto nawet z toba dyskutowac.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu
Kto to sie tu stale czepial o osobiste wycieczki...? :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu

Kto to sie tu stale czepial o osobiste wycieczki...? :roll: :roll: :roll:

Tej, ja chyba znowu mam deżawi... :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu

Sam sobie wpadaj. Co to ja jestem jakis klaun zeby robic pokaz? Bylem 300 km od ciebie nawet ci sie nie chcialo dupy ruszyc. :roll: Nie warto nawet z toba dyskutowac.


post factum wiadomo, ze szkoda bylo biletu. chociaz moze nie: fajnie byloby popatrzec jak uciekales przed aikim :) .
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu
Fakt jest faktem że przed osobą bardzo doswiadczoną w swoim stylu walki, bardzo trudno jest wykonać technikę aikido.

Miałem okazję swego czasu uczestniczyc w treningu płk. Tarsowa(ci co znaja to wiedzą) z bokserami z Dynama Kijów i powiem szczerz, że nie odwazyłbym sie strać wykonać technik aikido na nich. Aczkolwiek rady i demonstracje płk.Trasowa na w/w bokserach nie tyko były efektywne, ale równeiż były bardzo pouczajce.

To co pisze Szczepciu to rzeczywiście jest bardzo interesujacym zagadnieniem, a mianowicie jak sobie radzicie z atakiem profesjonalisty, tzn. osoby cwiczącej sówj styl nie 10 lat ale znacznie wiecej???

Chetnie poczytam wasze opinie , nie uwazam się za specjaliste w tej dziedzinie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu

Fakt jest faktem że przed osobą bardzo doswiadczoną w swoim stylu walki, bardzo trudno jest wykonać technikę aikido.

Miałem okazję swego czasu uczestniczyc w treningu płk. Tarsowa(ci co znaja to wiedzą) z bokserami z Dynama Kijów i powiem szczerz, że nie odwazyłbym sie strać wykonać technik aikido na nich. Aczkolwiek rady i demonstracje płk.Trasowa na w/w bokserach nie tyko były efektywne, ale równeiż były bardzo pouczajce.

To co pisze Szczepciu to rzeczywiście jest bardzo interesujacym zagadnieniem, a mianowicie jak sobie radzicie z atakiem profesjonalisty, tzn. osoby cwiczącej sówj styl nie 10 lat ale znacznie wiecej???

Chetnie poczytam wasze opinie , nie uwazam się za specjaliste w tej dziedzinie.

Proponuje ograniczyc sie do aikido, to i tak jest bardzo trudne.
Ja zaczalem od atakow bardzo statycznych, kiedy atakujacy trzyma z calej sily. Tak jest najlatwiej, ataki uderzane sa duzo trudniejsze. Powiedzialbym, ze trzy rodzaje treningu pozwolily mi zrobic pewne postepy: 1. cwiczenia jakie robi Kanetsuka sensei(glownie te ktore zaczerpnal z Yoshinkan aikido), 2. cwiczenia ktore poleca K.Tohei na filmie "this is aikido" oraz Chiba sensei. 3. treningi z bronia(zarowno te ze naszego stylu jak i te od Chiby sensei).

To co robi Kanetsuka sensei, on najpierw usztywnia atakujacego blokujac mu stawy i podchodzac pod jego centrum (podobnie robia w Daito ryu) co goscia wybija ze statycznej pozycji.
Tez sam mechanizm mozna zastosowac przeciw komus kto jest bardzo doswiadczony w moim stylu, ale to daje otwarcie w jego pozycji na ulamek sekundy, bo potem on zmieni pozycje czy sposob ataku i bedzie po herbacie. Dlatego w nastepnej fazie wchodzi Kokyu oraz 'prowadzenie' poprzez utrzymanie 'polaczenia' jakie pokazuje K.Tohei oraz Chiba sensei - choc kazdy inaczej. Calosc wykorzystuje prace ciala jak z bronia.
Jest to opis wulgarnie uproszczony, ale coz.... :oops:
Im dluzej to cwicze, tym bardziej wychodzi moje cieniarstwo. Ale wlasnie o to chodzi.

Oczywiscie za kazdym razem sposob wykonania musi byc zmieniany aby zapewnic calkowite zaskoczenie. bez tego nie ma mowy o zadnej technice. Zaskoczenie mozna robic na rozne sposoby, obecnie staram sie je wykonac w momencie kontaktu, potem czesto jest za pozno.

Zaczynalem ten trening wylacznie z poczatkujacymi aby dac sobie czas na doszlifowanie, teraz pewne elementy juz dzialaja niezaleznie od doswiadczenia atakujacego. Jednakze zeby porzadnie rozpedzic doswiadczonego kolesia to niezwykle trudna historia.

Ale z atakow uderzanych, to dopiero zabawa!! :?
  • 0

budo_dobry ludek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu
Co to jest statyczny atak?

bo te dwa słowa sie wykluczaja jak dla mnie

i jaki sens ma owy statyczny atak?


A odpowiadając na pytanie Szczepana

Wytwarzam dynamike przez prowokacje partnera/agresora
w tedy rozgrywka jest na moich warunkach bo ja dyktuje dystans i jestem gotowy do obrony

co do technik chwytanych nie dopuszczam do tego zeby ktoś mnie chwycił kiedy jestem bez ruchu
znaczy nie stoje w pozycji na baczność -gotów do wklepu

krece sie, przestępuje z nogi na noge, macham (kręce) lekko biodrami
a wiec ten ruch jest juz zapoczątkowany wystarczy przyspieszyc jak cos

co do tego ze ktos mnie strasznie złapie (atak statyczny?)i na tym koniec ( inaczej wchodzimy na normalny atak) to niech sobie trzyma jak mu to frajde sprawia :) rece przed biodrami i obrót w wokół własnej osi ... ciekawe po którym kułku puśi :)
  • 0

budo_dobry ludek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu
A sorrki doczytałem

"Ale z atakow uderzanych, to dopiero zabawa!!"

tutaj staram sie wciągnąć atakującego w ruch przez wyofanie zmuszając go do "gonienia"za mną, znaczy jest juz w ruchu skoro mnie goni :lol:

jest taka technika:

uke chwyt za klape+piącha
tori krok do tył z jednoczesnym pochylenim do przodu, powodującym naciągniecie ukelekko na siebie od zewnetrznej wchodzimy głową/karkiempo trzymającą nas reke i jedziemy z shihonage
oj znacie to przecierz

jesli pisałem na temat komus cos pomoze to ok
jesli nie to sorry

pozdrawiam
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu
Witam nowego forumowicza. Widać jeszcze pełen wiary, przejdzie Ci.
  • 0

budo_dobry ludek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamika ruchu
Randall daruj sobie ...
za powitanie dziekuje
co do tego czy mi przejdzie to zobgaczymy :)
i przestan pisac jakbys był jedyną nie omylną wszechwiedzącą istotą
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024