Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

Słowo KAMAE używa się raczej do opisu ustawienia rąk, a słowo DACHI do opisu ustawienia stóp.

W aikido, w kenjutsu oraz - jak mi się wydaje - ogólnie w szkołach koryu używa się właśnie słowa kamae (np. hidari/migi kamae w aikido czy hidari/migi hasso kamae w kendo/jutsu) do opisywania całokształtu pozycji. Dachi nie występuje. W judo natomiast nie występuje żadne z tych słow, pozycje nazywane są shizen tai oraz jigo tai (obydwie oczywiście w wariantach hidari/migi, a ponadto również w wyśrodkowanym).
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Giro sięgnij po szkleniówki Wallace'a a nie będziesz musiał pytać taekwondoków jak kopać z przedniej nogi (no i będziesz się uczył od karateki). Pozdrawiam Kwiat
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

... pozycje nazywane są shizen tai oraz jigo tai (obydwie oczywiście w wariantach hidari/migi, a ponadto również w wyśrodkowanym).


No właśnie ogólnie postawy tak są również nazywane:
prz czym shizen tai oznacza postawa naturalna a jigo tai (jeśli dobrze pamiętam) postawa obronna.
W karate w ramach shizen tai wprowadzono dokładniejszy opis, czyli zenkutsu-dachi, kokutsu-dachi itd.
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
miała być dyskusja na temat -nowych przepisów walki w organizacji kyokushin-kan, apeluje do moderatora o zamknięcie tematu ,bo dyskusja ,go niedotyczy. panowie pokroju pana romanowicza , storpedowali temat. panie romanowicz, jak sie panu nudzi, to sobie pan otwórz temat o kata w shotokan, a nie pan zaśmiecasz tematy.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
A Ty intos, zanim coś napiszesz personalnego przeczytaj kto rozpoczął dyskusję off topic.
Ktoś poprosił o wypowiedz człowieka związanego z KT i to zrobiłem.
Ja też nawoływałem do wypowiedzi na temat w tym miejscu, po wtrąceniach nie na temat.
Później temat wyciszył się w sposób naturalny i powrócił po 5 miesiącach.
Ja odpowiadałem na postawione pod moim adresem pytania, więc przeczytaj cały wątek zanim zaczniesz ataki personalne.
Po za tym juz raz odpowiadając na jedną z Twoim wypowiedzi napisałem "Wypowiadam się, jedynie na tematy w których, uważam że przeplatają się z moją wiedzą i doświadczeniem." Widocznie moderator uznał, że można ten temat dalej ciągnąć, bo mimo że dyskusja zeszła na bok to nie było w niej ataków a jedynie wymiana poglądów.
Widzę, że już w 8 poście zaczynasz "wycieczki" pesonalne.

Giro zamykaj temat zanim zacznie pyskówka.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
kwiat
już sięgnąłem, tylko że Wallace operuje z wysokiej postawy... poza tym nie da sie ukryć że teakwondocy maja lepiej rozwinięty system nauki kopnięć niż karatecy, bo głównie nimi operują...
:) :) :)
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
bzdura giro . nie wrzucaj do jednego wora technik kopnieć wszystkich styli . faktycznie -technika kopnieć styli tradycyjnych , uważam mało efektowna i efektywna. ale był przełom , który wprowadziło kyokushin . sosai masuatsu oyama wprowadził bardzo efektowne i efektywne , kopnięcia. pojawiło się więcej typów kopnięć niż w karate tradycyjnym .dopracowana została technika-mawashi geri bardzo często kopie się goleniem -giro ,bardzo efektowna technika i efektywna . wprowadza low kicki. rozwija technikie kopnieć - uchi mawashi geri, uschi mawaschi geri, uschiro kakato mawashi geri. co do kopnięć w taekwondo, giro porównaj sobie takie mawashi w kyokushin uderzane goleniem , do mawashi w taekwondo uderzane stopą - giro ty na prawde nie widzisz różnicy w efektywności np. tej techniki. różne warianty hiza geri, też kyokushin ładnie wypracowało. kolego co tekwondocy mają za pojęcie o low kickach, walce kolanami, mawashi uderzanymi goleniami? podkreśl w wypowiedzi swojej że np. tekwondo ma bardziej wypracowane kopnięcia od karate shotokan, lub shorinryu karate. technika kopnięć w stylach karateckich , zaczynając od kyokushin ,została bardzo mocno zmodyfikowana , poszła ona w kierunku techniki kopnięć - thaiboxerskiej.
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
trzeba dodać że z kopnięć wypracowanych przez kyokushin , czerpią też inne style np. shidokan, oyama karate, enshin karate. giro- kyokushin to nie shotokan, tak samo jak brazilian jiu jitsu, to nie tradycyjne jiu jitsu. na jednych z pierwszych mistrzostw świata sosai masuatsu oyama podkreślał że kyokushin , jest odrębny styl walki . obserwuje się trend że część federacji próbuje pozbyć się powoli nazwy karate np. kyokushin budokai, international kyokushin-kan , także raczej zaczyna omijać nazwe karate, uważam że słusznie. shidokan , też tu na forum były głosy na temat wycofania się stylu z nazwy karate. ashihara budokai ,federacja w turcji nie używa juz nazwy karate. kudo( daidojuku) już jakiś czas temu porzuciło nazwe karate.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
intos
Ale ja jestem właśnie tradycyjny a nie Kyokushin... poza tym nie pytałem o technikę tylko o pewien problem z którym miałem kłopot... i bynajmniej nie zamierzam odchodzić ani od nazwy ani od karate, mimo że miałem swoje epizody z treningiem taekwondo, kickboxingu, jiu-jitsu czy nawet kung-fu ( a właściwie PASW). Poza tym Oyama wprowadził więcej kopnięć właśnie ze styli koreańskich, jako że sam był Koreańczykiem, dlatego część z nich właśnie jest bliżej taekwondo niż Shotokan. Zauważ że bazą dla Shotokan, Kyokushin i Taekwondo było dojo Funakoshiego, czyli baza jest wspólna. Diabeł tkwi w szczegółach, bo każde z nich podążyło własną drogą. Więc nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi.
Acha i nigdzie nie napisałem że którykolwiek ze stylów ma większą efektywność, tylko system szkolenia, a to dwie różne sprawy. Poza tym kopnięcia o których piszesz należą również do kopnięć podstawowych w taekwondo, różnią się tylko nazwą. Jeśli mi nie wierzysz zapytaj jakiegokolwiek teakwondokę, albo obejrzyj sobie pierwszą z brzegu książkę o taekwondo.
Jeśli natomiast chodzi o efektowność, nie trenuję karate pod zawody kata przy muzyce, natomiast nie znam kopnięcia bardziej efektywnego niż dobrze wykonane kansetsu-geri. low kick trudno nazwać kopnięciem efektywnym albo efektownym. trzeba się zdrowo namachać żeby odniósł jakiś skutek. A to chyba najbardziej popularne kopnięcie w Kyokushin.
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
giro , gdzie w tekwondo kopią mawashi golenią , gdzie w tekwondo skupiają się na treningu hiza geri ,gdzie w tekwondo pracują nad low kickami . tego niema w tekwondo . trening tego typu uderzeń spotkasz w muay thai , kyokushin , shidokan, oraz styli wywodzących z kyokushin. jeśli chodzi o wprowadzenie nowych technik nożnych do kyokushin, a których wcześniej nie trenowano , faktycznie sosai masuatsu oyama wzioł je z taekwondo, ale kompletnie w części technik zmienił wykonanie. nie podlega dyskusji że kyokushin pchneło do przodu techniki nożne jako pierwszy styl karate .
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
„giro , gdzie w tekwondo kopią mawashi golenią , gdzie w tekwondo skupiają się na treningu hiza geri ,gdzie w tekwondo pracują nad low kickami . tego niema w tekwondo . trening tego typu uderzeń spotkasz w muay thai , kyokushin , shidokan, oraz styli wywodzących z kyokushin. jeśli chodzi o wprowadzenie nowych technik nożnych do kyokushin, a których wcześniej nie trenowano , faktycznie sosai masuatsu oyama wzioł je z taekwondo, ale kompletnie w części technik zmienił wykonanie. nie podlega dyskusji że kyokushin pchneło do przodu techniki nożne jako pierwszy styl karate .”


Intos nie masz racji. Wszystko zależy od przepisów rywalizacji sportowej. Niżej masz linka zobacz sobie jak walczy mistrz świata i europy taekwondo Zelg Galesic. Modyfikuje on sposób wykonywania technik w zależności od formuły w jakiej walczy. Masz tam wszystko o czym piszesz a nawet więcej.


  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
kwiat nie opowiadaj bzdur że technik charakterystycznych dla thaiboxingu , można się nauczyć na taekwondo . może jeszcze grapplingu?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Intos pokazałem Ci film, gdzie zawodnik taekwondo walczy w różny sposób z uwagi na różnice w regulaminach poszczególnych odmian rywalizacji sportowej (tkd ITF, kick boxing, boks, MMA). Obejrzyj go sobie i się nie oburzaj tylko przyjmij do wiadomości to co widzisz. Gołym okiem widać różnice w postawie walki w trakcie walki taekwondo, kick boxingu, boksu czy MMA. Ale to cały czas ten sam zawodnik. To przepisy rywalizacji sportowej wymuszają określony sposób poruszania się, sposób ustawienia nóg i pracę na nogach, trzymanie gardy czy sposób wykonywania technik.
I zlituj się zamiast agresji używaj argumentów. Posiadasz dużą wiedzę o sztukach walki, wykorzystaj ją i przekonaj do swoich poglądów innych dyskutantów.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

low kick trudno nazwać kopnięciem efektywnym albo efektownym. trzeba się zdrowo namachać żeby odniósł jakiś skutek. A to chyba najbardziej popularne kopnięcie w Kyokushin.


hehehehehe no ladnie giro:) jako ze powyzszy fragment wypowiedziales niemal ex cathedra, zmuszony jestem skomentowac: guzik wiesz o low kicku :twisted: :nie:
pozdrawiam, giro
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Przepraszam, ale jak się ma Wasza obecna dyskusja do tematu o nowych przepisach walki sportowej w Kyokushin-kan?
INTOS zrzucałeś mi:

miała być dyskusja na temat -nowych przepisów walki w organizacji kyokushin-kan, ... dyskusja ,go niedotyczy.

A ta dyskusja nie jest off topic, INTOS?

Jak następnym razem napiszesz coś takiego:

panowie pokroju pana romanowicza , storpedowali temat. panie romanowicz, jak sie panu nudzi, to sobie pan otwórz temat o kata w shotokan, a nie pan zaśmiecasz tematy

to sam zabieraj głos na temat, bo jak na razie giro puścił również Waszą debatę nie na temat. Czy to nie jest zaśmiecanie tematu?

Giro, nie masz dość tej dyskusji?
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

[b]„Cóż jak dla mnie trudno porównywać rozwiązania techniczne z boksu z technikami karate. Wydaje mi się to wręcz niemożliwe. Inaczej wykonuje się techniki ataku, inaczej się broni.
To zupełnie inne ruchy. Może pomysł na usunięcie zagrożenia być podobny, ale techniki zdecydowanie różne.

[.


Od pewnego czasu śledzę tą dyskusje, a ponieważ sam ćwicze Kyokushin-kan, oraz boks, pozwole sobie na zabranie głosu.
Otoż, Kwiat, w Twojej wypowiedzi widać, że o boksie nie masz zielonego pojęcia. Tak się składa, że u mnie w sekcji często widać, jak techniki boksu przeplatają się z kihonem w karate. Może nie mówimy tu o chudan oi-zuki i trzymana seiken na hikite, ale np zejście w k-kan do zenkutsu dachi nie wykonuje się jak kiedyś w k-kai przez sztywne i długie zejście do postawy. W kkan wykonuje się tzw. technike pośrednią - tei-zenkutsu dachi z dokręceniem bioder i przeniesieniem cieżaru na tylną nogę, dopiero po niej jest przejście do gedan barai i zenkutsu dachi, ktore jest nieco krotsze niz w kkai, pozatym tylna noga jest lekko ugieta w celu przeniesienia w przypadku zagrozenia ciężaru na tylną nogę( w kkai jest wyprostowana sztywna). Więcej -np. uderzezenia proste uczone sa w mojej sekcji karate identycznie jak w sekcji boksu - czyli cios pieścią wychodzi od chusoku, poprzez kolano, dokrecenie bioder i wypuszczenie ciosu wraz ze skretem bioder do tzw. dyszla ( ci co cwiczą boks wiedza o co chodzi) ....Echhh, nie bede sie tu rozpisywał na temat szczegolow, ale na treningach boksu zejście przed lewym prostym bez uniku rotacyjnego w tył jest wykonane identycznie. Takich podobienstw jest mnostwo - powiedziałbym nawet, ze wiecej dzieli niz łączy to, co widze na treningach karate i treningach boksu. Innymi słowy, kihon nie musi byc czymś nienaturalnym. Może miec przełożenie na walkę. Oczywiście kata, w ktorych zawarte jest wiele archaizmów nie da sie w wielu przypadkach przełożyć na realna walkę, ale od teo jest bunkai, ktore na podstawie kata jest tworzone.
Reasumując... moje karate ma sens. Boks ćwiczę, by poprawić techniki ręczne - co by nie mowić, kombinacji jest więcej, niż w karate. Cieszę się,że nowe zasady walki w karate dążą do wprowadzenia ataku na twarz, bo widzę, jak bardzo zmienił się mój sposob walki, gdy wiedziałem, że dostanę po pysku...
A co do low kicków, to rządzą....szczególnie jeżeli połaczymy je z odpowiednią kombinacją z atakiem na głowę...

Z jednym się musze zgodzić...Przez te całe lata trzymania seiken na hikite ciężko mi się teraz na boksie odzwyczaić podczas kombinacji do wracania pięścią do gardy przy szczęce...Cholera, często mnie trener poprawia widząc, ze wracam na hikite i odsłaniam głowę..
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

low kick trudno nazwać kopnięciem efektywnym albo efektownym. trzeba się zdrowo namachać żeby odniósł jakiś skutek. A to chyba najbardziej popularne kopnięcie w Kyokushin.


hehehehehe no ladnie giro:) jako ze powyzszy fragment wypowiedziales niemal ex cathedra, zmuszony jestem skomentowac: guzik wiesz o low kicku :twisted: :nie:
pozdrawiam, giro


Giro, z całym szacunkiem.........Dostałes kiedyś pożądnego lowa na udo? Nie mówię na kolano...Na udo...
Nie wspominam o soczystym uchi-mata... :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
mylisz się

giro , gdzie w tekwondo kopią mawashi golenią


kopią, ale nie w walce sportowej, bo jest zabronione przez przepisy.
Poza tym to kopnięcie musi być wykonywane bliskim dystansie, więc średnio znajduje zastosowanie ;)

, gdzie w tekwondo skupiają się na treningu hiza geri ,


wszędzie? ;)

gdzie w tekwondo pracują nad low kickami . tego niema w tekwondo .



przede wszystkim to chyba Ciebie nie ma w Taekwon-Do ;)


nie podlega dyskusji że kyokushin pchneło do przodu techniki nożne jako pierwszy styl karate .


co masz na myśli mówiąc o "pchnięciu w przód" ?
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
kolego stern jak ty uważasz że taekwondo , jest odpowiednim stylem do wytrenowania low kicków , uderzeń kolanami, czy tajskich mawashi , to stwierdzenie absurdalne. chłopie ja zaczynałem jako gówniarz od taekwondo. o low kicku , tajskim mawashi , treningu hiza geri , to nie mieli oni zielonego pojęcia. kolego jak zamieniłem trening na oyama karate, to tam się trenuje faktycznie low kicki , hiza geri, tajskie mawashi. potem uzupełniłem treningiem brazilian jiu jitsu. kyokushin czemu pchneło kopnięcia jako pierwszy styl karate? no chyba widać jak w zawodach knockdown , k 1 , potrafiom efektownie i piekielnie mocno kopać wielu zawodników kyokushin. zawodnicy kyokushin , oraz styli wywodzących się z tego stylu , jako jedyni potrafią nawiązać walkie z thaiboxerami. potwierdzają to fakty andy hug- kyokushin, oraz seidokaikan, francisco filho-kyokushin , sem schilt -ashihara,oraz pancrase,glaube feitosha-kyokushin, martin uan emmen- ashihara, oraz kyokushin to 2 krotny mistrz świata 1995-1996 w muay thai. podaj kolego pare nazwisk z taekwondo, albo z shotokan co nawiązali walkie z thaiboxerami?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
„Od pewnego czasu śledzę tą dyskusje, a ponieważ sam ćwicze Kyokushin-kan, oraz boks, pozwole sobie na zabranie głosu.
Otoż, Kwiat, w Twojej wypowiedzi widać, że o boksie nie masz zielonego pojęcia. Tak się składa, że u mnie w sekcji często widać, jak techniki boksu przeplatają się z kihonem w karate. Może nie mówimy tu o chudan oi-zuki i trzymana seiken na hikite, ale np zejście w k-kan do zenkutsu dachi nie wykonuje się jak kiedyś w k-kai przez sztywne i długie zejście do postawy. W kkan wykonuje się tzw. technike pośrednią - tei-zenkutsu dachi z dokręceniem bioder i przeniesieniem cieżaru na tylną nogę, dopiero po niej jest przejście do gedan barai i zenkutsu dachi, ktore jest nieco krotsze niz w kkai, pozatym tylna noga jest lekko ugieta w celu przeniesienia w przypadku zagrozenia ciężaru na tylną nogę( w kkai jest wyprostowana sztywna). Więcej -np. uderzezenia proste uczone sa w mojej sekcji karate identycznie jak w sekcji boksu - czyli cios pieścią wychodzi od chusoku, poprzez kolano, dokrecenie bioder i wypuszczenie ciosu wraz ze skretem bioder do tzw. dyszla ( ci co cwiczą boks wiedza o co chodzi) ....Echhh, nie bede sie tu rozpisywał na temat szczegolow, ale na treningach boksu zejście przed lewym prostym bez uniku rotacyjnego w tył jest wykonane identycznie. Takich podobienstw jest mnostwo - powiedziałbym nawet, ze wiecej dzieli niz łączy to, co widze na treningach karate i treningach boksu. Innymi słowy, kihon nie musi byc czymś nienaturalnym. Może miec przełożenie na walkę. Oczywiście kata, w ktorych zawarte jest wiele archaizmów nie da sie w wielu przypadkach przełożyć na realna walkę, ale od teo jest bunkai, ktore na podstawie kata jest tworzone.
Reasumując... moje karate ma sens. Boks ćwiczę, by poprawić techniki ręczne - co by nie mowić, kombinacji jest więcej, niż w karate. Cieszę się,że nowe zasady walki w karate dążą do wprowadzenia ataku na twarz, bo widzę, jak bardzo zmienił się mój sposob walki, gdy wiedziałem, że dostanę po pysku...
A co do low kicków, to rządzą....szczególnie jeżeli połaczymy je z odpowiednią kombinacją z atakiem na głowę...

Z jednym się musze zgodzić...Przez te całe lata trzymania seiken na hikite ciężko mi się teraz na boksie odzwyczaić podczas kombinacji do wracania pięścią do gardy przy szczęce...Cholera, często mnie trener poprawia widząc, ze wracam na hikite i odsłaniam głowę..”


Sandman1976 czy nie zauważasz bardzo wielu sprzeczności w swojej wypowiedzi?
Na początku przedstawiasz się jako osoba znająca się zarówno na karate jak i na boksie i zarzucasz komuś nieznajomość tematu, a potem beztrosko przyznajesz, że tak naprawdę to wcale nie jesteś takim ekspertem i popełniasz podstawowe błędy.

Gdzie Ty w boksie widziałeś blok gedan barai (o którym wspominasz w swojej wypowiedzi) czy inne bloki z karate albo coś chociaż trochę do nich podobne? Tam nie ma takich obszernych ruchów bo osoba używająca takich technik najzwyczajniej w świecie dostała by w zęby.

Piszesz, że uderzenia proste uczone w Twojej sekcji są nauczane identycznie jak w sekcji boksu. To o co chodzi. Próbujecie wynaleźć kick boxing? Ten sport już od dawna istnieje w Polsce. Czyżbyście próbowali wyważać otwarte drzwi? Przenoszenie ciężaru na tylną nogę jako metoda obrony to technika stara jak świat, stosowana w kick boxingu od zarania tej dyscypliny sportu. Krótko mówiąc nie ma się czym zachwycać.

A jak u Was wygląda trening kata i bunkai? Śledząc ten wątek wiem, że to robicie na treningach. Z tego co pamiętam jesteś wielkim entuzjastą tego elementu treningu karate. Równocześnie techniki ręczne w Twojej sekcji są nauczane identycznie jak uderzenia bokserskie. W kata też używacie technik z boksu? Postaw bokserskich też używacie w kata? To może macie jakieś inne kata niż inne organizacje kyokushin?

Stwierdzenie, że w boksie jest więcej kombinacji niż w karate hmm…. Czy to co ćwiczycie to aby na pewno jest karate? Jeżeli możliwość połączenia trzech uderzeń (prostego, haka i sierpa) daje więcej kombinacji to ja czegoś nie rozumiem. Nie wiecie nic o technikach otwartej dłoni, uderzeniach łokciami, uderzeniach ręka młot?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024