Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
A więc po kolei:

Sandman1976 czy nie zauważasz bardzo wielu sprzeczności w swojej wypowiedzi?
Na początku przedstawiasz się jako osoba znająca się zarówno na karate jak i na boksie i zarzucasz komuś nieznajomość tematu, a potem beztrosko przyznajesz, że tak naprawdę to wcale nie jesteś takim ekspertem i popełniasz podstawowe błędy.


Nigdzie nie napisałem, że jestem ekspertem. A błędy chyba wykonuje każdy. Dążenie do doskonałości moim zdaniem jest po pierwsze zdawanie sobie sprawy z popełnianych błędów oraz oraz próba ich wyeliminowania podczas treningu. Niestety, dłuuugie lata spędzone na obijaniu klat robią swoje i uwierz mi, że wyeliminowanie tych złych nawyków nie jest proste

Gdzie Ty w boksie widziałeś blok gedan barai (o którym wspominasz w swojej wypowiedzi) czy inne bloki z karate albo coś chociaż trochę do nich podobne? Tam nie ma takich obszernych ruchów bo osoba używająca takich technik najzwyczajniej w świecie dostała by w zęby.

Piszesz, że uderzenia proste uczone w Twojej sekcji są nauczane identycznie jak w sekcji boksu. To o co chodzi. Próbujecie wynaleźć kick boxing? Ten sport już od dawna istnieje w Polsce. Czyżbyście próbowali wyważać otwarte drzwi? Przenoszenie ciężaru na tylną nogę jako metoda obrony to technika stara jak świat, stosowana w kick boxingu od zarania tej dyscypliny sportu. Krótko mówiąc nie ma się czym zachwycać.



Tu się z Toba zgodzę - rzeczywiście trochę się zagalopowałem w swojej wypowiedzi. Chodziło mi o to, że nawet w kihonie w mojej sekcji obrona przed prostym jest uczona jako zejście do tei-zenkutsu dachi ( czyli z przeniesieniem ciężaru ciała na chwilę na nogę ZAKROCZNĄ, ze skrętem bioder, dzięki czemu uzyskujemy na moment pewien zasób odległości do "naciągnięcia sprężyny") z blokiem gedan barai, uchi-uke, age-uke bądź soto-uke. Oczywiście w boksie nie blokujemy ręką z przodu, tylko jezeli już stosujemy wyłapania ręką cofniętą w gardzie, ale zejście z ataku wykonywane jest IDENTYCZNIE. Z pełnego luzu........
Czyli zupełna odwrotność tego, co musiałem kultywowac zdając na kolejne kyu u P. Drewniaka i raz u P. Pedzińskiego. Dlatego postanowiłem się wypowiedzieć, ponieważ ćwicząc teraz boks i kyokushin -kan, a kiedyś Kyokushin-kai zauważam róznice. I jeżeli np. boks jest jakimś wyznacznikiem realnej walki, to K-kan jest o wiele bliżej do owego realizmu, niż kiedyś k-kai.

A jak u Was wygląda trening kata i bunkai? Śledząc ten wątek wiem, że to robicie na treningach. Z tego co pamiętam jesteś wielkim entuzjastą tego elementu treningu karate. Równocześnie techniki ręczne w Twojej sekcji są nauczane identycznie jak uderzenia bokserskie. W kata też używacie technik z boksu? Postaw bokserskich też używacie w kata? To może macie jakieś inne kata niż inne organizacje kyokushin?

Hmmm...age uchi oraz wiele uderzeń rzeczywiście uczone są identycznie - znaczy od stopy poprzez biodra i bark. Na obozie Japonczycy również pokazywali od stopy i biodra, potem bark. Nie wiem, może miałem zwidy i tak naprawdę cały czas stali sztywno, napięci do granic mozliwości.....;). Ale pocieszę Cię. Oi-zuki, gyaku, hizo-uchi, itd z trzymaniem hikite....uczone są nie jak w boksie....Ponieważ tam tych uderzeń nie ma ;) A przynajmniej ja ich się jeszcze nie dopatrzyłem...

Stwierdzenie, że w boksie jest więcej kombinacji niż w karate hmm…. Czy to co ćwiczycie to aby na pewno jest karate? Jeżeli możliwość połączenia trzech uderzeń (prostego, haka i sierpa) daje więcej kombinacji to ja czegoś nie rozumiem. Nie wiecie nic o technikach otwartej dłoni, uderzeniach łokciami, uderzeniach ręka młot?

A gdzie ja napisałem, że na treningach karate ćwiczę boks? Boks to osobna sprawa, a ja po prostu staram się wychwycić podobienstwa i róznice. I uważam, że zasób technik ręcznych jest w boksie mniejszy, ale zasób gotowych KOMBINACJI jest przerażająco większy....

Na koniec..Proponuję Ci przejście się do jakieś dobrej sekcji boksu i stwierdzenie, bądź zaprzeczenie tego wszyzstkiego na swoim przykładzie.

Pozdrawiam!
Sandman1976
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Ajj, sorry. W moją wypowiedź wkradł się mały błąd. Oczywiście schodzimy z zenkutsu-dachi do tei-kokutsu dachi....I naciągamy sprężynę....I BACH!!! ....

Osu!
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

A więc po kolei:


Na koniec..Proponuję Ci przejście się do jakieś dobrej sekcji boksu i stwierdzenie, bądź zaprzeczenie tego wszyzstkiego na swoim przykładzie.

Pozdrawiam!
Sandman1976


No kurcze święta prawda... potrafią bokserzy łapkami machać nieźle... :)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Sandman 1976 tak sobie myślę o Twoich wypowiedziach i co mi tam niech będzie. Karate kyokushin jest BARDZO ALE TO BARDZO podobne do boksu. Bijąc się w piersi przyznaję, że moja wiedza o technikach ręcznych wyniesiona z kick boxingu jest na tyle uboga, że nie mogę się z Tobą nie zgodzić. No i będę musiał zapytać faceta, który przychodził do nas na sekcję pracować nad naszymi technikami ręcznymi czy aby na pewno był trenerem boksu.

:) :) :)
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Nie mam zamiaru się z Toba droczyć. Piszę tylko, że staram się wyciągnąć różnice i podobieństwa z obydwu form walki, wzajemnie je uzupełniając. Porównując to, co musiałem zdawać na egzaminach u P. Drewniaka widzę wielkie różnice między kyokushinkai a boksem (chodzi mi o poruszanie sie na nogach, praca bioder, trzymanie gardy, etc etc). Albo inaczej - elementów wspólnych w zasadzie nie ma. Natomiast porównując to, co mam na treningach kkan i boksu okazuje się, że jest wiele podobieństw - a już NAPEWNO w wyprowadzaniu uderzeń technikami ręcznymi. PO PROSTU TEGO NAS DO TEJ PORY NIGDY NIE UCZONO!!!I moim zdanem podobienstwa musza byc, bo kkan zamierza wprowadzić atak na twarz na zawodach i tu uzupełnienie technik ręcznych o kombinacje bokserskie aż się prosi.
Inaczej sprawa wyglada w samoobronie. Tu stawiamy na krótkie akcje dażące do wyeliminowania przeciwnika w jak najkrotszym czasie, ale spraw oczywistych nie bede opisywał.

A na koniec tego wywodu powiem jeszcze....Co do walki sportowej - popatrz sobie kim był Glaube Feitosa kiedyś, jak startował w K1, a kim jest teraz po wzięciu "paru lekcji" u trenerów boksu... takich przykładów jest więcej...Andy Hug i inni.... KARATECY, obnoszą się KYOKUSHINem wszędzie...Ale skutecności w walce nabrali dopiero po uzupełnieniu trenningow karate o boks.

Tyle z mojej strony

PS. i nie przekręcaj moich wypowieni, bo napisałem tylko, ze ejst wiele elementów wspólnych, ale nie pomiędzy kkai i boksem tylko między kkan i boksem ( praca bioder, garda, sposób poruszania się, skrocenie postaw w kihonie, wyeliminowanie niepotrzebnych ruchów między technikami....echhh...wiele tego). ty ponieważ nie ćwiczysz kkan z naturalnych przyczyn tych podobienstw zauważyć nie możesz, poniewaz myślisz w kategorii kkai.
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Dodam jeszcze, że jeżeli zmiana zasad walki sportowej w kkan dojdzie do skutku, to nie bedzie się dało dalej walczyć tak, jak kiedyś. Jeżeli ktoś sobie wyobraża, ze wystarczy tylko podnieśc ręce i walić się po gębie, to baaardzo się myli...
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Nie bardzo wiem Sandman 1976 czemu się obrażasz. A to że przekręcam Twoje wypowiedzi to raczej Twoja nadinterpretacja. Jeżeli jednak jest w tym jakaś cząstka prawdy to wynika z tego, że to Ty unikasz precyzyjnej odpowiedzi na moje pytanie uciekając w twierdzenie, że ja się nie znam na boksie i w sposób chaotyczny (np. nie kończąc myśli - używając stwierdzeń ci co ćwiczą wiedzą o co chodzi) wypowiadasz swoje opinie. Trudno mi zachować spokój w takiej sytuacji kiedy zawodnik, który dopiero zaczyna się uczyć walki z kontaktem na twarz zaczyna pouczać zadzierając wysoko nos. Nie dziw się mojej odpowiedzi bo nie wiem jak dyskutować z początkującym, który uważa, że wszystko wie. Po prostu ręce mi opadają.

To o czym piszesz to po prostu ewolucja karate kyokushikan w kierunku kick boxingu. Jeżeli nastąpiła w Waszej szkole jakaś rewolucyjna zmiana postaw walki i sposobu wykonywania technik ręcznych to tylko i wyłącznie krok w tym kierunku. Tylko w takiej sytuacji powiedz mi czy uprawnione jest przez Was używanie nazwy kyokushin. To szkoła Masutatsu Oyamy i gdyby on chciał to treningi i walki turniejowe z dozwolonym kontaktem na twarz byłyby prowadzone w taki sposób już od bardzo dawna. Może się mylę (jeżeli tak to mnie popraw) ale za życia Oyamy nie było zawodów sportowych, w których prowadzono walki z dozwolonym kontaktem na twarz. Mam oczywiście na myśli zawody karate kyokushin.

Karatecy, którzy wprowadzili walkę z kontaktem na twarz jako element rywalizacji sportowej w swoich szkołach np. Soeno czy Shigeru Oyama upuścili szeregi kyokushin.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
kwiat, ale sandman nikogo nie poucza, ani nigdzie nie dopatrzylem sie "zadzierania nosa", mam wrazenie ze to wlasnie Ty nadinterpretujesz

zgadzam sie z sandmanem
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
nie do końca kolega kwiat ma racje twierdząc że karatecy , któży wprowadzili kontakt na głowe opóścili kyokushin, przytacz tu yoshij soeno i shigeru oyama. kolego kwiat , john bluming z kyokushin budokai , nie porzucij nazwy kyokushin , tylko porzucił nazwe karete. srronka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wprowadził do kyokushin budokai formułe all rund faithing , tam oprócz uderzeń na głowe dozwolone są rzuty i walka w parterze. chociaż zawodów w tej formule robią nie za dużo. część zawodników z kyokushin budokai , startowała w zawodach robionych przez kancho azuma z kudo (daidojuku) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czy teraz startują tego niewiem. cały czas rośnie popularność mma , widząc popularność tej formuły , znajdą się chętne organizacje kyokushin do rozgrywania tej formuły. warto też dodać że john bluming zmniejszył znacznie liczbe kata wymaganych przez ibk kyokushin w regulaminie egzaminów na stopnie. co do bluminga to w kyokushin budokai , na stronce piszą że są egzaminy taże w judo, oraz w wyniku tego nadawane stopnie. sam się nie dziwie , blumong ma pojęcie o judo nie małe to mistrz europy, oraz bodajże 9 dan. iko 1 matsui , organizowało też gale mma - ichigeki, a chodzą słuchy że francusco filho ma walczyć w pride.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

a chodzą słuchy że francusco filho ma walczyć w pride.


masz cos wiecej informacji o tym? jakies zrodlo? : 8O
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

Nie bardzo wiem Sandman 1976 czemu się obrażasz. A to że przekręcam Twoje wypowiedzi to raczej Twoja nadinterpretacja. Jeżeli jednak jest w tym jakaś cząstka prawdy to wynika z tego, że to Ty unikasz precyzyjnej odpowiedzi na moje pytanie uciekając w twierdzenie, że ja się nie znam na boksie i w sposób chaotyczny (np. nie kończąc myśli - używając stwierdzeń ci co ćwiczą wiedzą o co chodzi) wypowiadasz swoje opinie. Trudno mi zachować spokój w takiej sytuacji kiedy zawodnik, który dopiero zaczyna się uczyć walki z kontaktem na twarz zaczyna pouczać zadzierając wysoko nos. Nie dziw się mojej odpowiedzi bo nie wiem jak dyskutować z początkującym, który uważa, że wszystko wie. Po prostu ręce mi opadają.

To o czym piszesz to po prostu ewolucja karate kyokushikan w kierunku kick boxingu. Jeżeli nastąpiła w Waszej szkole jakaś rewolucyjna zmiana postaw walki i sposobu wykonywania technik ręcznych to tylko i wyłącznie krok w tym kierunku. Tylko w takiej sytuacji powiedz mi czy uprawnione jest przez Was używanie nazwy kyokushin. To szkoła Masutatsu Oyamy i gdyby on chciał to treningi i walki turniejowe z dozwolonym kontaktem na twarz byłyby prowadzone w taki sposób już od bardzo dawna. Może się mylę (jeżeli tak to mnie popraw) ale za życia Oyamy nie było zawodów sportowych, w których prowadzono walki z dozwolonym kontaktem na twarz. Mam oczywiście na myśli zawody karate kyokushin.

Karatecy, którzy wprowadzili walkę z kontaktem na twarz jako element rywalizacji sportowej w swoich szkołach np. Soeno czy Shigeru Oyama upuścili szeregi kyokushin.


Echhh..i co ja mam napisać wobec takich argumentów? Teraz będziemy sie spierać, kto ile, gdzie i co trenuje, żeby można było stwierdzić, czy ktoś jest początkujacy czy nie? jak słusznie zauwazył Nightwolf ja nikogo nie staram się pouczać. Jeżeli w jakiś sposób Cię uraziłem to sorry. Treningi kyokushin zacząłem jak miałem 16 lat, teraz mam 31.... Ekspertem nie jestem - człowiek uczy sie całe życie. Co do boksu to zacząłem się tym zajmować 1,5 roku temu - to może rzeczywiście niewiele. "konflikt" między nami polega na tym, że nie potrafisz zaakceptować tego, ze ktoś ćwiczący karate może znaleźć podobienistwa do boksu. Że gdzies poza dojo można swoja taktykę walki poprawić. Że jest możliwe zaadoptowanie pewnych rozwiazan z boksu do treningu karate, zmienić trochę sposób poruszania się, podwyższyc gardę, zasłaniać szczękę barkami... Takie pierdoły, ale uwierz mi, że pomagają. Czy to źle, że na obozach Japońce zwracają uwage na trzymanie wysoko gardy?Na pracę biodrami i miękką pracę na nogach? Boks traktuję jako UZUPEŁNIENIE moich treningów, nie cel jako sam w sobie. Nie wszystko w boksie mi się podoba i nie wszystko akceptuję przez aklamację.
A czy ktoś, kto treningi kyokushin uzupełnia np. o techniki JUDO bądź zapasów też robi coś złego, bo to już nie jest karate? Sztuki walki ewoluują, uzupełniają się wzajemnie. Ale ćwiczenie czegoś na boku ne musi oznaczać odejście od tego, z czym sie identyfikuje.Bardzo podobało mi się stwierdzenie shihan Kaneko na jednym z obozów - Cwiczcie swoje karate, ale nie bądzcie obojętni na inne formy walki. Rozwijajcie swoje karate - konfrontujcie z innymi sztukami walki i wyciagajcie z nich to, co najplepsze...Może coś przekręciłem, ale mniej więcej taki był kontekst.
Póki co na zawodach nadal lejemy sie po klatach ;) Ale wiem jedno. Sposob poruszania się, w walce, zmienił się diametralnie w stosunku do tego, co cwiczyłem kiedyś i w walce "na klaty" sprawdza sie równie doskonale jak wtedy, gdy lejemy sie po mordach.

I jeszcze jedno. Zawsze w swoich wypowiedziach staram się przybliżyć to, co dzieje sie w kkan. Wypowiadam się tylko wtedy, gdy uważam, że mam coś do powiedzenia. Ale zauważyłem, że osoby takie, jak kwiat utwierdzone w słuszności jedynej i prawdziwej drogi sugeruje , ze tylko dlatego, że karateka probuje rozwijać swoje umiejętności walki cwicząc inne formuły już nie ćwiczy kyokushin (" Tylko w takiej sytuacji powiedz mi czy uprawnione jest przez Was używanie nazwy kyokushin") - cytat z Twojej wypowiedzi.
To w takim razie co teraz robi Matsui firmując swoją osobą występy zawodników na K1 i opłacając im TRENINGI BOKSERSKIE? Co oni ćwiczą....?? Czemu Feitosa wchodząc na ring ma na sobie Gi?
Ja już się na ten temat nie wypowiadam...i tak nie dojdziemy z tego co widzę do kompromisu.
Osu!
Pozdrowienia dla wszystkich ćwiczących sztki walki
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
I jeszcze nasuwa mi się jedno stwierdzenie...Dla mnie KYOKUSHIN to nie tylko walka...A już napewno nie jest wyznacznikiem walka sportowa....

Osu!
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Sosai Mas. Oyama tworząc Kyokushin jasno określił zasady . Zasady te określały JEGO Styl .
Teraz kolejni " spadkobiercy " idą za modą , która i tak szybko minie , i wprowadzają różne wynalazki . Dalej używają nazwy KK ale to nie jest już styl Sosai !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bluming m.inn za te nowości został wywalony z organizacji Sosai i nie powinien miec prawa do używania nazwy Kyokushin tak jak i wielu innych / tu nie użyje określenia /.
Na burdel jaki panuje teraz niestety w MA nie ma jednak rady . :evil: :evil:
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Zatem który ze "spadkobierców" uprawia styl Sosai? Kto z nich przekazuje wiedzę w 100% zgodną z tym,czego nauczał Oyama?
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
nie zgadzam sie vop - dla mnie wzorem jest to jak trenowal Mas - nie ograniczal sie do jednego stylu walki, konfrontowal umiejetnosci i uczyl sie od przedstawicieli czasami zupelnie odrebnych sztuk - to jest dla mnie kyokushin - nie ograniczac sie i dazyc do bycia "najsilniejszym"
pozdrawiam
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
[quote name="Nightwolf"] Mas - uczyl sie od przedstawicieli czasami zupelnie odrebnych sztuk - to jest dla mnie kyokushin - nie ograniczac sie i dazyc do bycia "najsilniejszym"

Co Ty opowiadasz Kolego ?
Uczył się od innych na początku swojej drogi a potem inni uczyli się od Niego !!!! bo od kogo miał się uczyć i po co jak KK był najlepszy ? / tu spodziewam się burzy ataków ale wisi mi to /.
Wszystkie matriksy jakie wprowadza się teraz do KK to nie dlatego że KK jest złe ale dlatego że taka jest teraz moda . Moda + więcej ludzi / co i tak nie jest pewne że tych ludzi będzie więcej / = większa kasa !!!
Moda minie a my przetrwamy w czystym oryginalnym KK. Ale tylko MY !!!
POzdrówka dla wszystkich matriksów .
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
I ja dołączam się do pozdrowień dla wszystkich ortodoksów. W zasadzie nikt nikogo chyba jeszcze do niczego nie przekonał tylko na podstawie tekstu wyczytanego z forum. Należy tylko wierzyć w to, co się robi - nieważne, jaka o jaką sztukę walki chodzi...
A polemika sama w sobie nie powinna być czymś złym.

Osu!
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

kolego stern jak ty uważasz że taekwondo , jest odpowiednim stylem do wytrenowania low kicków , uderzeń kolanami, czy tajskich mawashi , to stwierdzenie absurdalne. chłopie ja zaczynałem jako gówniarz od taekwondo.


jak dlugo trenowałeś tkd?

no chyba widać jak w zawodach knockdown , k 1 , potrafiom efektownie i piekielnie mocno kopać wielu zawodników kyokushin. (...)
podaj kolego pare nazwisk z taekwondo, albo z shotokan co nawiązali walkie z thaiboxerami?


po pierwsze.
wiem że zapewne trudno w to uwierzyć, ale nie wszyscy są wyznawcami religii "K1+pride".
Robicie z normalnej rywalizacji sportowej o jakichś tam zasadach Ostateczną Wyrocznię.

Co do nazwisk. Jak się zdaje TKD nie pchało się do tych walk tak jak przedstawiciele innych stylów - ale to pewnie wynika z historii. KK szczyci się pokonywaniem przedstawicieli innych SW, thaibokserzy też, więc pewnie macie to w genach. ;)

Co do nazwisk - nie śledzę tej rywalizacji, bo sport w ogóle niespecjalnie mnie pociąga, ale szperanie internetowe wskazało na :
1) Park Yong Soo z TKD WTF walczy w K1 - ostatnio pokonał jakiegoś tam karatekę
2) Zelg Galesic (TKD ITF) zdaje się będzie występował w Pride.
Relacje z walk obu zawodników na youtube.com.
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
co do taekwondo to ćwiczyłem przez 3 lata. kolego tam nik włącznie z instruktorem nie miał zielonego pojęcia o low kickach , hiza geri, mawashi goleniem. ćwiczyłem w klubie taekwondo itf w toruniu. o walce w klinczu nie wspomne , skutecznych wytrenowanych technik łokciami brak. jeśli chodz o techniki boxerskie , no to teraz jestem przy nich mike tayson. a kolego starcia poza sportowe też mi się zdarzały. no i kolego nieraz zdarzyło się dostać bęcki. kolego jak zaczełem oyama karate , potem brazilian jiu jitsu , no to jeśli chodzi potyczki pozasportowe wzrost bardzo znaczny skuteczności. już po roku bjj , w sparingach w treningach poza sekcyjnych na zasadach grapplingu , z ludżmi ze styli uderzanych bawiłem się. takż w sparingach na zasadzie knockdown z dodaniem rzutów i walki w parteże. kolego to co wyniosłem z bjj to sprawdziło się , mało tego było skuteczne . jeśli chodzi o kata , uważam że te z taekwondo , nie przydatne w rozwijaniu cech do walki sportowej , oraz samoobrony. te z oyama karate już bardziej na czasie . trenerowi taekwondo z torunia piotrowi kulikowi, kiedyś zaproponowałem żeby wpadł na trening oyama karate w toruniu , zobaczył w tym stylu na co jest nacisk , trener taekwondo nieprzyszedł , może uznał że jest debeściak ?
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
stern to co ty mówisz że walki w pride , ufc , k1 to dla ciebie zwykła rywalizacja sportowa, chyba chłopie nie porównujesz do tej w tekwondo. chłopie w pride , k1 ufc , pewnie około sto procent zawodników trenujących taekwondo nie miało by szans wytrzymać minuty. piszeż że park yong soo z taekwondo pokonał jakiegoś karateke. kogo chłopie , jakiegoś z czołówki ? nie wżucaj styli karate do jednego wora , bo chłopie shotokan to nie kyokushin , shidokan ,oyama karate, enshin karate .przejdż się na trening tych styli a zobaczysz że to nie to samo. sztuki walki się zmieniają , warto kolego spojrzeć szerzej , a nie udawć debeściaka . jak mówisz że taekwondo i jego metody szkoleniowe są efektywne to dowalcie w k1 , zawodnikom kyokushin , ashihara(sem schilt), a w pride , ufc , zawodnikom co bazowy styl ich jest brazilian jiu jitsu, zapasy ,luta livre , shidokan. a tak nie ma co wciskać komuś kitu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024