Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
W Kyoko-Kan maja wprowadzic juz wprowadzili [?]) nowe zasady walki. Dozwolone podobno maja byc takie elementy jak: klincz, zuty, czy ataki na glowe. Moje pytanie brzmi, czy ktos wie coklwiek pewnego na ten temat ? Ja slyszalem ze w Japoni podobno odbyla sie juz walka na tych zasadach zakonczona nokautem, jezeli macie dostep do niej to z checia obejze :) .
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
nie widzialem tej walki ale jak chcesz zobaczyc walki karate z elementami rzutow sprowadzen newaza itp. to zczekuj stronke daidojuku karate ktore od dawna trenuje i walczy na tych zasadach:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

klikasz na zdjecie "training daidojuku style" a potem na dole na "online movie clips"

Pozdrawiam
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Gogle znalazły tylko relację i zdjęcia z tej walki :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
patrz archiwum wiadomości:
Kyokushin-kan 4th Open All-Japan Weight Catagory Karate Tournament
and
Kyokushin-kan 12th Open Children's Karate Tournament
April 29 and 30
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Witam!
Uprawiam Kyokushin-Kan. Byłem w tym roku na obozie w Tucholi. Instruktorzy z Japonii rzeczywiście potwierdzili, że będą zmiany w formule walki sportowej (przede wszystkim ręce atakują głowę) oraz rzuty.
W Japonii już odbywały się zawody, których zasady zawierają powyższe zmiany. Podczas zgrupowania instruktorów Japończycy pokazywali wideo z tych walk. Sam ich nie widziałem, ale zrecenzował mi je mój sensei, który akurat to widział. Jak powiedział - może nie wyglada to jeszcze profesjonalnie, ale jest nad czym pracować...

Zresztą zmiany nie obejmują tylko samych walk... Również kata wracają do korzeni, ale to już inny temat.

Osu!
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

będą zmiany w formule walki sportowej (przede wszystkim ręce atakują głowę)


wiadomo juz, w jaki sposob?

jak chcesz zobaczyc walki karate z elementami rzutow sprowadzen newaza itp. to zczekuj stronke daidojuku karate ktore od dawna trenuje i walczy na tych zasadach:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Z emule daja sie sciagnac dwa odcinki szkoleniowek daidojuku. Nie ma tlumaczenia z japonskiego i dlugo sie ciagnie, ale same szkoleniowki warto zobaczyc.

Paweł Droździak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

Witam!
Uprawiam Kyokushin-Kan. Byłem w tym roku na obozie w Tucholi. Instruktorzy z Japonii rzeczywiście potwierdzili, że będą zmiany w formule walki sportowej (przede wszystkim ręce atakują głowę) oraz rzuty.

ale takie zasady na każdym szczeblu zawodów? bo jeśli tak to na amatorskich zawodach będzie KO jak rodzynek w ciescie :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
[quote name="budo_.][quote name="budo_Sandman1976"]Witam!
Uprawiam Kyokushin-Kan. Byłem w tym roku na obozie w Tucholi. Instruktorzy z Japonii rzeczywiście potwierdzili, że będą zmiany w formule walki sportowej (przede wszystkim ręce atakują głowę) oraz rzuty.
[/quote]
ale takie zasady na każdym szczeblu zawodów? bo jeśli tak to na amatorskich zawodach będzie KO jak rodzynek w ciescie :) [/quote]

Uderzenia na głowę bez rękawic?
Kariery sportowe będą krótkie :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
chodziło mi o walke w rekawicach :) wtedy walki beda bardzo krotkie w zasadzie do pierwszego "strzału" biorąc pod uwage przyzwyczajenia z knockdownu, słabe uniki itp.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
[quote name="budo_.]chodziło mi o walke w rekawicach :) wtedy walki beda bardzo krotkie w zasadzie do pierwszego "strzału" biorąc pod uwage przyzwyczajenia z knockdownu, słabe uniki itp.[/quote]

Szybko im się zmieni
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Zmieni zmieni - jakby ktos pomyślał to jeżeli mają tak walczyć to chyba i będa się w tym szkolić .Zeszta z tego co wiem w kan juz od 3 lat prowadzą szkolenia kumite na zasadach ataku na jodan więc nie wiem w czym problem !
:wink:
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

Zmieni zmieni - jakby ktos pomyślał to jeżeli mają tak walczyć to chyba i będa się w tym szkolić .Zeszta z tego co wiem w kan juz od 3 lat prowadzą szkolenia kumite na zasadach ataku na jodan więc nie wiem w czym problem !
:wink:


ale nowina u mnie w dojo w latach 80-tych naparzalismy sie oprocz formulu kyoka rowniez kickboxa, uderzenia na glowe z reki byly norma
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

ale nowina u mnie w dojo w latach 80-tych naparzalismy sie oprocz formulu kyoka rowniez kickboxa, uderzenia na glowe z reki byly norma


wiesz u nas (tkd itf) też możez w trakcie walki w klubie znaleźć się nagle w parterze, ale co innego walka w sekcji, a co innego zawody. :)
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Dokładnie stern. U mnie w sekcji raz w tygodniu mamy trening prowadzony przez trenera boksu.
Oczywiście na egzaminach czy zawodach walczymy na razie wg starej formuły, ale może niedługo będzie można wykorzystać w walce sportowej umiejętności nabyte poprzez trening "bokserski"...
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
[quote name="budo_dar75"][quote name="budo_.]chodziło mi o walke w rekawicach :) wtedy walki beda bardzo krotkie w zasadzie do pierwszego "strzału" biorąc pod uwage przyzwyczajenia z knockdownu, słabe uniki itp.[/quote]

Szybko im się zmieni[/quote]tak jasne...kupia sobie ksiązke "nauka technik bokserskich w weekend" i od razu sie naucza...jakby ktos nie pamietał to ile czasu Feitosa dostawał baty w K1 bo miał słabe techniki bokserskie? no chyba że przeciętny adept k-kan szybciej przyswoi te techniki niż Feitosa :)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
Czy to ma wyglądać jak w kickboxingu czy jak w w K1?
Ma być ciągła walka czy do pierwszego trafienia ?
Z góry dzięki za wyjaśnienia.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

Czy to ma wyglądać jak w kickboxingu czy jak w w K1?
Ma być ciągła walka czy do pierwszego trafienia ?
Z góry dzięki za wyjaśnienia.

To była opisana walka z rzutami !
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
[quote name="budo_.][quote name="budo_dar75"][quote name="budo_.]chodziło mi o walke w rekawicach :) wtedy walki beda bardzo krotkie w zasadzie do pierwszego "strzału" biorąc pod uwage przyzwyczajenia z knockdownu, słabe uniki itp.[/quote]

Szybko im się zmieni[/quote]tak jasne...kupia sobie ksiązke "nauka technik bokserskich w weekend" i od razu sie naucza...jakby ktos nie pamietał to ile czasu Feitosa dostawał baty w K1 bo miał słabe techniki bokserskie? no chyba że przeciętny adept k-kan szybciej przyswoi te techniki niż Feitosa :) [/quote]
Może byś przeczytał co wczesniej pisze tz. od kiedy sa nauczane techniki na jodan w kk -kan? nie raz była tu informacja o seminarium kumite w COS w Wałczu- wiem bo lubie poczytac newsy :wink:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
No tak , ale jak piszecie o walkach w rękawicach i na jodan to ponawiam moje pytanie.
Jak coś wiesz o tym to proszę o odpowiedź.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?

No tak , ale jak piszecie o walkach w rękawicach i na jodan to ponawiam moje pytanie.
Jak coś wiesz o tym to proszę o odpowiedź.

Z tego co rozumiem tam są rękawice ale jak w MMA bo sa rzuty więc walka napewno przypomina cos takiego jak było na początku KK u Oyamy co widac na starych filmach z Oyamą.Na światowej stronie kan sa zdjęcia :!:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe zasady walki sportowej w Kyokushin-Kan ?
A wykłócałeś się za mną jak tu kiedyś napisałem , że Royama Karate to nie KK.
I na czyje wyszło ? H e , h e.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024