Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yoko geri !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_bad-boy
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Yoko geri !!
Trenuje karate shotokan i mam problem z kopnięciem yoko geri .
Zrobie to kopnięcie poprawnie ale tylko na wysokość pasa a chciałbym conajmniej na głowe może znacie jakieś ćwiczenia rozciągające albo cuś ale reszte kopnięć oprucz tego i ura mawashi geri robie powyżej swojej głowy POMOCY !!!!
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
Yoko geri jak dla mnie jest trudne dlatego że trzeba poza rozciągnięciem do szpagatu francuskiego mieć rozciągnięcie w biodrach, do yoko musisz być bardzo dobrze w biodrach rozciągnięty zarówno gdy biodro jest schowane jak i wtedy gdy jest wypchane.
Ćwiczenia to na pewno motylek i siad płotkarski, jeśli masz partnera to nic prostrzego po dobrej rozgrzewce kopiesz yoko geri przytrzymujesz nogę, partner cię za nią łapie i ciągnie jak najwyżej. Hmm z mojej strony to chyba tyle :wink:
  • 0

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
Nie ma zadnej "cudownej" metody. Kwestia ilosci powtórzen, jak ze wszystkim. Życze wiec dużo wytrwałości 8)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!

...Kwestia...

Stretching oczywiście...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!

Yoko geri jak dla mnie jest trudne dlatego że trzeba poza rozciągnięciem do szpagatu francuskiego mieć rozciągnięcie w biodrach



sorki ale bzdura, a potem napiszę i pokażę yoko
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
niby dlaczego bzdura?? ciekawe jak można kopnąć yoko bez rozciągnięcia w biodrach i rozciągnięcia jak do szpagatu?? ale jeśli wiesz słucham może rozciągam sie niepotrzebnie :roll:
  • 0

budo_lava
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
A z którym yoko masz problemy? To Ci dokładnie powiem na co zwrócić uwagę. Ja pamiętam miałem przez pierwsze kilka lat duży problem z kekomi .
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!

Trenuje karate shotokan i mam problem z kopnięciem yoko geri .
Zrobie to kopnięcie poprawnie ale tylko na wysokość pasa a chciałbym conajmniej na głowe może znacie jakieś ćwiczenia rozciągające albo cuś ale reszte kopnięć oprucz tego i ura mawashi geri robie powyżej swojej głowy POMOCY !!!!


yoko geri jest rewelacyjne w walce do stopowania przeciwnika,zwlaszcza jak sie ma pozycjie w walce ustawiona bokiem, ale na chudan jest wystarczajace, ma wchodzic pod lokiec, jak chcesz kopac na jodan, musisz nauczyc sie wypuszczac biodro, rob duzy skret na piecie i odchylaj sie do tylu tyle abys sie nie przewrocil, ale tez na tyle aby to bylo duze wychylenie
  • 0

budo_bad-boy
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!

A z którym yoko masz problemy? To Ci dokładnie powiem na co zwrócić uwagę. Ja pamiętam miałem przez pierwsze kilka lat duży problem z kekomi .



z keage
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!

niby dlaczego bzdura?? ciekawe jak można kopnąć yoko bez rozciągnięcia w biodrach i rozciągnięcia jak do szpagatu?? ale jeśli wiesz słucham może rozciągam sie niepotrzebnie :roll:


Nie trzeba robić szpagatu żeby kopać Yoko w którejkolwiek z wersji.
Zresztą dla mnei keage to tylko wymach o zerowej skuteczności, chyab że celem zdobycia punktu na zawodach. Kekomi jest bardzo mocnym kopnięciem, i najlepiej je wykonywac na chudan. Częstym błędem jest według mnie kopanie Kekomi w taki sposób że stoi się faktycznei bokiem w czasie kompnięcia. Nie da się tak wypchnąć biodra i nadać kopnięciu siły. w czasie wyprostu nogi powinno się skręcić, tak żeby być ciut tyłem do przeciwnika, wtedy można porządnie wypchnąąc nogę. Tak się kopie np. w taekwondo
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
Laser
yoko geri keage z shotokan i yoko keage z np z kk to naprawde dwa bardzo rózne kopnięcia.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!

Nie trzeba robić szpagatu żeby kopać Yoko w którejkolwiek z wersji.


Wiadomo że nie jeśli chodzi nam jedynie o kopnięcie na chudan :-)
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
Laser, 8O
jeśli nazywasz kopnięcie keage wymachem o zerowej skuteczności to jaki styl Ty trenujesz?
Trochę się pozmieniała jakość instruktażu karate w porównaniu z książką P. Miłkowskiego jak już ktoś pisał.

Na pewno trzeba dobrze włożyć biodro do yoko kekomi, biodra będą prawie tyłem do oponenta, stopa kopiącej nogi palcami lekko w dół, wiem o co Ci chodzi. Chociaż jeśli mamy elastyczny tułów to należy starać się trzymać gardę i być nawet półfrontalnie do przodu barkami.

Łyba,
ja szpagatu nie robię a mogę wykonać techniki nożne nawet powyżej swojej głowy. (Może to być kwestia proporcji budowy ciała ale bez przesady.)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
Laser napisał:
"..Częstym błędem jest według mnie kopanie Kekomi w taki sposób że stoi się faktycznei bokiem w czasie kompnięcia. Nie da się tak wypchnąć biodra i nadać kopnięciu siły..."

Uważam, że taki sposób kopania yoko geri nie musi być wcale błędem. Warto zwrócić uwagę na amerykańskiego karatekę Billy Walace'a, który w latach 70-tych 20 wieku był mistrzem świata w kick-boxingu full kontakt. Walczył on w pozycji, która była bardzo zbliżona do kiba dashi, ustawiał się prawie bokiem do przeciwnika i kopał tylko lewą wykroczną nogą i tylko trzy kopnięcia: yoko, mawashi i ura-mawashi. No i były tego efekty w postaci zwycięstw w walkach. Jak się nie myle Twój shihan wspomina o nim w swojej książce "Kumite nie tylko dla czarnych pasów"
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
Bad boy -

Nie pomyliłeś rodzaju konięcia ?
keage - podbijające
kekomi - pchające.

:?
  • 0

budo_bad-boy
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
raczej nie - keage podbijające
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
[quote]Łyba,
ja szpagatu nie robię a mogę wykonać techniki nożne nawet powyżej swojej głowy. (Może to być kwestia proporcji budowy ciała ale bez przesady.)[/quote]

nikt mnie nie rozumie :cry: :lol:

na czopa napisałem rozciągnięcie jak do szpagatu a nie żeby robić szpagat. Zauważ że kopiąc yoko jesteś w takiej pozycji że jakby cię odwrócić tak by jaja były skierowane do ziemi stałbyś idealnie w pozycji jak do szpagatu
Dołączona grafika

chyba że na tej fotce robie nie tą wersję yoko o którą wam chodzi w nazewnictwie za dobry nie jestem :roll: [/quote]
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
Bad boy ,

Pokombinuj z ustawieniem kolana i wysokością jego podniesienia w tarkcie wykonywania techniki. Kolano odchyl trochę w bok i unieś kolano jak najwyżej potrasfisz - wysokość kopnięcia zależy od początkowej wysokości kolana.
Resztę niestety musisz przećwiczyć...
  • 0

budo_codiak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
Fudo ma absolutną rację. Pozatym popracuj nad noą podporową, bo stanie na palcach nie wróży nic dobredo.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoko geri !!
Nie wiem czy w shotokanie można ale przy Yoko należy się pochylić do tyłu (tak jak na zdjęciu Łyba) tak by głowa z nogą tworzyła równoważnie. Dzięki wychyleniu nie potrzeba aż tak dużego rozciągnięcia. I tak jak juz pisali przedrozmówcy, kolano musi być wysoko podniesione.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024