Skocz do zawartości


Zdjęcie

kolejny problem :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_meteor
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vola Vest

Napisano Ponad rok temu

kolejny problem :)
Witam,
:-) hmmm wiec tak.. mam 14 lat od prawie roku tranuje kickboxing w Kraku... :-) nienajgorzej idzie ale mam cheć doboru jakiejś drugiej sztuki walki... zastanawiam sie miedzy bjj, TKD lub Krav Maga... rodzice lajtowo nastawieni na wszelkie propocycje... a jezeli chodzi o predyspozycje fizyczne to nie jest zle... :) i napisanie tego postu (tematu) mialo na celu pare pytenek :D wiec...

1.Czy Wy (mniej lub bardziej doswiadczeni i obyci w swiecie sztuk walki :-) ) widzicie wogole sens w doborze drugiej SW do kicka?

2.Jak tak, to dobrze :-) i prosilbym o wskazanie i uzasadnienie [,ewentualne rady] (waszym zdaniem) wyboru pomiedzy wspomnianymi SW :D

P.S. tutaj jestem po prostu noobem bo to moj pierwszy post na tym forum... ale zeby nie bylo ze nie sprawilem sobie lekturki sporej ilosci interesujacych mnie zagadnien :-)

Czytalem duze ilosci tematow, obszerne wypowiedzi czy tez sporo filmow i krotkich pokazówek poswieconych wlasnie tym SW ale wciaz nie moge sie zdecydowac wiec prosze o Wasza pomoc :(

Za odpowiedzi bede bardzo wdzieczny i z gory dziekuje :-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
Ach, co mi tam... Dołączę do lobbystów BJJ i poradzę Ci: BJJ. :> Uzupełnij stójkę parterem i masz wszystko co można sobie wymarzyć.
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
Witam,

Sporo zalezy od celu w jakim chciales rozpoczac trening drugiej sztuki/systemu walki.

Jesli cel jest bardzo utylitarny to albo BJJ (walka w parterze) albo Krav Maga (dodanie do tego co uczysz sie na KBboxie troche realnej walki).

Jesli celem jest poprawa tego co umiesz w Kboxie np pod kątem zawodów to zdecydowanie polecalbym TeaKwonDo glownie ze wzgledu na pewne podobienstwa. To by bylo takie dodanie sztuki do systemu walki.

Byc moze masz jakies inne cele, np poznanie czegos zupelnie innego wtedy i ray moga byc inne. Tak wiec jak chcesz prawdziwej rady to musisz wiedziec o co pytasz...

pozdrawiam

Michal N.
  • 0

budo_meteor
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vola Vest

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
hmmm... Wielkie dzieki za odpowiedz i zainteresowanie sie ta sprawa... napewno mi sie przyda to co napisaliscie i porządnie rozpatrze tą decyzje... :-)

A tak z innej beczki... nie mam jeszcze 10 postow i nie moge na priv pisac a widze ze Ty, Michale N :-) tez jestes z Kraka... heh... mozeby sie tak zgadac i bys mi udzielil paru rad lub tez byle sobie pogadac i wymienic sie poglądami... :-) jakby co to moj nr gady 67 48 400 czesto na niewidoku jestem wiec wal kiedy bnedziesz :D ... jeszcze raz serdecznie dziekuje i pozdrawiam :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
Meteor jak jestes z Krakowa to wal w ciemno do Grappling Krakow, bardzo dobry klub BJJ.
Uzupelnisz treningi kicka o parter i Twoj styl bedzie kompletny.
  • 0

budo_meteor
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vola Vest

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
hmmm.. cos w tym jest co mowisz... :-) teraz trzeba tylko oblookac i pouzgadniac pare rzeczy i sie zobaczy :-) Bardzo dziekuje za kolejne przydatne informacje w kwestii wyboru :-) pozdro :-)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
ja polecilbym dodac Bjj tak jak reszta chociaz nie powiem ze krav maga by mnie kusila ale chyba jednak zdecydowalbym sie na bjj mimo wsyztsko ...
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
w tym wieku bylby najmlodszy w grapplingu i pewnie przez pierwszy rok zbieralby tylko baty po dupie od reszty. sprobujcie sie postawic na jego miejscu.i tylko mi nie mowice ze wiek i masa nie maja znaczenia bo swoje juz widzialem i wiem ze zawodnicy mlodsi , slabsi i lzejsi maja trudna droge do przebycia a sparring partnerow w tej kategorii raczej brak . W sumie jest jeszcze 2 zawodnikow na Woli ale nie oszukujmy sie - jeden (ten 18-nasto letni) ma juz tyle tytulow mitrzowskich ze sparuje praktycznie ze wszystkimi (sukcesywnie) a 2 tez nie nalezy do leszczy (ostatnia liga) . tak wiec chlopak mialby pewnie trudne poczatki


p.s . Charly - sparowales kiedys z 14-nasto latkiem ? Jesli tak to wiesz co mam na mysli. pozostali budowicze tez :wink:
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
Ale jesli wytrwa, nie bedzie sie poddawal i kazdego dnia dozyl poprzez ciezki trening do tego zeby odklepac tego silniejszego i ciezszego - bedzie najlepszy.... :)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
ty no wlasnie nie lepiej trenowac az w koncu stanie sie starszy i ciezszy? wtedy bedzie bardoz dobry..
  • 0

budo_meteor
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vola Vest

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
widze ze wiekszosc z Was, szanownch userow forum poleca zdecydowanie BJJ... :-) jeszcze dzisiaj mi pozostalo posluchac glosu ojca :lol: jak sie z nim zobacze i pomyslimy :roll: jeszcze raz Wielkie Dzieki dla Was, tych ktorzy dali mi swoja cenna rade :-) pozdrawiam :D
  • 0

budo_meteor
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vola Vest

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
chociaz tak szczerze powiem ze troszeczke mnie ciągnie do TaeKwon-Do :oops: :oops: kwestia jeszce tego co kochany tatuś doradzi. Zobaczymy :twisted: Thx :D
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
Ja swego czasu trenowalem KB i KM rownorzednie i wyszedlem na tym bardzo dobrze :) troche parteru podlapalem (takie absolutne minimum) ale najwazniejsze byly te triki przydatne w samoobronie (uwolnienia od duszen itp.). Mysle ze do TKD nie ma sensu bys teraz szedl chyba ze kopniecia sa u Ciebie na KB zaniedbywane. pozdro :wink:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)

p.s . Charly - sparowales kiedys z 14-nasto latkiem ? Jesli tak to wiesz co mam na mysli. pozostali budowicze tez :wink:

Faktycznie zaczynajac w tym wieku bedzie mu ciezko i wymaga to duzo wytrwalosci, bo sporo czasu minie zanim bedzie mogl przecwstawic sie kolegom na treningu. Ale taki szybki start ma tez duze zalety, jezeli przetrwa te poczatki to pozniej moze byc wymiataczem :)
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
Jesli chlopak jest uparty to sobie poradzi;) 14 lat to piekny wiek aby zaczac cos cwiczyc:) Bjj bedzie dla niego najlepszym rozwiazaniem bo bedzie mogl poruszac sie w 2 plaszczyznach. Parter i stójka. Czego wiecej chciec:P Tylko nie ma co sie poddawac. Wierze w chlopaka:)
Pozdrawiam
  • 0

budo_mrbox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
a to ja wtrace cos od siebie-na Kosciuszki w Krakowie BJJ trenuje z nami chlopak majacy tez chyba 14 lat-ma naprawde dobra technike i gdyby mial wieksza mase i sile to wymiatalby.
polecam :-)

pozdrawiam
  • 0

budo_julianka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kolejny problem :)
Ja tam jestem mała i bardzo lekka, a mimo to zamierzam dorzucić do kicka właśnie bjj. Co będzie to będzie :) Ale też uważam, że jeśli trenować dwie rzeczy jednocześnie to lepiej, żeby się od siebie znacznie różniły, idealnie jedno-stójka, a drugie-parter.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024