Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)
Pytanie do znawców ciuchów militarnych

Co polecicie na lato, użytkuje 5,11 ale chciałbym na cieplejsze dni coś lekkiego i przewiewnego?.Jaka jest różnica pomiędzy Rip Stopem a NIKO ? Najlepiej nie camo, ale jednolite, dobrze jak było by kontraktowe, dobre, tanie a zarazem nie żal ciężko wycierać. Jak się kupi spodnie za parę setek to czasami się bardziej uważa na gacie a nie na to co się robi , trochę jest to popaprane. Co proponujecie? :D
  • 0

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)
Przepraszam, wiem,że temat stary, ale ostatecznie pogadać można i o tym, ponadto nie zawsze wiadomo gdzie dostać Np. w sieci to, co znane i lubiane. Koledzy mundurowi, tzn. spece od mundurówki, pobudka.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)
ripstop NYCO.onbojetnie co ;) ..ja mam ACU..
  • 0

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)
A co sądzicie o spodniach z firmy HELIKON? Reklama w czerwcowym Komandosie. Twierdzą,że zgodnie z oryginałami, ale co z materiałem? Niby ten sam, ale Czy ten sam?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)

ripstop NYCO.onbojetnie co ..ja mam ACU..


Cougar - albo ripstop ( to ten cieńszy materiał - letni ) albo Nyco ( to ten grubszy - powiedzmy całoroczny )

a ACU to nazwa wzoru umundurowania tak jak np. BDU lub DPM.


Pozdr. Surval
  • 0

budo_dzikipl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)
Na ciepłe dni takie jak teraz TYLKO materiał ripstop. W bawełnianych spodniach można się zagotować, natomiast ripstop jest bardzo przewiewny i w sam raz. Jeśli chciałbyś mieć spokojną głowę to proponuję jakieś tanie np brytyjskie, ciężko o kontrakt w jednolitych barwach(przynajmniej ja takich nie widuje w materiale ripstop) za takie spodnie nowe lub w idealnym stanie powinieneś zapłacić nie więcej niż 50zł- są w kamuflarzu leśnym DPM, sam takie mam i nadają się bardzo dobrze a i szkoda ich nie będzie;)
Jeśli chciałbyś sie szarpnąć na coś droższego to nowe spodnie US ARMY ripstop są w granicach 160zł wtedy masz do wyboru woodland(leśny) lub tri-color(pustynne 3 kolory) również świetne spodnie i też bardzo wygodne.

Nie wiem nic o spodniach HELIKON jednak nie polecam takich wynalazków, lepiej kupić kontraktowe spodnie niż szyte kopie.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)
surval: słodko, tylko że jest sobie cotton ripstop i nyco ripstop :)

Ja nabyłem za stówkę galoty w top secret i są w pytkę.
ABDU są lekie przewiewne i pancerne, ale nie każdy lubi nomeks.
Jak po taniości, to bym kupił bawełniane kopie BDU na allegro (najlepiej piaskowe) za 5-6 dyszek.
Jak po zajebistości, to może nylonowe 5.11?
  • 0

budo_dzikipl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)

Jak po taniości, to bym kupił bawełniane kopie BDU na allegro (najlepiej piaskowe) za 5-6 dyszek.


To nie lepiej już kupić nowe kontraktowe brytyjskie dpm? Na dodatek sa z przewiewnego ripstopu. Pozostaje tylko czy komuś podoba się dpm, ja osobiście wolę woodland, ale dpm też nie jest zły...

Pzdr
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)

ripstop NYCO.onbojetnie co ..ja mam ACU..


Cougar - albo ripstop ( to ten cieńszy materiał - letni ) albo Nyco ( to ten grubszy - powiedzmy całoroczny )

a ACU to nazwa wzoru umundurowania tak jak np. BDU lub DPM.


Pozdr. Surval

nie pierdol ;) ..potwierdzam mam ripstop NyCo i ACU - czyli nie BDU ani DPM ale własnie ACU ;) taki nowy model munduru unitet states ;) ..

koledze polecam ripstop NyCo bo sie nie gniecie i nie flaczeje tak szybko jak cotton...cotton tez mam w ripstopie...BDU ;) ..
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)
Ja całe poprzednie lato w brytyjskich spodniach tropikalnych(DPM zdaje sie) przechodzilem i nie narzekalem. Ale nie mam porownania z innymi.
  • 0

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)
Dzięki za ożywienie tematu, już zwątpiłem, z Waszych wypowiedzi wynika,że najlepszy na lato jest ripstop NyCo . Ze skruchą przyznam,że nie wiedziałem,że są dwa rodzaje, ripstopu, to, że się nie gniecie jest bardzo użyteczną sprawą. Problem polega na tym,że potrzebuje jednokolorowego. W pracy nie mogę sobie pozwolić na jazdę w camo. Pozostałe zalety są jak najbardziej pożądane. Co do 5.11, to mam bawełniane i potwierdzam wszystkie wady i zalety podane w innych wątkach , ale cena powoduje ,że nie zawsze mam chęć je dojeżdżać. Miałem na myśli kontraktowe ze względu na jakoś i cenę, jak również krój. Z wypowiedzi waszych wynika,że będę miał problem z wyborem?
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gacie do pracy - taktyczne oczywiście ;-)
Do pracy tylko lniane spodnie, ew. bawelna i len. Sa lekkie i przewiewne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024