Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
Hi!
Waham sie miedzy kupnem jednej i drugiej.
Od [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] odstraszaja mnie CR123 ale z drugiej strony i Kajk poleca i inni...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] za to mimo ze minimalnie slabszy to jednak na paluszki, ktore moge znalezc wszedzie.
Obie chyba na podobnej diodzie, obie maja dwa tryby.
Zrobcie cos, przekonajcie mnie...
Pomozecie? :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
fenix L2T - za wygodniejsza zmiane trybow,za mozliwosc pracy z akku,za mniejsze wymiary,za to ze po ustawieniu danej mocy mamy ja zawsze kiedy odpalimy latarke.Mimo,ze aktualnie mam nuwai na sprzedaz to polecam z tych dwoch latarek wlasnie fenixa :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
Dzieki Adiblue za konkrety, juz sie przestraszylem, ze glosowanie w ankiecie to max czego moge oczekiwac :)
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
Właśnie po wielu zmianach zdań, rozmowach, negocjacjach okazało się, że zamówiona bardziej dla kogoś L2T, zostaje jednak u mnie. Wziąłem ją więc na nocne testowanie, z którego właśnie wróciłem. Okolica mego bloku bardzo malownicza - las na górkach z bardzo dużym cmentarzem, szpital dla świrów i nieoświetlony zbiornik retencyjny (Gdańsk-Wrzeszcz, Srebrzysko jak ktoś zna). W tą ciepłą noc, zaopatrzony w Victorinoxa Hiker'a, gotową do wezwania backup'u Nokię 6310i, latarkę Fenixa L2T oraz z ręką na wystającym z kieszeni... (nie, nie tym co myślicie) CRKT M21-04; wybrałem się, srając lekko po gaciach, na testy. Latarka zaskoczyła mnie na maxa. Pomimo tego, że zawsze łażę po ciemku (bo po co całemu światu zdradzać pozycję) nie mogłem oprzeć się, żeby jej nie odpalić. Odpaliłem na trybie high i stała się jasność. Snop światła praktycznie perfekcyjny - ładny, skupiony, okrąglutki. Po prostu ma się wrażenie idealnego posadowienia mocnej diody w idealnie zaprojektowanym zwierciadle. Szersza wiązka daje obserwatorowi ogólne pojęcie, gdzie ten się znajduje. Na bliskie odległości boska sprawa, na dalsze przydaje się do doświetlenia "otoczenia" węższej wiązki. No właśnie... węższa wiązka jest po prostu cudna. Zasięg bardzo, bardzo duży jak na takie maleństwo - snop światła może z 40m, może więcej. Ciężko w ciemności wyczaić odległość. W zupełności wystarczał. Nawet wiedząc, że jestem teraz widoczny z kilometra nie czułem się niepewnie. Jest tak jasno, że wszelka obawa przed faktem bycia widzialnym znikła. W końcu zanim COŚ mnie dopadnie to i tak wystarczająco daleko ja TO TEŻ zobaczę! :-) Potem przyszła ochota na tryb low. Tu sekundowe rozczarowanie. W trybie low w terenie jest stanowczo za ciemno. Owszem nadaje się on do świecenia sobie pod nogi na bezpiecznej plaży czy deptaku, by nas jakiś szalony rowerzysta nie rozjechał. Ale wśród zombi i świrów mogących się czaić za każdym krzakiem czułem się niepewnie. Skuteczny zasięg może na 2m. Ale przecież tryb low nie do tego - spokojnie można bez oślepienia siebie i okolicznych "widzów" czytać mapę, wygrzebać coś z plecaka, od biedy poruszać się po bezpiecznym terenie, gdzie widzialność 2-3m jest wystarczająca. Tak więc reasumując. Latarka z 3W diodą, zasilanie - łatwe do nabycia 2 sztuki "paluszków" AA, tryb high (55 lm) idealny na wyprawy z czasem stałego świecenia 160 minut! i tryb low (10 lm) idealny na bliskie "przyjazne" odległości z czasem stałego świecenia 1200 minut!, trwała, ładna aluminiowa konstrukcja ze szklaną powlekaną soczewką (sprawdziłem i rzeczywiście wygląda, że łatwo się nie rysuje) - to wszystko + niska cena spowodowała moją fascynację tym sprzętem (tak dużą, że postanowiłem skrobnąć ten długi post - za co bardzo przepraszam). Minusy: etui - soczewka mimo, że osłonięta, to nie zakryta - będzie się kurzyć podczas wypraw; drugi malutki minus to średnica latarki - troszkę mała jak dla chłopa z wielkimi łapami. Taktyczne trzymanie latarki nie jest za wygodne, ale zwiększyć średnicę latarki nie problem, gorzej zwiększyć średnicę czegoś innego... ale o tym też skrobnę kiedyś "posta". :wink:
P.S.
A baterie CR odstraszyły i mnie, stąd bez wahania zostawiłem Fenixa sobie. Zresztą do tego przekonał mnie właśnie adiblue. Dziękuję Mu więc za wszelkie posty, które przyczyniły się do podjęcia tej trafnej decyzji żałując jedynie, że to nie On sprzedał mi Fenixa (wtedy nie miał ich na stanie, ale teraz już ma :wink: )

Edyta:
Kumpel mnie męczy o jeszcze jeden taki wypad, więc będą fotki, a może też filmik...
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
Edyta 2:
Zapomniałem dopisać. Zaraz jak w moje ręce wpadła L2T to wyciągnąłem uszczelki, wymyłem dokładnie gwinty, złote styki wyczyściłem izopropanolem. Potem na gwinty i uszczelki położyłem smar silikonowy, a na miejsca styków i same złote styki smar "switch". Wszystko to spowodowało, że zmiana trybów low/high przez pokręcenie głowicy następuje bardzo płynnie, bez wcześniejszych zgrzytów i szorowań (pewnie brudny gwint + duże tarcie na stykach body z elektroniką głowicy). Polecam taki zabieg.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3

Dzieki Adiblue za konkrety, juz sie przestraszylem, ze glosowanie w ankiecie to max czego moge oczekiwac :)

A ja czekałem właśnie na taki tekst, jak napisał McClane.
Mam wspomnianego Nuwaia i jestem z niego w sumie zadowolony, bo CRki mają swoje zalety, jednak do codziennej eksploatacji wolałbym coś z tańszym zasilaniem (obecnie używam L1P). Po zapoznaniu się z powyższym opisem wielce prawdopodobne jest to, że wspomniana latarka zagości na liśce moich zakupów. Biorąc pod uwagę jakość wykonania jego słabszego brata powinienem być zadowolony też z silniejszego. Gdybybym miał kupować tylko jedną latarkę, to sądzę, że na dzień dzisiejszy byłby to właśnie wspomniany Fenix (chyba, że istotny byłby dla mnie czas pracy w niskich temperaturach).
Dzięki za reckę.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
ale wtedy zawsze mozesz na taka okazje uzyc litowych AA :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
Zapewne tak, tyle, że one mają wyższe napięcie, więc dwie takie mogłyby latarce dogodzić :)
Sorry ale już raczej wolę dodatkowy korpus. Mam wtedy jeszcze opcję na malutką latarkę do kieszeni. :wink:
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3

Zapewne tak, tyle, że one mają wyższe napięcie, więc dwie takie mogłyby latarce dogodzić :)
Sorry ale już raczej wolę dodatkowy korpus. Mam wtedy jeszcze opcję na malutką latarkę do kieszeni. :wink:


ale ja nie mialem na mysli litowych akku tylko baterie litowe o nominalnym napieciu 1,7V kazda :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
Uu, McClane, dzieki wielkie, to chyba przewazylo szale zwyciestwa ostatecznie na rzecz Fenixa.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
a mnie ciekawi co to za "inna" latarke ktos poleca :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3

ale ja nie mialem na mysli litowych akku tylko baterie litowe o nominalnym napieciu 1,7V kazda :)

To tylko 0,4V więcej, więc faktycznie pewnie nie, aleitaklubięnuwaia i dodatkowąkompaktowąobudowędofenixa. :)
Tak na marginesie, może ktoś, kto polecil inną określi się, bo też ciekaw jestem o jaką inną chodzi.
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3

ale ja nie mialem na mysli litowych akku tylko baterie litowe o nominalnym napieciu 1,7V kazda :)

nominalne jest 1,5V tak samo jak alkalicznych
roznica polega na tym ze bez obciążenia nowe litowe maja >1,8V a alkaliczne >1,6V
litowe przy obciazeniu 1A trzymaja 1,3V podobnie jak alkaliczne... ktore maja ta wlasciwość przez moment, a nie jak litowe przez 80-90% czasu
ból polega na tym czy "bebechy" wytrzymaja (albo o ile skruci sie ich żywotność) przez ulamek sekundy wyższe napiecie

przy jednym AA to raptem 0,2V ale przy czterech 0,8V...
ale i tak wole litowe AA
zwykle paluszki sa dobre do pilotów... :)
a co do cr123 to na pewnym serwisie aukcyjnym sa po 6-7 zl/szt (panasonic, sanyo itp)
wiec cena nie jest taka straszna...
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
Można gdzieś kupić fenixa w Polsce?
Bo nigdy nie kupowałem w zagranicznych sklepach internetowych i nie znam się na tym.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
A po co szukać tak daleko, jak na BUDO-AUKCJE są wystawione?
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
Ja głosuję na Fenixa L2T chociaż tej Nuwai na oczy nie widziałem i nie mogę o niej nic powiedzieć.

Zdecydowałem się wziać udział w tej ankiecie i oddać głos na Fenixa po tym, jak kupiłem sobie to małe czarne cudo od Adiblue i zaszokowało mnie ile w takim maleństwie mocy. Poza tym można do tego włożyć akumulatory, np. 2500mAh NiMH i człowiek nie musi liczyć się z tym kiedy przyjdzie mu nabyć nowe baterie.
  • 0

budo_wojtek_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3

[...] Potem na gwinty i uszczelki położyłem smar silikonowy, a na miejsca styków i same złote styki smar "switch". Wszystko to spowodowało, że zmiana trybów low/high przez pokręcenie głowicy następuje bardzo płynnie, bez wcześniejszych zgrzytów i szorowań (pewnie brudny gwint + duże tarcie na stykach body z elektroniką głowicy). Polecam taki zabieg.


Gdzie kupić taki smar silikonowy ? Szukam jakiegoś od dłuższego czasu i nie mogę wyczaić...
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
popytaj w dobrych sklepach rowerowych
ja uzywam finsh line'a
  • 0

budo_wojtek_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3

popytaj w dobrych sklepach rowerowych
ja uzywam finsh line'a

A widzisz... Tam nie szukałem... Dzięki ! :D
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fenix L2T vs Nuwai TM301X-3
Sklepy elektroniczne. "Pasta Silikonowa N" firmy AG. Jest tego 12ml i kosztuje 5zł. Starcza na baaaardzo długo. W tym samym sklepie kupisz chyba tej samej firmy (albo Micro Chip) 3ml olejek "Switch", w cenie 3zł.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024