Skocz do zawartości


Zdjęcie

sen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

sen
Witam,


Zawsze mialem twardy sen i nigdy nie budzilem sie w nocy tylko spalem do samego ranka. Nie tak dawno zaczolem w srodku nocy budzic sie na dwie, trzy godziny i nie ma takiej mozliwosci, zebym zasnol....O 2-3 w nocy czuje sie wyspany i musze przyznac, ze dobija mnie, bo kiedy na sile zasypiam to rano boli mnie glowa i ogolnie jestem nie do zycia. Nie wiem co moze byc tym spowodowane, tryb zycia mam ten sam caly czas i nic sie nie zmienilo, tylko te nocne budzenia wkurzaja mnie nieslychanie...
Zastanawiam sie jaki moze byc tego powod. Moze za duzo sypiam i organizm ma nadmiar snu? Zasypiam ok. polnocy, a wstaje o 10 rano.
Moze ktos mial cos podobnego z was? :?
  • 0

budo_kaligi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Mam tak samo tylko że jak kiedyś całą noc spałem jak kamień, to teraz całą noc leże z zamkniętymi oczami :?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
od calkem niedawna tez mam problem ze snem moze to tak pogoda?
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Mozliwe, ze zmiany pogody maja jakis wplyw na to....Chociaz po dzisiejszej przerwanej nocce mam dziwny bol glowy. Nie boli mnie cala glowa tylko co 3 minuty z lewej strony jaki mnie ktos igle wbijal, takie nieprzyjemne uczucie i cholernie boli. Ciekawe od czego to jest :?: :?
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
to porób coś pozytecznego jak i tak spac nie mozesz :-)
  • 0

budo_pan nabiał
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Ja jak nie mogie zasnąć, to robie wszystko żeby nie zasnąć. Wtedy robie się zmęczony i zasypiam :) :) :) Często pomaga
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
idź do lekarza, mi kiedys powiedzial ze mi naczynko pękło gdzies na skroni, nie moglem spac, bolala mnie głowa, nie chciało mi sie jesc po kilku tygodniach odpoczynku = 0 biegania wszystko przeszło
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
A ja wlasnie wstalem i spalem od 23 w sobote do 12 dzisiaj. Juz dawno sobie tak nie uzylem. Polecam :P
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Mogą być różne powody. Od stresu czy nawet zwykłego zdenerwowania do chorób.
Jak kończyłem studia stres powodował u mnie totalną bezsenność Jak zacząłem pracować kładę się i już mnie nie ma :)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Niedziel jak mogles spac i uzywac sobie? :D
Dzisiaj na szczescie spalem juz normalnie i nie bylo zadnych problemow z tym zwiazanych, zobaczymy czy dzis bedzie podobnie. Podobno ranne bieganie dobrze wplywa na sen, ale jakos mi to narazie nie wychodzi i wole dluzej pospac i pojezdzic pozniej na rowerze :-)
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
tez tak mialem przez dlugi czas chociaz teraz wrocilo juz wszystko do normy mnie wtedy napieprzaly skornie taki klujacy bol :X a co do sposobu na zaypianie podobno zamiast lezec w lozku i na sile starac sie zasnac najlepiej jest wstac na 15 minut i pochodzic troche i znowu sie polozyc( przeczytalem w Men's health) a moj sposob-mysle sobie jak chodze po lesie wyobrazam wszystkie drzewa itd. naprawde szybko pomaga albo mysle sobie o droodze z domu do laski powaznie o takich rzeczach gdzie musze sobie cos wyobrazic mi to pomaga!! tylko nigdy nie moge zasnac jak mysle o SW no ni cholery!! tak mnie skurwysynstwo wykancza ze dusze poduszke i ukladam sobie strategie na sparingi hehe:) ogolnie masakra!! wiec nigdy nie mysl o walkach bo nie zasniesz:P
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Ja tam czesto mysle sobie przed zasnieciem o wygranej w kumulacji i o tym jak szybko bym ta kaske roztrwonil :lol:
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
a ja dzis spałem tylko 4.5 h bo sie denerwowałem przed maturką z chemii :P na szczescie juz za mną;)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Moze być kilka powodów:

- stres
- rozregulowany tryb życia, zegar biologiczny
- leki, alkohol
- spanie w dzień bądz późne wstawanie

Może niektóre wyżej wymienione nakładają sie na siebie.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Nie pij alkoholu / kawy/ herbaty przed zasnieciem. To zaburza sen.

A powodów rzeczywiscie moze byc sporo.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Cos mi sie wydaje, ze biorytm mam troche zjechany, bo raz wstaje z samego rana, a innym razem gnije dluzej, ale jak tu sobie poradzic skoro przychodzi wekendzik i czlowiek chce sie wyspac, a potem problemy z zegarem biologicznym wystepuja.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
ja mam tak ze strasznie szybko sie przyzwyczajam do danej dlugosci i godzin snu.jak raz zasne o 23 i obudzie sie o 10 to nastepnego dnia nie moge isc wczesniej niz o 23 i wstac przed 10...z jednej strony to dobrze bo nie musze sie codziennie meczyc do szkoly tylko wstaje o 7, ale z drugiej wstawanie ok 8 w weekendy to troche przesada :cry:
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Ja nigdy nie bylem rannym ptaszkiem i przypuszczam, ze nie bede chyba, ze zostane zmuszony do tego z racji pracy :-) Wiem, ze zdrowiej dla organizmu wstac wczesnie i wczesnie polozyc sie spac, ale to jest niestety nie wykonalne i nie bede sie zmuszal do tego juz wole wstac wyspanym i pozniej sie polozyc. Jednak wiem z wlasnego doswiadczenia, ze zbyt dlugie gnicie w lozku powoduje pozniej to, ze czlowiek caly dzionek chodzi zmarnowany, a jak z rana zmusze sie do biegania to potem caly dzien jestem wypoczety :-)
  • 0

budo_madness
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
ponoć wystarczy tylko 4 godziny snu na regenerację organizmu ... najważniejsze, jednak to, to by te cztery godziny przespać od 22 00 do 02 00 ... albo od 24 00 do 04 00 ... nie pamiętam dokładnie, bo nam to babka na psychologii ogólnej cztery lata temu mówiła ...
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
najlepszy sen najbardizej wartosciowy jest przed 23 bad ztez 24 juz nei pamietam...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024