Skocz do zawartości


Zdjęcie

Załamanie nerwowe i Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_sebekjl
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jedlnia Letnisko
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Załamanie nerwowe i Karate
Chodzi mi o to czy wam też już sie nie chce w ogóle ćwiczyć jak widzicie, że wam nic nie wychodzi po kilku latach treningu, albo po powrocie po kontuzji :?:
  • 0

budo_el presidente
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Brzeziny

Napisano Ponad rok temu

Re: Załamanie nerwowe i Karate
Żeby zaraz załamanie :wink:
Zawsze przychodzi taki okres wypalenia to na pewno, ale jakoś się to przetrwa. Mój trener zwykł był mówić, że "to odsiewa ziarno do plew" i pewnie miał racje. Zasadniczym pytaniem jest też cel treningu. Trzeba sobie odpowiedzieć po co trenuję? Dla sportu, dla rekreacji, dla zdrowia,dla walki, z powodu fajnych ludzi itp.
Nie wierzę, że po kilku latach treningu nic nie wychodzi, zawsze się coś umie. Należy pamiętać, też ze zawsze znajdzie się ktoś lepszy od ciebie i ciągłe porównywanie się z nimi moze przynieść destruktywne skutki dla naszej psychiki.
Moja rada rób swoje i nie przejmuj się :-)
  • 0

budo_mach
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Załamanie nerwowe i Karate
Ty sie lepiej do roboty weź. Bo z tego co cie znam to sie lenić zaczołeś.

P.S. Dla niewtajemniczonych.Znam tego gościa
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Załamanie nerwowe i Karate
Twoje zainteresowania napisałes :SZTUKI WALKI!!!tak trzymaj i nie poddawaj sie co to ma byc bierz sie do roboty!!życie jest zbyt krótkie zeby sie lenic!!!pozd:*:*
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Załamanie nerwowe i Karate
Zawsze jak ktoś mnie rozpierdziela w sparringu to na początku czuję się trochę chujnie. Ale to że przegrałem z kimś motywuje mnie i to zajebiście do mocniejszych treningów w domu analizuję walkę wiem jakie błędy zrobiłem i staram sie poprawić błędne elementy. Jeżeli wiesz że ktoś jest lepszy od ciebie to powinien być dla ciebie bodziec by cwiczyć mocniej by stać sie lepszym od tego kogoś.

Dla mnie porażka w walce jest o wiele bardziej wartościowym doswiadczeniem niż zwycięstwo :roll:
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Załamanie nerwowe i Karate
Jezu, SebekJL... Jeśli trenujesz parę lat, to na pewno masz mocną psychikę. Co z Tobą?!
Jak Ci się nie chce ćwiczyć, to nie ćwicz.
Mógłbym Ci przytaczać wile przykładów ze świata sportu ludzi, którzy po okresach załamania czy kontuzji wracali i po ciężkich trenigach i wyrzeczeniach wracali, odnosząc sukcesy. Ale chyba nie ma sensu tłumaczyć tego adeptowi SZTUKI WALKI.
Ćiwczysz dla siebie. Chcesz, masz cel, sprawia Ci to radość, lubisz to - to cwiczysz. Nie sprawia Ci to radości, straciłeś cel, nie chcesz - nie ćwiczysz. To Twoje życie, to Twoja Droga. Zastanów się, czego chcesz naprawdę. Zastanów się, po co zacząłeś ćwiczyć i co zamerzasz z tym zrobić dalej. Nikt Ci nic nie wytłumaczy, nikt Ciebie nie podtrzymywać będzie na duchu. Nikt, oprócz Ciebie, nie będzie żałować, że przestałeś. Innym jest obojetne, czy ćwiczysz, czy nie. Karate ma doskonalić ciało i UMYSŁ. To sztuka walki. A Ty jesteś jej adeptem. Stajesz przed trudnościami, i tymi zewnetrznymi, i tymi wewnętrzymi oko w oko i albo je pokonujesz, albo rezygnujesz.
Przemyśl, czego naprawdę chcesz.
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Załamanie nerwowe i Karate

Chodzi mi o to czy wam też już sie nie chce w ogóle ćwiczyć jak widzicie, że wam nic nie wychodzi po kilku latach treningu, albo po powrocie po kontuzji :?:

Kiedyś też to miałem. Ćwiczyłem wtedy już kilka ładnych lat aż do pewnego mometu w którym zaczeło mi wychodzić tzn zaczołem jeździc na zawody itd .Teraz za nic nie zrezygnuje z tego co robie.
  • 0

budo_sebekjl
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jedlnia Letnisko
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Załamanie nerwowe i Karate
Fajnie tylko ze ja bylem na dwoch zawodach i na pierwszych przegralem bo kondycha i stres mnie zezarly, a na drugiej przez wazari(mawashi-jodan). i kolejny dol. Pozdr
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Załamanie nerwowe i Karate

Fajnie tylko ze ja bylem na dwoch zawodach i na pierwszych przegralem bo kondycha i stres mnie zezarly, a na drugiej przez wazari(mawashi-jodan). i kolejny dol. Pozdr


to pojdza na grupe poczatkujaca i spusc komus łomot. Znajdz kogos duzego ale dopiero zaczynajacego i stwierdzisz ze jednak sie oplacalo tyle trenowac :wink: :wink:

to zart... ironia... zebyscie sie mnie czepiali to pisze
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Załamanie nerwowe i Karate

Fajnie tylko ze ja bylem na dwoch zawodach i na pierwszych przegralem bo kondycha i stres mnie zezarly, a na drugiej przez wazari(mawashi-jodan). i kolejny dol. Pozdr

Nom ja też przegrałem pierwsze zawody a teraz jestem Wicemistrzem Polski
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024