Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w wyborze noża


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_yuurei inu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w wyborze noża
Witam wszystkich! :wink:
Chcialbym zebyscie zaproponowali mi jakis nozyk o nastepujacych parametrach:
-automat, ostrze wysuwane z przodu(jakos ciezko takie znalezc)
-cena w okolicy 200zl
-ostrze po dwoch stronach glowni
-wiem ze to juz cena determinuje, ale z jakiejs w miare dobrej stali
-potrzebny do codziennego uzytku
Pewnie inne typy nozy sa bardziej praktyczne, ale taki typ mi sie podoba :P
I najlepiej zeby nie wygladal zlozony jak klocek :)
Jak czegos zapomnialem napisac to dajcie znac.
I z tego co tu czytalem to taki noz jest legalny, ale nie mozna go nosic, dobrze mysle?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze noża
Nie przyglądałem się specjalne automatom tego typu, jednak odnoszę wrażenie, że za wskazane pieniązki niczego godnego polecenia nie znajdziesz. Chodzi tu o to, że firma, która się szanuje i stosuje do produkcji przyzwoite materiały nie pozwoli sobie na zawodny mechanizm. Jeśli mechanizm ma być niezawodny całośc koszować musi znacznie drożej. Jeśli potrzebujesz ostrza o wspomnianym kształcie, to odpuść automaty i kup sobie klasyczny folderek taki jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na przykład. I tak wydasz trochę więcej, jednak przynajmniej masz nożyk zrobiony z przyzwoitej stali i dobrze wykonany. Możesz poszukać też coś od SOGa. Atomaty za takie pieniądze odpuść sobie, bo tylko wyrzucisz kase w błoto. Fakt, że wskazany nóż nie jest obosieczny, jednak co nieco go przypomina. :wink:
  • 0

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w wyborze noża
Popieram przedmówcę. Do 200 zł można kupić naprawdę fajny folderek, ale na pewno nie automat. Za ok 300-350 może udałoby Ci się dostać coś z systemem wspomagania otwierania (speed safe, robo power), jednak wtedy ostrze i tak będzie wyskakiwało z boku (ale przynajmniej nożyk będzie fajny). Aby było wyrzucane z przodu - to rozwiązanie aby było dobre jest baardzo drogie. Chyba że nóż z bazaru. Kiedyś miałem to to w ręce - stal gorsza niż w widelcu, ostrze lata na wszystkie strony....ale przynajmniej wyskakuje z przodu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024