Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOG TWITCH XL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_gruchap2004
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

SOG TWITCH XL
Dołączona grafika

SOG TWITCH XL - Co sądzicie o tej ślicznotce? Chodze koło niego już od 2 tygodni bo złom który dotychczas nosiłem powoli się rozlatuje. Martwi mnie tylko skądinąt genialny system wspomagania otwierania, czy aby ten wystający po otwarciu noża "operator", "fliper" czy jak tam się po polsku nazywa, nie będzie przeszkadzał przy np.robieniu kanapek w pracy...? Co sądzicie, może ktoś ma taki egzemplarz?
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG TWITCH XL
mnie tez sie podoba. a gdzie go mozna kupic i ile kosztuje? ten system otwierania jest chyba podobny do tego w kershaw boa, ale nie wiem niestety jak sie to sprawdza w praniu; sam jestem ciekawy.
  • 0

budo_gruchap2004
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG TWITCH XL
No cóż, dokonałem wczoraj zakupu!!!! będę testować sumiennie ergonomię. Nabyłem w sklepie PENTAGON w Katowicach za kwotę 275PLN i powiem że w sklepach za oceanem widziałem cenę ok.70$, co doliczając koszt wysyłki, ewentualne cło i vat, sprawia że polska cena jest okazyjna.
Kilka pierwszych wrażeń:

- Myślę że zaszufladkowałbym go jako gentelmen's knive, jest bardzo ładny i starannie wykonany
- Płaski, optymalnych rozmiarów, wygodny EDC
- Fabrycznie ostry jak brzytwa, podciągnąłem go dodatkowo na skurzanym pasku z pastą polerską, więc włosy odskakują z ręki zanim się wykona ruch posuwisty
- Mechanizm S.W.A.T pracuje dobrze, ale jeszcze dość twardo, chyba trzeba dać mu trochę czasu na dotarcie
- Nóż nie jest jednak pancernym narzędziem roboczym które po otwarciu robi wrażenie fixblade'a, wyczuwalny bladeplay, może uda się dociągnąć pivota
- Co do tego czy "kick" służący do otwierania przeszkadza w pracy, to jeszcze wstrzymam się od opini

Wkrótce może spróbuję podać jakieś zdjęcia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024