Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplementy podczas trenigu tylko na wiosłach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

jankes
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Suplementy podczas trenigu tylko na wiosłach.
Witam,
czytałem post WIlka007 na forum o suplementach.
Chciałem dopytać tylko o jedną rzecz.

Czytałem, że węglowodany to nośniki energii jednak w innych miejscach w sieci pisało, że przed treningiem nie należy ich spożywać bo podnoszą "senność" ?

Co o tym myślicie?

Teraz ćwiczę codziennie ok 50-60 min. na wiosłach. Typowe aeroby i chciałem dodać suplementy :
- przed treningiem węglowodany
- po treningu białka
- jakieś antykataboliki.....

Ale nie mam zupełnie pojęcia co wybrać.
Mam 30 lat, 185 cm wzrostu, 77-78 kg wagi.

Pozdrowienia i dziękuję,
Jankes.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy podczas trenigu tylko na wiosłach.

Czytałem, że węglowodany to nośniki energii jednak w innych miejscach w sieci pisało, że przed treningiem nie należy ich spożywać bo podnoszą "senność" ?

Co o tym myślicie?

Teraz ćwiczę codziennie ok 50-60 min. na wiosłach. Typowe aeroby i chciałem dodać suplementy :
- przed treningiem węglowodany
- po treningu białka
- jakieś antykataboliki.....


Senność?Hmmm może węglowodany proste ale na pewno nie złożone.Przed treningiem makaron albo ryż brązowy to podstawa.
Od razu po treningu węglowodany proste, później normalny posiłek czyli ryż paraboliczny z piersią kurczaka.
Antykatabolik może być BCAA.
  • 0

jankes
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy podczas trenigu tylko na wiosłach.

Senność?Hmmm może węglowodany proste ale na pewno nie złożone.Przed treningiem makaron albo ryż brązowy to podstawa.
Od razu po treningu węglowodany proste, później normalny posiłek czyli ryż paraboliczny z piersią kurczaka.
Antykatabolik może być BCAA.


Dziękuję za podpowiedź. Z jedzeniem tylko mogę mieć problem. Wiosła są w pracy i bezpośrednio przed treningiem lub po raczej jest kłopot z jedzeniem.
Zanim dobrnę do domu minie co najmniej godzina albo i więcej do posiłku, to trochę czasu jest na ostygnięcie. Czy to będzie przerwa do przyjęcia?

Dlatego myślałem o suplach, które mógłbym przyjmować bezpośrednio przed i po. Nie mam zamiaru zastępować nimi diety lecz wspomagać.
Więc przed treningiem jakaś odżywka z węglowodanami złożonymi.
A gdzie białko? (serwatka?)

Spotkałem się z pomysłem aby do diety wprowadzić kaszkę typu Bebiko. Ma dość bogaty skład i bezpośrednio przed treningiem mógłbym ją wsunąć ponieważ to łatwiejsze - zalać wrzątkiem z czajnika i już.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy podczas trenigu tylko na wiosłach.

Dziękuję za podpowiedź. Z jedzeniem tylko mogę mieć problem. Wiosła są w pracy i bezpośrednio przed treningiem lub po raczej jest kłopot z jedzeniem.
Zanim dobrnę do domu minie co najmniej godzina albo i więcej do posiłku, to trochę czasu jest na ostygnięcie. Czy to będzie przerwa do przyjęcia?

Dlatego myślałem o suplach, które mógłbym przyjmować bezpośrednio przed i po. Nie mam zamiaru zastępować nimi diety lecz wspomagać.
Więc przed treningiem jakaś odżywka z węglowodanami złożonymi.
A gdzie białko? (serwatka?)

Spotkałem się z pomysłem aby do diety wprowadzić kaszkę typu Bebiko. Ma dość bogaty skład i bezpośrednio przed treningiem mógłbym ją wsunąć ponieważ to łatwiejsze - zalać wrzątkiem z czajnika i już.


Możesz wziąć jakiś posiłek do roboty, to nie problem zapakować trochę ryżu i kurczaka w pojemnik ;-) Bezpośrednio po treningu możesz wypić gainer np. Mutant mass lub inny.
Gainerem tez możesz łatać luki w diecie, tam gdzie masz długą przerwę pomiędzy posiłkami czy zbyt mała kaloryczność.Serwatkę do śniadania lub do produktów które mają za mało białka.Przed treningiem nie radziłbym się opierać na odżywkach tylko zjeść już ten posiłek :D
  • 0

jankes
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy podczas trenigu tylko na wiosłach.
Zatem zróbmy małe podsumowanie :
1. Przed treningiem :
- makaron albo ryż brązowy
- dodatkowo : serwatkę do śniadania lub do produktów które mają za mało białka.

2. Po treningu :
- od razu po treningu węglowodany proste.
- bezpośrednio po treningu wypić gainer np. Mutant mass lub inny.
- później normalny posiłek czyli ryż paraboliczny z piersią kurczaka.

Gainerem tez można łatać luki w diecie, tam gdzie występuje długa przerwę pomiędzy posiłkami czy zbyt mała kaloryczność.
Antykatabolik może być BCAA.

A teraz jeszcze kilka pytań :
- serwatka w jakimś preparacie...czy można kupić normalną serwatkę w spożywczym ;-) ?
- węglowodany proste po treningu ..czy możesz mi polecić jakiś preparat?
- mutant mass ...ile się tego łyka?
- kiedy przyjmować antykatabolik?

Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi.
Sorry za lamerskie pytani ale jak dotąd nie stosowałem żadnych supli. Mam w pobliżu sklep z odżywkami ale obawiam się że jakiś kit mi wcisną jak pójdę tak na pałę i zupełnie nie wiem o co pytam właściwie.

Pozdrowienia!
PS. Dziś nie ćwiczyłem bo urwanie głowy w pracy.
Czy wtedy też brać suple? (antykatabolik i gainer?)
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy podczas trenigu tylko na wiosłach.

A teraz jeszcze kilka pytań :
- serwatka w jakimś preparacie...czy można kupić normalną serwatkę w spożywczym ;-) ? W sklepie z suplami kupujesz białko serwatkowe może to być np. ostrowia ale gdy zależy ci na smaku i rozpuszczalności to dołóż trochę kasy i kup jakieś firmowe WPC.
- węglowodany proste po treningu ..czy możesz mi polecić jakiś preparat? jak masz gainer to bezpośrednio po treningu możesz właśnie go wypić czyli już Ci nic innego nie potrzeba :D
- mutant mass ...ile się tego łyka? zależy od zapotrzebowania ,ale ogólnie to 100g czyli ok. 2 miarek.
- kiedy przyjmować antykatabolik? po przebudzeniu, przed snem, przed treningiem, po treningu, w najdłuższych przerwach między posiłkami.

W dni nie treningowe też bierz suplementy tylko rozkładaj je trochę inaczej, gainer według braków w diecie a antykataboliki jak już pisałem.


  • 0

DiloRicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy podczas trenigu tylko na wiosłach.
Teraz tak, te wiosła wykonujesz w celu zrzucenia tkanki tłuszczowej, czy może inny jest powód tego?

Jeżeli chcesz zrzucać tłuszcz, to posiłek nie wcześniej niż 2 h przed wiosłami.

W czasi wioseł lub odrazu po bardzo dobra opcja to carbo (lub lepiej vitargo) + Bcaa Xtra (bcaa i glutamina w formie proszku, więc można pić) i to ma za zadanie zastopować katabolizm i zapoczatkować ewentualnu anabolizm. Po 20 minutach wypiłbym odżywke białkową albo zjadł normalny posiłek (to bardzo ważne! Nie można czekać aż godziny! To najwazniejszy czas w ciągu dnia).

Co proponuje - najlepsze rozwiązanie szykowac pojemnik do pracy z żarciem. Inna opcja: kupić MRP (gotowy już posiłek) lub bardzo fajny i smaczna opcja kupić zupki typu Master Meal z Activlaba, ewentualnie (najgorsza opcja) wypić gainera ale z dużą ilością białka lub bulka.

Spotkałem się z pomysłem aby do diety wprowadzić kaszkę typu Bebiko. Ma dość bogaty skład i bezpośrednio przed treningiem mógłbym ją wsunąć ponieważ to łatwiejsze - zalać wrzątkiem z czajnika i już.

Nie rób tego. Ta kaszka jest beznadziejna. Tak jak wpominałem tak samo zalewasz tylko zupke Master Meal i masz wartościowy posiłek.

pozdro
  • 0

jankes
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy podczas trenigu tylko na wiosłach.

Teraz tak, te wiosła wykonujesz w celu zrzucenia tkanki tłuszczowej, czy może inny jest powód tego?

Jeżeli chcesz zrzucać tłuszcz, to posiłek nie wcześniej niż 2 h przed wiosłami.

W czasi wioseł lub odrazu po bardzo dobra opcja to carbo (lub lepiej vitargo) + Bcaa Xtra (bcaa i glutamina w formie proszku, więc można pić) i to ma za zadanie zastopować katabolizm i zapoczatkować ewentualnu anabolizm. Po 20 minutach wypiłbym odżywke białkową albo zjadł normalny posiłek (to bardzo ważne! Nie można czekać aż godziny! To najwazniejszy czas w ciągu dnia).

Co proponuje - najlepsze rozwiązanie szykowac pojemnik do pracy z żarciem. Inna opcja: kupić MRP (gotowy już posiłek) lub bardzo fajny i smaczna opcja kupić zupki typu Master Meal z Activlaba, ewentualnie (najgorsza opcja) wypić gainera ale z dużą ilością białka lub bulka.

Spotkałem się z pomysłem aby do diety wprowadzić kaszkę typu Bebiko. Ma dość bogaty skład i bezpośrednio przed treningiem mógłbym ją wsunąć ponieważ to łatwiejsze - zalać wrzątkiem z czajnika i już.

Nie rób tego. Ta kaszka jest beznadziejna. Tak jak wpominałem tak samo zalewasz tylko zupke Master Meal i masz wartościowy posiłek.

pozdro


Cześć,
wiosła to w celu ogólnej poprawy wytrzymałości fizycznej i nabrania masy. Jestem dość wysoki, a ważę nie wiele i dlatego zależy mi na nabraniu masy - ale wiadomo, że nie "brzucha" tylko tej właściwej, mięśniowej.

Przyznam się, że jeszcze nie kupiłem tych odżywek. Musze znaleźć czas aby skoczyć do odpowiedniego sklepu.
Jak kupie te specyfiki ;-), to wpiszę na forum co mi wcisnęli w sklepie ;-).
Pozdrowienia.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024