Skocz do zawartości


Zdjęcie

BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"
Ze względu na ograniczone środki i cenę obydwu noży, mogąc kupić tylko jeden z nich, chciałem się Was poradzić, który wybrać: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7". Byłbym wielce wdzięczny za porady lub opinie zarówno od posiadaczy i użytkowników, jak i opierając się na danych dotyczących tych noży (rodzaj materiału z którego są wykonane, twardość, trwałość, itd.)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jeśli ktoś ma jeszcze ciekawszy pomysł, z chęcią wysłucham. Dzięki z góry.
  • 0

budo_jaq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"
zależy jakiego noża szukasz i do czego jest Ci potrzebny. Jeżeli szukasz porządnego noża outdorowego to moim typem jest Ratweiler od Swamp Rata. Nie wiem ile kosztuje w tej chwili Green Beret, ale, jak sądzę, w podobnej cenie masz Rata. Ja chwalę sobie Racika, bo akurat mam :) ... Green bereta nie "obmacywałem" więc ciężko porównywać...
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"
Jak bym miał wybierać między Chrisem Reeve a tym
IMHO dowcipem z MOD to jednak chris Reeve.

Przecież tym modem można sobie niechcący krzywdę zrobić.
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"

Jak bym miał wybierać między Chrisem Reeve a tym
IMHO dowcipem z MOD to jednak chris Reeve.

Przecież tym modem można sobie niechcący krzywdę zrobić.


Dowcipem - czy masz na myśli jakość i materiał z którego jest zrobiony, czy kształt?
Co do przeznaczenia, to z mojego punktu widzenia pytanie jest w zasadzie retoryczne - oczywiście, że kolekcjonerskie. Dla mnie nóż to sentyment z dawnych czasów, kiedy każdy marzył, żeby zamiast badziewnej finki z plastikową rączką mieć jakieś cacko. Mogę go tudzież użyć w lesie do przycięcia czegoś, ociosania, itp.
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"
Nie zagłebiałem się w materiał, jak zobaczyłem kształt + pochwę to mi się śmiać
zachciało.
Coś w rodzaju oksymoronu ta pochwa z tym nożem.
  • 0

budo_throgal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dalekiej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"
Ja jeśli miałbym wybierać pomiędzy tym Modem a green beretem wybrałbym bereta. Green Bereta miałem przez jakiś czas i mogę powiedzieć że to kawał solidnego noża outdoorowego. Ten Mod wydaje się za bardzo przebajerowany, co nie jest niczym nowym dla tej firmy. Z tego green bereta będziesz miał poprostu więcej radochy, bo jest on przeznaczony do ciężkiej terenowej pracy, a ten Mod bardziej służy chyba do podziwiania i chęci posiadania super taktyczno wyspecjalizowanej maszyny do zabijania :wink:
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"

Ja jeśli miałbym wybierać pomiędzy tym Modem a green beretem wybrałbym bereta. Green Bereta miałem przez jakiś czas i mogę powiedzieć że to kawał solidnego noża outdoorowego. Ten Mod wydaje się za bardzo przebajerowany, co nie jest niczym nowym dla tej firmy. Z tego green bereta będziesz miał poprostu więcej radochy, bo jest on przeznaczony do ciężkiej terenowej pracy, a ten Mod bardziej służy chyba do podziwiania i chęci posiadania super taktyczno wyspecjalizowanej maszyny do zabijania :wink:


A jak z trzymaniem w ręce GB, jeśli mogę się Ciebie zapytać? Rzeczywiście wydaje mi się, że GB ma rękojeść bardziej dopasowaną do dłoni, a MOD, jak patrzyłem po wymiarach, ma strasznie szeroki rozstaw na palce. Chociaż może to tylko złudzenie, bo nie mając obu w ręce trudno jest porównywać. No właśnie, czy MOD to tylko wizualny bajer, czy idzie to w parze z jakością materiałów, z których jest wykonany?
  • 0

budo_throgal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dalekiej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"
Tego Moda to nie miałem nigdy w ręce, ale jego kształt nie bardzo sprawia wrażenie noża użytkowego. Przebajerowana garda a przez to wychudzone ricasso, co może być słabym punktem noża, do tego te szpiczaste zakończenia gardy mogą nas nie raz uwierać. Co do materiałów to jedne w jednym jak i w drugim nożu są dobre. Przy tym Modzie to Kinga jest z bardzo dobrej stali węglowej, co ma bardzo dobre właściwości mechaniczne ale już dużą niedogodnością może być słaba wytrzymałość na korozję. Poprostu jeśli szukasz noza do walki czy do treningów walki nożem to bierz Moda, a jeśli szukasz noża do lasu, na obóz to bierz Bereta. Jeśli chodzi o chwyt to w berecie jest on dopasowany do każdej dłoni
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"
Macałem obydwa, fajnieszy Neil Roberts od obydwu. Bez dwóch zdań. MOD na półkę, GB za długi do roboty.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"
MOD nie na półkę, ale na ścianę, jak dawniej szabla w szlacheckich domach- nada się bo wygląd ma co najmniej ciekawy- dla mnie bomba. Do paska tylko Green Beret (a może ten krótszy?). Moim zdaniem cudeńka od Crisa Reewa grają w wyższej lidze od MODA.
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk MOD CQD Mark V czy Chris Reeve Green Beret 7"
Dzięki. Spróbuję obejrzeć jeszcze Neil Roberts od CR.
Walczyć nożem nie umiem :( i niestety nie mam się gdzie nauczyć :cry: , więc pozostają mi przesłanki kolekcjonerskie.
Nosić go przy sobie nie będę, bo nie chcę zrobić ani sobie ani innym żadnej krzywdy. A do drewna - do lasu i owszem, pewnie go zabiorę. A na treningach wydaje mi się, że używane są atrapy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024