Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Pomocy
Witam, moglibyscie mi poradzic jaki noz sobie kupic (składany) w granicach cenowych tak od 150 zł do 220 zł ?dziekuje z góry


pzdr
  • 0

budo_tokuf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
BM pika :) :) :) :) :)
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
o Pice wiem, a coś jeszcze jest wartego polecenia?
  • 0

budo_dziad z lasu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
BM Monochrome,
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
aha, wiem który to, jeszcze jakieś pomysły?
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
Camillus Cuda edc. Rozumiem że chcesz kupować w Polsce ?! Jeśli ściągał byś z zagranicy to można by jeszcze coś dorzucić ( np. Spyderco delica 4) bo wyszło by taniej.
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
no w zasadzie to mi wszystko jedno czy ściagane czy u nas kupowane
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
No to do Cudy i delic'i mogę jeszcze dorzucić małą m'ke (m21-02), wszelkie Byrdy (tytaj z każdym modelem byś się spokojnie wyrobił cenowo) i ewentualnie mini griptiliana (tu masz wiele opcji do wyboru) tylko że z gripem to w 220 zł się nie wyrobisz ( musiałbyś dołozyc jeszcze kilka dyszek ale wydaje mi się że warto było by dozbierac). Wybór należy do Ciebie. Napisza miej więcej co będziesz nim robił - będzie łątwiej coś dobrac. :wink:
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
co bede nim chcial robic - w razie nagłej sytuacji na ulicy i czasem do cięcia jakichs metali lekkich (aluminium itp)
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
nagła sytuacja na ulicy?!?....
ale masz na myśli np rozpakowanie z folii właśnie nabytego w kiosku nowego numeru CKM tak?
no chyba nie chodzi Ci o walki uliczne?... :D :D:D
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
jak mnie ktos napadnie to zeby sie przynajmniej rozmiaru przestraszył, ale pierwsza napsiana przez Ciebie opcja tez fajna jest i pasuje :D
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
DO cięcia metali mówisz : w takim razie ja polecam m 21-02 (lub jeśli nie przeszkadza Ci rozmiar i masa m21-04 tylko najpier radziłbym pomacać bo możesz sie ździwić :wink: )

Na ulicyy ?? Oj czuję że się zaraz zacznie :) A na powaznie to poczytaj sobie wątki z działu np. walka nożem i o uzywaniu noża na ulicy :wink:
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
m21 - 04 miałem w łapie, podoba mi sie tez z wygladu. Mam zamiar go właśnie zanabyc bo może to zabrzmi dziwnie ale moj stary powiedzial ze jak juz mam sobie kupic to zeby mu sie przynajmniej podobal :P
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
Kosiar - zanim Cie z....bia inni napisze tylko tyle:
masz latek 15, a po ewentualnym uzyciu noza na ulicy (ofkors jesli przezyjesz, na co sznse sa niewielkie) musisz sie liczyc z bardzo wysokim prawdopodobienstwem, ze kolejne latek 20 spedzisz w zakladzie resocjalizacyjnym, gdzie Twoja moralnosc bedzie upadac z roku na rok, stracisz jakiekolwiek szanse na normalna prace w jakimkolwiek kraju UE, a jedyna resocjalizacja z jaka sie zetkniesz, to resocjalizacja wlasnego tylka wykonywana przez innych wspollokatorow :twisted:
Majac tak nakreslona perspektywe uzycia noza "w naglych sytuacjach na ulicy" odsylam cie do dzialu Walka Nozem, tam Cie naucza (choc kilka topicow jest chyba jeszcze i w tym dziale).
A do ciecia metali lekkich (i innych tez) polecam najzwyklejsza pilke do metali, taka za kilka zlociszczy z pierwszego lepszego supermarketu. Jest wydajniejsza i wygodniejsza w uzyciu nawet od ostrza serrated. A jak chcesz sprawnie dzielic folie aluminiowa, to polecam zwykla, nietaktyczna, plastikowa linijke (do pozyczenia od siostry z I-wszej klasy podstawowki) - cuda mozna z nia zdzialac w takich przypadkach.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
Do spisu dołącz sobie jeszcze jakiegoś Victorka (jeśli dodatkowo majsterkowiczem jesteś).
Jeśli chodzi o metale, posłuchaj Bionicka.
Co do ulicy, to nie chce mi się specjalnie Cię moralizować, ale poczytaj choćby nawet i to.
Zastanów się też nad tym, że skoro taki temat wzbudza emocję NAWET pośród miłośników noży, co musi się dziać w głowie człowieka który tym zagadnieniem się nie interesuje.
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
tamto z tym nagłym uzyciem to byl taki zart, poprostu jakos bezpieczniej sie bede czul majac przy sobie takie cos. btw. zawsze chcialem miec porzadny rozkladany noz, bo z bagnetem od kalacha chyba po ulicy nie bede chodzil, nie? :P
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
jeszcze takie jedno pytanko: ile czasu bede czekal na nóż z USA? (pewnie jest gdzieś w archiwum to ale jakoś zmęczony dziwnie jestem)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy

tamto z tym nagłym uzyciem to byl taki zart, poprostu jakos bezpieczniej sie bede czul majac przy sobie takie cos

Zart byl sredni :blus: , szczegolnie w dobie panowanie PiSu i moherow w Polsce. Tu wszyscy truchleja na mysl o wprowadzeniu ustawy zakazujacej noszenia (i posiadania) jakiegokolwiek ostrza i obowiazkowego zaokraglenia czubkow na kuchenniakach, a Ty wyjezdzasz z takim tekstem :roll: Dojdzie taki tekst do moherow, one pchna do Rydzyka, Rydzyk do Lecha, Lech do sobowtora i po ptokach bedzie, bo PiS stwierdzi, ze czas ukrocic iloc morderstw popelnianych z uzyciem noza. A poczucie bezpieczenstwa wcale Ci nie wzrosnie od noszenia noza przy sobie, nawet jak bedzie to pelnowymiarowy samurajski miecz. Poczytaj sobie knige J. Palkiewicza "Dzungla miasta" - ktos tu, albo na Tactical Gear wrzucal link do zassania - moze Ci sie rozjasni w lepetynie. Wiecej pewnosci siebie da Ci jakas sekcja regularnie nawiedzana i wspomniana literatura, niz zaostrzony kawalek stali w kieszeni.
Pamietaj ze noz to tylko narzedzie i jako takie zostal stworzony. A ze kilka % specow wykorzystuje go do innych celow, to nie znaczy, ze Ty tez musisz. Te wspomniane kilka % swietnie tez uzywa w tym samym celu mlotka, siekierki, saperki, palki, tonfy, ba - wszystkiego co w miare twarde lub nie rwie sie za szybko. Moze pomysl o mlotku wlasnie? :wink:

btw. zawsze chcialem miec porzadny rozkladany noz, bo z bagnetem od kalacha chyba po ulicy nie bede chodzil, nie? :P

Mozesz - umocuj go sobie pionowo na plecach, wzdluz kregoslupa, z raczka do dolu ustawiona na wysokosci pasa - nie przeszkadza w zadnej pozycji 8)

jeszcze takie jedno pytanko: ile czasu bede czekal na nóż z USA? (pewnie jest gdzieś w archiwum to ale jakoś zmęczony dziwnie jestem)

Od tygodnia do nigdy, w zaleznosci od humoru polskich celnikow i poczty. Noz do Polski dociera w tydzien (dokladnie w 5 dni), 2-3 potrzebuje poczta na przeslanie, do 2 - 3 tygodni potrzebuje celnik zeby sie zastanowic, czy pierdyknac na to clo, czy nie i jakiej wysokosci. Na ubezpieczonej i niekombinowanej przesylce jest duze prawdopodobienstwo, ze cla nie bedzie i bedziesz ja mial do 2 tygodni, ale wzrasta prawdopdobienstwo, ze Ci ja ukradna (celnicy i listonosze tez lubia noze). Ubezpieczona i oclona powinienes dostac do reki od 2 do 4 tygodni od wyslania zamowienia.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
Z całym szacunkiem: jest n takich tematów tygodniowo, w każdym i każdemu odpisujecie to samo- stała lista noży: pika, monochrome, m21. :?

Ja się zgadzam, że to świetne noże, ale jednak każdy z tych ludzi ma trochę inne potrzeby.
A może komuś bardziej by podpasował Utilitac, albo Fred Carter?
Świetne noże za rozsądną cenę.

Kupowanie noża w stanach? Spoko, tylko ja na swoją przesyłkę już ze sporą górką 2 miesiące czekam, a sprawdzony i zaufany sprzedawca się wykręca. Nie mam do niego pretensji, bo to nie jego wina, że poczta coś spieprzyła, ale jednak wkurzające to jest.
Wolałbym chyba dopłacić kilka złotych i mieć nóż od ręki, zwłaszcza w tym przedziale cenowym. Poza tym kupowanie noża bez macania? Conajmniej ryzykowne.:roll:

Kosiar: Czy Twoi rodzice zgadzają się na to, zebyś nosił przy sobie nóż, a jeżeli tak, to czy się zgodzą na wielkie bydlę, jak M21?

Pamiętaj, ze żaden uczciwy i rozsądny sprzedawca nie sprzeda Ci noża, jeśli nie masz 18lat skończonych, lub zgody prawnego opiekuna.

Samoobrona za pomocą noża jest bujdą i mitem. Zwłaszcza w warunkach polskich. Przepraszam, że Ci dziecięce marzenia o potędze na podwórku rozwiewam, ale taki jest fakt.

Jeśli potrzebujesz ciąć metale, to użyj piłki z victorinox'a (najlepiej dużego, bo wygodniej).

Jak masz rozpakować CKM i nie przestraszyć na śmierć kioskarki, tudzież przechodzącej grupki moherów :) , to też lepiej użyć do tego ostrza z victorinox'a.

A jeśli już musisz mieć coś do samoobrony, to duży vicek świetnie się sprawdzi jako kubotan.
Nie wspominając o tym, co można zrobić piłką do drewna... :twisted:

Ja biegałem całe liceum z victorami, a potem kawałek studiów jeszcze i mam wielki sentyment. Nigdy się nie zawiodłem na nich.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy

Z całym szacunkiem: jest n takich tematów tygodniowo, w każdym i każdemu odpisujecie to samo- stała lista noży: pika, monochrome, m21. :?

Bo każda pliszka swój ogonek chwali, zatem nic dziwnego. Jak ktoś sprawdził, to z czystym sumieniem może polecić i dziwić się niema czemu.

Jeśli potrzebujesz ciąć metale, to użyj piłki z victorinox'a (najlepiej dużego, bo wygodniej).
(...reszta)

Przemyśl to, bo ov_Darkness mądrze prawi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024