Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
230 odpowiedzi w tym temacie

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
Z tym to już mocno przesadziłeś, mój drogi! Jesteś inteligentnym facetem, co w tak zwanym środowisku jest prawdziwą rzadkością, więc właśnie od Ciebie można wymagać więcej, niż od tych patałachów z jednym zwojem w mózgu i to powstałym w wyniku nieszczęśliwego upadku na matę.

Mam do Ciebie ogromny szacunek, bo zdaję sobie sprawę z ogromu Twojej wiedzy na temat SW w ogóle. Cenię Twoje umiejętności jako szkoleniowca bjj i chylę czoła przed sukcesami Twoich podopiecznych.

Ale, do ciężkiej cholery, dlaczego bierzesz się za nauczanie czegoś, o czym nie masz pojęcia? Dlaczego fundujesz kobietom szkodliwą iluzję bezpieczeństwa?
Jakim prawem zakładasz, że to, czego uczysz swoich zawodników sprawdzi się w samoobronie kobiet? Na czym bazujesz? Na swoim sportowym przecież, nie innym doświadczeniu? Na swoim męskim wyczuciu?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, co się dzieje z psychiką kobiety w takiej sytuacji? Oczywiście, że nie, bo nie możesz tego wiedzieć. Nigdy w takiej sytuacji nie byłeś i nie będziesz. Również z tego co wiem żadna z bliskich Ci kobiet nie ma takich doświadczeń (i oby nigdy ich nie miały!). Więc pozwól, że ja ci to opowiem.

Aby to było bardziej zrozumiałe dla ciebie i dla innych panów, którzy stanowią tu zdecydowaną większość, posłużę się pewnym zabiegiem, zwanym zamianą ról. Wiem, jak trudno jest facetowi wyobrazić sobie, że jest kobietą. Pozostań więc mężczyzną.

Wyobraź sobie, że jesteś panem, który swoje lata młodości i sprawności ma już za sobą. Idąc przez wyludnioną ulicę napada Cię zgraja młodzieniaszków w dresach, na których absolutnie nie działają twoje grzeczne słowa: ależ panowie!
Dostajesz w twarz, krew tryska ci z nosa i czujesz pierwszy piekący ból ... Dresy obstępują Cię dokoła i dziecinnie łatwo wyjmują z poły płaszcza Twój portfel oraz wszystkie dokumenty. Znajdują jeszcze telefon komórkowy, strasznie stary model, którego używasz tylko wyjątkowo, więc karta już dawno straciła swoją ważność. Któregoś drecha ten fakt dlaczegoś wkurza. Ładuje Ci plombę na szczękę ... Chwiejesz się i upadasz ... Upadasz bardzo nieszczęśliwie, na swój prawy bark. Czujesz prąd, który przeszywa Ci szyję i schodzi w dół aż do łopatki ... Złamałeś obojczyk! Nie możesz się ruszać! A oni wciąż nie odchodzą! Widok starszego pana leżącego w kałuży krwi i niemogącego poruszyć żadną kończyną sprawia im najwidoczniej przyjemność. Na Twoim żołądku lądują jeszcze zdrowe, mocne kopniaki ...Już nie wiesz, co tak naprawdę z Tobą się dzieje. W głowie masz tylko jeden wielki ból!

I w tym momencie zjawia się przecudnej urody wróżka – wybawicielka. Staje nad Tobą, patrzy pełnym troski wzrokiem i mówi: mam coś dla ciebie, co pozwoli ci przegnać tych bandziorów! To cudowne urządzenie, które mnie zawsze pomaga, kiedy jestem w niebezpieczeństwie! Jest malutkie, ale bardzo sprytne. Wystarczy, że wyciągniesz po niego rękę!

Próbujesz przemówić do tej zjawiskowej damy, że nie możesz nie tylko wyciągnąć ręki po to urządzenie, ale w ogóle nie możesz się poruszać, bo wszystko tak bardzo cię boli ... Chcesz jej to powiedzieć, ale ona wcale Cię nie słucha. Mówi dalej:

Jak już wyciągniesz rękę, to wtedy przy pomocy wprawnego oka skierujesz ...

Próbujesz kobiecie dać jakoś znać, że od dawna cierpisz na astygmatyzm i wprawnego oka nigdy nie miałeś, a teraz najbardziej dokucza ci ból barku i krwawiący nos, ale ona dalej swoje:

To bardzo proste w obsłudze. Wystarczy przez rok czy dwa intensywnie trenować po 10 godzin dziennie, by nauczyć się używać tego urządzenia. A wtedy odegnasz niebezpieczeństwo!


Tak mniej więcej wygląda jakość Twoich porad przełożona na męską mentalność.

Kobieta wzięta w dosiad czuje się dokładnie tak, jak ten facet - ubity, połamany, potwornie obolały i ogólnie niezdolny do jakiegokolwiek działania. Tak samo bezużyteczne są dla niej Twoje rady w stylu „jak przerzucić gościa przez biodro”, co dla faceta propozycja cudownego urządzenia od wróżki, które zabija na miejscu całe zło. Tylko różnica pomiędzy facetem a kobietą jest taka, że żaden facet nie uwierzy w istnienie cudownego urządzenia. Te wszystkie wyszkolone przez Ciebie kobiety w to uwierzyły!

Wszystkie oprócz jednej. Ta jedna przyszła do mnie i poprosiła, żebyśmy to ćwiczenie powtórzyły razem. Usiadłam na niej. Nie chciałam jej dusić, ale nalegała (tak było w oryginalnej wersji ćwiczenia!). Już będąc w dosiadzie dałam jej czas na to, żeby sobie przypomniała, co po kolei ma robić.

Jak myślisz, co było dalej? Czy trzeba było wykazać się jakimiś szczególnymi umiejętnościami z zakresu walki (wiesz dobrze, że jestem w tym zwykły cienias i niewiele potrafię), żeby sobie z nią poradzić? I ile trwała ta jej „samoobrona”?


Czy naprawdę nie czujesz wyrzutów sumienia, że okłamałeś tyle kobiet? Wmówiłeś im, że wyjście z dosiadu to bułka z masłem, jeżeli tylko skrzyżujemy ramiona, zapleciemy facetowi jedną nogę z tyłu i wyrzucimy w górę biodra!

Czy mistrzowi Nastuli też zaproponowałbyś taką cudo-technikę, żeby więcej nie zachowywał się jak leszcz i więcej nie przegrywał przez dosiad, jak z Minotauro? Nie, nie zrobiłbyś tego, ponieważ Nastula by Cię wyśmiał!

Kobiety nie wyśmieją. One kupią każdy towar, który jest zapakowany w papierek pod tytułem „samoobrona kobiet”. Nawet jeżeli w tym papierku będzie śmierdzące gówno pod tytułem brazylijskie jiu jitsu!

:evil:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
jest tez cos takiego jak "czyste" uprawianie sportu, wiecej takich numerow jak opisujesz jest np na krav madze. Tak mi sie nasunelo tylko
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
sory a do kogo to jest skierowane? ktoz to tak naciaga kobiety?
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj

sory a do kogo to jest skierowane? ktoz to tak naciaga kobiety?

też jestem ciekaw :P :P :P
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
No ja też bo i post długi i ciekawy ...
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
się domyślam, że chodzi o Dariusza ...
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
Bardzo ciekawy temat, choć też do końca nie wiem o kogo chodzi. Rozumiem, że autorka stwierdza, że bjj nie jest skuteczne jako samoobrona dla kobiet. Chciałabym się przede wszystkim zatrzymać na jednej kwestii, mianowicie, że kobiety "wszystko kupią" i że można nimi manipulować. Zastanawiam się, czy rzeczywiście tak jest, a jeśli tak to dlaczego. Czyżbyśmy żyły w jakimś nierealnym świecie? Czy kobiety myślą, że po dwudniowym kursie będą w stanie obronić się na ulicy?
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
cd....
Co trzeba mieć w głowie, żeby w ten sposób myśleć? A może z drugiej strony lepsze dwa dni niż nic. Z tego co się orientuję takie okazyjne seminaria cieszą się dużym zainteresowaniem. Moim zdaniem kobiety nie angażują się w dłuższą naukę, bo nie zakładają, że będą walczyć ("przecież nie będę się z nim biła"). Owszem, chcą być bezpieczne, ale wystarczy im pogadanka o prewencji. One naprawdę, w przeciwieństwie do facetów nie chcą "się sprawdzać" na ulicy. Jeśli są na tym forum jakieś wyjątki od opisanej przeze mnie reguły to niech się odezwą- chętnie przeczytam.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj

Chciałabym się przede wszystkim zatrzymać na jednej kwestii, mianowicie, że kobiety "wszystko kupią" i że można nimi manipulować. Zastanawiam się, czy rzeczywiście tak jest, a jeśli tak to dlaczego.


Nie wszystko, ale będąc dzieciakiem i chłopakiem stoczyłem setki walk w piaskownicy, w przedszkolu i szkole. Było to dawno, więc nie nazywało się "dosiadem" a "na łopatki". Stąd mam więcej realizmu w ocenie sytuacji. Nie wiem ile razy moja żona trafiła "na łopatki" poza zabawami w dominację :wink: , ale chyba nigdy. Stąd trener, autorytet mógłby jej wstawić o wiele więcej kitu w tej materii
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
Mamecha, bardzo ciekawy post ale do kogo jest on skierowany? Mam wrazenie, ze pisalas pod wlywem emocji i na podstawie jakiegos konkretnego doswiadczenia, mysle, ze wszyscy sa bardzo ciekawi konkretow.
Czy chcesz zarzucic BJJ ogolnie, ze mydli kobietom oczy? Jakos nie chce mi sie wierzyc...

co do kwestii - wydaje mi sie, ze wsrod kobiet idacych na kurs samoobrony sa takie, ktorym sie wydaje, ze po paru dniach beda alfa i omega, ale sa tez takie, ktore dobrze wiedza, ze tydzien na sali z instruktorem to dopiero poczatek. Jednak nie zgodze sie z tym, ze wiekszosci wystarczy zwykla pogadanka... ale moze kogos tu przeceniam?
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
Zalosne...

:?
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
Mameha zdecydowanie za bardzo uogolniasz :roll:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
Co sie stao? Napisz coś więcej tylko konkretnie
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
Oh, mameha - rozumiemy, że bjj jest najbardziej gejowską sztuką walki na świecie, ale żeby od razu było tak wrogo do kobiet nastawione to przesada :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj

Oh, mameha - rozumiemy, że bjj jest najbardziej gejowską sztuką walki na świecie, ale żeby od razu było tak wrogo do kobiet nastawione to przesada :)


LoL

ps. Łał, ktoś usunął część mojego posta. Nosił wilk razy kilka... :) Zaraz jakieś ostrzeżenie wpadnie haha
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj

Oh, mameha - rozumiemy, że bjj jest najbardziej gejowską sztuką walki na świecie, ale żeby od razu było tak wrogo do kobiet nastawione to przesada :)


A to dla mnie coś nowego. Są takie opinie na temat bjj? Nie mówię, że złe....
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj

gieroj, zerknij sobie 


  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj

Oh, mameha - rozumiemy, że bjj jest najbardziej gejowską sztuką walki na świecie, ale żeby od razu było tak wrogo do kobiet nastawione to przesada :)


A to dla mnie coś nowego. Są takie opinie na temat bjj? Nie mówię, że złe....


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj
Trochę się boję 8O
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenerzy manipulują kobietami, czyli rzecz o bjj

Trochę się boję 8O


czego?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024