Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shidokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan
Wali się wysyłanie... :?
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan
troche nam dyskusja zaczela zmierzac w kierunku ktory styl jest lepszy, kto dluzej trenuje itepe a nie do konca o to chodzilo :)

zeby nie bylo ze lobbuje na rzecz kk to mowie ze ja trenuje tkd i znam wiecej niz jedna technike :-)

i nadal nie padl zaden argument przekonywujacy ze cwiczenie mma jako uzupelnienie tradycyjnego stylu jest lepsze niz cwiczenie tylko mma ;)

co do tego boksu to kazdy wie ze najkrotsza droga do serca mezczyzny prowadzi przez piesc chucka norrisa :lol:

ps. posadźcie na mym grobie orchideę. :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

i nadal nie padl zaden argument przekonywujacy ze cwiczenie mma jako uzupelnienie tradycyjnego stylu jest lepsze niz cwiczenie tylko mma ;)

Nie padł. (Tzn. - nie podałeś go.) :)
Bo nie jest lepsze. :)

ps. posadźcie na mym grobie orchideę. :)

Mirmiłku, nie desperuj! :D
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

i nadal nie padl zaden argument przekonywujacy ze cwiczenie mma jako uzupelnienie tradycyjnego stylu jest lepsze niz cwiczenie tylko mma ;)


To może taki argument na konkretnych przykładach - naprzykład osoba trenująca kilka lat kyokushin, chcąca poszerzyć styl o mma, zaczyna się uczyć rzutów/obaleń, które bezpośrednio mozna wykorzystać w walce. Uczy się nie tylko techniki ich wykonania, ale także opanowuje nawyki kiedy jest najlepiej je zastosować i jak się można przed nimi uchronić, ewentualnie złagodzić efekt upadku. I na tym polega trening przekrojowy, w tym przypadku, może to być naprzykłąd kombinacja dwa proste, low kick, osotogari, biorąc pod uwagę, że każdy element wprowadzany jest po kolej (tj. np.10 powtórzeń dwa proste, low kick. potem 15 całość kombinacji)

Mam nadzieję, że większość zrozumie do czego zmierzam, aczkolwiek nie zdziwie się jak coś będzie do poddania do poważnej polemiki dla Sanjuro :wink:
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan
Uzupełnienie poprzedniego posta:

W kombinacji której przykład podałem, osoba trenująca kyokushin wykorzystuje swoje atuty - przede wszystkim potężny low kick, który jednocześnie osłabia solidną pozycję przeciwnika. Dzięki łatwiej go wyciąć i sprwoadzić do parteru.

Takie mieszane techniki są są o wiele bardziej efektrywniejsze, ponieważ trudniej rozpracować przeciwnika. Są ludzie w mma, którzy nastawiają się na przykład na parter i konsekwentnie starają się do niego doprowadzić (nie mówię, że konsekwencja sama w sobie nie jest zła) aczkolwiek w przypadku mma, sądzę iż zdecydowanie bardziej korzystniejsze jest nie "nastawianie się" na coś, ale stosowanie pewnych kombinacji (tak samo jak w boksie udeża się czasem na wątrobę, że przeciwnik opuścił na chwilę gardę)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

...naprzykład osoba trenująca kilka lat kyokushin, chcąca poszerzyć styl o mma, zaczyna się uczyć rzutów/obaleń, które bezpośrednio mozna wykorzystać w walce. Uczy się nie tylko techniki ich wykonania, ale także opanowuje nawyki kiedy jest najlepiej je zastosować i jak się można przed nimi uchronić, ewentualnie złagodzić efekt upadku. I na tym polega trening przekrojowy, w tym przypadku, może to być naprzykłąd kombinacja dwa proste, low kick, osotogari, biorąc pod uwagę, że każdy element wprowadzany jest po kolej (tj. np.10 powtórzeń dwa proste, low kick. potem 15 całość kombinacji)

......

W kombinacji której przykład podałem, osoba trenująca kyokushin wykorzystuje swoje atuty - przede wszystkim potężny low kick, który jednocześnie osłabia solidną pozycję przeciwnika. Dzięki łatwiej go wyciąć i sprwoadzić do parteru.

Takie mieszane techniki są są o wiele bardziej efektrywniejsze, ponieważ trudniej rozpracować przeciwnika.

......

Mam nadzieję, że większość zrozumie do czego zmierzam, aczkolwiek nie zdziwie się jak coś będzie do poddania do poważnej polemiki dla Sanjuro :wink:

Prosisz - masz :) :
W kombinacji, której przykład podałeś, osoba trenująca kyokushin będzie musiała sporo popracować, żeby swoje dwa proste z kioka przerobić na proste bokserskie, sprawdzające się w wymianach dopuszczających ciosy na twarz.

A osoba trenująca od początku np. shidokan nie będzie miała takiego problemu, bo nie ma samobójczych nawyków z kioka.

Zatem - na dwoje babka wróżyła...
:wink:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

...Są ludzie w mma, którzy nastawiają się na przykład na parter i konsekwentnie starają się do niego doprowadzić (nie mówię, że konsekwencja sama w sobie nie jest zła) aczkolwiek w przypadku mma, sądzę iż zdecydowanie bardziej korzystniejsze jest nie "nastawianie się" na coś, ale stosowanie pewnych kombinacji (tak samo jak w boksie udeża się czasem na wątrobę, że przeciwnik opuścił na chwilę gardę)

Trudno powiedzieć.
Chłopaki z chute nastawiają się na uderzanie i G&P.
Ci z B. Top Team - na bjj. (Choć także boksują, oczywiście.)

Większość czołowych zawodników ma swoje ulubione strefy walki.
Choć są i tacy, o których ciężko coś takiego stwierdzić (np. chyba Fedor, Saku itp.)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

A osoba trenująca od początku np. shidokan nie będzie miała takiego problemu, bo nie ma samobójczych nawyków z kioka.

Nie uważam kyokushin za styl samobójczy!!! I żadnej walki mieniącj się ze "sztuką" w nazwie. Co się tyczy nawyków, to się je nabywa czy pozytywne/negatywne niezależnie od stylu jaki się trenuje. Dużo zależy od trenera, aczkolwiek jest prawdopodobne, że trener nie da rady "dopracować" jakiegoś elementu, który może stanowić potem jakiś stały nawyk w walce(ma to związek z predyspozycjami osoby-psychicznymi, fizycznymi- i dążenia do pewnej postawy - siłowy, technik, zwinny, itp., na którą trener ma nie duży wpływ).

Zakładam, że pierwsze pytanie na temat tego postu będzie miał Sanjuro :D .. sam nie wiem czemu
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan
chlopaki idzcie na trening (czegokolwiek)
:twisted: :twisted:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

... Nie uważam kyokushin za styl samobójczy!!! I żadnej walki mieniącj się ze "sztuką" w nazwie.


Ja także nie!

Co się tyczy nawyków, to się je nabywa czy pozytywne/negatywne niezależnie od stylu jaki się trenuje. Dużo zależy od trenera, aczkolwiek jest prawdopodobne, że trener nie da rady "dopracować" jakiegoś elementu, który może stanowić potem jakiś stały nawyk w walce(ma to związek z predyspozycjami osoby-psychicznymi, fizycznymi- i dążenia do pewnej postawy - siłowy, technik, zwinny, itp., na którą trener ma nie duży wpływ).

Co nei zminia faktu, że dominująca forma treningu (w kioku - dopasowana do nockdownu) będzie powodować specyficzne dla siebie nawyki (w kioku - przeszkadzające później w wymianach ciosów rękoma na twarz).
:wink:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

chlopaki idzcie na trening (czegokolwiek)
:twisted: :twisted:

Staw skokowy nadwyrężyłem... :cry:
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

chlopaki idzcie na trening (czegokolwiek)
:twisted: :twisted:

Wciąż jestem aktywny treningowo :D Nie siedze na forum tyle co ostatnio sanjuro :-)

Staw skokowy nadwyrężyłem...

Teraz jest dla mnie jasne czemu ostatnio tak na forum siedzisz :-) , bo chwilami miałem wrażenie że wdaje się w jakieś niepotrzebne gadki z kimś kto tylko na forum jest aktywny. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Niech moja Kime wspiera twój staw skokowy :D Moc z tobą :wink:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

...
Teraz jest dla mnie jasne czemu ostatnio tak na forum siedzisz :-) , bo chwilami miałem wrażenie że wdaje się w jakieś niepotrzebne gadki z kimś kto tylko na forum jest aktywny. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Niech moja Kime wspiera twój staw skokowy :D Moc z tobą :wink:

Dziękuję.

Nie ma tego złego - przynajmniej trochę popakuję na obręcz barkową (bo tylko to mogę robić). :)
A noga już powoli przechodzi.

Pozdrawiam
I niech Moc będzie z Tobą. :D
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan
Uwazam, ze nawyki z kyokushinkai nie beda przeszkadzaly w shidokanie. Formula walki bare knuckle z shidokanu to rozwinieta m.in. o mozliwosc chwytania za kimono, rzuty, obalenia i walke w parterze forma knockdownu z kyokushinu. Poza tym shidokan uznaje stopnie zdobyte w kyokushinkai i stylach pochodnych np. Oyama, co rowniez swiadczy o tym, ze nawyki nie beda przeszkadzac.
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

Poza tym shidokan uznaje stopnie zdobyte w kyokushinkai

O, jest kolejny plusik :D .

Co do rąk w kyokushin to nie przeczę, że mam bardzo male doswiadczenie w obronie twarzy, jednak tak tragicznie by nie było z paru powodów. Główny to, że garda mimo wszystko jest bokserska (mój trener ma akurat na punkcie tego hopla, więc nie trzymam rąk przy cyckach, lecz raczej przy brodzie).
Druga sprawa, to, że mimo, zę trenuje kyokushin, to jednak nie jestesmy jakimis fanatykami nóg. Wręcz przeciwnie cały czas ćwiczymy jak najwięcej ręcznych kombinacji, dużo ćwiczymy na tarczach i strasznie nas męczy o poprawne techniki, czyli wąsko łokcie, dobra praca bioder itp. A,żeby nie mieć przekonania że nogami się wygrywa walki, to odbywamy sparingi jeden ma nogi, drugi ręce. Zwycieżca jest oczywisty(przy równym poziomie).
Powtórze jednak, żeby nie wyszło, że twierdzę, zę mam zajebiste ręce. Nie uważam siebie za znakomitego boksera, bo pewna ulomność z ograniczenia rąk do korpusu zawsze zostaje, jednak przy przykladaniu sie na kyokushinie od rąk przestawienie sie ne będzie jakieś bardzo trudne. Choć swoje trzeba będzie przyjąć i przecierpiec ;)

Co do rąk w kk to mówcie co chcecie, ale w jednej rzecz mamy dobry nawyk. Chodzi o realną walkę. Po prostu sparujemy bez rękawic. Nie, nie chodzi mi o to, że inne style bez rękawic będa walczyć beznadziejnie, jednak dwa błedy mogą się pojawić.
-w rękawicach ręka jest bardzo jednak luźniejsza. Więc mozę zabraknąc zaciśnięcia pięści tuż przed uderzeniem i uderzenie nie do końca usztywnionym nadgarstkiem. A drugi, choc to już chyba laicki błąd to trzymanie cały czas zaciśnietych pięści.
Ludzie z kk raczej nie rozpieprzą sobie nadgarstka przy pierwszej tubie ;)

Swoją drogą, to czym tak naprawdę różni się shidokan od innych mma? JAkie są jego plusy i minusy w poróaniu do innych mma? Bo w sumie jeżeli niczym ważnym to od wrześna może spróbuje, bo jakoś lubię klimaty karate ;) .
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

Co do rąk w kyokushin to nie przeczę, że mam bardzo male doswiadczenie w obronie twarzy, jednak tak tragicznie by nie było z paru powodów. Główny to, że garda mimo wszystko jest bokserska (mój trener ma akurat na punkcie tego hopla, więc nie trzymam rąk przy cyckach, lecz raczej przy brodzie).

A to jeszcze absolutnie nie wystarczy, żeby mówić o 'bokserskiej gardzie'.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

Druga sprawa, to, że mimo, zę trenuje kyokushin, to jednak nie jestesmy jakimis fanatykami nóg. Wręcz przeciwnie cały czas ćwiczymy jak najwięcej ręcznych kombinacji, dużo ćwiczymy na tarczach i strasznie nas męczy o poprawne techniki, czyli wąsko łokcie, dobra praca bioder itp.

A męczy Was o osłanianie barkiem podbródka? A przy ciosach na chudan męczy was o głębokie uginanie nóg i wyprowadzanie ciosów po tych samych trajektoriach co na jodan?
Itp., itd...

A,żeby nie mieć przekonania że nogami się wygrywa walki, to odbywamy sparingi jeden ma nogi, drugi ręce. Zwycieżca jest oczywisty(przy równym poziomie).

To proponuję odbyć kiedyś analogiczny sparing, ale nie z kolegą z sekcji kioka, tylko z dobrym kickbokserem, albo tajbokserem. Albo po prostu z bokserem, który wie co to lowkicki. :)
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

A męczy Was o osłanianie barkiem podbródka? A przy ciosach na chudan męczy was o głębokie uginanie nóg i wyprowadzanie ciosów po tych samych trajektoriach co na jodan?

Oj dobra :P , przecież nie mówię, ze mam idealną gardę bokserską. Musi być pewna adaptacja do zasad kk. Tak swoją drogą, to garda bokserska też ma pewne wady np. w formule Pride ;) .
Co do uginania nóg, to muszę Cię zaskoczyć, gdyż owszem męczy nas o to. Cały czas musimy być nisko i miękko na noagach :P .
Co do podbródka, to bez bicia przyznaję się, ze nie ;) .

To proponuję odbyć kiedyś analogiczny sparing, ale nie z kolegą z sekcji kioka, tylko z dobrym kickbokserem, albo tajbokserem. Albo po prostu z bokserem, który wie co to lowkicki. :)

Chyba trochę nie załapalem intencji. Czy walka byłaby z gościem z MT, KB, to i tak większe szanse ma gość z rękoma. I nie widze zbytniej różnicy pomiędzy MT, KB bo co jak co, ale w nogach to kk nie ustępuje zadnemu stylowi.
A co do rąk, to teraz ja jednak mam wrażenie, że MT jest jednak ciut lansowane, bo wad ten styl również ma wiele.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan
Może jestem nieobiektywny, bo w MT byłem zapatrzony od lat, na długo zanim stało się popularne, ale wymień mi te liczne wady MT, w porównaniu do uderzanych sztuk walki, bardzo proszę, gdyż ja ich jakoś nie widzę. 8)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan

(...)shidokan uznaje stopnie zdobyte w kyokushinkai i stylach pochodnych np. Oyama, co rowniez swiadczy o tym, ze nawyki nie beda przeszkadzac.

Honorowanie pasków z innych sztuk walki świadczy o tym, że nawyki zdobyte podczas treningów nie ędą przeszkadzać? hmmm... przepraszam, ale strasznie się lubię czepiać za słówka :D .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024