Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jestem nowy w tym temacie :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Jestem nowy w tym temacie :)
witam wszytskich
zaczolem od niedawna uczeszczac na karate w stylu shotokan
mam 16 lat i zastanawiam sie czy nie za pozno zaczynam?
sport bardzo mi sie podoba i to jest jedyny w moim miescie sport kjtory mnie interesuje i chce uprawiac z zapalem.
do niedawna zajmowalem sie kulturystyka lecz po zcasie stwierdzilem ze wole karate.
ledwo zacząłem wiec w sumie nic nie umiem i na treningu staram sie nasladowac juz cwiczacych a wiekszosc to dzieci w wieku 7-10 lat nie liczac dwoch , trzech starszych osob.
chetnie wyslucham porad i odpowiedzi
  • 0

budo_iwetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
Nigdy nie jest za pozno. Ludzie mając 30 lat zaczynają. To co z tego ze to sa dzieci w tej chwili umieja wiecej niz ty. Pewnie w twojej sekcji jest grupa wyzsza w ktorej sa ludzie w twoim wieku. Trenuj a bedziesz trenowal ze starszymi.
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
dziekuje za odpowiedź;) chcialem jeszcze zapytac czy to nie bedezie mi przeszkadzac w rozwinieciu sie w karate, mianowicie chcialbym wystepowac na turniejach a w mojej kategorii wiekowej sa ludzie z brazowymie czy niebieksimi pasami a ja narazie jestem bez stopnia
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)

dziekuje za odpowiedź;) chcialem jeszcze zapytac czy to nie bedezie mi przeszkadzac w rozwinieciu sie w karate, mianowicie chcialbym wystepowac na turniejach a w mojej kategorii wiekowej sa ludzie z brazowymie czy niebieksimi pasami a ja narazie jestem bez stopnia


Pociwcz kilka lat najpierw a wetdy mysl o zwodach....
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
oczywiste jest ze nie chce odrazu pchac sie na zawody
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
Oczywiste jest ze chlopak ktory zaczynal jako dziecko w Twoim wieku jezdzi juz na zawody i nie musi zaczynac w seniorach lecz juniorzy, kadeci itd ... w penym sensie jest mu sie latwiej wiec w to "wdrozyc". Ale zawody sa w karate moim zdaniem malo wazne. Powodzenia i wytrwalosci zycze!
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
Uprawiałeś kulturystykę i skończyłeś w wieku 16 lat ? 8O Człowieku ty się jeszcze rozwijasz, mogłeś sobie zrobić krzywdę...
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
Witaj, Hippek, w klubie.
To miło, że zacząłeś ćwiczyć karate. Jak czytałem, to co napisałeś, przypomniały mi się moje początki, wiele lat temu. Tak jak Ty regularnie chodziłem na siłownię, ja interesowałem się kulturą japońską i tafiłem wreszcie na trening karate. Byłem nieco starszy, niż Ty. Pierwsze treningi - dzieciaki z "wysokimi" pasami, wykonujący, jak wtedy mi się wydawało trudne techniki, i ja, wyższy o głowę, początkowo w białym podkoszulku i krótkich spodenkach, potem w gi z białym pasem, nie potrafiący wykonać najprostszej techniki... To uczy pokory i wytrwałości, tak potrzebnych w treningu karate. Wytrwałem. Teraz, po latach, zawsze pamiętam moje pierwsze kroki. Trochę się z siebie śmieję ale i mam dla siebie szacunek, że nie uciekłem wtedy...
Na wszystko przyjdzie czas. Są różne typy zawodów i turniejów, grupy wiekowe i kategorie. Szybko znajdziesz w tym swoje miejsce. Pielęgnuj tylko ten entuzjazm, który masz. Zwykle kryzys przychodzi po 2-4 latach treningu. Jeśli go przetrwasz i nie rzucisz katare, będziesz ćwiczył do końca świata i dwa dni dłużej, bez względu na kolor pasa, dojo, sesnsei'a itp. To Twoje karate, Twoja droga. Życzę wytrwałości.
Karate nie przeszkadza mi w chodzeniu na siłownię, graniu w tenisa ziemnego, bieganiu. To się uzupełnia, mozna pogodzić.
Co do turniejów - z mojego doświadczenia wynika, że czym wyższy pas, tym techniki są lepsze i w konsekwencji mniejsze ryzyko narażenia się na kontuzje. Jak mam przed sobą "niski" pasek, to myslę, jak najszybciej wygrać, najmniejszym kosztem, by nie tracić sił i ja uważam, żeby ani sobie, ani jemu nie "zrobić" krzywdy. Kontuzje zwykle są częstsze wśród "gorących głów", czyli niższych pasków walczących ze sobą, kiedy chęci sa większe, niż umiejętności (bardzo często brak techniki skutkuje... urazami nosa. To częste urazy w shotokan). Reasumując - myślę, że akurat nie musisz aż tak bardzo obawiać się walk z "wyższymi" pasami. Co najwyżej z początku będziesz szybko przegrywał, ale będziesz nabierał doświadczenia.
Pozdrawiam, Hippek. Osu.
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
dzieki ci za odpowiedź. jest dokladnie taka jaka chciałem usłyszeć:) dzieki temu podnioslem sie na duchu a to dodaje mi jeszcze wiecej zapalu.ciesze sie ze zostalem zrozumiany w tej kwestii
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)

Zwykle kryzys przychodzi po 2-4 latach treningu. Jeśli go przetrwasz i nie rzucisz katare, będziesz ćwiczył do końca świata i dwa dni dłużej, bez względu na kolor pasa, dojo, sesnsei'a itp. To Twoje karate, Twoja droga. Życzę wytrwałości.
Karate nie przeszkadza mi w chodzeniu na siłownię, graniu w tenisa ziemnego, bieganiu. To się uzupełnia, mozna pogodzić. .

Normalnie az mnie zatkało!!!dawno juz nie przeczytałam i nie usłyszałam TAKICH motywujacych słów!!!wielkie dzieki!!ja trenuje dopiero 2 lata i przechodze własnie taki mały kryzysik,bo na poczatku to brakowało miejsca na sali a teraz to na palcach mozna policzyc i az sie odechciewa .Wielkie dzieki tak mnie zmotywowałes zeeee!!! poklon poklon poklon dziekuje Ci!OSU:)
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
Gdzie trenujesz Hipek i u kogo?? Pozdra i wytrwałości !!
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
dzieki waloo
trenuje w słupcy(małe maisto pomiedzy koninem a poznaniem)a imienia swego senseia nie znam(pozwole sie usprawiedliwic tym ze bylem dopiero na dwoch treningach)pozdrawiam
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)

dzieki waloo
trenuje w słupcy(małe maisto pomiedzy koninem a poznaniem)a imienia swego senseia nie znam(pozwole sie usprawiedliwic tym ze bylem dopiero na dwoch treningach)pozdrawiam


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: v
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
Ja chyba też mam kryzys. Ale mam nadzieję, że go przetrwam.

Zyczę powodzenia na drodze karate.

Pozdro :-) .
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)

dzieki waloo
trenuje w słupcy(małe maisto pomiedzy koninem a poznaniem)a imienia swego senseia nie znam(pozwole sie usprawiedliwic tym ze bylem dopiero na dwoch treningach)pozdrawiam


Wiem gdzie jest Słupca (mam tam kumpli). A trenujesz pewnie u Jacka Kruka albo Arka Borowicza. Spoko trenerzy.
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)

dzieki waloo
trenuje w słupcy(małe maisto pomiedzy koninem a poznaniem)a imienia swego senseia nie znam(pozwole sie usprawiedliwic tym ze bylem dopiero na dwoch treningach)pozdrawiam


Wiem gdzie jest Słupca (mam tam kumpli). A trenujesz pewnie u Jacka Kruka albo Arka Borowicza. Spoko trenerzy.
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
hmmm.....a trenowales u nich?
a ty skąd jesteś?
nie spodziewalem sie ze ktos tu bedzie slyszal o słupcy bo to w koncu mala miescina(niekiedy brak jej na mapach
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)
masz naprawde doswiadczonych trenerow:) mialem okazje z nimi trenowac:) moim zdaniem na karate nigdy nie jest za pozno, a co do zawodow ja po dwoch latach treningow zdobylem vice mistrza kraju w kumite wiec sam ocen czy jest to nie mozliwe zaczynalem chyba dokladnie w Twoim wieku. wystarczy tylko sporo samo zapracia i checi przezwyciezenia wlasnych slabosci. a na koniec powiem Ci ze z taka kadra trenerska na pewno nie masz co sie martic o zawody. Twoj sensei to prawdziwy spec od przygotowania zawdonikow do zawodow!! zycze powodzenia!!
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem nowy w tym temacie :)

hmmm.....a trenowales u nich?
a ty skąd jesteś?
nie spodziewalem sie ze ktos tu bedzie slyszal o słupcy bo to w koncu mala miescina(niekiedy brak jej na mapach

To moi kumple z maty(jeszcze z dobrych młodych czasów) pozdra!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024