Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie kimono?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Jakie kimono?
Jakie kimono jest najlepsze na początek by starczylo na dlugo i nie przecierało sie itp. i w jakiej kwocie? chodzi mi o kimona do shotokanu
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
Dołączona grafika

kosztuje jakies 50$
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
chodzi mi o kimono do treningu(karate gi)
  • 0

budo_bojar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
Osobiście bardzo gorąco polecam KAMINARI MASTER. I wcale nie dlatego, że właśnie taki mam na sprzedaż:-) Nowe kosztuje w granicach 300 zł. Jeżeli byłbyś zainteresowany kupnem, to zapraszam na Priva. Dogadamy się:wink: Jeżeli nie to i tak polecam. Wszystkie porządne karategi szanujących się firm mniej-więcej tyle kosztują. Jest to jednak wydatek na dłuuugie lata. Więc z jednej strony musisz zadać sobie pytanie na jek długo pragniesz się związać z tą dyscypliną sporu. Jeżeli na nieco dłużej to warto zainwestować. Jeżeli nie, to kup jakąś szmatkę z serii STUDENT/ADEPT, albo po prostu pochodź po lumpach. W kimonach półciężkich bo o nich cały czas mowa jest ten komfort psychiczny, że nawet podczas treningów rzutów, szarpaniu, czy w parterze nie musisz się absolutnie obawiać o jakiekolwiek mechaniczne uszkodzenia. Wielką zaletą tychże karateg jest to, że nawet mokre od potu nie przyklejają się do ciała. No i oczywiście ten charakterystuyczny "trzask" przy dynamicznym wykonywaniu technik, ach...
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?

chodzi mi o kimona do shotokanu


...odczas treningów rzutów, szarpaniu, czy w parterze...


:?:
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
dzieki za odpowiedź.mam zamiar ciwcyc dlugo ale na poczatek chcialbym nie drogie a dobre kimono w granicach100-200 zł
  • 0

budo_bojar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
"Kara" i "Te" oznacza "pusta ręka". Nie rozumiem więc w czym problem? Czy to oznacza, że sztuka walki pustą ręką ma ograniczać się wyłącznie do treningów 3 razy k (kihon, kata, kumite)? Ja tak nie uważam. Taki tok myślenia jest bardzo ograniczony. Sądzę, że treningi parteru i rzutów, choćby elementarne podstawy, są bardzo miłym urozmaiceniem kompleksowego treningu. Oczywiście wszystko zależy od sekcji i trenera.
  • 0

budo_bojar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
150 zł + przesyłka i masz pięknego mało używanego, śnieżnobiałego, świeżo odebranego z pralni MASTER'A rozmiar XL + biały pas. Nie znajdziesz lepszego kimona do Shotokan'u!
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
zastanowie sie nad tą propozycja ale raczej mnie interesuje porada jakie kimobo kupic prosto ze sklepu za mniej wiecej taką kwote.a na jaki wzrost jest to kimono ?bo ja niestety naleze do tych co musza sie przejmowac czy sie zmieszcza w pasie :)
  • 0

budo_bojar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
Kimono jest raczej przeznaczone dla dużych wojowników - 180-190 cm wzrostu. O obwód w pasie bym się nie martwił:wink: Wygląda jak nowe. Ostatecznie decyzja i tak należy do Ciebie.

Niezależnie od tego, czy się zdecydujesz, czy nie, nie polecam innych niż półciężkie. Miałem kiedyś szmatkę Bushi. Koszmar! Mokre przylegało do ciała, ograniczało ruchy i było, co tu dużo mówić, nietrwałe:)
  • 0

budo_bojar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
Załączam cennik Budo-Sport'u:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bardzo dobry sklep, spory wybór, sympatyczna obsługa, szybka przesyłka.
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
dzieki za link i porady ;)
obacze jeszcze jak to bedzie bo jelsi moj sensei bedzie sprowadzal kimona to nie bede zalatwial w swoim zakresie ale w razie co lepiej byc przygotowanym na taka ewentualnosc
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
chcialem jeszcze spytac jaki mam rozmiar wziac? bo z tego co mi wiadomo to karate gi po wypraniu czesto maleje a mam 175cm wzrostu i 105cm w pasie i 112 w klacie.myslałem na poczatek o gi firmy samuraj 10oz albo bushi student tez 10 oz
  • 0

budo_bojar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?

myslałem na poczatek o gi firmy samuraj 10oz albo bushi student tez 10 oz

Daruj sobie! To szmaty! Dobre gi się nie kurczą. Kup Kaminari, albo Victory.
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?

myslałem na poczatek o gi firmy samuraj 10oz albo bushi student tez 10 oz

Daruj sobie! To szmaty! Dobre gi się nie kurczą. Kup Kaminari, albo Victory.


a co sadzisz o maturo?
chodzi mi o modele na kwote okolo 150
  • 0

budo_bojar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
Za 150 masz moje KAMINARI MASTER:) Nie rozumiem nad czym się jeszcze zastanawiasz:) :) :)

A tak poważnie, to nie znam nikogo i sam też nigdy nie używałem karateg firmy Maturo.
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
Dobra to do tematu pasuje:
1) czym sie różni: 8 oz od 12 oz czy 14oz???
2) co to za różnica: Karategi "ECONOMY" a Karategi "STUDENT", a czym Karategi "MASTER STANDARD" od Karategi "MASTER ORIENT"
3) czy naprawde warto kupic 10cm wieksze karategi z powodu prania i takich tam ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_bojar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
Jeżeli z karategami jest analogicznie jak z rękawicami bokserskiemi, a sądzę, że tak, bo np. kilogram, to kilogram, a centymetr, to centymetr:) Oz oznacza uncje, a więc chodzi o wagę 10 oz to ok. 283.5 grama, 12 oz - 340 gramów. Różnica między kimonami jest w gramaturze, czyli gęstości splotu. Stąd im grubszy splot, tym kimono jest cięższe - logika. To tak jakby pokazać dziecku z Afryki Trabanta i Mercedesa. Dla niego to samochód i to samochód:)

Rozmiar zależy od indywidualnych upodobań każdego trenującego. Ja osobiście nie lubię łopoczących chorągwi i dlatego kupuję nieco krótsze, sięgające półuda i za łokieć. Firma Maturo ma w swojej ofercie nawet specjalny krój karategi do kata. Moim zdaniem to już przesada.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
Kaminari Master - moim zadaniem zly stosunek cena/jakosc
Bojar oferuje Ci je tanio, ale za to nie wiemy, czy stan jest "pewny".

Na poczatek polecilbym Ci nowe karategi GO SPORT za 199 pln (to "srednie", sa jeszcze "szmatki", a tych najgrubszych chyba nie sprzedaja w Polsce). Jest dobrze uszyte (wzmocnienia, sznureczki przyszyte pod trojkatami) i w miare gesto utkane, mocny material.

Partyzant,
tak, w dobrym karategi mozna sie szarpac. Gorzej jest komus Cie zlapac niz zlapac plecionke, ale dobre karategi wiele wytrzyma.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie kimono?
Karate shotokan,

ad.1) (wyzej)
ad.2) to tylko nazwy producenta; maja niby opisywac - to jest dla poczatkujacego.. sredniozaaw., mistrza ... moim zdaniem lepiej zaczac od "srednich" gi
ad.3) to chyba mit, kimona kurcza sie nieznacznie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024