Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chodzenie w bluzach/koszulkach SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Trenuję karate. Obserwuję, jak chłopcy trenujący rok czy dwa przychodzą do dojo z torbami opatrzonymi napisami, nazwą stylu, logo itp. To samo z koszulkami itp. I dziwna sprawa - czym dłużej trenują, jakoś im odchodzi do tego ochota. Uczą się pokory, biorąc udziały w turniejach, zawodach, czym dłużej trenują, tym bardziej rozumieją, że robią to dla siebie, nie dla szpanu. I znikają emblematy, koszulki itp. Po kilku latach treningu już u takiego adepta trudno zauważyć cokolwiek, co by świadczyło, że cokolwiek trenuje.
Tak jak w życiu - zwykle najwięcej mają do powiedzenia np. o sztukach walki i najgłośniej krzyczą ci, którzy niewiele wiedzą lub ślizgają się tylko po temacie. Jakoś jest tak, że czym dłużej trenujesz, tym mniej chętnie o tym gadasz... a tym solidniej przykładasz się do treningu.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW

Trenuję karate. Obserwuję, jak chłopcy trenujący rok czy dwa przychodzą do dojo z torbami opatrzonymi napisami, nazwą stylu, logo itp. To samo z koszulkami itp. I dziwna sprawa - czym dłużej trenują, jakoś im odchodzi do tego ochota. Uczą się pokory, biorąc udziały w turniejach, zawodach, czym dłużej trenują, tym bardziej rozumieją, że robią to dla siebie, nie dla szpanu. I znikają emblematy, koszulki itp. Po kilku latach treningu już u takiego adepta trudno zauważyć cokolwiek, co by świadczyło, że cokolwiek trenuje.
Tak jak w życiu - zwykle najwięcej mają do powiedzenia np. o sztukach walki i najgłośniej krzyczą ci, którzy niewiele wiedzą lub ślizgają się tylko po temacie. Jakoś jest tak, że czym dłużej trenujesz, tym mniej chętnie o tym gadasz... a tym solidniej przykładasz się do treningu.


to chyba nie jest az tak prosta zaleznosc.
ja nie widze w tym szpanu. po prostu inne wartosci. Moj byly sensei karate z Polski ma torbe sportowa hokkaido czy cos. czy to znaczy ze slizga sie po temacie?
heheh

w moim klubie goscie nosza wszelkiego rodzaju bluzy i kimona. ostatnio jest moda na kupowanie damskich gi do bjj ktora zapoczatkowal....moj sensei.

zajebisci goscie z duzym stazem zaskupuja te produkty co nie przeszkadza im byc zajebistymi i skromnymi w zachowaniu. nie przykladaja jakos wielkiej wagi do tego czy ktos szpanuje czy nie hahahah. Przypomina mi to troche jakis szczep gdzie czlonkowie nosza takie same emblematy na znak przynaleznosci do jednej grupy.

niektorzy robia to moze dla szpanu a inni po prostu uzywaja przedmiotow.

wydaje mi sie ze przyklad ktory podajesz jest "bardzo polski" wydaje mi sie ze zalezy to tez od sztuki walki. jezeli trenujesz jakis niesamowicie tradycyjny styl to noszenie emblematow na normalnych ciuchach jest zaburzeniem sfery sakrum. jezeli trenujesz mma/bjj to problem jest mniejszy.

ale zapytam przewrotnie :D :

co za roznica czy ktos "szpanuje" noszac ciuchy czy naszywki czy tez "szpanuje"poprzez pretendowanie do bycia skromnym?
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Cześć, Robot. Ja nie będę przewrotnie odpowiadał - może rzeczywiście masz rację, może racja leży gdzieś pośrodku. Nie jest to prosta zależność, gdyż każdy z nas jest inny, jeden lubi mieć coś na koszulce, drugi - nie. Napisałem po prostu, co obserwuję w moim klubie. Polskim klubie i przykład, który podaje jest bardzo polski, bo jest "tu i teraz". Ja nie mam nic przeciwko noszeniu czy nie noszeniu naszywek, logo itp. SW. To indywidualna sprawa każdego. Chce - nosi, nie chce - nie nosi. Piszesz, że "zajebiści goście" zakupują takie czy inne rzeczy. To ich sprawa.
Dla mnie emblemat nie ma nic ze sferą sacrum czy profanum. Raczej z indywidualnymi gustami. Jeden lubi, drugi nie.
Pewnie, że to nie oznacza, że każdy kto jest obwieszony emblematami i głośno krzyczy, że zawsze ma rację na każdy temat w SW jest kiepskim adeptem SW - może być doskonałym technicznie, zaawansowanym fighterem. Ale ja chciałem napisać o standardowych zachowaniach i taka była idea mojego postu. Mam nadzieję, że teraz będę przez Ciebie lepiej zrozumiany.
  • 0

budo_kubunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lbn
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW

ostatnio jest moda na kupowanie damskich gi do bjj ktora zapoczatkowal....moj sensei.



jak to wyglada, poprzyj jakas fotka. szczerze jestem zainteresowany jaka jest roznica pomiedzy damskim a meskim bjj gi(kolor??).
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW

Cześć, Robot. Ja nie będę przewrotnie odpowiadał - może rzeczywiście masz rację, może racja leży gdzieś pośrodku. Nie jest to prosta zależność, gdyż każdy z nas jest inny, jeden lubi mieć coś na koszulce, drugi - nie. Napisałem po prostu, co obserwuję w moim klubie. Polskim klubie i przykład, który podaje jest bardzo polski, bo jest "tu i teraz". Ja nie mam nic przeciwko noszeniu czy nie noszeniu naszywek, logo itp. SW. To indywidualna sprawa każdego. Chce - nosi, nie chce - nie nosi. Piszesz, że "zajebiści goście" zakupują takie czy inne rzeczy. To ich sprawa.
Dla mnie emblemat nie ma nic ze sferą sacrum czy profanum. Raczej z indywidualnymi gustami. Jeden lubi, drugi nie.
Pewnie, że to nie oznacza, że każdy kto jest obwieszony emblematami i głośno krzyczy, że zawsze ma rację na każdy temat w SW jest kiepskim adeptem SW - może być doskonałym technicznie, zaawansowanym fighterem. Ale ja chciałem napisać o standardowych zachowaniach i taka była idea mojego postu. Mam nadzieję, że teraz będę przez Ciebie lepiej zrozumiany.


Czesc Budoka,

sorry nie odbieraj (ja mam chyba zbyt ironiczny-agresywny styl defaultowy) tego co napisalem jako agresje ;) . Ja zdaje sobie doskonale sprawe ze ten rodzaj etyki o ktorej piszesz ma miejsce i bez watpienia jest tu i teraz. I ja to doskonale rozumiem bo ze sztukami walki tego rodzaju etyka i nie przywiazywanie wagi do "zbytkow", sie wiaze. taki jest ideal czy stereotyp wojownika ktory jest zaabsorbowany cwiczeniem a nie nowym modelem bluzy.

swoja droga ciekawe bylo by to przebadac. moja hipoteza jest taka ze adepci "nowych sztuk walki" (mma, bjj i wszystko to co sie wiaze i kojarzy z PRIDE, UFC) maja mniej oporow przed noszeniem ubran o tematyce sw.

Pozdrawiam
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW


ostatnio jest moda na kupowanie damskich gi do bjj ktora zapoczatkowal....moj sensei.



jak to wyglada, poprzyj jakas fotka. szczerze jestem zainteresowany jaka jest roznica pomiedzy damskim a meskim bjj gi(kolor??).


nie mam zdjec hehe. moj sensei kupil sobie senki czarne gi model dla kobiet z rozowymi emblematami kwiatow na ramionach. calkiem niezle wyglada.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wejdz w active girl
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Coś w tym jest, o czym piszesz, Robot. Marny ze mnie psycholog i nie wiem, dlaczego tak jest. Ale rzeczywiście, zarówno w Polsce, jak i w Grecji (tam też ćwiczę, bo często przebywam tam po kilka miesięcy) prawie nie widać koszulek "karate", "aikido" itp., natomiast można dostrzec na ulicy związane z PRIDE itp oraz z Combat, Kravką i in. Może jest to teraz bardziej "na fali"? A może są inne przyczyny? Nie wiem. Ale moje obserwacje jakby potwierdzają Twoją "hipotezę".
Nie odebrałem Twojego postu jako agresję - o czym chyba świadczy moja poprzednia odpowiedź - a raczej jako "prowokację" do dalszej dyskusji.
Pozdrawiam
  • 0

budo_krde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
tesh roztrzygacie kupno takich ciuchow.. a jezeli ktos dostal z klubu bluze lub koszulke.. trenuje tam troche i tesh jest zwiazany z osobami tam trenujacymi.. to chyba nie ma nic zlego jak ktos wczensniej napisal nosic koszulke pilkarska... skoro dostalem koszulke z klubu to ma mi wisiec w szafie ? przynajmniej mam w co sie pocic na silowni lub trenningu ;]... no i jak ktos mnie w niej zobaczy to sobie moze pomyslec o ten to sie tam leje czy cos.. ale to moze zachecic kogos do pojscia na sw.. reklama.. a jak gadacie z kims kta ma bluze/koszulke.. zawsze myslicie ze jest kotem.. pogadacjie a okazuje sie przyjazny gosc ktory jest mily itd.. to oni propaguja wrecz sw... swoja postawa... Reprezentuja siebie, a dla niektorych cwiczenie Sw jest czescia zycia.. wiec nie robic nic przeciwko sobie i dzialac zgodnie z sumieniem... ale to ze malolaci sobie kupuja bluzy itd.. no to coz.. ich sprawa... ale kiedy ktos podejdzie i sie zapyta gdzie trenujesz a on odpowiada: ja tylko sobie kupilem ;] to tylko mi poprawi humor ;] i bede mial zwale... peace.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Dołączona grafika
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
jeszcze tarcze dla snajpera bym na tym walnal :)
  • 0

budo_agenubis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Jak mnie denerwuje szpanerstwo i snobizm..............wrrrr :evil:
  • 0

budo_agenubis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
No jeszcze musze dodać że powinna sie liczyć tylko skromność !!! Jak pamiętam zawsze mi mamusia tak powtarzała.......... :)
  • 0

budo_krde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
doobra bluza... i czy to snobizm czy co.. who cares.. bluza dobra.. moze byc snobem.. a widac ze sie w niej dobrzee czuje... te rece uniesione w gore.... nie wazne w czym sie chodzi.. wazne by czuc sie wygodnie ;]
  • 0

budo_zreczny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Saku zajebista bluza ;]
Robot ile w przeliczeniu na PLN-y Kosztuja te zrzeczy na tych japonskich/ chinskich stronach??;]
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Bluzy ogolnie sa zajebiste (czarne szczególnie) ale co do ciuchów z nazwami SW to uważam że nie każdy powinnien takie nosić . Tak jak nie każda laska powinna chodzić w koszulce odsłaniającej brzuch ( widok odsłoniętego tłustego do bolu brzucha u laski przyprawia mnie o mdłosci ) Takie bluzy dobrze sie prezentują na kolesiach ktorzy jakos juz wygladaja i cos potrafią a u innych to poprostu moim zdaniem znak szpanerstwa i prosba o kłopoty .
A co do wypowiedzi Partyzanta że ludziom nie są znane nazwy np vale tudo to masz racje jak zapytasz jakąś babcie to ci nie powie ale ci ktorzy maja wiedziec wiedza .
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW

Saku zajebista bluza ;]
Robot ile w przeliczeniu na PLN-y Kosztuja te zrzeczy na tych japonskich/ chinskich stronach??;]


ta ktora ma enson z kapturem kosztuje z dwie stowy po przeliczeniu.

uzyj tego i posprawdzaj sobie ceny. jeny stoja mniej wiecej jak dolary czyli 7000 jenow to mniej wiecej 70 usd

jak chcesz dokladnie wiedziec to uzyj tego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zreczny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Robot poklon poklon poklon
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW

Robot poklon poklon poklon


nie ma sprawy jak masz jakies pytania to wal. ja te krzaczki mniej wiecej rozkliniam.

wtrace jeszcze ze czasami symbolika tych napisow jest wazna, pozytywna itp.

np yamatodamashii 大和魂 na ciuchach i gi Purebred znaczy cos jak : japonski duch walki, niepoddawania sie w zadnych okolicznosciach dlatego miedzy innymi Enson nie odklepywal nigdy na zawodach z tego co wiem. (chociaz to to chyba nie jest najbardziej godny nasladowania przyklad hahahahha)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW

Jak mnie denerwuje szpanerstwo i snobizm..............wrrrr :evil:


Że co?

Snobizm?

Jak by na tej mojej bluzie było jeszcze pod spoden nadrukowane 299 ,- to pewnie i tak
To b. fajna bluza na zawody, prezent od przyjaciela...
  • 0

budo_zreczny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Saku jak dla mnie twoja bluza jest wyczesana ( moglbym uzyc innego slowa ) Z pomyslem i wogole pozatym wbrew w pozorom nie rzuca sie w oczy to ze jestes zwiazany z Bjj
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024