Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chodzenie w bluzach/koszulkach SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
1. Witam. Chciałbym sie dowiedziec jakie macie zdanie na temat goscia ,ktory przemierza miasto w bluzie Muay Thai, Bjj itp... Czy uwazacie to za promowanie sztuki walki? Czy moze za zwykły szpan? Zastanowiło mnie to bo sam mam taka koszulkę ale jeszcze nigdy w niej nie wyszedłem (tzn. niekiedy mam ją pod bluzą) i nie wiem czy wypada w niej sie pokazywac :)

2. ostatnio umowilismy sie z kumplami ,ze przyjdziemy po poludniu na sale pokopac pilke.
Noi moj kumpel z sekcji przyniosl spodenki Muay Thai w ktorych potem gral :| Ja uwazam ze troche przesadzil, choc on tlumaczyl ze inne ma w praniu. Jednak czy z drugiej strony chodzenie w spodenkach muay thai jest szpanem? Przeciez dla czlowieka nie trenujacego sw wyglada to jak zwykle spodenki z jakims smiesznym "chinskim" napisem. Co innego bluza na ktorej jak byk pisze MUAY THAI.

Jesli taki temat byl to sorki. Chce tylko poznac wasze zdanie.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
z jednej strony lans... z drugiej strony spodenki takie są wygodne i przewiewne... nie oglądajcie się na innych, róbcie to co Wy uważacie za słuszne. Pozdro
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Głównie to noszą dla szpanu 8) U nas po budzie buja sie taki jeden w koszulce TRIADA Fight club i jak go widze to mnie skreca :?
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
zalezy co soba reprezentujesz w danym sporcie. jezeli jestes w nim dobry to czemu nie? jezeli zas zaczynasz trening od kupna takiej "czadowej koszulki" to tylko swiadczy o tobie.

co do twojego kumpla to trudno miec mu za zle ze wzial spodenki do MT skoro inne mial w praniu. czesem tak sie zdarza.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Dalbym sobie reke uciac, ale myslalem ze napisa na spodenkach do MT jest zwykle po Tajsku :)
Ja tam nosze tylko koszulke knives. A spodenki do MT sa bardzo wygodne. Dla laika wygladaja jak kazde inne. W czasach kiedy w zimie kobiety chodza w brzuchem na wierzchu a niektorzy panowie w swiecacych butach i rozowych dresach nie czuje sie dziwnie kiedy wychodze na plaze w spodenkach od MT.
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW

Dalbym sobie reke uciac, ale myslalem ze napisa na spodenkach do MT jest zwykle po Tajsku :) .


hehe. przeciez wiem.opisywalem wyglad tajskich spodenek okiem laika ;)

:) poza tym wyraz "chinskim" jest wyraznie w cudzyslowiu :)
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
moim zdaniem jak ktoś trenuje jakiś SW to czemu miałby nie nosić ciuchów związanych ze swoją ukochaną dyscypliną.
czy np. gość w koszulce piłkarskiej to już szpaner, czy dopiero ktoś w spodenkach do MT to szpaner?

ja na uczelnię czasem śmigam w klubowej bluzie bo mi się podoba.
a ze ktoś uzna mnie za szpanera... cóż będzie musiał jakoś z tym żyć.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Moda na MA przyszła, jest, kiedyś minie...

Kilka przemyśleń - człowiek afiszujący się z ćwiczeniem sztuk walk traci w razie starcia przewagę w postaci elementu zaskoczenia; dwa, ze moze powodowac agresję innych (chęć sprawdzenia się z "miszczem" stylu). Trzy, ze osobiscie i w gronie przyjaciół ilość koszulek (zwykle "vale tudo" itp) przekładamy na ilosc znanych technik bjj przez delikwenta, to w zartach, ale na powaznie wiadomo, ze to pusty lans...

Jesli chodzi o noszenie codzienne, bo na trening, czy silownie zakladam moje cwiczebne ciuchy, czyli zwykle camisa, cktora jest poprostu lepsza czy gorsza koszulką z napisami Capoeira w roznej konfiguracji.

Szczerze, to wiekszy respekt budzą we mnie kolesie spokojni, niczym się nie afiszujący. Po takich nie wiadomo czego się spodziewać... A lanser w koszulce? Większe szanse, że jest leszczem.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Moda na MA przyszła, jest, kiedyś minie...

Kilka przemyśleń - człowiek afiszujący się z ćwiczeniem sztuk walk traci w razie starcia przewagę w postaci elementu zaskoczenia; dwa, ze moze powodowac agresję innych (chęć sprawdzenia się z "miszczem" stylu). Trzy, ze osobiscie i w gronie przyjaciół ilość koszulek (zwykle "vale tudo" itp) przekładamy na ilosc znanych technik bjj przez delikwenta, to w zartach, ale na powaznie wiadomo, ze to pusty lans...

Jesli chodzi o noszenie codzienne, bo na trening, czy silownie zakladam moje cwiczebne ciuchy, czyli zwykle camisa, cktora jest poprostu lepsza czy gorsza koszulką z napisami Capoeira w roznej konfiguracji.

Szczerze, to wiekszy respekt budzą we mnie kolesie spokojni, niczym się nie afiszujący. Po takich nie wiadomo czego się spodziewać... A lanser w koszulce? Większe szanse, że jest leszczem.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW

czy np. gość w koszulce piłkarskiej to już szpaner, czy dopiero ktoś w spodenkach do MT to szpaner?

chcialem dokladnie to samo napisac, ale jakos odpuscilem.

ja na uczelnię czasem śmigam w klubowej bluzie bo mi się podoba.

noszenie ciuchow klubowych to nie szpan tylko promocja klubu i tyle.

niedawno mielismy egzamin na P1 i dostalismy dyplomy oraz naszywki. z tego co slyszalem ktos z naszej sekcji przyszyl sobie ta naszywke na kurtke. tylko czekac az sie pojawia ludzie z ta naszywka na plecakach, tylnich kieszeniach wranglerow i kapielowkach.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Dochodzi jeszcze kwestia tego co dokladnie mamy na koszulce.
Jezeli jest to skromne logo na piersi, opatrzone malym napisem lub wogole bez niczego, to wiedziec o co chodzi beda tylko wtajemniczeni. Dzieki temu mozna poznac trenujacego w innym miescie, na ulicy, nie narazajac sie na zaczepke osob postronnych. Kto bedzie wiedzial ze ten znaczek to akurat Kyokushin oznacza czy co innego. Ja np nosze czasem jakies skromne logo na bluzie czy koszulce i nigdy nie bylem z tego powodu zaczepiony inaczej niz "czesc, trenujesz? ja tez, u kogo?". No i mowiac szczerze nie robie tego dla lansu czy innego szpanowania. Po prostu te koszulki mam dobrej jakosci i dlatego je lubie :)
Co innego jezeli idzie sobie pan bez szyi, albo jeszcze lepiej chlopaczek 14 lat w bluzie z wielkim pitbullem i napisami MMA, Muay Thai, Kick Boxing, BJJ itp. To juz podchodzi pod lans czy nawet prowokacje jakas.
Pozatym, zawsze sie zastanawiam co ma MT albo KB do MMA, ale ja sie bardzo nie znam przeciez. Ci z bazaru na pewno wiedza lepiej. :)
  • 0

budo_zreczny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
W tej sprawie popieram partyzanta ale z jednym malym ale... Na moim przykladzie np. Koszulki z logo klubu w ktorym trenujesz lub z logo jakims zwiazanym z MA spoko ba nawet podobaja mi sie bardzo pozatym nie kazdy jest na tyle bystry zeby zalapac ze wogole to ma zwiazek z tym ze ktos trenoje . Kolega z roku chodzi na bjj i ma taka koszulke z rekinem a nad nim pisze bjj real power bodajze czesto mozna bylo zobaczyc to logo jak i napis. Wiecie co? Oprocz mnie wszyscy byli zaskoczeni ze cos trenoje ;] Uwazam tez ze dla wlasnego zdrowie jak i bezpieczenstwa nie nalezy zakladac koszulek typu "VALE TUDO" jezeli trenoje sie karate tsunami ;]
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
i tak 99,9 % ludzi nie ma bladego pojęcia co to znaczy VALE TUDO, czy BJJ więc noszenie koszulki z takim napisem dla większości obserwujących nie znaczy nic. poprostu te terminy nie są rozpoznawalne.

a jeśli chodzi o ewentualne zaczepki ze strony ludzi którzy chcą się sprawdzić to myślę, ze o wiele niebezpieczniejsze jest noszenie właśnie ubrań z motywem "karate", "kick-boxing" i tym podobnych ogólnie znanych dyscyplin, gdyż niemal wszyscy "zadymiarze" dla nazwania VALE TUDO, czy MMA, używają słów: "klatka", "walki bez reguł" i ewentualnie co bardziej "w temacie" - "prajd". :wink:

pozdrawiam.
  • 0

budo_zreczny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
przyznaje masz troche racji ;] Ale jestes w bledzie bo vale tudo jest znane wielu osobom co prawda kojazone z walka w klatkach i zabijaniem ale to juz inna bajka :D
  • 0

budo_zreczny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
male sprostowanie bo dziwnie brzmi to co napisalem chodzilo mi raczej " o zabijanie w klatkach" Ustawki ze sprzetem...
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
hehe - co za temat :lol:
generalnie pytanie czy tak jest fajnie czy nie fajnie zadaj sobie.. jak masz ochote nosic takie ciuchy licz sie z tymi wszystkimi milymi sytuacjami i z tymi mniej milymi ktore wymienili wczesniej. mi osobiscie afiszowanie sie danym sportem walki nie podoba, ale z drugiej strony ludzie ktorzy maja ku temu podtsawy :wink: - jakies sukcesy, tytuly no to maja do tego pelne prawo!

moze to bedzie maly off topic ale podlacze to pytanie

dlaczego niektorzy zaczynaja trening, rozgrzewke w bluzie? chodzi o to zeby szybciej sie rozgrzac? tak POWINNO sie robic?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
dochodzą jeszcze wzgledy estetyczne - chinska kaligrafia na koszulce czy bluzie potrafi być naprawdę ładna
  • 0

budo_zreczny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW

dochodzą jeszcze wzgledy estetyczne - chinska kaligrafia na koszulce czy bluzie potrafi być naprawdę ładna

Racja Ale ordynarny PIT BULL I wielki czerwony napis VALE TUDO nie ma z tym nic wspolnego :D
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW
Czy aby nosić buty Dr. Martens trzeba byc pracownikiem Martensa? :roll:

Poruszony problem jest typowym problem nastolatków zwracających uwagę i identyfikujących się poprzez noszenie takich, a nie innych ciuchów.
Przechodzi z wiekiem.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie w bluzach/koszulkach SW

Czy aby nosić buty Dr. Martens trzeba byc pracownikiem Martensa? :roll:

Poruszony problem jest typowym problem nastolatków zwracających uwagę i identyfikujących się poprzez noszenie takich, a nie innych ciuchów.
Przechodzi z wiekiem.


albo czy trzeba trenowac tennis zeby nosic buty nike...jednak jest jakas roznica pomiedzy wielkimi koncernami produkujacymi sportowe ubranie a sztukami walki ktore skupia bardzo charakterystyczne srodowisko.

Mydaje mi sie ze im bardziej srodowisko sw sie komercjalizuje (i dobrze!) i przynosi zyski tym wieksza bedzie ilosc osob noszacych koszulki i bluzy itp. i nie widze w tym nic zlego. SW staly sie ostatnio bardzo medialne a wiec przedmiotem popkultury - w dobrym tego slowa znaczeniu - i jako przedmiot popkultury ma swoje ikony.

wraz z popularyzacja sw pojawiaja sie produkty nie tylko do "cwiczenia" ale do "chodzenia" i to jest bardzo wazne rozroznienie. zauwazcie ze w tych dzialach nie ma gi ani sprzetu do walki.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak ktos chodzi po ulicy w kimonie to tak jakby chodzil w stroju narciarskim albo pletwonurka. jezeli zaklada koszulke i bluze to ja nie widze zadnego problemu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024