Skocz do zawartości


Zdjęcie

TRENING NA DYMAMIKĘ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

TRENING NA DYMAMIKĘ
Chciałabym swoją szybkość ( uderzeń, kopnięć ) poprawić. Jakie znacie SKUTECZNE ćwiczenia, trening na dynamike? W internecie szukałam i coś znalazłam, ale niedokładnie napisane, tak po łebkach 8O
A ćwiczenia z obciążnikami na nogi na ręce? Jest to do końca bezpieczne?
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ

A ćwiczenia z obciążnikami na nogi na ręce? Jest to do końca bezpieczne?

Odradzam.
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
przysiady z mocnym wyskokiem i mocnym dosiadem? moze to...
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ

Chciałabym swoją szybkość ( uderzeń, kopnięć ) poprawić.

ponoc rozciaganie zwieksza znaczaco szybkosc kopniec.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
słyszałem na odwrót :P
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
Szkoda, że nic się konkretnego nie dowiem.
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ

słyszałem na odwrót :P


to bardzo zle slyszales! rozciaganie znacznie zwieksza szybkosc ciosów a takze ....ich sile.
Na pogorszenie predkosci dziala np.zbyt czeste pakowanie na silowni.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ

słyszałem na odwrót :P


to bardzo zle slyszales! rozciaganie znacznie zwieksza szybkosc ciosów a takze ....ich sile.
Na pogorszenie predkosci dziala np.zbyt czeste pakowanie na silowni.


No ekspertką od szybkości nie jestem, ale z tym że siłownia spowalnia to się w rzadnym wypadku nie zgodzę 8O Zbyt częste pakowanie na siłowni :?: 8O

Pytanie moje jak zwiększać szybkość...
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
bylo miliony razy, czasem warto uzyc funkcji szukaj:)

szybkosci jako takiej nie da sie zwiekszyc, jest to uwarunkowanie genetyczne i istnieje granica maksymalnej szybkosci z jaka twoje miesnie moga pracowac przy uderzeniach (mozna ja zwiekszyc o 5% chyba, nie wiecej z tego co pamietam) po prostu wszystko sprowadza sie do doskonalenia techniki uderzen i kopniec, polecam fachowa literature, w sieci i na forum bylo xxxxx razy o tym
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
Pytasz o szybkosc, a nie wierzysz ze pakernia ja zmniejsza? Uwierz...

Wypowiem sie o kopnieciach.

Obciazniki podobno niezdrowe, nie bylbym taki radykalny, nie polece Ci ich tylko dlatego, ze sam na razie nie probowalem.

Rozciaganie jest dobre.
Jeszcze lepiej polaczyc je z cwiczeniem podnoszenia nog - wymachy. Polecam trening kopania wymachami. Robisz wymachy ktorych koncowa faza przypomina kopniecie i mozna tym kogos trafic: maegeri, mikazuki, yoko, ale na koniec biodra do przodu, nie technika w powietrze. Dodatkowo wykonuj wymachy bez odbicia nogi ze stawu skokowego i bez "zamachu". Same tylko miesnie podciagajace noge pracuja. Powyzsze cwiczenie - duzo intensywniejsze od zwyklych technicznych kopniec. Zwieksza szybkosc i sile.

Trening eksplozywnosci - nie wiem czy zwiekszy szybkosc samych technik, ale np. na sprawne poruszanie sie - polecam
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
Ach, Zielona Damo :D

Mało kto Ci odpowie, bo mało kto wie, niestety.

Ale sposób jest. Jeśli jestes silnie zmotywowana, to znajdź trenera boksu oczaruj go spojrzeniem i wydobądź metody treningowe na zwiększenie szybkości wykonywanych technik.

Tak naprawde to chodzi o pewne zasady, generalia. Więc spokojnie możesz sobie przenieśc te zasady również na kopnięcia.


Tak na początek. Mięsień musi być : silny, rozciągnięty i zrelaksowany/wypoczęty.
I teraz zaczyna się najgorsze. Trzeba go przetorować szybkościowo pod kątem techniki.

Tu naprawdę polecam trenera o dużych kwalifikacjach pokrewnych do do Twijej dziedziny sportu. (np. mój trening z szermierki nie bardzo przekłada się na boks czy karate)

Polecam wszelkie ćwiczenia reakcji. Nawet ogólnej natury.

Mam nadzieję, że choc trochę naświetliłem Ci obraz.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ

Pytasz o szybkosc, a nie wierzysz ze pakernia ja zmniejsza? Uwierz...


Szybkość ciosu czy poruszania się w walce nie daje się łatwo zwiększać bez opanowania właściwej koordynacji i techniki! „Miśki” musiałyby sporo potrenować technicznie, wydolnościowo, dynamicznie, popracować na koordynacją – aby móc walczyć z uderzaczami. Doprowadziłoby to do znacznych spadków masy ciała – kulturyści staliby się zawodnikami.
Natomiast zawodnik: bokser, kick / thai-bokser czy taekwondoka dzięki treningom siłowym może tylko zyskać! Pokazywanie przykładu pakerów jako tych „wolnych” jest bezsensowne… (…)

Siłownia każdemu zawodnikowi pomoże zwiększyć siłę statyczną (ważną w klinczu, przepychankach, walce w parterze), wytrzymałość siłową (wzmocnienie mięśni), poprawić wygląd sylwetki. Siła dynamiczna (siła ciosu) także może wzrosnąć!

Siłownia trenującemu sztuki walki zupełnie nie zaszkodzi, ale pod warunkiem że nie będzie:

* trenować siłowo bez rozciągania,
* poświęcać w tygodniu zbyt wiele czasu na siłownię (nie dotyczy zawodowców i w mniejszym stopniu dotyczy grapplerów). Najlepsza proporcja 25% siłowni 75% treningów SW,
* stosował środków dopingujących (sterydy)
* stosował w nadmiarze suplementów (np. kreatyny, białka)
jakkolwiek: * trenował siłowo w okresie budowania szybkości (np. siłownia niewskazana przed zawodami),
* trenował mięśni nieproporcjonalnie, faworyzując tylko ulubione ćwiczenia i partie mięśni,
* łączył siłowni bezpośrednio (przed lub po) z treningiem SW (wyjątek: zawodowcy i doświadczeni zawodnicy



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
dynamika=pilka lekarska
  • 0

budo_detson4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
Jakies ciekawe ćwiczenia z tą piłką lekarską :?: :-)
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
Szybkośc kopnieć-kopniecia w powietrze; nogi musza być dobrze rozciągniete; kopac w worek, tarcze jak naszybciej z duża ilością powtórzen; technike szlifować. W uderzeniach najwazniejsze to ,żeby reka wychodziła luźna i spinamy ją dopiero w końcowej fazie ciosu i wraca tez luźna; szlifowac technike, pracować nad mieśniami odpowiedzialnymi za siłe uderzenia, ciosy z odwaznikami w rekach ok.0,75 kg, ciosy w rekawicach na worku, tarczach. No można wiele tu wymieniać :wink:
pozdrawiam
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
w moim przypadku sprawdziły sie pompki :] ale z modyfikacją robiąc pompki robiłem jak najszybciej ruch w góre, tak samo można na siłce ćwiczyć ruchy pozytywne wykonywać z maksymalną prędkością (wiadomo kosztem cięzaru)
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
Sephirot odnośnie twojego treningu
Mam pytanie pisałeś o ruchach pozytywnych chodziło ci o sam ruchw górę czy w górę i w dół z ciężarem jakimś tam
A przy okazji gdy rośnie szybkość ma to wpływ na siłę ??
  • 0

budo_regis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
A co do koksiarzy to nie wiem jak inni sądzą, ale ja uważam że czego jakl czego ale szybkości i kondycji to oni nie mają
bo jak mają mieć powtarzająć w dużej części przypadkó wyciskanie na klatę czy jak tam oni to nazywają często np nogi są zaniedbywane a w takiej sytuacji to o szybkości też bym raczej nie mówił tak samo zresztą jak i o kondycji bo tu się nie ma co oszukiwać z osobą ćwiczącą jakąś sztukę walki albo nawet balet to kondycyjnie szans nie mają :!:
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
Regis ruch pozytywny to ruch(akurat w tym cwiczeniu) wykonywany w góre .
Jeśli chodzi o pompki to robie je bez obciążenia poprawiając tym samym wytrzymałość.
a jeżeli ćwiczysz na siłowni to na niej też morzesz sobie trening tak zmodyfikować żeby dawał na szybkość po prostu przy jakimkolwiek cwiczeniu(wyciskanie,unoszenie przedramion ze sztangą,XXXXX,za XXXXX wstaw dowolne,itd)tylko po prostu musisz używać znacznie mniejszego ciężaru a ruch wykonywać eksplozywnie.
Rada: przed tym treningiem bardzo dobrze się rozgrzej
Czy szybkość ma wpływ na siłe ??? no to pewnie siłe udeżenia znacząco zwiększa nie ma co dyskutować, a jeśli chodzi o siłę statyczną Też może troche wzrosnąć :twisted:
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA DYMAMIKĘ
Dynamikę ciosów poprawia znaczaco trening z gumami (zapaśnicze dla "mięśniaków" :) , tera band (np.) dla lżejszych i słabszych fizycznie). Samemu można sobie wymyślać ćwiczenia do bólu. Jak najszybsze pokonanie oporu - cały gips.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024