Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skakanka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Skakanka?
Witam!Co sie cwiczy skaczac na skakance?
  • 0

budo_łukasz15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze na skakance trenuje sie nogi i kondycje :) ale nie chce mowic na 100% bo tak mi sie wydaje :)
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Jedno jest pewne: na pewno nie wyskok (z tego co słyszałem to wręcz przeciwnie).
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
szybkosc i wytrzymałosc nóżek tak mi sie wydaje i raczki tez ładnie pracuja.ja robie seriami 4 min skacze szybkim tempem a pozniej seria pompek i znowu skakanka i tak ile moge.polecam:))
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Z tego co wiem to skakanka jest świetnym ćwiczeniem ogólnorozwojowym.
I ja mam pytanie, jakiego typu urozmaicenia polecacie? Czyli mam na myśli na przykład skakanie krzyrzowanymi rękoma (cos ala Rocky ;) ) itp. Czyli po prostu jakieś fajne ćwiczenia, bo skakanie non stop obunóż robi się nudzace ;) i jak w ogóle polecacie skakać?
No i oczywście na co jest doba skakanka :>?
  • 0

budo_sw1ru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Skakanie rozwija lekkosc, szybkosc ruchow nog, koordynacje itd., a jak wiemy to bardzo wazna aspekty :-) .
Jak skakac? Napewno jak najnizej i urozmaicac przeskoki, tj.: skakanie z nogi na noge, skakanie na jednej nodze, do tylu, z krzyzowaniem skakanki i nog, podwojne skoki, wymachy skakanka z boku. Bardzo fajnym sposobem jest 2xskok na jednej nodze, a nastepnie szybka zmiana na druga i znowu 2 razy. Najwazniejsza jest lekkosc i szybkosc (tylko bez przesady :wink: )
Mala uwaga na koniec: jezeli nie umiesz calkowicie skakac na skakance to sie nie zrazaj - nauka idzie naprawde szybko (ja potrafilem plynnie krzyzowac skakanek w pierwszy dzien)
  • 0

budo_*michu*
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?

Skakanie rozwija lekkosc, szybkosc ruchow nog, koordynacje...



Ja dodałbym jeszcze - świetnie zbija wagę. Kiedyś, gdy byłem dużo młodszy i zależało mi na zbiciu tkanki tłuszczowej skakałem 3 x w tygodniu po pół godziny.

To było bardzo męczące, ale w pewnej chwili wchodzi się w swój rytm, zabawa z krzyżowaniem, podwójny przeskok, skakanka z boku itp, itd. Można się bawić przy tym bardzo praktycznym i tanim przyżądem.

Przestałem gdy grubość tkanki tłuszczowej na brzuchu i pod łopatką spadła do 3 mm - lekarze patrzyli na mnie i pukali się w czoło - ale ja czułem się wtedy super lekki. Teraz mogę tylko pomarzyć, było to... 20 kg temu :-)
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
O co chodzi z tym skakaniem z skakanką z boku? Na skakance skaczę od niedawna (jakiś tydzień :) ) oi tego jeszcze nie próbowałem. To znaczy mam na myśłi takie machanie, że trzeba dalej zachować rytm bo inaczej nadepniemy na skakankę ;)
  • 0

budo_sw1ru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
No sam sobie odpowiedziales :wink:
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Jeżeli o tym samym myślimy, to po co właściwie jest ta modyfikacja ;) . Kordynacji to nie ćwiczy, bo tor skakanki nie przecina naszych nóg, wiec tak sobie pomachać to można sobie nawet na stojąco.
Chyba, że móimy o czym innym ;) .
  • 0

budo_*michu*
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Kiedy skaczesz już dość długo i zaczynasz się nudzić, szukasz i kombinujesz co tutaj można jeszcze zrobić. I jedną z takich kombinacji jest przełożenie, nie tracąc rytmu, skanki oburącz na bok. Skaczesz tak jakbyś przez nią przeskakiwał. Po kilku skokach przechodzisz no do normalnego skakania i po chwili robisz bok z drugiej strony.

Wszystkie przejścia są równe, tzn np. co 4 skoki. Dalej sobie skaczesz i kombinujesz więć teraz np. zaczynasz skakać co drugi skok podwójnie tzn za jednym podkokiem skakanka przelatuje 2x pod nogami. To też możesz sobie urozmaicić skacząc obunóż, na jednej i drugiej nodze osobno. Skaczesz tak sobie dłuższą chwilę i wracasz do skakania normalnego. Chwilę główkujesz co tutaj jeszcze, no to cyk i krzyżujesz ręce nie tracąc tempa skoku.

Wiele jest takich kombinacji, rzecz w tym by nie tracąc rytmu skakać jak najbardziej różnorodnie.

Jeśli masz problem z pomysłami, zapytaj małe dziewczynki na podwórku, napewno Ci pomogą.

Pzdr.
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
ja mam taki oto problem - chyba za mocno uderzam stopami w podłoże jak skaczę. Skaczę na karimacie, w butach na miękkiej, gumowej podeszwie dlatego nie boję się o stawy. Przy skakaniu na zmianę (lewa, prawa noga) na dużej szybkości dosyć mocno uderzam stopami o karimatę. Po 6 minutach porządnie bolą mnie czworogłowe i czuję się świetnie, ale nie wiem, czy takie MOCNE lądowanie nie wpłynie źle na stawy. Jak wy skaczecie? Lekko odbijacie się od podłogi? Jak to powinno wyglądać?

PS.: Tylko nie piszcie, że to głupie pytanie, bo ja na serio nie wiem rzeczy, które dla innych są oczywiste. Tak to jest, jak człowiek uczy się na własnych kontuzjach :( (nie mogę nigdzie trenować, tylko w domu)
  • 0

budo_fuma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:opole
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
własnie, kiedy skacze sobie na skakance dajmy na to chocby te 10 min zaczynaja mnie bolec łydki z tyłu[jaki to miesien to niewiem bo sie jeszcze nei zastanawiaalam-widocznie nei przykladam sie do biologi] podobnie mam kiedy duzo sobie pobiegam, w tedy nie moge nawet kucnać, łydki są strasznie napiete [ale to nie skurcz] i bolą mnie jakos dobe[czyli cały czas bo mimo to cwicze codziennie] macie na to jakies sposoby? moze jakies ćwiczenia? :)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
właśnie bolą Cię ŁYDKI :!: Jak będziesz długo skakać na skakance i biegać (oczywiście z odstępami na regenerację - nie biegaj codziennie, z zakwasami) to sobie je wzmocnisz i nie będą Cię bolały :) .Najlepiej będzie jak trochę je rozciągniesz po ćwiczeniach i będzie git, bit i muza.

Ile już trenujesz? (na skakance, bieganie)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
acha, jeszcze jedno - możesz też robić wspięcia na palce (najlepiej na progu, schodku)aby wzmocnić łydki, ale nic przez siłę! Odpoczynek to podstawa, na staw skokowy trzeba uważać. Nie znam Twojego planu treningowego, ale nie łącz długiego skakania ze wspięciami na palce, rób to np. co 2 - 3 dzień.
  • 0

budo_fuma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:opole
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
od ok miesiaca.. wczesniej nie regularnie. tylko ze one nie bola tak jak zakwasy... jakby to zakwasy byly to lacha-pobolą , miesnie przyzwyczaja sie do wysilku i juz zakwasow nie bedzie.. :roll:
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
najzwyklejsze w świecie zmęczenie mięśnia i zakwasy. nie ma co się przejmować - to nawet dobry znak.
  • 0

budo_gouge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Jeśli skakanka - to tylko w seriach, dłuższe skakanie uciążliwe, poza tym słyszałam, że nie powinno się skakać w miejscu, ale ciągle podczas skakania się poruszać.
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Skakanka bardzo dobrze wplywa na kondycje, prace nog, rownowage oraz polaczenie nog i rak. Dlatego bokserzy duzo skacza;) Praca nog jest bardzo wazna. Poza tym skakaneczka idealnie wplywa na palenie tluszczu w naszym organizmie.
  • 0

budo_andee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Skacząc cwiczymy nogi( w szczegolnosci lydki), oraz spalamy kalorie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024