Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skakanka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
jak skaczecie na twardej nawierzchni to poporstu zakladacjei obuwie sportowe jak do biegania i juz nie przesadzajcie z tymi stawami staruszki :wink: a co d orodzaju linki to stalowa jest dobra skorzana tak samo
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
jeśli się za młodu nie "przesadza" ze stawami, to jesteś "staruszkiem" koło trzydziestki.
skakanie na betonie nawet w butach na miękkiej podeszwie nie jest zbyt mądre.
warto podłożyć cokolwiek. niech to będzie jakiś dywanik, karimata, drewniana płyta, cokolwiek...
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
kupiłem taką ciężką, ale 5 metrową i nie mam możliwości jej skrócenia, brak jakichkolwiek regulatorów :evil: . Co mam zrobić? Przecież jej nie utnę :!: :evil:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?

kupiłem taką ciężką, ale 5 metrową i nie mam możliwości jej skrócenia, brak jakichkolwiek regulatorów :evil: . Co mam zrobić? Przecież jej nie utnę :!: :evil:

sory, ale BUHAHAHAHAHA.
chcesz mi wmowic, ze ktos robi 5metrowe skakanki?? (hmm chyba takie, jak dzieci maja na filmach, ze dwie machaja a trzecia skacze :lol: )
co masz zrobic? zloz w pol, bedziesz mial 2,5m :D
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Oddaj do sklepu i nie marudz :!:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?

kupiłem taką ciężką, ale 5 metrową


8O 8O 8O
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?

kupiłem taką ciężką, ale 5 metrową i nie mam możliwości jej skrócenia, brak jakichkolwiek regulatorów :evil: . Co mam zrobić? Przecież jej nie utnę :!: :evil:

No co ja ci mowilem?? kurwa mac co za naród, co za ludzie czlowiek sie stara a tu caly wysilek jak grochem o sciane.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
hahaha
ty moze ty nie kupiles skakanki
tylko pzedluzacz czy cos w tym stylu :)


a tak wracajac do tematu to tylko twardziele potrafia skakac na skakance sznyrowej
skora i guma jest dla nowicjuszy

NAJCIEZSZE skakanie jest na skakance sznurowej bo w odruznienu od wszystkich tych ciezkich zemieniowych czy gumowych to pzy sznurku muszisz wlozyc troche rozmachu zeby podrecic tempo skakania
czy musisz uzyc sily zeby na taiej skakance skakac
osobiscie jej niecierpie
ale prawda jest taka ze jest to najlepsza skakanka jezeli ktos chce osiagnac najlepsze efekty
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?

NAJCIEZSZE skakanie jest na skakance sznurowej bo w odruznienu od wszystkich tych ciezkich zemieniowych czy gumowych to pzy sznurku muszisz wlozyc troche rozmachu zeby podrecic tempo skakania
czy musisz uzyc sily zeby na taiej skakance skakac
osobiscie jej niecierpie
ale prawda jest taka ze jest to najlepsza skakanka jezeli ktos chce osiagnac najlepsze efekty


niezgodze sie z Tobą , na skakance chyba sie skacze po to by rozwinąć prace nóg a nie niewiem co , żemień nie wybacza błędów a ze sznurkiem możesz sie pobawić.
a tak propo możesz wyjaśnić ten termin najlepsze efekty
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
no tak zemien ci niewybaczy bledow jezeli skaczesz na boso
ale skakanie na zemienu jest latwe jako ze sam zemien ma swoja wage i leciutki ruch nadgarsta daje mu wystarczajaca szybkosc (no i po wprawieniu go juz w jako taki ruch prawie nie musimy wkladac zadnej sily zeby dalej skakac,sprawa ma sie totalnie inaczej ze sznurkiem)
sznurki sa lzejsze i wymagaja wlozenia wiekszej ilosci sily aby nadac skakance wystarczajaca predkosc
tak wiec wymaga to wiekszej koncentracji i wiekszego wysilku miesni
osobiscie niecierpie tego
ale czesto skacze na sznurku bo daje mi lepsze efekty
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Chrystianku równiez sie z Toba nie zgadzam. Rok uzywalem sznurkowej skakanki teraz uzywam skakanki z linki stalowej i sznurkowa nie wytrzymuje z nia porownania. Na stalowej lince moge skakac szybciej mam wieksze pole dla wlasnej wyobrazni i wreszcie moge mardziej sie zmeczyc co ma niebagatelne znaczenie gdy robie wage
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?

Chrystianku równiez sie z Toba nie zgadzam. Rok uzywalem sznurkowej skakanki teraz uzywam skakanki z linki stalowej i sznurkowa nie wytrzymuje z nia porownania. Na stalowej lince moge skakac szybciej mam wieksze pole dla wlasnej wyobrazni i wreszcie moge mardziej sie zmeczyc co ma niebagatelne znaczenie gdy robie wage

o to to to
częstotliwość kręcenia sie skakanki z żemienia jest większa od częstotliwości skakanki sznórkowej co za Tym idzie musisz szybciej przebierac nóżkami co za tym idze poprawiasz swoją prace nóg co za tym idzie żemień jest the best
a nawiasem mówiąc wole zmęczyć się skakaniem niż kręceniem nadgarstków 8)
pozdro
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Ponadto nie uwazam by skakanie np po betonie w butach przy nie stawianiu pięty na podlozu i niskim wybijaniu sie szkodzilo stawom. Spojrzcie np na koszykarzy, ostatnio widzialem mecz w ktorym druzyna 40 - 45 latkom dopierdolila malolatol. Tylko jeden z dziadków gral ze stabilizatorem co pozwala sadzic ze wplyw koszykówki na stawy nie jest wcale taki druzgocący. No a przeciez w koszykówce idą wieksze obciazenia na kolana niz przy skakaniu na skakance.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?

no tak zemien ci niewybaczy bledow jezeli skaczesz na boso

nie o stopy chodzi, a o plecy i krwawe na nich slady :twisted:

ale skakanie na zemienu jest latwe jako ze sam zemien ma swoja wage i leciutki ruch nadgarsta daje mu wystarczajaca szybkosc (no i po wprawieniu go juz w jako taki ruch prawie nie musimy wkladac zadnej sily zeby dalej skakac,sprawa ma sie totalnie inaczej ze sznurkiem)

jako ze lubie powtarzac po innych. na skakance trenuje sie nogi, nie rece/nagarstki. masz skakac szybko, intensywnie i roznorodnie.
na sznurku nie wyobrazam sobie skakania co dwa obroty, krzyzowac pewnie tez ciezko. i pewnie trzeba czekac na skakanke, a nie przed nia uciekac.

chyba wyploszylismy ssj7 :wink:
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
nie wypłoszyliście, tylko staram się MYŚLEĆ SAM, choć cisną mi się setki pytań na usta...
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
a widzisz... ty wcale nie myslisz samodzielnie, napisalem ze za duzo zadajesz pytan a ty zamiast wyciagnac z tego wnioski i oddzielic te z twoich pytan, ktore sa tak glupie ze sam na nie odpowiesz od tych ktore warto zadac, dales sie zdominować i nie pytasz o nic. Bądz asertywny drogi chłopcze i pamietaj ze oprócz czarnego i białego istnieją jeszcze stany pośrednie.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
mate ma racje zreszta czesto nieocenionym zrodlem informacji co dla Ciebie jest lepsze jest przekonanie sie na wlasnej skorze i eksperymentowanie
  • 0

budo_ikaar
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?

Jedno jest pewne: na pewno nie wyskok (z tego co słyszałem to wręcz przeciwnie).


dlaczego?
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
Dlugosc zkakanki dobieracie do wzrostu ? Jaki mniej wiecej to jest stosunek ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka?
nie mam pojecia jaki jest stosunek. masz nie uderzac sie glowe u gory, ma zahaczac lekko o ziemie, ale bez przesady. nie wiem skad tu nagle taka filozofia :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024