Skocz do zawartości


Zdjęcie

sprzęcik własnej konstrukcji!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_ktj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

sprzęcik własnej konstrukcji!!
mam taki mały problem za niedlugo w garazu kumpla bedziemy robic....hmmm jak by to nazwac małą siłke połączoną z salą do ćwiczeń. i własnie z tego powodu chcialbym sie dowiedziec jak dobrze wykonac wlasny sprzet i jak dobrze wyłozyc podłoge. czytalem juz jeden post o macie wlasnej konstrukcji ale to za profesjonalne jak dla mnie 8) mialem taki pomysł zeby najpierw polozyc dywan, pozniej styropian a na koniec tak zwane karimaty< cos takiego jak bierze sie pod namiot i kladzie sie to pod spiworek zeby bylo miękko i przyjemnie :) - powiedzcie czy to dobry pomysł!! z gory dziek.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
powiem Ci do czego doszedlem - moze sie przyda

1.podloge znacznie lepiej wylozyc panelami gdyz jesli dokladniej gdzies popatrzysz to dowiesz sie iz koszta sa znacznie nizsze niz w wypadku Twojego pomyslu a wiele silowni stosuje wlasnie ta nawierzchnie ze wzgledu na jej wytrzymalosc i wlasciwosci termoizolacyjne. Poza tym w miejscach gdzie beda staly ciezary lub sztanga warto pod nie postawic kawal grubszej gumy zeby dziury w podlodze nie zrobic gdyby cos spadlo.

2. nawet gdybyscie chcieli w tej "sali do cwiczen" sie tluc to nie powinno sprawic to duzego klopotu bo ja w wieku 13 lat cwiczylem jiu-jitsu na parkiecie i nie wydaje mi sie ze wyszlo mi to na zle.

3.gdybyscie jednak chcieli cwiczyc np. akrobatyke i przydalyby Wam sie materace to popatrzcie na jakis aukcjach internetowych za uzywanymi lub popytacjie w osiedlowychdomach kultury ,szkolach czy nie maja czasami nic na tyle zniszczonego ze nie nadaje sie dla uczniow bo nie spelnia norm a w domowym zaciszu moglibyscie to naprawic.
tak zupelnie nawiasem to najlepiej dogadywac sie z konserwatorami bo oni maja dostep to starych i zniszczonych sprzetow ktore potem ida na wysypisko a wcale nie musza.

4. co do sprzetu to nie moge pomoc bo nie mam pojecia co i jak oprocz aukcji w necie. ewentualnie spawarki w dlon i ... :) Dołączona grafika
  • 0

budo_ktj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
Wielkie dzieki Malkavian........ale przy pomocy spawarki raczej sam nie wyczaroje czegos takiego jak jest na zdjeciu :D
  • 0

budo_ktj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
Kurde czy wy mnie olewacie czy serio nikt nic nie wie i nie ma pomyslu bardzo przosze o pomoc bo zbliza sie momet budowania siłko-sali :twisted:
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
dzieki za dobre slowa kolego, ale najwyrazniej nie maja za duzo do powiedzenia w tej kwestii. szczerze mowiac to najbardziej przydalaby sie wam ławka z mozliwoscia regulacji - prosta ,skosna,hantle i sztanga. tylko skad takie cos wytrzasnac :(
  • 0

budo_ktj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
z sklepu najlepiej :) a jak ne no to moze odkupic od jakiejsc blokerskiej silowni :twisted:
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
racja - mozna i tak ale to wszystko wiaze sie z kosztami i to niemalymi
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing &quot;DUET&quot; Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
a ktos wie u jakiego rzemieslnika moznaby zamowic hantle/ obciazniki, zeby mi cos takiego zrobil, oczywiscie taniej niz w sklepie :D
  • 0

budo_ktj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
taaaaaa wiem, ale musiałbys mieszkac na śląsku albo w poblizu kopalni :) wystarczy pogadac z slusazem ktory uprawia przestepczy proceder wynoszenia z kopalni zornych rzeczy:P
  • 0

budo_ktj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
widze ze dosyc duzo osob tu zaglada.......wezcie sie w garsc i piszcie co tam wysysliliscie i stworzyliscie sami ....w domciu :twisted:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
Idz do jakiejs szkoly zawodowej z warsztatami w metalu i pogadaj z szefura po polsku (z flaszka) a napewno cos poradzicie jezeli chodzi o obciazniki :]

Napewno nie rob gryfow wszelkiej masci bo sobie krzywde zrobisz. Jak masz dostep do spawarki to nie ma problemu chyba ? Drazek, porecze, laweczka wszystko przeciez jest debilnie proste w swojej budowie :] Polecam allegro jako zrodlo fotek :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_uth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
U nas sa jakies zaklady i tocza tam blaszane tarcze, krazki itd... Jezeli masz takie cos u siebie to mowisz czegos potrzebujesz, u mnie za kilogram jest 2 zl chyba - oczywiscie nielegal. Wazne tez bys sie dogadal jaki maja Ci wywiercic otwor na gryf.... I powiedz ze to do hantelek, albo sztangi :)
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
Co do hantli to jak na prawdę super ci zależy na każdym groszu to może pójdź na jakiś złom, może coś znajdziesz odpowiedniego :)
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing &quot;DUET&quot; Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
tez o tym myślałem(o złomie) ale jakoś wątpie, zeby sie udalo znalesc cos uzywalnego, wiec wolalbym jednak zeby mi gdzies zrobili te hantle :/, ale nie wiem do kogo sie wybrac, jak sie nazywają takie zawody :D
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!
A właśnie, przypomniało mi się jeszcze coś :D

Mój kumpel chciał kiedyś zrobić super tanie hantle... Projekt był taki, żeby gryf zrobić ze stali, a same ciężary z.... betonu :D :D :D

Beton - materiał dość ciężki, super tani (10 zł = kilkaset kg). Wady - trochę kruchy :)

Jeśli jesteś na prawdę zdesperowany, to możesz spróbować hantle z betonu :D
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!

ale nie wiem do kogo sie wybrac, jak sie nazywają takie zawody :D


Mój ojciec kiedy byl mlody zajmowal sie tym - zakład to tokarnia a zawód tokarz






pozdrawiam
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzęcik własnej konstrukcji!!

ale nie wiem do kogo sie wybrac, jak sie nazywają takie zawody :D


Mój ojciec kiedy byl mlody zajmowal sie tym - zakład to tokarnia a zawód tokarz






pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024