Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hakama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama
To ja swoje 5 groszy:))..za krótka hakama to dla mnie klasyczna "Haneczka"... nie ma nic bardziej obciachowego...może tylko pas założony na wierzch hakamy...tak, tak, wiem, że gdzieś tam mówili, ze taka tradycja gdzieniegdzie z tym pasem..ale w aikido - obciach nad obciachy. Przynajmniej dla mnie. A czemu Haneczka?:))..pamiętacie film o rozbójniku Rumcajsie? Starsza cześc foruma powinna pamiętac tę dobranockę...otóż żona Rumcajsa, niejaka Haneczka, zawsze miała taką bufiastą spódniczkę spod której wystawały jej białe pantalony....zupełnie jak białe nogawki spod czarnej hakamy....
a generalnie, hakama powinna byc do kostek, ale nie szargająca się po ziemi a rekawy od kimona ponad nadgarstki. Po co Ci co chwytają mają wycierać swoje spocone łapska w piękne białe rękawy tori?:)
hihihihi..a wiecie po co był karczek w hakamie?:)) rozpisuję szybciutki quiz?:))...odpowiedż znam z jednego z pokazów...daaawno temu ...w mieście Łodzi:))
Yoshi
z hakamą odpowiedniej długości:)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama

a Tissierr Sensei chodzi z podwinieta hakama caly czas czy podczas prezentacji technik( wlasnie ze by pokazac prace stop)??

No chyba tak, mój sensei właśnie dlatego podwija hakame ;]

Ok, podczas demonstracji pracy stóp, od czasu do czasu rozumiem że tę hakamę podwinąć trzeba.
Ok, jestem w stanie zrozumieć, że robi to sensei Tissier dosyć często. bo być może chce by cały czas podczas seminariów można było obserwować jego stopy.
Ale po jaką cholerę robią to permamentnie jego uczniowie niezależnie od sytuacji (np. sensei Bazylko w bufecie :lol: ).
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama
Rozważam produkcję Hakam na rzepy. Oczywiście wszystkie troczki zwisają jak trzeba w odpowiednich miejscach ale tylko dla dekoracji. Rzepy są długie i mocne, praktycznie niewidoczne. Nic nie trzeba wiązac składać. Dyskretnie wszyte są również gumki - ściągacze.
W końcu mamy XXI wiek!

Ktoś jest zainteresowany? :D
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama
Spiesz się - widziałem juz pas na rzepy. :D
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama
Nasz sempai zawsze zaczyna trening w hakamie (trochę dziwne, nie :wink: ) założonej normalnie. Jak zaczynamy kwasić, to zawija sobie "kieckę", żeby było widać stopy. Jak raz skwasiliśmy się na maxa, to ją zdjął, żeby całe nogi było widać :)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama

Nasz sempai zawsze zaczyna trening w hakamie (trochę dziwne, nie :wink: ) założonej normalnie. Jak zaczynamy kwasić, to zawija sobie "kieckę", żeby było widać stopy. Jak raz skwasiliśmy się na maxa, to ją zdjął, żeby całe nogi było widać :)


To musicie bardziej się starać - bo jak spodnie zdejmie to dopiero będzie :) :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama

Rozważam produkcję Hakam na rzepy. Oczywiście wszystkie troczki zwisają jak trzeba w odpowiednich miejscach ale tylko dla dekoracji. Rzepy są długie i mocne, praktycznie niewidoczne. Nic nie trzeba wiązac składać. Dyskretnie wszyte są również gumki - ściągacze.
W końcu mamy XXI wiek!
Ktoś jest zainteresowany? :D

Proponuję rozszerzyć ofertę asortymentową o zakładane pod gi spodnie na szelkach. Wersja zimowa mogłaby przypominać ogrodniczki, przy czym część piersiowa byłaby w kolorze cielistym. Wersja dla machos z imitacją bujnie owłosionej klaty. :paker:
Ponadto zawiązane na stałe, idealnym węzłem, elastyczne pasy. Coś jak krawat na gumce. W wersji dla tytanów pracy, pasy w kolorze czarnym mogłyby być fabrycznie poprzecierane i lekko postrzępione na krawędziach. :wink:
Pozdrówka, h-k :-)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama
Wy to macie łeb do interesów, nie zginiecie chłopaki :lol: :lol:

A takie mam jeszcze pytanie- od jakiego stopnia przysługuje prawo noszenia hakamy? Czy jest to jakoś regulowane? Czytałem że 1, 2 kyu, ale nie pamiętam dokładnie to chyba na wikipedii było xD
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama
U nas (PUA-LAA) od 1 dana, albo 1 kyu z papierami instruktora.
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama
A mnie słuchi kiedyś doszli, że przymierzanie cudzej hakamy, jeśli nie ma się samemu odpowiedniego stopnia do jej założenia, przynosi pecha. 8O 8O Podobno delikwent taki ma nigdy nie założyć własnej hakamy. Ale to takie słuchi tylko. :wink:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama
Aaa, a propos:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Co kto lubi. 8O :)


P.S. Że się posłużę Twoim linkiem, Irimi. ;)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama

A mnie słuchi kiedyś doszli, że przymierzanie cudzej hakamy, jeśli nie ma się samemu odpowiedniego stopnia do jej założenia, przynosi pecha. 8O 8O Podobno delikwent taki ma nigdy nie założyć własnej hakamy. Ale to takie słuchi tylko. :wink:

Zwłaszcza jak zrobi to przechodząc pod drabiną, po drodze tłukąc lustro czarnym kotem ;-) :) :) :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama
A córeczka mojego kolegi, kiedy ten otrzymał hakama, cieszyła się, że tata dostał SUKNIĘ! 8O :rofl:
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama

To musicie bardziej się starać - bo jak spodnie zdejmie to dopiero będzie :) :)

Tak, będziemy się bardzo starać... Żeby nie zdjął :wink:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama

A mnie słuchi kiedyś doszli, że przymierzanie cudzej hakamy, jeśli nie ma się samemu odpowiedniego stopnia do jej założenia, przynosi pecha. 8O 8O Podobno delikwent taki ma nigdy nie założyć własnej hakamy. Ale to takie słuchi tylko. :wink:

Zwłaszcza jak zrobi to przechodząc pod drabiną, po drodze tłukąc lustro czarnym kotem ;-) :) :) :)

:rofl: :rofl: :rofl: Litości, spadłem z krzesła :lol: poklon :lol: poklon :lol:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama

Zwłaszcza jak zrobi to przechodząc pod drabiną, po drodze tłukąc lustro czarnym kotem ;-) :) :) :)

:rofl: :rofl: :rofl: Litości, spadłem z krzesła :lol: poklon :lol: poklon :lol:


Irimi, litości, bo jak się h-k potłucze tu i ówdzie to bidulek wysiedzieć do końca pracy nie będzie w stanie. :P :) :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama

Ok, jestem w stanie zrozumieć, że robi to sensei Tissier dosyć często. bo być może chce by cały czas podczas seminariów można było obserwować jego stopy.
Ale po jaką cholerę robią to permamentnie jego uczniowie niezależnie od sytuacji (np. sensei Bazylko w bufecie :lol: ).


Chwalił się świeżutko ogolonymi łydkami??? :wink: :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama

Ale po jaką cholerę robią to permamentnie jego uczniowie niezależnie od sytuacji (np. sensei Bazylko w bufecie :lol: ).

Może miał za długie nogawki i nie chciał ich szargać po ziemi? ;)

A takie mam jeszcze pytanie- od jakiego stopnia przysługuje prawo noszenia hakamy? Czy jest to jakoś regulowane? Czytałem że 1, 2 kyu, ale nie pamiętam dokładnie to chyba na wikipedii było xD

W PFA hakamy nosi się od drugiego kyu. Są również na świecie dojo w których hakamy nosi się od pierwszego dnia nauki.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama
hmm, wlasnie patrzyłem na detale stażu w Toruniu i było "hakama od 1 dan"
No nvm może to tylko na staż, rany ale ja jeszcze głupi jestem ;|
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hakama

hmm, wlasnie patrzyłem na detale stażu w Toruniu i było "hakama od 1 dan"
No nvm może to tylko na staż, rany ale ja jeszcze głupi jestem ;|

Niekoniecznie głupi, raczej "uczący się". Hakama od 1 dana to spotykana na stażach praktyka. Prowadzący ma "gwarancję" (chcesz mieć gwarancję - kup sobie toster ;-) ), że jak weźmie takiego uke w hakamie na środek, to go nie połamie. Często też takie właśnie wymaganie spotyka się na stażach z japońskimi shihanami. Tak np. bywa na stażach Asai sensei.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024