Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak długo to może trwać? :(((


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Jak długo to może trwać? :(((
Trzy dni temu miałem dosyć poważny w skutkach wypadek na trenigu. Przy robieniu ukemi (przewrotu) do tyłu uderzyłem z całą siłą lewym kolanem o matę. Bolało strasznie, ale zignorowałem to, ćwicząc dalej. Po powrocie do domu nasmarowałem sie fastum, kolano trochę spuchło i bolało całą noc. Na drugi dzień przyznałem sie rodzicom :) Od 3 dni robie okłady z altacetu, żeby pozbyć sie ogromnego siniaka z całego kolana (duża częśc już zeszła). Nic tą nogą nie robię, staram się jak najmniej ją obciążać. Praktycznie cały czas leżę. Mam takie uczucie, jakby to kolano było spuchnięte gdzieś od wewnątrz, jest jakby ciężkie, gumowe. Co prawda zginam i wyprostowuje tą nogę bez większego bólu, ale przy chodzeniu ciągle kuleję. Wizytę u ortopedy mam dopiero... 24 lutego :/ Czy ktos z was miał kiedyś podobną przygodę? Ile to może trwać? Czy to zwykłe stłuczenie? Czy takie są objawy stłuczenia? Prosze o pomoc! Pozdrawiam
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo to może trwać? :(((
KIERUNEK POGOTOWIE MARSZ!!!!

Nie czekaj na wizytę u ortopedy tylko śmigaj we wskazanym kierunku!!!
  • 0

budo_sw1ru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo to może trwać? :(((
Mialem cos podobnego po bardzo niefortunnym upadku na lyzwach, ortopede odwiedzilem tego samego dnia, przypisal mi dosc drogie tabletki i nawet ladnie i szybko sie wyleczylo. Byla grozba, ze bede mial sciagana krew wlasnie z tego kolana, ale nie bylo takiej koniecznosci.

PS
Gdzie wy zyjecie, ze trzeba na ortopede czekac 2 tygodnie przeszlo... :?
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo to może trwać? :(((
Heh ja czekałem jakieś 3-4 tyg. na wizyte :?
  • 0

budo_wolin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo to może trwać? :(((
Możesz zaryzykować i pójść bez skierowania do ortopedy. Miałem trochę przygód z kolanem i wydaje mi się, że pewnie tylko na punkcji się skończy. :roll:
Zakładając, że sobie nic wewnątrz kolana nie zniszczyłeś to w wyniku tego uderzenia zebrało ci się tam trochę płynu stawowego (w gorszym przypadku także krwi) i stąd właśnie te wrażenie spuchnięcia od wewnątrz.
Widzę, że jesteś z Olsztyna, więc jeżeli mieszkasz na jarotach to masz jeden gabinet ortopedy w pobliżu budynku poczty i takiego dużego kościoła z żółtym dachem 8) , za centrum H&B. Wytłumacz tam w czym rzecz i powinni cię przyjąć przed terminem, a przynajmniej trochę obejrzeć kolano.
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo to może trwać? :(((
No, akurat dzisiaj byłem u chirurga, zresztą byłego lekarza piłkarzy Stomilu Olsztyn, wyszło na to, że może boleć do 2 tygodni, a mam naciągnięte ścięgna w pobliżu łękotki (czy coś takiego - ja na terminologii medycznej się nie znam :) ) Dzięki za pomoc w trudnych chwilach i wszystkie uzyskane informacje :) Pozdrawiam
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo to może trwać? :(((

No, akurat dzisiaj byłem u chirurga, zresztą byłego lekarza piłkarzy Stomilu Olsztyn,


Moj kolega mial podobną sytuacje i poszedl do zwyklego lekarza, ktory
powiedzial ze naciagniecie węzadel i dal mu jakis masci... Aha no i musze dodac ze nie byl lekarzem zadnej prownicjonalnej(heheh)druzyny...........
A tak na serio to dobrze ze tak sie to skonczylo

pozdr
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo to może trwać? :(((
Dla Twojej informacji - gość był lekarzem sportowym Stomilu, kiedy ten klub występował parę lat temu w I lidze i "kopał" takie "potęgi", jak Legia Warszawa, Groclin (swego czasu nawet 5:2) Lech Poznań czy Wisła Płock, które reprezentowały nas całkiem niedawno w pucharach. A taka Korona Kielce wlokła się wtedy po 3 ligach. Tak to wygląda sprawa z "prowincjonalnym" klubem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024