Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompletny laik... jak zacząć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciej20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kompletny laik... jak zacząć?
Witam!
Mam do Was pytanie.
Postanowiłem zacząć ćwiczyć, by przybrać na masie troszke. Wiem, że podobne tematy juz się przewijały, ale zauważyłem, że to jest kwestia dość indywidualna co i ile powinno się robić.
Moje dane:
Wzrost ok 190cm.
Waga: ..niecałe 80kg (straszny chudzielec - dlatego postanowiłem ćwiczyć)
Wiek: 22

Zacząłem niedawno chodzić na basen (3x w tygodniu). pozatym w domu proste i skuteczne ćwiczenia (pompki, brzuszki, hantle..)
Jednak wiem, masa nie wejdzie tylko i wyłącznie od ćwiczeń. Dlatego chciałbym się dowiedzieć co proponujecie żebym zaczął brać? (Wszelkie anbole itp. odpadają.. chodzi mi o odżywki)
Poza tym zauważyłem czytając inne posty, że bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Nie prosze tu o jakiś konkretny program. Po prostu napiszcie mi na jakich potrawach się skupić, a jakich się wystrzegać..
Mam taki dziwny organizm, że obojętnie ile i co ćwicze to i tak do tej pory nie było widać rezultatów..tak samo z jedzeniem.
Prosze o jakąś rade. Dzięki.
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompletny laik... jak zacząć?
Glownie weglowodany i bialko - i 3x tyle ile jesz teraz. I mowie zupelnie serio.
Mialem ten sam problem. Jadlem normalnie 3x dziennie, cwiczylem dosc intensywnie i nic.
Zaczelem jesc 5-6razy dziennie i nadal nie bylo efektow. Dopiero jak ejszcze zaczelem kazdo razowo jesc 2x tyle co normalnie to po 3miechach zlapalem 5kg.
Ale lodowka to sie pusta robi momentalnie a po miesiacu to na widok jedzenia to odrazu sie rzygac chce, ale musisz to traktowac jako trening i wpychac w siebie wszystko co wleci w lapy ;)

p.s.
Na mase to basenik jest taki sobie. Owszem to swietne cwiczenie ale nie pomoze Ci specialnie w lapaniu kg ;)
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompletny laik... jak zacząć?
tylko nie
hamburger hamburger hamburger x5 x10 czy x15

a ryz ryz ryz na przemian z makaron makaron makaron ;) odrzucamy smazone kotleciki (pycha) bierzemy piersiatka pań kurek na parze :)
jadamy serki biale...nie koniecznie serki zolte a tym bardziej tluste...
to jest baaardzo ogolnie...temat i diety byl walkowany...wiele razy...proponuje przejsc sie na forum XXX (nie mylic z filmami XXX :twisted: ) i tam poszukac i popytac...
internet to kopalnia wiedzy najpierw google.pl
a potem lineczki...

i najwazniejsze opcja szukaj co by sie nie powtorzyly pytania tak jak to mam miejsce tutaj ;)

pozdrawiam i zycze sukcesow :)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompletny laik... jak zacząć?
o to ja też podam swoje dane :!:
waga 70kg (jak się wysram tak hardkorowo, to 69 :oops: ) ale zwykle 70
wzrost 182 cm
długość pisiora 10 cm :lol: :wink:

czy moja waga jest proporcjonalna do wzrostu? a tak wogóle, to nie chcę być wyższy :!: :evil:
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompletny laik... jak zacząć?
lekka niedowaga...ale Ty nadal rosniesz dojrzewasz ;) wiec poczekaj....

z takimi pytaniami apropo chce byc wiekszy na fora kulturystyczne ;)

P.S. mam nadzieje ze to byl zart z Twojej strony ;)
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompletny laik... jak zacząć?

długość pisiora 10 cm :lol: :wink:


jesli zaczniesz go woskowac pasta do lakieru samochodowego to twoja masa podskoczy trzykrotnie i niestety przy okazji urosniesz . nie podales tylko czy to dlugosc przed , w trakcie czy po :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024