Skocz do zawartości


Zdjęcie

moj kregoslup :|


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_mathef
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

moj kregoslup :|
WItam! Mam problem i licze na wasza pomoc! Otoz nie wiem co mam myslec o swoich plecach. Ponizej zamiescilem linki do dwoch fotek moich plecow. Szczegolnie mile widziane beda oceny fachowcow w tej dziedzinie.

Od pewnego czasu odczuwam bóle w czesci ledzwiowej. Wydaje mi sie ze mam lordoze ledzwiowa. Ale nie wiem tak do konca. Moj kregoslup jest jakby wpadniety w plecy i widac miesnie moich plecow. Dlatego nie wiem czy mam skrzywienie kregoslupa czy tez poprostu rozwinely mi sie miesnie plecow ktore wyraznie widac na fotkach. Z gory dzieki za odpowiedzi.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wolin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|
Pogieło? :? Idź do ortopedy... albo chociaż pielęgniarki szkolnej - ona powinna trochę się znać na wadach postawy.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|

ona powinna trochę się znać na wadach postawy.


lordoza ledzwiowa to nie wada postawy. radze Ci isc do neurochirurga, pozniej ew. ortopedy i rehabilitanta. nie olewaj problemu !!!!
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|
Kurcze, stary, jak tak patrzę na te fotki, to widzę, że możesz mieć problemy z wyrostkiem robaczkowym. I chyba zaczątki próchnicy. Aha. I trochę zbyt wysokie ciśnienie.
  • 0

budo_wolin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|

ona powinna trochę się znać na wadach postawy.


lordoza ledzwiowa to nie wada postawy


No i to jest kolejny dowód na to, że lepiej iść do lekarza niż szukać pomocy na forum. :)
  • 0

budo_mathef
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|
sory panowie! nie szukam pomocy na forum. Problemem zainteresowałem sie teraz! Jutro jest niedziela wiec nic z tym nie zrobie. Ale w poniedzialek odrazu ide do lekarza. Poprostu chcialem sie zorientowac czy ktos moglby mnie choc troche przyblizyc, bo szczerze mowiac to nie daje mi spokoju a do poniedzialku daleko.
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|
Stary to normane ze w miejscu gdzie jest kregoslup jest taki jakby rowek z miesni - jesli o to Ci chodzi.
Kiedy Ci boli? Jak po intensywnym treningu to pewnie porostu przeciazasz miesnie ktore robia sie bardzo przez to napiete i pociagaja kregoslup przez co powoduja jego bol.

Ale idz do lekarza, i to jak najszybciej bo na przeswietlenie ledzwiwego to sie czasami czeka 2-3tygodnie. Bo to moze byc tysiac roznych innych rzeczy - np: jakis stan zapalny. Sam to mam i od ponad miesiaca mam przerwe w treningach :/
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|

No i to jest kolejny dowód na to, że lepiej iść do lekarza niż szukać pomocy na forum. :)


slusznie, my bad :) sam mam problem z czescia ledzwiowa kregoslupa.. a gafa spowodowana pewnie pozna pora ;)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|
ja nie wiem pewnie te zdjęcia sa niesymetryczne ale czy Ty nie masz skoliozy??

no poza tym to jest coś takiego jak hiperlordoza ledzwiowa ale to raczej bys tego nie nabył.

jesli Cie boli kregosłup to w pierwszym rzedzie proponowałbym ortopede lub rehabilitanta. neurochirurdzy mimo ze faktycznie czasem zajmuja się kręgosłupem (zazwyczaj tzw. wypadnietym dyskiem) to oni raczej wkraczaja jeśli jest ucisk na nerwy którego u Ciebie z objawów które opisałeś ewidentnie nie ma (promieniowanie bólu najczęsciej do nogi, zaburzenia czucia, ból jest ostry itp.)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|
do lekarza, raus!!!
  • 0

budo_lawless
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|
Do lekarza ! jesteś pogięty jak chiński paragraf
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: moj kregoslup :|
Fotki nieco z ukosa (i źle oświetlone) przydały by się prosto z tyłu i drugie boczne więc ciężko cokolwiek powiedzieć, ale jak boli to zrób prześwitlenie i do ortopedy :!: :!: :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024