Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garbienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Garbienie
Wiec , mam dosc spory problem wlasnie z Garbieniem. Nie wiem jak to sie stalo, ale nie dawno spostrzeglem jak bardzo garbie sie. Prawdopobnie przez to ze spedzam wiekszosc czasu w szkole, albo w domu za biurkiem ( przy komputerze) w beznadziejnej pozycji. Mam, wiec pytanie jak najlepiej pracowac nad tym ? Najgorsze z tego jest to ze nawet nie czuje gdy sie garbie, zas gdy chodze wyprostowany to czuje sie nie naturalnie...

Przepraszam za brak polskich liter (jestem w USA)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie

Mam, wiec pytanie jak najlepiej pracowac nad tym ?


Kontroluj postawę. Czyli jak np. jedziesz windą, czekasz na kogoś itp. to stań plecami do ściany, tak żeby dotykać ściany biodrami, łopatkami, barkami i głową. To zostawia pewną pamięć mięśniową i jakiś czas potem się bardziej kontrolujesz.
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
mam problem podobny
nawyk ten moze wlasnie ziac sie z cwiczenia sportow walki
ja cwiczylem judo i prawdopodobnie to bylo jedna z przyczyn, idac do walki w randori czlowiek instynktownie pochyla glowe spina barki i takie tam
jak mowil przedmowca najlepiej to wlasnie idac ulica przygarbiony uswiadomic ze sie jest i wyprostowac sie (nawet do przesady) pomaga

pyzdra
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
chodz z kijkiem miedzy rekoma jak je trzymasz za plecami... no nie wiem jak to inaczej opisac :)
pomaga. chociaz dziwnie wyglada
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
znajdź sobie dziewczyne która jest troszkę wyższa od Ciebie-bedziesz starał sie prostować żeby nie wyglądało że jesteś mniejszy od niej(wiem wszystko z autopsji :P )-pomaga:wink:
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
Noś plecak no obu ramionach, może głupia rada ale na pewno jak będzie cięższy to pociągnie cię do tyłu co za tym idzie będziesz się prostował :wink:
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
Maximus masz z tym jakieś problemy? tj. skrzywiony kręgosłup czy coś?
  • 0

budo_plusqua
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie

Noś plecak no obu ramionach, może głupia rada ale na pewno jak będzie cięższy to pociągnie cię do tyłu co za tym idzie będziesz się prostował


Hmm... a to dziwne, bo ja mam zupełnie odwrotnie: im cięższy plecak, tym bardziej się garbię i pochylam do przodu. Może jakaś "inna" jestem. :)
  • 0

budo_sw1ru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
@Maximus89: po Twoim nicku domyslam sie, ze masz 17 lat, wiec sprawa jest nawet powazna, bo jeszcze sie rozwijasz fizycznie (psychicznie pewnie tez, chociaz miejsce pobytu nie sprzyja temu ;) ). Dobra rada jest wlasnie kontrolowanie siebie, a jak Ci to nie wychodzi zamow sobie pajaczka :P .
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
ciezki plecak na 100% powoduje krzywienie kregoslupa
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie

Dobra rada jest wlasnie kontrolowanie siebie, a jak Ci to nie wychodzi zamow sobie pajaczka :P .


Pajączki są be. Pwszem prostują, ale też powodują nienaturalne ściąganie łopatek do tyłu. Paru ortopedów odradzało w mediach.
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie

Hmm... a to dziwne, bo ja mam zupełnie odwrotnie: im cięższy plecak, tym bardziej się garbię i pochylam do przodu. Może jakaś "inna" jestem. :)


ciezki plecak na 100% powoduje krzywienie kregoslupa


Zależy jeszcze jaki plecaczek :D , ale po prostu to taka dobra rada, żeby się nie krzywić.
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
Cięzkie plecaki>>> Prostowanie pozycji, poprzez odciąganie do tyłu, to bzdura. W tym wypadku naturalniejsza pozycją jest pochylenie się, i "wzięcie plecaka na siebie", by zmniejszyć ciężar. Jak się będziesz odchylał, to prędko przyplączą sie bóle pleców.

Noszenie plecaka na dwóch ramionach>>> Na jednym dozwolone tylko z klasy do klasy ;) .
Owszem, trzeba to robić, własnie po to, by się nie krzywić. Radze używać dwóch ramion, inaczej powita nas boczna skolioza i opusczona jedna łopatka. Jak ktoś już ma taki problem, to radzę uważać :) .

Pajączki>>> Kszanka, gdyż aby prostować się, należy zacząć od fundamentów, czyli mocnego gorsetu mięsniowego. Gdy mięśnie słabe, oczywiste jest, że przeciążenia odbijają się na układzie kostnym.

Tak więc "naprostowywanie sie" ;) należy przede wszystkim zacząc od ćwiczeń gimnastyncznych pleców. Pamiętajmy, by rozwijac wszystkie partie, nie skupiąc się tylko na podnoszeniu tułowia, gdy leżymy na bruchu ;) .
Wazny też jest basen, ale pamiętajmy, bez ćwiczeń i to nie pomoże. Lepiej cwiczyć i nie chodzić na basen, niż odwrotnie. Należy pamiętać o regularności. Ja swego czasu aplikowałem sobie porządny zerstaw ćwiczeń z parusetstronnicowej książki rehabilitacyjnej (nie ma to jak znajoma rehabilitantka ;) ). Niestety po raz kolejny dał o sobie znać mój słomiany zapał :evil: .

Przy okazji, ja też sie garbie, a w zimie to masakra, gdyż po prostu się kule, niezależnie od sytuacji :( . Sytuacja zapewne poprawi się w lato. Poza tym, też mam to beznadziejne uczucie nieswojości, gdy jest prosty. Wielu z was je ma?
Cóż, jest nad czym pracować :) .
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
Moze zaproponujecie jakies cwiczenia na wzmocnienie miesni plecow ?
  • 0

budo_lukaszdz-ow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
Maximus grunt to żebyś się nie poddawł. Ja miałem podobny problem. Od zaczęcia podstawowki zacząłem się garbić. W pierwszej gfimnazjum zobaczylem, ze wygladam jak muł. Głowa do pszodu, klata wklęsła. Kumple zawsze mowili mi zebym sie nie garbil, ale ja mowilem ze inaczej jest mi strasznie nie wygodnie. W koncu wziąlem się za sibie. Starałem się chodzić prosto. Na początku wyglądalo to strasznie sztucznie i prosto. Jednak się nie poddawałem. Spałem na płaskim materacu. Po jakims czasie zauwazylem, ze juz sie nie garbie. Nawet nie wiem kiedy to się stało. Myślame ze juz nigdy tego nie osiągne.

A więc nie możes sie poddawac, musisz uwazac i korygowac postawę ciała.

Pozdrawiam
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie

Ja swego czasu aplikowałem sobie porządny zerstaw ćwiczeń z parusetstronnicowej książki rehabilitacyjnej


a mozesz zapodac jakeis cwiczonka z tej ksiazk ina kregoslup np na skloljoze i tak zwaneg ogarba?
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Garbienie
kup sobie takie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - będziesz siedział prosto na 100%
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024