Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oyama Karate - czy dalej uznaje stopnie z Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_bull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate - czy dalej uznaje stopnie z Kyokushin
Domyślam się Pitman ale nie Ty jeden, w polsce nie używa się tego po prostu mam 1 dan jestem sensei tak się przyjeło ,a z kąd ja to wiem kiedyś byłem na takim seminarium z japończykami i zaskoczyło mnie że do jednych z 1 danem mówili sensei a do drugich sempai później mój sensei wytłumaczył mi powód Ci którzy mają szkoły i prowadzą zajęcia jako ich szefowie mogą używać tytuł sensei jeśli mają 1 lub 2 dana jeśli są tylko instruktorami w dojo dopiero od 3 dana mogą używać tytułu sensei. Ale jak mówiłem nie ma to zastosowania w polsce tak samo jak tytuł shihan nie otrzymuje się automatycznie z wręczeniem 5 dana jak ma to miejsce u nas w polsce. Jeśli nie wierzysz spytaj swojego sensei.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate - czy dalej uznaje stopnie z Kyokushin

Domyślam się Pitman ale nie Ty jeden, w polsce nie używa się tego po prostu mam 1 dan jestem sensei tak się przyjeło ,a z kąd ja to wiem kiedyś byłem na takim seminarium z japończykami i zaskoczyło mnie że do jednych z 1 danem mówili sensei a do drugich sempai później mój sensei wytłumaczył mi powód Ci którzy mają szkoły i prowadzą zajęcia jako ich szefowie mogą używać tytuł sensei jeśli mają 1 lub 2 dana jeśli są tylko instruktorami w dojo dopiero od 3 dana mogą używać tytułu sensei. Ale jak mówiłem nie ma to zastosowania w polsce tak samo jak tytuł shihan nie otrzymuje się automatycznie z wręczeniem 5 dana jak ma to miejsce u nas w polsce. Jeśli nie wierzysz spytaj swojego sensei.

tylko widzisz tak się składa ostatnio że oyama karate w Poslce należy do IFK Oyama Karate więc w sumie to co jakiś japończyk gdzieś powie chyba już jest mało ważne...zresztą chyba jeżeli się cokolwiek ostatnio pisze czy mówi o OK o trzebaby te dwie organizacje jakoś rozdzielać (WOKO od IFK)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate - czy dalej uznaje stopnie z Kyokushin
pitman myśle że to nie jest konieczne bo zazwyczaj rozmawiamy o stylu a nie o organizacji, bo ludzi trenujących bardziej interesuje to co trenują a nie to kto siedzi na stołku szefa ;)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate - czy dalej uznaje stopnie z Kyokushin
w kwesti sensei "Sensei (jap. dosł. "nauczyciel") — termin określający starszego stopniem instruktora w japońskich sztukach walki. Zazwyczaj odnosi się on do prowadzącego zajęcia jako (zazwyczaj) najstarszego stopniem, ale formy grzecznościowe nakazują zwracać się w ten sposób do wszystkich posiadających stopień od 1 dan w górę."
jest to poprostu nauczycie tak powiedziala nasza znajoma z japoni pani Yabuta
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate - czy dalej uznaje stopnie z Kyokushin

pitman myśle że to nie jest konieczne bo zazwyczaj rozmawiamy o stylu a nie o organizacji, bo ludzi trenujących bardziej interesuje to co trenują a nie to kto siedzi na stołku szefa ;)

widzisz ja uważam wrecz odwrotnie...bo nawet kwestia stopni z kk: może być tak że jedna org uzna a druga nie i wtedy ciężko się odnosić do całego OK...pozatym dziś ciężko prognozować jak daleko róźnice miedzy obiema org. będa wygladac i cięzko prognozowac jakie beda kolejne pytania na forum dotyczace OK, dlatego dla mnie raczej lepiej jest odrózniać te dwie org tak jak odróżnia sie organizacje kyokushin (tak jak by np. dać pytanie czy kk współpracuje z OK---znajda sie tacy co powiedzą że nie bo powolaja się na PZK a znajdą się tacy co powiedza ze tak i powolaja sie na IFK kyokushin, tymczasem jeśli nie zaznacza jaka organizacja to poprostu w odpowieedzi bedzie burdel bo jedni powiedzaq ze tak drudzy ze nie a trzeci jeszcze co innego :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024