Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_michalsos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Akademia Sztuk Walki "ATEMI" - klub mistrzów Polski i finalistów Mistrzostrzw Europy ogłasza zapisy do sekcji:
JUDO - dzieci i młodzierz od 5 roku życia,
JU JITSU - młodzież i dorosłych od 10 roku życia,
KARATE - młodzież i dorosłych od 12 roku życia,
COMBAT - młodzież i dorosłych od 17 roku życia,
SAMOOBRONA DLA KOBIET + ćwiczenia przy muzyce - wszystkie Panie i dziewczęta od 16 roku życia.

Klub nasz dysponuje salką wyłożoną matami (100 metrów kwadratowych) położną przy ulicy Sobieskiego 64a w Sosnowcu (obok przystanku tramwajowego). Kadra trenerska to osoby posiadające państwowe uprawnienia instruktorów sportu oraz wykształcenie pedagogiczne oraz wieloletnie udokumentowane doświadczenie szkoleniowe w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jako jedyni w Sosnowcu planujemy urochomić sekcję rekreacyjno - sportową dla najmłodszych 4 latków oraz stałą sekcję samoobrony dla kobiet.
Propozycja nasza skierowana jest również do osób, które pracują w systemie zmianowym ponieważ z uwagi iż dysponujemy salką szkoleniową prze 24 godziny na dobę możemy prowadzić także zajęcia w godzinach porannych i południowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych.
Info - 032-266-35-81 (po godz. 22), 0606 - 345 - 049, 0501 - 597 - 533
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Super oferta ...
Kolego , jestem zainteresowany co oczywiste ale mam pytanie :
- czy dla tych najmlodszych macie nocniki czy trzeba przynosic swoje ?
- czy przyjmujecie roczniaki ? jak tak to czy karmic piersia mozna w trakcie treningu czy dopiero po ?
- czy do kadry mozna sie zalapac zanim sie wyrzna mleczne zeby czy po ?
Pozdrowka !
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
hehe to się ubawiłem

Błyskotliwość godna człowieka wieku średniego :) .

Zastanawiam się tylko czy czytaliśmy to samo ogloszenie co michalsos zamieścił.
Jeśli tak, to nasuwają mi się pewne wnioski:

1. Rozumiem, że reminescencje z Twego dzieciństwa rysują obraz, który nam przedstawiasz. Większośc z nas w wieku 5 lat opanowała podstawowy zakres samoobsługi za zakresu wymagań przedzkolnych. Mianowice:
-komunikowania potrzeb fizjologicznych,
-umiejętności zdjęcia i podciągnięcia majteczek,
-korzystania z papieru toaletowego,
-umiejętności umycia rąk mydłem i wytarcia w ręcznik,
-umiejętności samodzielnego jedzenia (posługiwania się łyżką i widelcem) a także gryzienia !
-samodzielnego ubierania i rozbierania się dziecka (przynajmniej podejmowania takich próB).

źróło za mgr Ania Dmitruk i mgr Agnieszka Zakrzewska

Jeśli wciąż borykasz się z tymi prostymi czynnościami, nie radzę kierować kroków do Pana, który się ogłasza.

2. Podobnie sprawa wygląda co do karmienia piersią hehe. Tak, tak, rozumiem, iż u Ciebie by nie popaśc w kompleksy 5 letni okres jest liczony jako 1 rok :)

3. Mam nadzieję, że przynajmniej z ząbkami sobie lepiej poradziłeś.

Jeśli nie, rozumiem kolegi frustracje.
Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję, iż tym drobnym żartem w bliźniaczym stylu nie umniejszyłem Panu człowieczeństwa.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Ja w wieku 5 lat nawet sznurówek nie umiałam zawiązać na kokardkę :) :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
A ja w wieku pięciu lat miałem buty zapinane na rzepki :)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
[quote name="abcde"]hehe to się ubawiłem

Większośc z nas w wieku 5 lat opanowała podstawowy zakres samoobsługi za zakresu wymagań przedzkolnych. Mianowice:
-komunikowania potrzeb fizjologicznych,
-umiejętności zdjęcia i podciągnięcia majteczek,
-korzystania z papieru toaletowego,
-umiejętności umycia rąk mydłem i wytarcia w ręcznik,
-umiejętności samodzielnego jedzenia (posługiwania się łyżką i widelcem) a także gryzienia !
-samodzielnego ubierania i rozbierania się dziecka (przynajmniej podejmowania takich próB).

:) :) :) A wiesz , ja chyba do tej wiekszosci nie naleze , dalej robie do nocnika .
A moze ja to normalny nie jestem ? :roll: chyba :roll:
Zajecia REKREACYJNE dla 4-ro latkow ... musze to zobaczyc :)
A tak poza tym to spoko.
Pozdr.
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
To może inaczej zacznę. Tym razem od cytatu :) :

JUDO - dzieci i młodziez od 5 roku życia,


I teraz zapytuję się, czy z tego wynika, że będą prowadzone ...

Zajecia REKREACYJNE dla 4-ro latkow ...

.
Czuję coś, że zajęcia z matematyki się kłaniają i to nie w geście podzięki za wytrwałość w jej studiowaniu :) .
Dla przypomnienia prawidłowa kolejność:
1,2,3,4,5,6,7,8,9 ... itd
pozdrawiam z matematyczną ścisłością:)
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Z matematyczną ścisłością uznaję się również za idiotę :oops:

sekcję rekreacyjno - sportową dla najmłodszych 4 latków


Nic dodać nic ująć :lol:

Pozdrawiam z humanistycznym wypiekiem na twarzy :oops:
  • 0

budo_michalsos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Jesteście abnegatami i ludźmi bardzo młodymi (wynika to z zasobów i sposobu wypowiedzi). A poza tym nie macie najmniejszego pojęcia o drodze szkoleniowej zawodników w dyscyplinach sportowych. W pedagogice istnieje takie pojęcie jak marnowanie potencjału ludzkiego. Wytłumaczę wam głąby choć wątpię czy to zrozumiecie. Otóż jeżeli ktoś ma 3-4-5-6 lat i wykazuje predyspozycje i zdolności w jakiejś dziedzinie to odpowiednie instytucje (przedszkole, szkoła, rodzice, KLUBY SPORTOWE) powinny to wychwycić i ukierunkować dziecko na dany rodzaj ćwiczeń. Aby to miało miejsce muszą mieć z tymi dziećmi kontakt ludzie wykształceni i świadomi faktu istnienia takiego potencjału.
Powyższe fakty nie są cytatem z jakiejś magicznej książki lecz wynikają z wiedzy nabytej przez lata pracy szkoleniowej i nauczycielskiej. Jeżeli ktoś ma inne zdanie to zapraszam do poleminiki, ale merytorycznej a nie ignoracyjnej. Dodam na koniec że moja praca doktorancka dotyczyła pedagogiki sportu dzieci w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym i w związku z tym pozdrawiam wszystkich którzy w wieku kilkunastu lat szczają jeszcze w nocnik bo najwyraźniej nikt podczas ich wieku przedszkolnego nie zauważył nadwyżki potencjału moczu nad mózgiem i nie zrobił z nich strażaków.

Zyczę wszystkim forumowiczom Szczęśliwego Nowego Roku
MJ
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
ja myśle że wszystko zależy od metodyki treningu. Jeżeli potraficie zapewnić odpowiedni sposób ćwiczenia takim maluchom to nie ma sprawy. Chociaż chętnie zobaczyłbym jak wygląda taki trening z 4 czy 5 latkami, a dokładnie jakim sposobem skupiacie ich uwagę na ćwiczeniach i czy wogóle jakichś elementów judo są w stanie sie nauczyc. Pozatym rzucanie i dźwiganie w takim młodym wieku nie jest do końca zdrowe, więc właściwie co z nimi ćwiczycie? (od razu chce nadmienić ze nie pisze tego żeby jakoś zaatakować waszą sekcję, a raczej naprawdę sie czegoś dowiedzieć!)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Jak dla mnie o z takimi malymi dzieciakami to w gre wchodza jedynie cwiczenia ogolnorozwojowe , gry i zabawy. Jednak moge sie mylic i rowniez poprosil bym o opis takiego trenigu w celu poszezenia wiedzy:)
  • 0

budo_michalsos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Oczywiście podczas treningów nie ma mowy o specjalistycznych technikach czy ćwiczeniach. Trening trwa ok. 1 godziny i ukierunkowany jest głównie na rozpoznanie cech psycho - fizycznych dzieci. Są to głównie gry i zabawy ruchowe z elementami rywalizacji i współpracy w grupie. Jedynym elementem związanym ze sztukami walki jest nauka padów i przewrotów bo bez 100% opanowania tego elementu nie ma mowy o dalszej nauce (ta sama zasada obowiązuje w innych przedziałach wiekowych) bo jak mówi stare przysłowie nie nauczy się biegać ktoś kto nie umie chodzić. Czasami widzę treningi rżnych sztuk walki prowadzone przez osoby niedoświadczone i nieodpowiedzialne które aby uniknąć monotoni treningu i odchodzeniu uczniów (czytaj kasy) pomijają ten podstawowy element. Fakt ten nie jest bez wpływu na kontuzje - nie wiem czy widzieliście (nie jest to miły widok) wywichniętych obydwu barków gdy upadając do tyłu osoba niedouczona wystawi ręce do tyłu zamiast porządnie upaść, albo ma połamane obydwa nadgarstki. Nie wspominam już o kontuzjach kręgosłupa. Te same mechanizmy występują w sportach uderzanych kiedy zbyt szybko przechodzimy fazę podstawowych uderzeń i kopnięć po to by jak najszybciej uczniowie zaczęli sparować bo przecież oni przyszli się tu nauczyć bić a nie machać rękami i nogami w powietrze. Takich przykładów można mnożyć bardzo wiele. Dlatego zawsze będę obstawiał fakt że im wcześniej zacznie się ćwiczyć (od podstaw) jakąś czynność to w przyszłości przyniesie ona rezultaty. Jeśli chodzi o rywalizację sportową takich 4-5 letnich maluchów to polecam obejrzenie takich minizawodów polegających na tym że zawodnicy klęczą na macie i próbują się tylko wytrącić z równowagi i obalić (taki dzięcięcy grappling albo mini zapasy) i ile oni wkładają w to zaangażowania, energii i zapału a wszysko w imię wspaniałej zabawy i co najważniejsze z akceptacją i przyklaskiem rodziców. I na zakończenie jeżeli ktoś nie wie to pragnę poinformować iż do sekcji jazdy figurowej na łyżwach przyjmowane są dzieci w wieku 3-4-5 lat. Moja starsza córka która kilka lat temu miała 6 lat i chciała koniecznie jeździć figurowo była ZA STARA by podjąć treningi. A przecież środowisko treningowe łyżwiarstwa jest moim zdaniem znacznie niebezpieczniejsze od miękkiej i przytulnej maty. Na szczęście zaczęła ćwiczyć judo i jujitsu i teraz plasuje się w czołówce zawodniczek w kraju a ma dopiero 9 lat .Tym optymistycznym akcentem pragnę zakończyć moją przydługą wypowiedź i jescze raz składam życzenia wszystkiego najlepszego wszystkim z okoazji nadchodzącego Nowego Roku.

MJ
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Wprawdzie poziom Twojego poprzedniego postu nie jest zachęcający i jako taki kwalifikuje się na kolejne ostrzeżenie (patrz punkt regulaminu VB), to chciałabym odnieść się tego fragmentu Twojej wypowiedzi:

nie wiem czy widzieliście (nie jest to miły widok) wywichniętych obydwu barków gdy upadając do tyłu osoba niedouczona wystawi ręce do tyłu zamiast porządnie upaść, albo ma połamane obydwa nadgarstki.


A zatem przyznajesz, że naturalnym odruchem upadającego jest podpieranie się. Uczenie właściwego upadania, (które z punku widzenia walki bezdyskusyjnie jest lepsze, bo bezpieczniejsze) jest zatem działaniem trochę sztucznym i sprowadza się do kształtowania koordynacji ruchu.

Tak czy nie?
  • 0

budo_michalsos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Częściowo masz rację, ale jest pewna różnica między nauczaniem ruchów sztucznych i naturalnych mianowicie.
Pewne czyności życiowe podlegają na odruchach warunkowych i bezwarunkowych (badał to słynny rosyjski uczony Pawłow). Człowiek upadając np. do tyłu wyciąga automatycznie ręce, prostuje się i odchyla głowe co kończy się tym że uszkadza ręce i z reguły uderza głową (potylicą) o podłoże co kończy się utratą przytomności lub złamaniem podstawy czaszki i rychłym zgonem. Nie jest to jednak odruch bezwarunkowy którego nie można zmienić. Jest to jak najbardziej odruch warunkowy wyuczony (źle) i tak zapamietany przez organizm. Jeżeli młodemu człowiekowi pokaże się zasady bezpiecznego przewracania się do tyły to nie musi on walczyć z odruchem poprzednim. W związku z tym nie można uznać że upadanie bezpieczne do tyły jest nauczaniem czynności sztucznej (owszem jest dla człowieka, który nie zna innego upadku tylko ten z wyciągniętymi rękoma do tyłu). Jeżeli zaś przyjmiemy że od maleńkości ktoś upadał bezpiecznie to dla niego sztucznym zabiegiem będzie nauczenie go upadania z rękoma do tyłu i z odchyloną głową. Poza tym im dziecko jest młodsze tym ma mniej wyuczonych odruchów warunkowych i tym łatwiej go nauczyć bezpiecznych. Dla zilustrowania podam taki przykład - czy ktoś jedząc zupę łyżką zastanawia się jak wysoko pod jakim kątem podnieść rękę żeby trafić do ust. Myślę, że nie zastanawia się nad tym a przecież nikt nie pobierał specjalnych nauk precyzyjnego zjadania zupy łyżką stołową. Je w ten sposób jak jedzą inni i tak samo jest z upadaniem. Jeżeli od najmłodszych lat będzie upadał poprawnie to nie pozna innej możliwości i na odwrót.
Jeśli chodzi o kształtowanie cech motorycznych w procesie nauczania dzieci to przenikają się one o wiele bardziej niż u dorosłych. U dorosłych możemy doskonalić elementy motoryczne słabiej wykształcone lub bardziej potrzebne w danej dyscyplinie (szybkość, wytrzymałość). U dzieci natomiast u których dopiero kształtują się poszczeglne cechy motoryczne nie możemy wprost powiedzieć że ćwiczymy szybkość, wytrzymałość, skoczność, refleks itp.. Dlatego trening sportowy w wieku 4-6 lat opiera się w głównej mierze na zabawach i grach zespołowych oraz ćwiczeniach gibkościowych gdyż one wpływają na kształtowanie cech motorycznych a przy pewnej ich odpowiedniej kombinacji mogą i powinny mieć wpływ na prawidłowy rozwój psycho - fizyczny.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Nabory do klubow karate w zlobkach i przedszkolach to wg mnie gruuuba przesada .
3/4 siedmiolatkow nie wie o co chodzi na treningach a co dopiero 4-ro latki.
Co napisales to teoria a praktyka .... nie przesadzajcie panowie.
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI

Dlatego trening sportowy w wieku 4-6 lat opiera się w głównej mierze na zabawach i grach zespołowych oraz ćwiczeniach gibkościowych gdyż one wpływają na kształtowanie cech motorycznych a przy pewnej ich odpowiedniej kombinacji mogą i powinny mieć wpływ na prawidłowy rozwój psycho - fizyczny.


Zauważ, że nie użyłam słowa "sztuczny", lecz posłużyłam się wyrażeniem "kształtowanie koordynacji ruchów". Nieprzypadkowo.

Przykład z nauką jedzenia łyżką nie jest zbytnio szczęsliwy, bo to właśnie jest sztuczność. Skoro posiadasz dzieci i, jak podejrzewam, jesteś uważnym obserwatorem ich rozwoju, to pewnie zwróciłeś uwagę, że nawet po opanowaniu tej sztuki w przypadkach trudnych (skrzydełko kurczaka) dziecko woli wziąć jedzonko w łapkę, a nie posługiwać się sztućcami. Zresztą, konsekwencją niewyrobienia nawyku jedzenia łyżką czy widelcem jest najwyżej wyciapranie ubrania, a w wieku poważniejszym - ostracyzm towarzyski.

Nieodpowiednia, przedwczesna i nieodpowiedzialna ingerencja w natualny proces rozwoju psychoruchowego dziecka może doprowadzić do przeciążeń narządów ruchu i poważnych urazów.

Dlatego w przypadku małych dzieci (4-6 lat) ćwiczenia fizyczne mają się opierać wyłacznie na naturalnych odruchach i przybierać formę gier oraz zabaw ruchowych. Żadnego kształtowania! Dopiero od 7 roku życia wprowadza się ćwiczenia polegające na stopniowym koordynowaniu ruchów i to przy założeniu, że będą one miały charakter naturalny.

Nie są to bynajmniej moje "wydajemisie", lecz przepisy obowiązującego prawa, które są dość precyzyjne w tym względzie. Polecam lekturę rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie zakresu koniecznych badań lekarskich oraz częstotliwości ich przeprowadzania w stosunku do dzieci i młodzieży (Dz.U.Nr 282 poz.2815)

Zgadzam się, że widok dzieci w kimonkach jest wzruszający, ale nie wolno zapominać o zdrowym rozsądku i rozpoczynać wyścigu szczurów od kołyski. Więcej o moim stosunku do uprawiania sportów przez dzieci przeczytasz tutaj i tutaj
  • 0

budo_michalsos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
Niestety masz rację ale myślę że skoro w innych dyscyplinach jest to praktykowane to warto zacząć również w sportach i sztukach walki tym bardziej że jest dosyć duże zainteresowanie wśród rodziców, którzy chcą aby ich dzieci ćwiczyły w swoich grupach wiekowych bo dotychczas taki maluch ćwiczył z 7 - 8 latkami i po paru treningach się zniechęcał. Czas pokaże. Słyszałem nawet, ale to fakt nie sprawdzony przeze mnie, że w niektórych przedszkolach prowadzone są zajęcia z judo od 4-5 roku życia. Jest to traktowane jako alternatywa dla rytmiki i gimnastyki korekcyjnej (bo nie każdy jest muzykalny albo ma wadę postawy).
Myślę, że gra jest warta świeczki pod warunkiem, że zajęcia takie prowadzą naprawdę doświadczeni instruktorzy i trenerzy posiadający przygotowanie pedagogiczne. Uważam nawet (choć to nie realne w polskich warunkach), że działalnośc tego typu sekcji powinna być zgłaszana do kuratoriów oświaty lub wydziałów edukacji w urzędach miejskich. Klub posiadający taką zgodę czy też akredytację kuratorium dawałby gwarancję że instruktorzy i trenerzy prowadzący treningi z dziećmi posiadają wszystkie wymagane uprawnienia wynikające z Ustawy o Kluturze Fizycznej oraz posiadają kwalifikację do pracy z dziećmi. Istnieje jeszcze jedno niebezpieczeństwo, że jeżeli takie sekcję zaczną funkcjonować i się rozwijać to pojawi się wielu nieodpowiedzialnych i niedouczonych instruktorów, którzy nie potrafiąc za wiele mają problemy z pozyskaniem osób starszych do swoich sekcji i aby zaspokoić swoje ambicję oraz zarobić trochę kasy wyjdą z założenia, że treningi z małymi dziećmi to "rurka z kremem" i nie trzeba się za bardzo namęczyć. A o skutkach tego typu szkodliwej działalności nie muszę chyba wspominać.
Ja jednak jestem optymistą i od stycznia zrobię nabór a efektach pozytywnych lub negatywnych napewno was poinformuję.

MJ
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOSNOWIEC - STYCZEŃ 2006 - ZAPISY DO SEKCJI
PO doooglebnym przeanalizowaniu Twoich postow stwierdzam , ze masz racje !
Na Waszym miejscu poszedlbym jeszcze dalej.
Jak wiadomo czlowiek od poczecia jest potencjalnym karateka. Juz w brzuszku mamy niezle kopie. No to moze opracujcie metody szkoleniowe juz na tym etapie. Zamiast kopac cus tam , niech kopie mae , mawashi czy inne tam geri. I wtedy jak ma 4 lata to nie patrzy na szanownego pana trenera jak woj na malowane itd ... nic nie kumajac , tylko mozesz juz smialo dac mu dana .
Czesc !
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024