Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ruiz - Wałujew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Ruiz - Wałujew

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA John Ruiz (41-5-1, 28 KO) już jutro 17 grudnia będzie kolejny raz bronił tytułu. W walce mistrzowskiej spotka się z Nikołajem Wałujewem (42-0, 31 KO), Rosjaninem mieszkającym na stałe w Niemczech.

Challenger w ostatnim pojedynku pokonał Larry’ego Donalda, natomiast Ruiz walczył z Jamesem Toney’em i choć przegrał na punkty to pojedynek został uznany za „no contest” z powodu zażywania niedozwolonych środków przez Amerykanina.

W Berlinie boksował też Paweł Kołodziej (10-0, 6 KO), bokser grupy Hammer Knockout Promotions, który wystąpi w sześciorundowym pojedynku w kategorii junior ciężkiej. Nazwisko jego przeciwnika nie jest jeszcze znane. Podczas imprezy zobaczymy także córkę słynnego Muhammada Alego – Lalę Ali (21-0, 18 KO) występującą w wadze super średniej. Laila spotka się w dziesięciorundowej walce ze Szwedką Aase Sandell (3-1-1, 2 KO). Transmisja z gali jutro w TVP 3 o godz. 22.30 !

z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ogolnie to jestem milo zaskoczony ze ta walka jest transmitowana w telewizji i w dodatku w trojce:). Jestem ciekaw co pokaze ten Rosjanin w walce z kims z wyzszej polki, wczesniej niestety nie widzialem go w akcji....
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Też mnie to ciekawi. Dotychczas wydawało mi sie, że poraża przeciwników swoimi wrodzonymi warunkami fizycznymi. Może na Ruiza to wystarczy, bo jego styl walki nie jest zbyt twórczy. Walczy brzydko klinczując i faulując czasami przypomina on bardziej zapaśnika niż boksera. Zobaczymy co to się wydarzy. Jestem 100% pewny, że nie będzie to zbyt efektowny pojedynek.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
........... nigdy nic nie wiadomo, ale myślę że Wałujew wygra. Ruiz ze swoimi zapasami, chyba nie da rady takiemu kolosowi. No i przede wszystkim Rosjanin nie jest najgorszy technicznie. Widziałem chyba 3 jego ostatnie walki. Powiedziałbym że to średni boksersko gość ale z olbrzymim atutem w postaci warunków fizycznych. Minusem jest to ze często opuszcza gardę i przeciwnik z mocnym pierdolnięciem, napewno kiedyś go za to ukarze. No ale Ruiz mocnego ciosu nie ma ...
  • 0

budo_skubi83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
no i juz po walce!!Gratuluje Wałujewowi ale spodziewalem sie ze bedzie bardziej agresywny.walczyl chyba zbyt zachowaczo i ospale.duzo klinczow,malo prawych sierpowych...ale mimo wszystko zobaczyc takiego olbrzyma w akcji to jest cos:)
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Ajjj tak jak sie obawiałem Wałujew nie dał sie sprowokować, jechał konsekwentnie prostymi i pokonał Ruiza warunkami fizycznymi. Moze gdyby Ruiz był lepszy kombinacyjnie to by dał sobie radę, ale wg mnie to i tak bardzo dobrz esobie radził. Hmm cóż 5 pkt zadecydowało, ale Wałujew zasłuzenie wygrał.

Ps sory za błędy ale pijany jestem:p :)
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Też uważam,że Wałujew sprawiedliwie. Nigdy nie lubiłem oglądać Ruiza. Ciekaw jestem co dalej wymyślą w wadze ciężkiej. Kiedy pojawi się wreszcie ktoś ,kto zunifikuje tytuły.
  • 0

budo_dietian
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Ja też nigdy nie byłem fanem Ruiza, ale po tej walce nabrałem do niego szacunku. Naprawdę dobrze sobie radził z tak trudnym preciwnikiem i uważam, że przegrał niezasłużenie. Walka powinna być w najgorszym dla niego wypadku remisowa. Ale to, że przegra wiedziałem już na dobrą chwilę przed werdyktem. Wystarczyło popatrzeć na dobór powtórek - po ostatnich trzech pokazywali w nich tylko udane akcje Rosjanina.
  • 0

budo_deev
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Moim zdaniem walka byla ustawiona - to znaczy na takiej zasadzie, ze albo Ruiz "znokałtuje" Wałujewa, albo przegra. Swiadczy o tym chocby spokoj zazwyczaj "pyskatego" naroznika Ruiza, spokoj Dona no i samego zainteresowanego. Widac Don King szuka swiezej krwi. Taki kolos z Europy moze mu sie przydac. Zreszta wprowadzanie europejskich zawodnikow (nalezacych do europejskich stajni) "na salony" czyli umozliwianie im walki o najwyzsze trofea powoduje bez watpienie lechtanie ambicjii amerykanskiej szkoly.
  • 0

budo_maggik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Walka ciekawa, aczkolwiek nie porywajaca... Zastanawia mnie tylko dlaczego Wałujew tak rzadko uzywal prawej reki ? Gdyby chociaz polowe tych akcji rozpoczetych lewymi konczyl prawym, to w ktoryms momencie trafilby Ruiza czysto i to by pewnie byl koniec walki :)
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Ja myślę że Wałujew uwazał z tym prawym bo nie chciał narażać się na lewe sierpy na korpus. Kilka razy Ruiz uciekł przed prawym i trafiał czysto na korpus.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Ruiz przegrał nie zasłużenie.Walczył dużo lepiej niż z naszym Andrzejem(aż byłem w szoku,że tak potrafi :D ).Mimo,dużo gorszych warunków fizycznych parł do przodu i narzucał tempo.

Jeśli chodzi o postawę Walujewa to co to za mistrz świata,który będąc cięższy o prawie 50 kilo i około 25 cm wyższy nie tylko nie potrafi znokautować przeciwnika,ale na dodatek walczy asekuracyjnie? :roll:

Uważam,że walka była ustawiona na warunkach o których pisał deev.Jeśli Walujew nie zostanie znokautowany to wygra.
Pamięta ktoś jeszcze zasadę,że mistrza trzeba zwyciężyć w przekonującym stylu? :?

Rosjanin zaimponował mi kondycją.Człowiek mierzący 213 i ważący 150 kilo walczył 12 rund w tym samym tempie(może nie w jakimś porywającym,ale niezłym).Godne podziwu.


Pozdrawiam
  • 0

budo_lukas
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Witam, Wałujew ładnie pracował lewym, widać że ma uderzenie, a i szybkością tych ciosów mnie zaskoczył. Życzę mu wszystkiego dobrego, bo pomimo przerażających warunków fizycznych, w ringu walczy bardzo czysto. Pzdr
  • 0

budo_skubi83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
w pelni zgadzam sie z Drussem.Walujew ma olbrzymi potencjal co po nim widac i szkoda ze nie pokazal prawdziwej agresywnej walki.w walce o mistrzostwo swiata powinienbyl wykorzystac sile uderzenia oraz swoja wieksza wytrzymalosc na ciosy.wygladalo jakby bal sie uderzac,walczyl jakby od niechcenia.
  • 0

budo_deev
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Czesto jest wlasnie tak, ze zawodnik ma porazajaacy potencjal fizyczny, techniczny czasem i to i to - a szfankuje psychika. Wlasciwie cala praca teamu Walujewa sprowadza sie do wyzwolenia w nim agresji ringowej ( parcia do przodu, wyprowadzania serii ciosow ). Lewa reka Walujewa ustawial Ruzia, ale prawy widzielismy nie wiecej niz 5 razy i oczywiscie ani razu czysto. Sekundant Walujewa caly czas powtarzał "lewi - parwi" i to byl cel tego pojedynku, zeby Walujew uderzyl raz a dobrze ten "lewi - prawi" i zapewniam Was panowie ( i Panie mam nadzieje ;) ), ze jak sie tego nauczy to nie bedzie na niego "bata" przez kilka lat.
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
dalabym zwyciestwo ruizowi, albo co najmniej remis

w moim odczuciu rusek nic nie potrafil, wygladal, jakby uczyl sie sparowac, nawet nie
tragedia maxymalna

odechcialo mi sie ogladac meczy boxerskich po tym shicie
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Mnie rozsmieszyly dwie informacje w dzisiejszym "Metrze" . jedna to wlasciwie opinia,ze
"Walujew moglby grac w nowym filmie o kingkongu bez charakteryzacji." a druga to taka,ze
W. podobno chce walczyc z Golata :)
  • 0

budo_p-14
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
Co jest smiesznego w tym ze Walujew mialby walczyc z Andrzejem?
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew

Co jest smiesznego w tym ze Walujew mialby walczyc z Andrzejem?


.............. śmieszna byłaby piąta szansa Gołoty na mistrzostwo świata.
Wielu bardzo dobrych bokserów czeka na taką jedną jedyną szansę kilka lub kilkanaście lat.
Wielu nigdy takiej szansy nie otrzymuje. Piąta walka o mistrzostwo świata Gołoty, po czterech porażkach to byłaby jakaś kpina. :lol:

No ale to tylko układy, a Don King może wszystko, więc kto wie.
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruiz - Wałujew
BTW sadze ze andrzej bez problemu by sobie poradzil z tym NOWYM MISTRZEM:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024