Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poczatek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_gap
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Poczatek
Witam to moj pierwszy post na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc :wink:

Od nie dawana zaczolem sie interesowac Muay Thai bardzo mi sie spodobalo po obejrzeniu kilku walk i chcialbym zaczal to trenowac. Porblem w tym , ze nie wiem czy to odpowiedni sport dla mnie, mam okolo 185cm wzrostu , waze okolo 84 kg i 20 lat na karku :-)

Wczesniej nic nie trenowalem obecnie chodze na silke ale wiem ze to za malo. Chce sie was poradzic jak najepiej trenowac w warunkach domowych przed zapisaniem sie na treningi czy odrazu sie zapisywac. :roll:
  • 0

budo_gawelmuaythai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
a wiec.... przestan z siłownią .. wiem ze to trudne tez tak kiedys mialem ..hehe.... ale MT Ci styknie :) zapisz sie odrazu...tak zobaczysz o co w tym chodzi ... a w domu bedziesz sobie tylko powtarzał materiał (jak w szkole hehe) a siłownia nie ma sensu ... ja juz tylko sie podciagam na drązku... a kiedys 3 lata chodziłem na silowni 4 nawet 5 razy w tyg. i mowie Ci - ciezko było z tym przestac... ale siłownia to nic ;) trzeba tylko miec dobrą sylwetke na laski :D a walki sie tam nie nauczysz :P no jedynie siła ... ale nauczysz sie niedlugo ze to nie jest najwazniejsze :P jeszcze cos chcialbys wiedziec ??
  • 0

budo_ali m
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
Masz racje kolego ,ja tez trenowałem kilka lat siłke i nic mi tak naprawde nie dało.Od 2 lat trenuje muay thai a wczesniej trenowałem troche bjj.Zrozumiałem ze siłownia to tylko dodatek a muay thai to jest szkoła zycia.
  • 0

budo_ogr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
ja zaczalem w wieku 31 lat z wielkim brzuchem , i nie mailem takich dylematow jak ty
  • 0

budo_gawelmuaythai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
idąc na muay thai nie patrzcie jak wygladacie przed !!! zobaczycie jak bedziecie wygladać pozniej ... to nie jest aerobik ! jesli ktos ma takie zdanie to proponuje sprawdzić :D tam nie ma przebacz :D a ja juz wogole mam trenera co nie odpuszcza nam niczego!!! ktos sobie pomysli ze to tyran ! ale ja mu jestem za to wdzieczny ... i mam za to do niego szacunek ze jak wale w worek i juz nie moge to on do mnie podejdzie i zacznie sie drzeć .. to na prawde pomaga! i naprawde jak ktos chce nauczyc sie walczyć DOBRZE i przede wszytskim SKUTECZNIE to polecam muay thai ... cwiczylem juz kiedys kio hushin i jiu jitsu i wiecie co wam powiem ????? to jest spacer !!!!!!! spacerek !!!! oczywiscie tez zalezy od trenera ... i jeszcze raz pisze ze siłownia to NIC ..taki koksik co wazy ze 105 kilo nie ma szans z zawodnikiem z wagi np. do 81 ... nie ma szans ... tyle chcialem przekazać :D pozdrawiam :D ;)
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
Hehe dokładnie nic tak nie motywuje jak trener nad uchem ... :D .
Odrazu znajduje w sobie ukryte pokłady energi .
  • 0

budo_gap
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
oki dzis bylem na 1 treningu bo posta pisalem chwile przed nim :wink:

taaak mnie wszystko napieprza ze ani nie gadam, jak narazie pracuje nad garda i rozciaganiem sie :-) bo z tym u mnie najgorzej.
  • 0

budo_gawelmuaythai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
dopiero jutro Cie bedzie wszystko bolało :D zycze powodzenia w treningach i wytrzymałości
  • 0

budo_gap
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
no dzieki ;] damy rade hehe
  • 0

budo_gap
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
no dzieki :-) damy rade :wink:
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
Ja bym proponował siłownie dla dobrej sylwetki + Muay Thai dla większej pewności siebie i dobrej obrony.
  • 0

budo_gawelmuaythai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek

Ja bym proponował siłownie dla dobrej sylwetki + Muay Thai dla większej pewności siebie i dobrej obrony.

trenując tajski 3 razy w tyg. lepiej nie marnować sił na siłownie.... kiedy wtedy bedzie czas na regeneracje ??? nawet niewoadomo jaki zawodnik potrzebuje regeneracji ... jesli wczesniej chodził na siłowni to juz jakas sylwetke ma i zle wygladać nie bedzie ... no ale jestem np. za podciaganiem sie na drazku (częstym) :D wspaniałę cwiczenie ;)
  • 0

budo_ogr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek

Ja bym proponował siłownie dla dobrej sylwetki + Muay Thai dla większej pewności siebie i dobrej obrony.

trenując tajski 3 razy w tyg. lepiej nie marnować sił na siłownie.... kiedy wtedy bedzie czas na regeneracje ??? nawet niewoadomo jaki zawodnik potrzebuje regeneracji ... jesli wczesniej chodził na siłowni to juz jakas sylwetke ma i zle wygladać nie bedzie ... no ale jestem np. za podciaganiem sie na drazku (częstym) :D wspaniałę cwiczenie ;)



a pompki , brzuszki , bieganie ??????
  • 0

budo_gap
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
o wlasnie ile papek na poczatku najlepiej robic, jaki dystans sobie na poczatku wyznaczyc
do biegania,i po ile brzuszkow tak mniej wiecej ?? :-)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
Behehehe Gap co za kretyńskie pytanie - tyle pompek rob ile mozesz by sie zmeczyc i nie zajechac tak samo z dystansem. Jak dojdziesz do 100 pompek (w jednej serii) i 10 km w 40 minut to bedzie niezle. Brzuszki wystarczy robic po 3 serie bez odpoczynku w jednej serii 50 cwiczen na górne miesnie brzucha i 50 na dolne.
  • 0

budo_gap
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
no troche kretynskie te pytanie wiem :lol: ale chcialem sie upewnic :D

dzieki za rady :-)
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek

o wlasnie ile papek na poczatku najlepiej robic, jaki dystans sobie na poczatku wyznaczyc
do biegania,i po ile brzuszkow tak mniej wiecej ?? :-)



........... biegaj średnie dystanse - np. 800 metrów - czyli mniej więcej 2 okrążenia boiska szybkim tempem (np 4 serie) , a pompki i brzuszki to podejrzewam że na treningach w klubie będziesz katował ;) , bo mocny brzuch to podstawa w Muayu. Z dobrych ćwiczeń "w terenie" bardzo polecam klasyczny "jumping" np. serie 4 x 50 m. Oczywiście intensywność ćwiczeń, dystanse i obciążenia to indywidualna sprawa. Zależy jaką masz kondycję - wytrzymałość. Bieganie wolnym tempem długich dystansów nie ma aż takiego przełożenia na poprawę wytrzymałości na treningach, jak bieganie średnich dystansów. Zdecydowanie najlepsze jest jak najmocniejsze tempo - średni dystans.
  • 0

budo_fmt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek
nie zapominaj o skośnych brzucha bo są najważniejsze przy kopaniu
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek

biegaj średnie dystanse - np. 800 metrów - czyli mniej więcej 2 okrążenia boiska szybkim tempem (np 4 serie) , . Bieganie wolnym tempem długich dystansów nie ma aż takiego przełożenia na poprawę wytrzymałości na treningach, jak bieganie średnich dystansów. Zdecydowanie najlepsze jest jak najmocniejsze tempo - średni dystans.

Nie zgadzam sie - najlepiej jest robić sredni dystans (2-10 km) w średnim tempie przeplatając to sprintami - koncu nie da sie walnac dychy w 40 minut biegnac w wolnym tempie
  • 0

budo_gawelmuaythai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek

Ja bym proponował siłownie dla dobrej sylwetki + Muay Thai dla większej pewności siebie i dobrej obrony.

trenując tajski 3 razy w tyg. lepiej nie marnować sił na siłownie.... kiedy wtedy bedzie czas na regeneracje ??? nawet niewoadomo jaki zawodnik potrzebuje regeneracji ... jesli wczesniej chodził na siłowni to juz jakas sylwetke ma i zle wygladać nie bedzie ... no ale jestem np. za podciaganiem sie na drazku (częstym) :D wspaniałę cwiczenie ;)



a pompki , brzuszki , bieganie ??????



chodziło mi o siłowie nie o pompki brzuszki i bieganie :P to nie sa cwiczenia wymagające sprzętu :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024