Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lektura, film o ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Lektura, film o ...
...Mike Tysonie.

Przemysław Słowiński - "Bestia. Historia Mike'a Tysona"
Dołączona grafika

" I cała ziemia z podziwem spogladała na bestie.
I kłaniali się bestii, mówiąc:Któż podobny do bestii?
I kto będzie mógł z nią walczyć?
"


Apokalipsa św.Jana (13 - 3) ----> Cytat otwierajacy ksiazke. ( w pierwotnym znaczeniu, cytat odnosił sie, opisywał Antychrysta, który zstępował na Ziemie).

Ktoś czytał? Ja skończyłem pare dni temu. Co można powiedzieć? Na pewno to ciekawa pozycja dla każdego, ksiązka pisana barwnie, żywo, choć z drugiej strony łatwo i przyjemnie się ja czyta.Zawiedzie się ten kto spodziewa sie filozoficznych rozważan na temat Tysona. Autor stara sie byc obiektywny, lecz za bardzo mu to nie wychodzi, wyraźnie jest po stronie "Bestii".Udowadniajac tym samym, obalajac mit krwiożerczego zwierzęcia wypuszczonego z klatki. Daje wyraźnie do zrozumienia, ze Mike jest i był cholernie zagubionym i rozgniewanym dużym-małym chłopcem, który tak bardzo tesknil za podstawowymi wartosciami jak: miłosc i ufnosc, choc nie zaprzecza iz Mike za młodu zgubił kontrole nad swoimi emocjami, idac dalej życiem, niemogąc jej odzyskać do dnia dzisiejszego.Autor mówi o wielu faktach, raczej w Polsce nieznanych, a na pewno nie dla laika, któremu Tyson kojaży się z wielki, czarnym wkurwionym facetem i z ...uchem Holyfielda. Czego mi brakuje w książce? Autor moim zdaniem troche za mało przytacza cytatów, postaw samego Mike wzgledem róznych ekstremalnych sytaucji z jego życia, Słowinski sam wyciąga wnioski, nie dajac za dużo miejsca dla interpretacji czytelników. To raczej historia Tysona oczami Słowinskiego, a szkoda, bo powinno byc w niej wiecej samego Tysona, a mniej Pana Przemysława. Niemniej ksiazka ciekawa, łatwa i przyjemna-taka na ziomowy wieczór.

Resumujac, ogólnie po przeczytaniu nasuwają sie trzy spostrzeżenia. Pierwsze. Tyson nie jest i nie był złym człowiekiem to nie to. Drugie. Mike poruszał, hipnotyzował masy i jako bokser i jako człowiek. Trzecie. King to kawał skurwy...

W skali szkolnej daje mocne: +4 . Cena 22 zł., warto.

Polecam także ksiażke o Tysonie Pana dr. Skotnickiego. Tyle, ze nieaktualizowana.


P.S
Temat łatwy, miły i przyjemny...lecz zapowiadam jeszcze przed Nowym Rokiem ostrą ofensywe na forum - w swoim stylu. Po ugadaniu sie z Moderatorem, staje sie bezdyskusyjnym uzurpatorem w dziedzinie boksu na forum, a moja tematy bedą z urzedu szkoleniowe.
:!: :!: :!:
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lektura, film o ...
Co do filmu...widziałem dwa naprawde dobre filmy o Mike'u. Pierwszy to film w trzech czesciach pt: "Men or Machine ?" drugi to "Behind The Glory". I tak, jesli ktos chce poznać Tysona jako sportowca, jeszcze blizej niz mozna by było to zrobić przy pomocy jego walk powinnien wybrać pierwszą propzycje, jesli ktos chce poznac Tysona jako człowieka..."Behind The Glory" jest propozycją bezdyskusyjna i obowiazkowa.

Powiem szczerze, po obejzeniu pierwszego filmu siedziałem w fotelu i przez 15 min. i wpatrywałem sie w jeden punkt, a na pytanie zadane w temacie, odpowiedziałem: Opcja B.

Co do "BTG", wyjawia sie bardzo przykry, przygnebiajacy obraz wielkiego boksera. Film jest zrobiony bardzo ciekawie, są pokazywane rózne fragmenty, sceny z zycia Mika okraszone komentarzem Mistrza (jedyny film o Tysonie, przy którym brał udział sam Tyson). Wyjawia sie z tego filmu obraz bardzo samotnego, rozżalonego sfrustrowanego człowieka, z olbrzymim aresnałem gniewu do całego swiata. Po ogladnieciu tego filmu sami zobaczycie, ze sława i popularność, media nie sa wcale tekie przyjemne. A co o pieniedzy? Zacytuje tu samego Tysona..."more money, more problem", Mike udowadnia całym swoim zyciem, ze pieniadze szczescia nie daja. On tak naprawde nigdy nie był szczęsliwy...to jest i był bardzo rozgoryczony i samotny człowiek, którego mysli sa zdominowane gniewem i wizjami własnej smierci (cały czas odwułuje sie do niej, kiedy zaczyna mówić o miłosci, jako o najwiekszym błędzie w swoim zyciu zaczyna mu sie głos łamać - pierwszy raz widziałem coś tak szczerego) Film robi wrażenie. Moze po jego oglądnieciu, do niektórych z Was dojdzie, ze "Bestami" byli ludzie, których Tyson spotykał w zyciu, w zdanym wypadku nie on sam.
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lektura, film o ...
słyszałem że książka jest świtena, MUSZE JA MIEC
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lektura, film o ...

słyszałem że książka jest świtena, MUSZE JA MIEC


Żywo pisana...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024