Skocz do zawartości


Zdjęcie

muay thai VS kręgosłup


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_gawelmuaythai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

muay thai VS kręgosłup
Witajcie ... ćwicze tajski boks... wspaniała sztuka walki .. ale wymaga duzo wysiłku (jak kazdy sport walki) idzie mi dobrze... niestety kiedys duzo cwiczylem na siłowni ... i czasami mi sie pojawiaja bole w kregoslupie.. w dolnej części ...ma ktos z was tak samo ? rościagam kregoslup z 3 razy dziennie i jest dobrze... niestety czasami jak dostaniemy ostro po p... na treningu to na 2gi dzien pojawia sie znowu bół... poradzicie mi cos na to ?? lub moze ktos z was ma tak samo ?? czekam na pytania i odpowiedzi na moj post ...pozdrawiam :)
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai VS kręgosłup
......... mam tak samo - chyba...
Mnie też boli kręgosłup na odcinku lędźwiowym, na dole.
U mnie powodem były głównie treningi judo, trochę też siłownia.
Lekarz mi powiedział że mam powycierane 2 kręgi na tym odcinku. Jeśli masz to samo, to nic już się z tym nie zrobi. Możesz to naświetlać, ogrzewać i przechodzić różne dziwne kuracje, ale nic to nie pomoże. Temat już przerabiam od kilku lat.
Jedyne co możesz zrobić w tym momencie to wzmacniać mięśnie na dolnym odcinku pleców, ażeby odciążyć kręgosłup. Skłony, skłony z obciążeniem itp. Założę się że trenując na siłce miałeś gdzieś dolny odcinek pleców ;)
Każdy ćwiczy przeważnie klatkę, barki i tricepsy heh
Przy mocnych mięśniach na odcinku lędźwiowym ból ustąpi. A najlepiej zrób rtg i idź do lekarza sportowego. Pozdro
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai VS kręgosłup
Wieszaj sie na drążku - to pomaga i pochodz na basen - tez pomaga. Ja mialem takie same bóle jak ty i mi pomogly basen i drążek oraz wzmacniane dolnego odcinka pleców. Bedzie oki - musi byc :wink:
  • 0

budo_gawelmuaythai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai VS kręgosłup

.
U mnie powodem były głównie treningi judo, trochę też siłownia.

no ja tez cwiczylem kiedys kio kushin i JIU JITSU .. to pewnie po jiu jitsu tez :/:| heeeh no cóz musimy juz z tym zyć .. w sumie juz sie przyzwyczaiłem :| trudno ... ale do lekarza pojde raczej ...
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai VS kręgosłup
Moja rada jest taka - jak Cię boli dolna część kręgosłupa to wzmacniaj lędźwiową część pleców i mięśnie przeciwstawne czyli brzucha, a zwłaszcza dolna ich część. Poza tym więcej pracuj biodrami w czasie treningu.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muay thai VS kręgosłup
Nie wystarczy pracowac biodrami Trzeba jeszcze tak kopać okreżne aby te kopniecia byly płynne, by nie byly rwane. No i przy fron kicku nie odchylać sie do tyłu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024