Skocz do zawartości


Zdjęcie

Help in Exam!!!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!

Aczkolwiek sam znam pewną osobę, która ma jakieś 15-16 lat i ma hakamę...
:) :wink: :twisted:



Czyżby była tu mowa o mnie? Jeśli tak to mam 16 lat od 26 października, aikido ćwiczę od 6 grudnia 2000 roku a egzamin na 2 kyu zdałem na obozie w ińsku latem 2005 roku.

A tak wogóle to kolega, który założył ten topic ma 18lat a nie 13. Któremuś z szanownych kolegów się pomyliło. :D
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!

sprobuj zdać ma rumuna :) :) :)
nie łam się bedzie ok....... a jaki stopień jak wolno zapytać.


Zdaje na 3 kyu.
Kiedy będe miał 3 kyu dopiero kiedy będe miał 18 lat to możliwe,że zostane Senseiem??



Jak sami widzicie, kolega pisze, że ma 18 lat.
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!
moze i pisze ale skladnie ma genialna :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_yahiko myojin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!
Nie o to mi chodziło.Mam naprawdę 13 lat,a z tamtym postem to jakieś nie porozumienie.Chodziło o to,że czy możliwe będzie,że zostanę Senseiem gdy zdam egzamin na 3 Kyu kiedy będe miał 18 lat.Jasne??
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!
Sensei nie mozna zostać... trzeba sie stać... :roll: :roll: :roll:


z lekkim aczkolwiek dokuczliwym bolem gowy :)
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!
A ja nic nie rozumiem :( . Zdajesz na 3-kyu i płaczesz, że czegoś nie umiesz.
To poczekaj trochę i zdawaj jak sie poczujesz pewnie. Gdzie się śpieszyśz mając 13-lat?
Co będziesz robić po 40-tce :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!

Co będziesz robić po 40-tce :)


Jak to co :?: Wciąż zdawać na 3 kyu :P :D :wink:

Ł. (który 12 lat temu zdał swój ostatni egzamin)
  • 0

budo_malekith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!
Matko... 13 lat i 3 kyu? Wolne żarty...

Ale cóż.. potem na stażach jak są wydzielone kawałki dla określonych stopni to burdel się robi, bo pojawiają się dzieci ze zbyt wysokimi stopniami, które guzik umieją (np. stopień dostały za obecność na stażach... OMG :shock: ). Tzn. nie znają podstaw a sensei chce pokazywać skomplikowane rzeczy. Sorry za szczerość ale wiem jak to wygląda z autopsji :X Strata czasu zarówno dla tych dzieci jak i tych, którzy z nimi ćwiczą.

Dlatego tam gdzie ćwiczę są stopnie dziecięce... z cyklu 12 kyu, 11 itp.
Mając 13 lat to miałbyś co najwyżej 5 kyu, gdybyś naprawdę się przykładał.

A jeśli chodzi o posiadanie 3 kyu w wieku 18 lat i możliwość zostania sensei'em... Ja zaczynałem w wieku 18 lat 8) A teraz mam 1 kyu. Więc chyba się da... ;) A tak szczerze to chyba nie o "bycie sensei'em" chodzi w aikido, czyż nie? :?
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!

A tak szczerze to chyba nie o "bycie sensei'em" chodzi w aikido, czyż nie?


to ja juz nic nie rozumiem...caly moj maly wszechswiat runal... :cry: :cry: :cry:


:wink:
  • 0

budo_malekith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!
Bardzo mi przykro, że sprowadziłem Cię na ziemię ;)

:lol:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!

A tak szczerze to chyba nie o "bycie sensei'em" chodzi w aikido, czyż nie? :?

Natychmiat pilnie nastawiam ucho. A o co, Twoim zdaniem chodzi w aikido?
  • 0

budo_malekith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!
Geezz... jedno zdanie a tyle sensacji :roll:

Zapewne każdemu chodzi w aikido o coś innego. Dla mnie to przede wszystkim sztuka walki, aktywność ruchowa sprawiająca mi kupę frajdy. Do "sensei'owania" mi nie spieszno, bo nauczyciel ze mnie taki, jak z koziej rzyci trąba - wiem co mówię ;) Dzięki aikido lepiej poznałem możliwości i ograniczenia własnego ciała, ucząc się paru pożytecznych rzeczy przy okazji... Broń Boże nie chcę pakować się w wątek skuteczności aikido... czytam to forum regularnie i wiem czym to pachnie ;)

Szokujący jest dla mnie fakt DZIECI mających takie stopnie. Cóż... co sekcja to obyczaj... ponoć stopnie stopniom nie równe... nie wiem... cokolwiek...

Po prostu wkurza mnie pytanie "czy jak będę miał tyle a tyle lat, to czy będę mógł być senseiem?" Tak samo jak wkurza mnie podejście ludzi, którzy gonią za stopniami aby móc za ileś tam latek powiedzieć: "O ja! Zajeb**cie jest, jestem SENSEI i wogóle jestem MASTA!" Nie jestem w stanie zrozumieć takiego podejścia. Gdy nadchodzi czas egzaminu, sensei albo dopuszcza albo nie. Nie ma co rozpaczać, że się czegoś nie umie ani tym bardziej, że sensei nie dopuścił do egzaminu. Jak nie umiesz, nie podchodzisz do egzaminu i uczysz się dalej. Jak sensei nie dopuścił - trudno, również trzeba wziąść tyłek w troki i pracować a nie biadolić.

Trochę zaczyna mnie ponosić więc już się zamykam... :|
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!
ja zaczynałem w wieku 11 lat, a teraz mam 2 kyu. Ale 5 lat już ćwicze i zaczynałem zdawać od 9 kyu, jako, że to stopnie dla dzieci były.
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!
W sumie jak zaczynałem, miałem 10 lat. Ale to niewielka różnica
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!

Ale 5 lat już ćwicze


dopiero - ale to niewielka roznica :roll: :roll: :roll:

:wink:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!

Jak nie umiesz, nie podchodzisz do egzaminu i uczysz się dalej.

To co mówisz ma sens. Tyle, że jestem ciekaw, czy to podchodzenie do egzaminu coś za sobą niesie? Bo zdaje się, że Twój sensei kieruje się jakimś tam regulaminem, w którym określony jest czas pomiędzy promocjami. Zatem, rozglądając się wokoło, uważasz, że wszystko jest w porządku? Przecież któregoś dnia obudzisz się z czarnym pasem. Co będzie on dla Ciebie znaczył? Czy uważasz, że niesie za sobą jakieś zobowiązania?
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!

Ł. (który 12 lat temu zdał swój ostatni egzamin)


I nie masz ambicji iśc dalej? :twisted: :wink:
  • 0

budo_malekith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!

...

Nie no spoko. U nas w sekcji są ludzie, którzy mają po 16 lat i mają 3 kyu. Ale są "wyrośnięci" nad swój wiek i naprawdę dobrze ćwiczą. Mnie poraża fakt, że 13 latek może mieć 3 kyu. A widziałem nawet przypadki 10 latków z 4 kyu... :| To zjawisko ma miejsce głównie w sekcjach, gdzie nie ma stopni "dziecięcych".

dopiero - ale to niewielka roznica

Ja też ćwiczę dopiero 5,5 roku 8)

To co mówisz ma sens. Tyle, że jestem ciekaw, czy to podchodzenie do egzaminu coś za sobą niesie? Bo zdaje się, że Twój sensei kieruje się jakimś tam regulaminem, w którym określony jest czas pomiędzy promocjami. Zatem, rozglądając się wokoło, uważasz, że wszystko jest w porządku? Przecież któregoś dnia obudzisz się z czarnym pasem. Co będzie on dla Ciebie znaczył? Czy uważasz, że niesie za sobą jakieś zobowiązania?

U nas nie liczy się tylko czas między promocjami (w 99% przypadków trwający rok), w przeciwieństwie do niektórych sekcji, gdzie jest to jeden z 2 wymogów, drugi to odbyte staże :| Staże akurat u nas nie mają zbyt wielkiego znaczenia. Liczy się głównie to, jakie postępy sensei widzi u ludzi a nie wpis stażowy w legitymacji... Że tak się wyrażę, najbardziej "przestiżowe" są egzaminy na corocznym obozie :) Tak naprawdę tylko wtedy odbywają się egzaminy na najwyższe stopnie, czyli 2 i 1 kyu. Sensei wie, że tylko wtedy można się naprawdę dobrze do tych egzaminów przygotować i jest to okres, kiedy ma możliwość uważnie przyjrzeć się kandydatom do egzaminu. Daje się to odczuć, jak często przygląda się pracowicie trenującym wieczorami, po kolacji :-) Czasem aż do 1 w nocy ;)

A wracając do Twojego pytania, czy wszystko jest w porządku. Trochę nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Czy podchodzenie do egzaminów coś za sobą niesie? Myślę, że tak. Odzwierciedla to pewien postęp, chciaż różnie bywa. Czasem ludzie ćwiczą długo i naprawdę są dobrzy ale nie zdają egzaminów z jakichś tam przyczyn (niemożność zjawienia się na obozie, gdzie jest egzamin itp. nie każdy ma w tym okresie wakacje). No i wyższe stopnie otwierają nowe możliwości. Ma to znaczenie zarówno na zwykłych jak i obozowych czy stażowych treningach, kiedy są one np. podzielone i ci bardziej zaawansowani robią ciekawe, trudniejsze i bardziej skomplikowane rzeczy. Już sama chęć posiadania możliwości uczestniczenia w takich treningach i uczenia się ciekawych rzeczy w pewnym stopniu motywuje do awansowania.

Któregoś dnia obudzę się z czarnym pasem? Pewnie tak :| Niewątpliwie niesie to pewne zobowiązania. Już po egzaminie na 1 kyu sensei powiedział, że tak naprawdę mamy obowiązek być pewnym przykładem, dzielić się wiedzą no i wypada znać praktycznie cały program wszystkich stopni kyu, w razie gdyby ktoś o coś zapytał (a sporo tego jest :P ). A shodan? To zapewne zobowiązanie jeszcze wyższe. Już teraz ja i inne osoby z 1 i 2 kyu jesteśmy "pod mikroskopem" :-) Każdy patrzy jak ćwiczymy (łącznie z sensei'em) i nie wypada robić lipy. Po pojawieniu się czarnego pasa ten mikroskop zapewne jeszcze bardziej się wyczuli :-) Shodan to na pewno coś... jednak podobno to dopiero początek drogi... Jak już kiedyś zrobię ten pierwszy krok na tej drodze to zobaczymy co będzie dalej... ;) Póki co, ćwiczę i jestem zadowolony z tego co robię, a to chyba jedna z najważniejszych rzeczy.
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!
Zdecydowanie macie rację - dopiero 5 lat. Wkradł się błąd ( źle dobrałem słowo ). Zwracam honor do kieszeni. :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Help in Exam!!!!!!!!!!


Ł. (który 12 lat temu zdał swój ostatni egzamin)


I nie masz ambicji iśc dalej? :twisted: :wink:


jak dalej? 8O 8O

przecież napisał, że to był OSTATNI egzamin. koniec drogi, ściana.... czas znaleźć coś innego do zdawania.


:wink: :) :) :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024