Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paranoja!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

wielu ludzi mysli, ze jak zacznie cos trenowac to stana sie niepokonani albo ze przynajmniej podczas napadu zawsze sie obronia. dochodzi do konfrontacji i gosc po pol roku SWX postanawia sie sprawdzic (byl nawet taki watek na forum) zamiast oddac 2 napastnikom 20pln. i co? najpierw baty a potem i tak ucieczka. stad zachowawczosc doradzajacych.


Czy to znaczy że wszyscy(trenujący sztuki walki)mamy im mówic że najlepszy jes sprint, czy"le parkur"?Skoro koleś po pół roku chce się sprawdzić to najprawdopodobniej dostanie wpierd...bo zacznie coś czego nie będzie w stanie skończyć!!!I dobrze mu tak, mógł nie kozakować!!!Ale w śród tych pytających(o skuteczność)są też normalni ludzie, któży zwyczajnie chcą sie bronić!A nie zawsze da sie uciec-idzie sobie człowiek z panna/matką/65 letnia babką po chodniku i jak się coś zacznie dziać to co, babka pod pache i sprint przez murki???Jak ktos jest nerwowy i leje dymiaczy-jego sprawa, ja tego nie neguje!A jeśli komuś koło dupy lata słowo gówniaża-bo do pięt mu nie dorasta(gówniaż naturalnie)-i nie zareaguje, też nic nie mówie!Każdy ma swój rozum, nie???
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Żaden to honor bić słabszego


Nie no ku*** niektórzy to mają głópotę wrodzoną. Dawaj dalej po sobie jechać słabszym, niech ci jeszcze w morde naplują.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Tu nie chodzi o żadne odreagowanie. Tu chodzi o honor. Jak ktoś ma chonor to nie da sobie napyskować skałdakom po 50 kilo.


Rety coś g.... warty ten honor skoro bełkot jakiegoś żula może ci go nadwyrężyć. Ja mam swój honor i nie bijam się z byle gnojarstwem. Zeby skrzyżować ze mną broń, trza mieć zdolność honorową :wink:
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Zrobilbym jakies badania statystyczne po jakim czasie trenowania MA czlowiek sie uczy pokory....

A co ciecie jak taki skladak 50 kg wyjmie jakies pomoce: noze, batony itd i ta walka o chonor zakonczy sie ( daj boze tylko) w szpitalu.

Zgrywanie niezniszczalnych przed klawiaturka nic wam zlego nie zrobi ale przeniesienie tego w rzeczywistosc mmmm.... ubezpieczcie sie chociaz to rodzina jakas kase bedzie z tego miala. Bo widze ze innego pozytku z was nie bedzie
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Tu nie chodzi o żadne odreagowanie. Tu chodzi o honor. Jak ktoś ma chonor to nie da sobie napyskować skałdakom po 50 kilo.


Rety coś g.... warty ten honor skoro bełkot jakiegoś żula może ci go nadwyrężyć. Ja mam swój honor i nie bijam się z byle gnojarstwem. Zeby skrzyżować ze mną broń, trza mieć zdolność honorową :wink:


Na wieki wieków Amen ! :D
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Jak nawet wyjmie to i tak nie użyje. Wstrzymałbym się wtedy lub bym sam wyjoł jakbym miał co.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Jak nawet wyjmie to i tak nie użyje. Wstrzymałbym się wtedy lub bym sam wyjoł jakbym miał co.

Jak nie masz co wyjąć, to się nie martw... za jakiś czas tobie urośnie troszkę i wtedy będziesz mógł go wyjońć. :lol:
  • 0

budo_3czwarte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Nie no ku*** niektórzy to mają głópotę wrodzoną. Dawaj dalej po sobie jechać słabszym, niech ci jeszcze w morde naplują.


Chłopie -- chcesz mnie obrażać, to weź, kurwa, pisz po polsku, a nie po "polskawemu". A jak już się zapoznasz ze słownikiem ortograficznym, albo podstawówkę skończysz, to możemy wyjść na matę i zobaczyć jak wielki masz chonor.
  • 0

budo_drops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:omów nie korzystam

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
czytam posty niektorych uczestnikow tej jak i zarowno wielu innych dyskusji na budo i tak sie zastanawiam po co cwicza SW, dla samosatysfakcji, dla wyrobienia sylwetki, dla zdrowia, dla rozwoju duchowego, osobiscie trenuje po to zeby sie dobrze bic, nie szukam dymow, nie zaczepiam, nie wyzywam ludzi bez powodu, spokojnie sobie studiuje, ale jak jakis koles obojetnie czy 80 czy 120 kg ma jakis problem do mnie, do mojej dziewczyny, do mojego kumpla ktory sie niby na niego "gapil" , to nie po to sie zasr***m od paru ladnych lat na treningach zeby skulic ogon pod siebie, przeprosic i spier****ic

a co do kwestii honoru, to mam takie pytanie do zwolennikow odpuszczania, zaczepia was koles, nawyzywa, zalozmy ze jestescie z panna, ona tez uslyszy kilka "milych" slow, no ale nie mozna ryzykowac ich jest trzech podpitych gnoi, ty trenujesz 5 lat SW wiec aby uniknac starcia odpuszczasz, mowisz kochanie nie przejmuj sie, no i jak sie potem czujesz, jak masz chwile na przemyslenie sytuacji to czujesz ze dobre zrobiles, czy moze masz chwile zwatpienia i zastanawiasz sie jakby to bylo gdybym zareagowal, co mysli o tobie twoja kobieta, czy czuje sie przy tobie bezpieczna?

zaznaczam ze NIE CHCE nikogo obrazic tym postem, takie sa moje odczucia co do tego typu sytuacji, a pytanie wynika z czystej ciekawosci, dla zachowania rownowagi napisze ze jezeli czlowiek zareaguje, trafi, usadzi jednego z agresorow, dwoch ucieknie, to tez od swojej kobiety moze uslyszec kilka niemilych slow, "ze ona sie go zaczyna bac" , ze "zachowuje sie jak zwierze"

pozdrawiam
  • 0

budo_drops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:omów nie korzystam

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
ps: jak troche mlodszy bylem, to zdarzalo mi sie odpuscic w opisanej przeze mnie sytuacji, czulem sie potem jak (wymieniona w tej dyskusji juz wczesniej) ciota, wyrzucalem sobie przez jakis czas po tym moje zachowanie i po prostu postanowilem je zmienic
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
życie ma sie jedno i mózg* aby odpowiednio wybierac. Jak trafisz na zlych gostkow albo akurat tego dnia bedziesz w stanie wskazujacym, to juz nie bedziesz sie mogl nacieszyc kobitka ot co.....




* mobo i reszta od chonorow niepotrzebne skreslic
  • 0

budo_3czwarte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

a co do kwestii honoru, to mam takie pytanie do zwolennikow odpuszczania, zaczepia was koles, nawyzywa, zalozmy ze jestescie z panna, ona tez uslyszy kilka "milych" slow, no ale nie mozna ryzykowac ich jest trzech podpitych gnoi, ty trenujesz 5 lat SW wiec aby uniknac starcia odpuszczasz, mowisz kochanie nie przejmuj sie, no i jak sie potem czujesz, jak masz chwile na przemyslenie sytuacji to czujesz ze dobre zrobiles, czy moze masz chwile zwatpienia i zastanawiasz sie jakby to bylo gdybym zareagowal, co mysli o tobie twoja kobieta, czy czuje sie przy tobie bezpieczna?


Chętnie Ci odpowiem. Tyle, że nie mam aktualnie dziewczyny -- całkiem niedawno jeszcze miałem, więc posłużę się uniwersalnym przykładem.
Trenuję już dość długo (choć ostatnio zmieniłem dyscyplinę) i prawie każda moja dziewczyna widziała mnie nieraz na siłowni, przy worku, albo podczas jakichś sparringów. Moja postura też jest nielicha (choć wysoki nie jestem :-) ) i generalnie cechuje mnie dość duża pewność siebie na ulicy (choć kilka razy nieźle oberwałem). To wystarczy, żeby dziewczyna czuła się przy mnie bezpieczna. Powiem więcej -- wszystkie dziewczyny, mówią mi to samo (i to niepytane): "Wszędzie czuję się przy Tobie bezpieczna".
Pomimo tego, że gdyby ktoś przypadkowy nawyzywał mnie, czy nawet ją, to odpuszczę i powiem: "Nie przejmuj się kochanie". Są też inne sytuacje -- kiedy to jest ktoś nieprzypadkowy (na przykład konkurent o względy, który nie może się pogodzić z porażką ;-) ) i taki rozpuszcza plotki, robi przykrość mojej dziewczynie, etc. Taki może dość łatwo zebrać po twarzy, ale to się rzadko zdarza. Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli.
Szanuję Twoją motywację do treningu, ale ja nie trenuję po to, żeby umieć się bić. Nie cierpię się bić, jest mi to do niczego niepotrzebne, a na ulicy mnie od dawna nikt nie zaczepił. Żebyśmy się dobrze zrozumieli -- uwielbiam koleżeńskie sparringi, na treningach daję z siebie wszystko. Kiedyś jeździłem na zawody -- wiadomo, że chciałem wygrać. Ale w prawdziwych sytuacjach nie lubię. Szramę po nożu mam na ręcę, a i przeciwnika nie chcę posłać do szpitala. Jak nie mam wyjścia, czyli muszę bronić kogoś, albo siebie, to nie dbam o napastnika, bo niby dlaczego. Ale wolę unikać tych sytuacji.

To chyba tyle,
Pozdrawiam
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

będziesz mógł go wyjońć


A co chcesz possać? To zgłoś się do swojego kolegi geya.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
"Czułem się jak ciota".

W tym zdaniu wyraźnie jest napisane, że problem de facto jest w głowie. To jak się czujesz zależy od Ciebie, i jeśli jakiś buraczyna kilkoma słowami jest w stanie zachwiać Twoją samooceną, to znaczy że czas przestać skupiać się na pracy nad ciałem, i zacząć pracę nad duchem. I jest szansa, że nadejdzie taki moment w którym nagle doznasz oświecenia, i zrozumiesz tych wszystkich zwolenników odpuszczania.

A jak laska robi wyrzuty, że nie prałeś gościa co coś burczał, to kopnij ją w dupę i poszukaj sobie normalnej dziewczyny, którą będzie bardziej będzie interesować stan Twojego zdrowia niż "órarzony chonor".

Adam
  • 0

budo_3czwarte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Zgadzam się z tym, co Adam napisał o dziewczynach. Jeszcze nie miałem takiej, co by lubiła jak się biję na ulicy... i nie chcę takiej mieć :twisted:
A poza tym, żeby dopełnić obrazu: Od lat jestem zdeklarowanym buddystą. Może to coś jeszcze wyjaśni -- a jak nie, to trudno. Dla mnie to już raczej EOT.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
W stu procentach zgadzam się z Adamem!!!To jak sie czujesz zależy od twego poczucia wartości, od niczego unnego-jak wiesz że jestes"da best"to żaden menel Ci tego nie odbieże!Nawet jak Ci powie ty skurw...synu Leppera...i chuj wie co jeszcze!!!
Pozdrawiam
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

A co chcesz possać? To zgłoś się do swojego kolegi geya.

Nie mam kolegów geyów i daję tobie ignora za ... małego fiuta, lub nawet jego brak. Pa.

Co do tematu to zgadzam się z trzema wcześniejszymi postami w temacie.
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Pytanie do tych od chonoru... Co by zrobił wasz mistrz/sensej/trener ???
Założe się, że by odpuścił, dlatego że by się bał, ale nie o siebie tylko o to, że przez przypadek użyje zbyt dużej siły i stanie się mordercą/ bandytą. W wiadomościach podadzą: mistrz/sensej/trener *** poturbował trzech x latków, bo go zwyzywali.
I kto wtedy przegra?

mistrz/sensej/trener jest w stanie się opanować i raczej nic złego nie zrobi to człowiek, który się już uczy swoje (przyjmijmy 5 lat) nie ma takiego opanowania jeśli chodzi o używaną siłe.

Po sobie powiem tyle: Jak już zaczynam walke to chce mieć pewność, że nie będe miał wyrzutów sumienia jak skończe z przeciwnikiem.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
O czym Wy piszecie?
Mobo ma rację, że nie można pozwolić jeździć po sobie gówniarzom,
trzeba tą hołotę napieprzać dopóki jest na tyle słaba, że nic zrobić nie może,
wpierdol spuszczony w odpowiednim czasie może być nieocenioną pomocą pedagogiczną.

Wam odpuszczą a pobiją słabszego ...

"Walka nieodbyta jest walką wygraną ..." takie pierdoły to możecie sobie na ścianie powiesić,
walka nieodbyta to walka nieodbyta i nic więcej ani mniej.
Nie próbujcie przyszywać ideologii do własnego tchórzostwa czy tez rozsądku.

Też parę razy odpuściłem kolesiom na ulicy, ich było 3, 4 ja sam i to jeszcze po dobrej wódce.
Z rozsądku (tchórzostwa :) ) bo miałem ochotę ich zajebać, ale po prostu trochę dygałem,
że to ja będę na deskach ... No i tylko ich powyzywałem :evil: :)

Nic wielkiego się nie stało, ale trochę żal ...
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

czy moze masz chwile zwatpienia i zastanawiasz sie jakby to bylo gdybym zareagowal, co mysli o tobie twoja kobieta, czy czuje sie przy tobie bezpieczna?

Jak bym w takiej sytuacji wystartował do gości to bym u mojej żony miał totalnie przerąbane. Ona by to widziała nie że ratuję honor, ale że nie dbam o nią bo niepotrzebnie ryzykuję życiem i że zostanie sama jak mnie zabiją.

Może to dlatego że pochodzi z kraju gdzie życie jest tanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024