Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uniki i sposoby na 'drechów'.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Uniki i sposoby na 'drechów'.
Jeżeli taki sam temat był to sorry. Wiem, że trochę głupio go nazwałem...
Mam pytanie do osób, które aktywnie trenują SW lub trenowały.
Są wśród nas tacy ludzie jak drechy(nie żebym ich nie lubił). Wyglądają na silnych i niektórzy tacy są. Nie są za szybcy, ale wolni też nie. Widziałem 'ustawkę' kumpla z jednym z nich. Wyglądało to mniej więcej tak:
Drech wiadomo ostry atak(silne i szybkie ciosy, ale takie wymachiwane od niechcenia), ale na szczęście mój kumpel zdołał się obronić. Po za tym kopy. Też takie silne, że by sie nieraz wywalił(drech), ale niechciałbym się na takiego nadziać.
Chodzi mi o to, że mimo tego, że takie osoby są wolne, to pną do przodu i chca Cię zabić za wszelką cenę. Ich ciosy są wolne(nogi, pięści), ale bardzo silne, a przy ich masie trudno ominąć takie uderzenie. Walka z takim to 'kopanina' bo trudno jest z nimi walczyć na dystans.
Teraz gwóźdź programu czyli moje pytanie. W jakim czasie można się nauczyć skutecznych i szybkich uników na takie walki? Na jaką SW najlepiej chodzić? Nie wierzę osobom, które piszą, że np. chodziły JUŻ PÓŁ ROKU na MT i pomogły kumplowi z jakimś dobrym przeciwnikiem, dlatego proszę o poważne podejście do tematu. Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście, a jak coś będzie niejasnego to chętnie wyjaśnię. Nie pomyślcie sobie, że ze mnie taki frajer, że piszę tutaj żeby się dowiedzieć jak się nauczyć skutecznych uników, bo na serio myślę o ternowaniu jakieś SW. Ja nie mam nic do dresów i opisałem tylko sytuację kumpla. Nie mam zamiaru ich obijać po treningach. Z góry dzięki za wszystko.
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
Ja trenuje kick-boxing i u nas lecz nie tylko unas sa zbicie iobrony jak przed technikami noznymi i bokserskimi , dla mnie kick jest bardzo dobra forma SW na ulice..mialem sytuacje w ktorych wykorzystalem tego co sie nauczylem i to z dobrym skutkiem ....
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
aha bardziej temat pasuje do ULICY... :D
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
Adaś podsylam Ci perelke z mojego forum, wiesz co robic 8)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
Tadzik, a jak nam radość Adasia zabije? :) Dawkuj mu te przyjemnośći.
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
witam!
to ja polecam krav mage lub street fight, w obu przypadlach uczą walki/obrony na ulicy, chociaz jak wiadomo i tak wszystko zależy od prowadzących i twojego nastawienie:) Sama osobiscie zastanawiam sie nad bjj,ale tam wiecej jest parteru, który na ulicy jest dosc zawodny(ponoc-nie wiem bo nie cwiczyłam) jeśli chodzi o obrone przed wieloma napastnikami...
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
No nie :rofl: czekam z niecierpliwością i dziecięcą ciekawością na reakcję AdamaD. Tomek15, nie chcę cię zmartwic ale taki i wiele podobnych tematów już było. Użyj opcji szukaj. Jeśli chodzi o moje zdanie to jak ktoś macha takimi cepami to wystarczy skutecznie operowac prostymi i hakami.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.

Teraz gwóźdź programu czyli moje pytanie. W jakim czasie można się nauczyć skutecznych i szybkich uników na takie walki?

Nie rozumiem chyba do końca? Chcesz się samych uników uczyć czy unikać walki czy co? Samymi unikami to chyba tylko wygrywali dawni, legendarni mistrzowie kungfu na filmach, których to "masterów" nigdy tak naprawde nie było.:) Pochodź po sekcjach, zobacz treningi i zapisz na coś co Ci się spodoba.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
Tomek15, wypierdol gościowi z bani, przejedź go tramwajem, i napuść na niego chomiki.

Kurwa, kiedy ludzie nauczą się że najpierw się czyta, a potem pisze?
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
Co do uników polecam biegi średniodystansowe, nikt nie da Ci rady, a ty będziesz bezpieczny i nieposiniaczony.
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
bieg sredniodystansowy ale z wyraznym akcentem na pierwsza setke :)
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.

Tomek15, wypierdol gościowi z bani, przejedź go tramwajem, i napuść na niego chomiki.

Kurwa, kiedy ludzie nauczą się że najpierw się czyta, a potem pisze?



8O :rofl:


Tomek15 zapisz się na boks/kick-boksing/MT
Nie wierzysz osobom,które trenują MT.Jak sam zaczniesz trenować to uwierzysz 8)


Pozdrawiam
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
Genauso.
W boksie, kickboksie czy muay-thay (ja to nazywam miau-hau :) )
wystarczy parę treningów, aby sporo sobie przyswoić.
Jak kiedyś trenowałem boks, to taki jeden dresik (w skórze :) ) chciał się ze mną bić.
Obaj byliśmy pijani, ale jeden prawy prosty w kontrze i koleś na ziemi, pełno krwi,
KO absolutne. A trenowałem już wtedy żeby nie skłamać ho,ho może 2-3 miesiące ...

Jego kumple rzucili się na mnie, ale że trenowałem wtedy wyczynowo koszykówkę (boks to było hobby) to tylko moje pięty zobaczyli i finito.

Nie ma za bardzo się czym chwalić, ale potem różnie bywało i raz ja komuś wpieprzyłem,
potem ktos mi, w każdym razie umiejetności kick-bokserskie są rzeczą w życiu przydatną.
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.

Tomek15, wypierdol gościowi z bani, przejedź go tramwajem, i napuść na niego chomiki.

Kurwa, kiedy ludzie nauczą się że najpierw się czyta, a potem pisze?

poklon poklon
poklon poklon poklon poklon poklon poklon

Tomek15 idź na ValeTudo... Po trzech treningach będziesz już twardzielem ( bezzębnym, ale jednak twardzielem)

A na serio walka uliczna w mniej więcej kontrolowanych warunkach jak na VT najwięcej da laikowi.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
tomek Ty masz 15 lat?
A Twój kolega też mniej więcej ma tyle lat, co się bił z tym "DRESEM"? bo jeśli tak, to jakieś te koksy u Was gimnazjalne są.
Proponuję zapisać się na lekkoatletykę i poćwiczyć spierd.... bo to jest najlepsza sztuka samoobrony w Twoim wypadku. A MA sobie ćwicz, jeśli uznasz, że dasz radę to próbuj, ale pamiętaj, że to już nie czasy odrastających mleczaków.

BTW. Kurw... o co tu chodzi? U mnie dresiaki to koksy po 20-28 lat, które siedzą cały dzień na siłowni w piwnicach (czasem słychać jak drą japę przy 'dźwiganiu') a wieczorem gadają o koksie przy piwku na klatce. A Tomek takim stwierdzeniem okresla gościa, który toczył 'równą walkę' z jego mniej więcej rówieśnikiem.
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
widocznie koksy tez ewoluuja przestraszony
  • 0

budo_tomek15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
Tak ja mam 15 lat, a mój wcześniej wspomniany kumpel 21. Szukałem podobnych tematów i nie znalazłem tego, co by mi odpowiadało więc założyłem swój własny. Moje pytanie brzmiało w ile można się nauczyć skutecznych unków przed takimi np. drechami(nie mam zamiaru się z nimi bić!) i na jaką SW najlepiej chodzić. Myślicie, że jak się dowiem to pójdę na trening, żeby nauczyć się uników i to wszystko, a ja mam inne plany. Mam 15 lat i myślę, że mógłbym już chodzić na jakieś zajęcia SW. Grzeczne pytanie i już opie*dol...
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
a teraz po tym pytaniu zrobi sie burza ktory styl jest lepszy na tych drechow i dla Ciebie. i pewnie nic nie sie nie dowiesz :) jak interesuje Cie typowa samoobrona to jakis kombat ale jak chcesz "cos wiecej" to zobacz co Ci bardziej odpowiada. czy stojka czy parter, w czym lepiej sie czujesz. zobacz najpierw moze co w Twojej miejscowosci wogule masz do wyboru.
  • 0

budo_tomek15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
W moim city jest podobno wszystko. Krav Maga, MT, KB ,Karate i inne. Ja o wiele lepiej czuje się na nogach niż jak miałbym tażać się po ziemi. Wiem, że trochę przyczepiłem się do tych uników, ale ja już tak mam... Po prostu zainteresowałem się, która SW jest najszybsza, np. posiada wiele uników (wiem, że każda jakieś tam ma) i hardocore'u.
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Uniki i sposoby na 'drechów'.
Najszybszy jest zdecydowanie Le PARKOUR !!!
Jak zaczniesz to trenować to dresiki nawet nie zauważą twoich podeszw... ;) chyba, że zdecydujesz po nich przebiec ( widziałem jak koleś wbiegł na przeciwnika... i to nie był Ong-Bak :P )

Patrz temat uciekando... 15 lat wo wiek w sam raz, żeby zacząć trenować. Stosowne forum znajdziesz w googleach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024