Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paranoja!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Paranoja!!!
Przeglądając"ulice", zarówno archiwum jak i nowe tematy często pojawiają się pytanka typu"co dobre dla samoobrony(nie, nie o Leppera chodzi :D )"itp. itd.Co z tego, zapytacie?Otóż dziwią mnie odpowiedzi!Że na ulice to najlepsza jest ucieczka, że żadna sztuka walki nie zapewni Ci skutecznoąci!Bjj nie, bo parter jest na ulice"be", Karate nie, bo zawsze można trafic na grapplera, krav nie, bo to tylko gryzienie i szczypanie.Tradycyjne style to juz w ogule balet jest!No paranoja!Ja rozumiem że nikt nie jest supermanem, czy innym Stevenem Seagalem :lol: ale bez przesady!!!Nie dajmy się zwaryjować!Przecież ktoś obcykany w sztukach walki ma ogromną przewage nad kimś kto nic nie ćwiczył!I zaloże się że większość z tych co to pisali że najlepiej jest uciec, gdy zostali napadnięci na ulicy to nie uciekali tylko stanęli do walki i dopierd...kolesiowi!!!Ja nie mówie zeby lać sie przy każdej okazji!Ale nie piszcie komuś kto pyta co wybrać(pod ulice)żeby sie na biegi zapisał!!!Na ulice dobre jest cokolwiek co daje nam przewage nad napastnikiem, a sztuki walki niewątpliwie taka przewage dają!!!Ot tyle moich wywodów, pewnie zostane zbluzgany, albo ten temat zostanie usunięty przez szanownego Moda, ale trudno, ja swą opinie wyraziłem, teraz wasza kolej...
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
To prawda, są sytuacje w których człowiek po prostu czuje, że nie może uciekać. Nie z tego powodu, że jest otoczony czy coś, tylko kiedy chcemy coś rozwiązać/zakończyć. Zaraz pewnie ktoś wyleci z tekstem że każdy problem można załatwić dyplomatycznie. Cóż, to jest najlepsza opcja, ale czasem niestety niedostępna. Oczywiście, nie popieram przemocy, ale czasami trzeba się do nie uciec, na takim świecie już żyjemy :(
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Małe spostrzeżenie: na ulicy prawie nigdy nie dochodzi do konfrontacji 1 vs 1. Walki z nożownikiem też się pewnie nikt nie uczy (może nieliczni). :wink:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Ale w takiej sytuacji, to chyba tylko z gnatem dasz rade, albo jak masz ogromne doświadczenie!A co jeśli nie będziesz mógł uciec?Masz sie polożyć na ziemi i błagac o litość?Sztuka walki może nie pomóc, ale na pewno nie przeszkodz!!!
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Nie chodzi o to żeby wpadać w paranoję, ale...
...należy Myśleć...
...oraz trenować SW...
...startować w zawodach, najlepiej kontaktowych...
... na pewno bieganie też nie zaszkodzi...
...a noszenie broni to już sprawa indywidualna!!
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Sztuka walki może nie pomóc, ale na pewno nie przeszkodz!!!

Czy gdzieś temu zaprzeczyłem?! :roll: No może poza sytuacją, gdy zamiast uznać swoją przegraną i wybrać mniejsze straty, zaczniesz zachowywać się jak Bruce, a wtedy to można się nieźle zdziwić.

A co jeśli nie będziesz mógł uciec?Masz sie polożyć na ziemi i błagac o litość?

Czasami to jest najlepsze wyjście. :wink:

Ale w takiej sytuacji, to chyba tylko z gnatem dasz rade, albo jak masz ogromne doświadczenie!

Taa... tylko, że nie jesteś w stanie przewidzieć ilu jest napastników (w większości wypadków) i czy któryś z nich nie wyciągnie zaraz np. batona i ci czachy nie rozp...li.

Reasumując... wszystko zależy od ilości i "jakości" własnych, jak i wrogich "oddziałów". Plus oczywiście myślenie i szczęście. Jak dla mnie za dużo zmiennych, aby generalizować.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Masz racje założycielu tematu. Wedgół to ludzi tu panikują. Pewnie sporo z nich to poprostu cioty i tyle nie ma co się oszukiwać. Jak np czytam kolesia że szedl z kumplem i małolaci do nich przypyskowali a on nic nie zrobił. Ciota i nie ma co ściemniać.
  • 0

budo_lukas
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Witam, ciota to może Ty jesteś. Na reakcje na ulicy ma wpływ zbyt dużo czynników, aby generalizować, dlatego uwagi tego typu, zachowaj dla siebie. Pzdr
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Wedgół to ludzi tu panikują. Pewnie sporo z nich to poprostu cioty i tyle nie ma co się oszukiwać.


Z tego co poznałem tą większość to wcale nie są cioty - ot. normalni, myślący ludzie, którzy nie mają zapędów do walki na ulicy. A to, że jest inne wyjście niż pranie każdego po mordzie(nie mówię też o ucicecze) to nie znaczy, ze jest się ciotą.

Poza tym "walka uniknięta jest walką wygraną"
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

!Że na ulice to najlepsza jest ucieczka, że żadna sztuka walki nie zapewni Ci skutecznoąci!

wielu ludzi mysli, ze jak zacznie cos trenowac to stana sie niepokonani albo ze przynajmniej podczas napadu zawsze sie obronia. dochodzi do konfrontacji i gosc po pol roku SWX postanawia sie sprawdzic (byl nawet taki watek na forum) zamiast oddac 2 napastnikom 20pln. i co? najpierw baty a potem i tak ucieczka. stad zachowawczosc doradzajacych.

Jak np czytam kolesia że szedl z kumplem i małolaci do nich przypyskowali a on nic nie zrobił. Ciota i nie ma co ściemniać.

mysle, ze skoro zyjemy w kraju, w ktorym coraz mlodsi wpychaja noz pod zebra to ten gosc zachowal sie racjonalnie, a nie jak ciota. ostatnio Adam poradzil "na ulice" efektywne korzystanie z mozgu bo pozwala uniknac 90% trudnych sytuacji - to wlasnie uczynil gosc idacy z kumplem.
  • 0

budo_3czwarte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
No pewnie, że uciekać jest lepiej. Co nie zmienia faktu, że w razie czego lepiej kolesiowi dopierdolić niż samemu dostać baty.
Jak się da, to zawsze uciekam -- już kiedyś dostałem nożem i miałem szczęście, że w rękę. Od tej pory zdupiam ile pary w nogach. Mam niestety takiego pecha, że słabo biegam ;-)
No i tu zaczyna się klasyczny temat o sposobach walki na ulicy.

Pozdrawiam.

Ps. Żadna sztuka przylać pyskującym małolatom. Moim zdaniem ten, co musi się w ten sposób "sprawdzić" czy "odegrać" to właśnie jest ciota. Ten, co olewa gnojków mądrze czyni, bo oni się nic nie nauczą i albo im nakopie i tylko się spoci, albo oni mu nożem kichy wypuszczą. Taki deal.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Podobne sprawy są wąłkowane w temacie : "Zaczepka gówniarzy ... bić ? "

Ten, co olewa gnojków mądrze czyni, bo oni się nic nie nauczą i albo im nakopie i tylko się spoci, albo oni mu nożem kichy wypuszczą. Taki deal.


Ludzie wy macie chyba anielską cierpliwość . Ciekawe kiedy wam puszcza nerwy ?
Jak wam na**ają na głowe ?
Dobrze , sie czasem spocić człowiek wie , że żyje :) :wink: .

Ps : w jakimś temacie w archiwum czytałem historie kolesia który zanim wyjebał jakiemuś leszczykowi dał sie obrzucić mięchem i opluć ... :? . I GDZIE SENS ??
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Czasami sztuki walki nie dzialaja tak jak powinny . Duzo osob wie ze trenuje bjj i tak dalej, spodziewaja sie wielkiego killera i zabijaki ,ale poprostu niektorzy ludzie nie sa tacy. I czasem chociaz trenujesz kilka lat SW to i tak Ci to nic nie da bo twoje nogi stana sie jak z waty, to jest naprawde przerazajace, bo cala nauka idzie na nic . No coz pozostaje trenowac i miec nadzieje ze nastepnym razem uda sie przelamac...
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Ludzie wy macie chyba anielską cierpliwość . Ciekawe kiedy wam puszcza nerwy ?
Jak wam na**ają na głowe ?
Dobrze , sie czasem spocić człowiek wie , że żyje Smile Wink .

Ps : w jakimś temacie w archiwum czytałem historie kolesia który zanim wyjebał jakiemuś leszczykowi dał sie obrzucić mięchem i opluć ... Confused . I GDZIE SENS ??

Chyba się za dużo Batmana i innych Czarodziejek z Księżyca naoglądałeś... :lol:
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Tu nie chodzi o żadne odreagowanie. Tu chodzi o honor. Jak ktoś ma chonor to nie da sobie napyskować skałdakom po 50 kilo. A jak jest pizda to mu napyskują. I nie gówno mnie obchodzi resocjalizacja, ja jestem prawem, sędzią i katem dla każdego zasrańca co spróbuje po mnie pojechać.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Chyba się za dużo Batmana i innych Czarodziejek z Księżyca naoglądałeś...


I co mi jeszcze ciekawego powiesz ?

Może jakiś cytacik prof. wielokrotnie habilitowanego z dziedziny resocjalizacji ?
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Jak ktoś ma chonor to nie da sobie napyskować skałdakom po 50 kilo.

Ty masz GO niewątpliwie, jak pobijesz dziesięcioletnich gówniarzy... ale chyba wiele więcej lat nie masz.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!
Yoshihiro dobrze gada.Dać mu wódki :)



Pozdrawiam
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

I co mi jeszcze ciekawego powiesz ?

Może jakiś cytacik prof. wielokrotnie habilitowanego z dziedziny resocjalizacji ?

I tak byś nie zrozumiał. Troche dojrzałości...
  • 0

budo_3czwarte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Paranoja!!!

Jak ktoś ma chonor to nie da sobie napyskować skałdakom po 50 kilo.


Możliwe. Ale jak ktoś ma honor, to nie da sobie napyskować składakom po 150 kilo. Ciekawe czy wtedy też byłbyś taki mądry. Żaden to honor bić słabszego, ale chonor, to może... bo pewnie nie mam za grosz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024