Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
I jeden, i drugi. Z tych dwóch chyba wybrałbym CS, on ma takie przeciętne jak na gazy CS stężenie, ale jak się dobrze pryśnie w oczy - powienien zadziałać. To wszystko zależy...
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
mam odłożone 50zł żeby kupić sobie coś do obrony i niewiem czy kkupić gaz czy pałke? myslałem żeby sobie kupic tego Magnuma OC ale oglądałem też batony i niewiem co będzie bardziej przydatne.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) drogi szymonie za 50 zlotych mozesz miec batona sprezynowego a on tylko jest na jeden raz wiec lepiej gaz jak juz np.tw 1000 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo defenol ew na allegro jakis nato itp ale za ta cene batona ci szczerze odradzam bo po jednym uderzeniu sprezyna cala jest poluzowana i zgieta prawie do kata prostego


ps.gaz Cannon CS jest tez na wyzej podanej stronie i widac z boku za na 36 ml ma 80 mg CS czyli stezenie takie jak w gazie nato itp czyli dobre
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
zapomnialem dodac tym gazem cannon lepiej najpierw celowac do ryja bo wtedy z bliska moze nawet ten gaz chyba ,,polknac'' heh i wymiotowac dusic sie ale oczy tez pieka od tego
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
właśnie w gascolcie pytałem o te gazy :roll:

pozdrawiam
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:oops: aha sorry .W kazdym razie na militaria.pl sa tylko gazy S&W tyle ze pojemnosci rozne a w gascolcie cannosy.tw 1000 force itd a jest to mniej znana firma albo tez na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tw 1000 za 30 zl i dostepny tylko w sklepei a w gascolcie 24 i mozna wysylkowo kupic
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) czemu tu tak cicho??
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie spamuj tyle.. plis..
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) ok sorry zeby nie spamowac.duzo osob mowi ze CS nie jest gazem paralizujacym a mowia ze paralizujacy to ten ktorego uzyto w moskwie w tym teatrze a to tez CS.Mam wiec hipoteze ze CS jest gazem paralizujacym ale w miotaczach wystepuje w stezeniiu danym dla gazow obronnych a dla wojska w wiekszym stezeniu jako gaz bojowy.poza tym po francusku paralisant oznacza obezwladniajacy a po niemiecku??tez pisze paralisant.


i przepraszam za spamowanie po prostu chcialem zeby ludzie pisali o gazach itd bo to interesujacy temat pozdro dla macieja
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ta hipoteza nie jest trafna, w opdowiednim stężeniu CS poparzy drogi oddechowe, a potem zabije. Nie paraliżuje. Nie spotkałem się z jako takim gzem paraliżującym, co najwyżej z gazami paralityczno-drgawkowymi z grupy bojowych środków trujących. CS, CN, CR to środki z grupy lakrymatorów i paraliżująco nie działają, a drażniąco. Tyle z literatury fachowej.
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

:) ok sorry zeby nie spamowac.duzo osob mowi ze CS nie jest gazem paralizujacym a mowia ze paralizujacy to ten ktorego uzyto w moskwie w tym teatrze a to tez CS.Mam wiec hipoteze ze CS jest gazem paralizujacym ale w miotaczach wystepuje w stezeniiu danym dla gazow obronnych a dla wojska w wiekszym stezeniu jako gaz bojowy.poza tym po francusku paralisant oznacza obezwladniajacy a po niemiecku??tez pisze paralisant


hm no bylo to juz wyjasniane chyba z 20 razy w tematach o gazach - gaz PARALIZUJACY (po polsku) to taki ktory dziala na centralny uklad nerwowy, takie jak VX, sarin, soman. jak nietrudno sie domyslic nie sa to substancje dostepne na rynku cywilnym ani nie da sie ich wysmazyc w mikrofalowce. organizm latwo je wchlania poniewaz rozpuszczaja sie w byle czym (np w tluszczach i wodzie), po czym w organizmie wiaza sie i oddzialywuja na enzym posrednio odpowiedzialny za komunikacje pomiedzy neuronami. w zaleznosci od srodka, sposobu jego wchloniecia i stezenia smierc nastepuje po okresie do 15 minut do 42 godzin. zejscie nastepuje poprzez paraliz nerwowy (ukladu oddechowego i serca - poprzez uduszenie) poprzedzony silnym pobudzeniem, a towarzysza mu takie skromne objawy jak biegunka, obfite pocenie, wymioty, bol brzucha, glowy i oczu, nietrzymanie moczu i kalu, zmiany cisnienia prowadzace do utraty przytomnosci.

to tyle z chemii pola walki.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) ale pijanym i nacpanym psikac lepiej CS-em do ryja bo oddychac musza na chyba ze CS gardle nacpanego lub schlanego smakuje jak woda zwykla.
  • 0

budo_opal12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Apropo Pan co wypowiada się na tenat gazów walthera i krytykuj OC17.
Powiem tak wszystko można napisać i powiedzieć o gazach Walther ale czy wie PAn kto produkuje te gazy wydaje mi się ze raczej nie a ja trochę się orientuję bo pracuje w tym interesie 10 lat. Wiadomo że są lepsze gazy a Walther to nic specjalnego :twisted:
  • 0

budo_opal12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

dzisiaj wybralem sie drugi raz do sklepu, postanowilem tym razem nie sciemniac i zapytalem wprost o walthera:
- czy ma pan taki gaz Walther Pro Secur
- nie. Ale mam lepszy i tanszy.
- jaki?
- Police magnum 17 OC
Gosc strzelal caly czas takimi pewniakami.
mowie gosciowi np. ze o tym nic nie slyszalem a waltera ludzie sobie chwala, o on:
- nie, ten sobie chwala.
Powiedzial mi tez ze Walther nie robi gazow, ze to ktos przykleja sobie nalepki i ze tak samo jest z palkami, ze ktos sobie przykleja nalepki walthera i automatycznie taka palka jest drozsza o 20%.

Nie mam za bardzo podstaw zeby mu wierzyc bo juz kiedys chcial mnie zrobic w jajo, wiec pytam Was co o tym sadzicie????

Walther Pro Secure 10% OC czy Police Magnum 17% OC
I jakoś nie mogę nawet tego magnuma w internecie znaleźć???

pierwszy kosztuje 55ml / 59zl, drugi 65ml 57zł

Nie chodzi mi wcale o cenę i pojemność, chcę lepszy.
Gość powiedział mi również że Walther to bardzo słaby gaz i do tego drogi.
Wiem że sprzedawca jest w stanie wszytko powiedzieć żeby coś sprzedać, nawet że ma taki sam w domu ;)

pozdrawiam


Wiesz jeżeli miałeś jakieś wątpliwości co go gazu OC 17 to mogłeś się poprostu spytać a co do walthera to gazy te jadą na opini. Sama firma Walther nie produkuje gazów robi to dla nich firma poboczna. A jeszce jedno kto chciał Cię oszukać i kiedy. Ja pracuję kilka lat i niejedną firmę poznałem osobiście także znam się na tych sprawach. Także nie pisz że ktoś Cie chciał oszukać bo to nie prawda. Pozdrawiam pracownik
  • 0

budo_opal12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Apropa Pana który był w gascolcie i twierzdi że został oszukany.
Ja pracuje w tej dziedzinie od 8 lat i powiem Panu że pracownik gascolta miał racje bo gazy Walthera są robione nie przez samego Walthera lecz przez firmę która została wynajęta do tego. Jeżeli twierdzo. Jeżeli Pan się nie zna na art. ochrony osobstej to w jakim celu pisze Pan takie głupoty. I wcale nie zrobiono Pana w jajo tylko poprostu żeby się wypowiadać na jakiś temat to trzeba się orientować ja gość z gascolta a nie pisać bzdury i negować kogoś.Kompletny bezsens
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
widzisz opal12:
widze ze zarowno masz problemy ze słuchaniem klientów jak czytaniem. Po prostu nie słuchasz tego co ktoś inny chce powiedzieć tylko narzucasz mu swoje zdanie.


napisałem tak:
"Nie mam za bardzo podstaw zeby mu wierzyc bo juz kiedys chcial mnie zrobic w jajo, wiec pytam Was co o tym sadzicie????"
słowa tu nie ma o gazach, bo sprawa nie dotyczyła gazów. Po tamtym incydencie nie mam podstaw by wierzyć komuś kto po prostu za wszelką cenę chce coś sprzedać, nie koniecznie mówiąc klientowi prawdę.
Zresztą jeśłi chodzi o gascolt i gazy, to też już się kiedyś naciąłem.

pozdrawiam pracownika i życzę bardziej życzliwego podejścia do klientów bo odburkiwaniem klientów się tylko odstrasza, no chyba że macie już tyle klientów (pracowników ochrony :) ) że już nie potrzebujecie klientów-cywili

edyta:

zreszta opal12, weź jeszcze raz przeczyttaj sobie ten wątek, i to co ja napisałem bo aż się słabo robi. rozumiem że się uniosłeś bo padła nazwa Twojego sklepu. Ale po pierwsze nikt tu nie skrytykował gazu OC 17 magnum, padło pytanie który gaz lepszy. A po drugie, czytaj ze zrozumieniem, i słuchaj ze zrozumieniem.


pozdrawiam
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hmmm tyle co wiem to ze OC Magnum ma 17% OC czyli prawie dwa razy wiecej ale to nie znaczy ze Walther jest slaby.a o kazdym gazie prawie jedni mowia dobrze inni zle wiec nie wiadomo komu wierzyc
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No widzisz, o prawie każdym, o tym Magnum na dobrą sprawe nie znajdziesz opinii w polskim internecie, nie wiem jak na ogólnoświatowym, ale też generalnie jest trudno.
O Waltherze nie tylko na budo czytałem że jest dobry, a przede wszystkim nie słyszałem z łych opinii (w stylu że zawór puścił, że nie prysnął, że nie zadziałał).
A o to mi chodzi również, żeby gaz był niezawodny. Gdybym chciał wziąć najmocniejszy (wg. przeczytanych opinii) wziałbym sabre, ale zobacz ile osób pisało że zawiódł, że cośtam było z nim nie tak.
Dlatego też pytałem Walther kontra Magnum. A jak widać dalej cisza, o magnumie mało kto słyszał, a dla mnie cenniejsza jest opinia kogoś kto gaz testował, zwłaszcza na sobie :twisted:

pozdrawiam
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) ja testowalem gaz Nato cs i cs super paralisant na sobie, a moj kolega na ulicy i dzialal ladnie ale i tak jest duzo zlych opini bo kosztuje okolo 9 zlotych na allegro
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a ten Police Magnum 17% OC wygląda tak:
Dołączona grafika

a Walther (co by pokrzywdzony nie był :) ):

Dołączona grafika

no może teraz coś komuś zaświta. testował ktoś?

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024