Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ten pierwszy raz na jakis czas jest na allegro a ten drugi jest w wielu sklpeach.chyba ze ktos zna sklep w necie gdzie jest magnum??
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
batoniarz:
podejmujesz się sprawdzenia i porównania tych dwóch gazów* :?:


pozdrawiam







* na sobie :twisted:
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) pytalem z ciekawosci.skad gimnazjalista ma wziac forse na dwa dobre gazy tylko po to by sie spryskac.ja tylko na sobie te male nie ieckie cs-y testowalem z nudow
  • 0

budo_codi
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam.
Ja się chciałem dowiedzieć na ile starczy gaz o pojemności 44 ml.
Tzn. ile razy będzie można oddać pojedyńczych strzałów a ile ciągłych ?
I czy lepiej kupić gaz 44 ml czy 55 ml ?
Nie zamierzam go często używać ale żeby wogóle coś tam było :P .
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) codi lepiej wiekszy jesli masz kase bo zawsze pewnosc ze wiecej bedzie i nie wiadomo czy malo go zuzyjesz czy duzo bo roznie bywa.
  • 0

budo_codi
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Rozumiem :D
A czy gaz PRO SECUR żel WALTHER faktycznie jest taki dobry ?
Bo chciałem go kupić ale troche drogi :)
  • 0

budo_cortez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam!
Bardzo ciekawa i interesujaca dyskusja.Wszystko juz chyba zostalo powiedziane w kwesti oc cs itd. Zwlaszcza interesujace sa testy i tu naleza sie slowa uznania dla desperatow ktorzy nadstawiali swe galy by przyblizyc dzialanie co poniektorych produktow :D Widze ze nawet dziatwa sie wypowiada( ja w wieku gimnazjalnym to bawilem sie co najwyzej motylem albo kuchenniakiem ,a nie gazem,ale widze ze czasy sie zmieniaja) jak mawial ktos madry - oby nam sie dzieci samolotow nie czepialy ;) Ale,ze tak powiem do rzeczy... Mam pytanie odnosnie gazu pieprzowego Equalizer - czy ktos wie gdzie mozna go dostac w internecie, bo chyba "wywialo" go z rynku :)
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam jest eqoaulizer
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:) a tu dokladniej
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przetestowałem ostatnio jak pryska 120 ml Sabre Red [termin ważności: styczeń 2008]. Byłem nieco zawiedziony. Teoretycznie mam wersję cone, czyli lejącą strumieniem w kształcie stożka, ale w praktyce siknął cienkim strumieniem. Zasięg był przyzwoity, przynajmniej 2 metry, podatność na wiatr niska, bo to dość gęsty strumień, pozostaje jednak pytanie, czemu nazywają stożkiem to, co jest strumieniem i winno nosić oznaczenie "stream"?

Drugim felerem Sabre jest obrotowy przycisk/bezpiecznik, który ma tendencję do odbezpieczania się w kieszeni. Dlatego jako bezpiecznik nie sprawdza się, a zarazem w sytuacji stresowej może skutecznie zablokować możliwość użycia gazu. Chybiony pomysł.

Po oczach sobie nim nie lałem, ani nawet nie smarowałem pod okiem, gdyż i tak mam nadwrażliwy wzrok, więc nie byłbym miarodajny, a tylko sobie zaszkodził :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
I właśnie dlatego ja nie lubię tego typu głowic i zrezygnowałem z Equalizera. Zdecydowanie wolę głowice typu flip-top. Większe bezpieczeństwo w kieszeni, poza tym ten Equalizer na dworze psikał licho (nie licząc modelu "gaśnicy"). Cienkim strumieniem trudniej trafić, ale jak już się trafi, to dużo substancji osadza się na twarzy. Coś za coś.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zrezygnowałeś, ale na rzecz czego: zdradź tajemnicę :wink:

Napisałem do military.pl żeby wprowadzili do oferty Fox Labs, bo tego w Polsce nikt nie oferuje, a parametry ma niezłe. Ciekawe, co odpiszą :)
  • 0

budo_opal12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wiecie wszystko można napisać, przykro mi że michal123 wypowiada się na czyjś temat opisując jak bardzo został zrobiony w konia :) . Nasz pracownik stara się wychodzić na przeciw klijanta i pomóc jak tylko może najlepiej. A co do gazów Walthera to robi je w chinach Umarex-firma którą Walther sobie kupił :lol:
  • 0

budo_opal12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wiecie wszystko można napisać, przykro mi że michal123 wypowiada się na czyjś temat opisując jak bardzo został zrobiony w konia :) . Nasz pracownik stara się wychodzić na przeciw klijanta i pomóc jak tylko może najlepiej. A co do gazów Walthera to robi je w chinach Umarex-firma którą Walther sobie kupił :lol:
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dostałem odpowiedź z Military, dość obszerną i wyczerpującą, ale niestety smutną dla amatorów mocnych gazów :) Na Fox Labs i inne renomowane firmy nie można w military liczyć, ze względu na przepisy amerykańskie zabraniające odsprzedaży poza terytorium USA oraz niejasne przepisy polskie, dotyczące sprzedaży wysyłkowej gazów.

Pozdrawiam,

MMW
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W USA nie można wysyłać pocztą lotniczą gazów, ale w Polsce można kupić miotacze amerykańskie np. Bodyguard, które chyba rzeczywiście robione są w USA. Ja zrezygnowałem z Equalizera na rzecz Bodyguarda właśnie ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) - chmurki i Avengera Pro Plus -strumienia oraz CS Force 80, ale temu ostatniemu wymieniłem głowicę (pierwotnie miał taką szeroką okrągłą) na taką od KO w chmurce. Dzięki temu jest znacznie większy zasięg, choć strumień jest węższy.
Wg mojej interpretacji prawa polskiego każdy miotacz gazu obezwładniającego jest bronią, tyle że na ręczny nie potrzeba pozwolenia, stąd pieprzowych nie powinno się wysyłać pocztą także (podobnie jak paralizatorów), mimo że na handel pieprzowymi nie jest wymagana koncesja.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tego Avengera jakoś nie moge nigdzie znaleźć w sieci :cry: . Dałbyś jakieś namiary?

Co do Bodyguard, to uważam za w miarę wiarygodny, bo polska policja przyjęła go na wyposażenie. Mam być może złudną nadzieję, że ktoś to testował/stosował, a głosów krytyki np. na policyjnym forum internetowym jakoś nie znalazłem. Wręcz przeciwnie, spotkałem się z pozytywną oceną, poza uwagami o niebezpieczeństwie spadku wydajności na mrozie.

Force 80 też namierzyłem [w Warszawie], ale jednak czytając artykuły w internecie, jestem do CS coraz mniej przekonany. Nie chodzi o to, że może uszkodzić wzrok, ale o działanie z opóźnieniem nawet na trzeźwych [sam tego opóźnienia doświadczyłem podczas kontaktu z pudełkiem amunicji do broni gazowej], o słabsze oddziaływanie na odurzonych i problematyczne działanie na zwierzęta. W każdym razie gdybym miał kupić CS, to z dostępnych w Polsce wybrałbym jedynie Force 80 - ale do samego CS mam zastrzeżenia.

Obecnie wybrałbym chyba Bodyguard LE-10 w strumieniu [mgiełka na dworzu to mniejszy zasięg i możliwość samoporażenia, w metrze/autobusie również możliwość samoporażenia] i to o mniejszej pojemności, bo 120 ml latem do pracy to trochę za dużo :) Zawsze wystaje z kieszeni.

Sabre, z racji marnego bezpiecznika i strumienia niezgodnego ze specyfikacją - raczej nie polecam, chociaż w porównaniu z niemieckimi wypada lepiej i ogólnie posiada dobrą renomę [bazując na artykułach i opiniach z anglojęzycznych grup, w tym policyjnych].
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ja mam pytanie do sprzedawcy/fachowca (tego od PM OC 17)... chodzi mi o to, zarówno Police Magnum OC 17 jak i ProSecur Walthera mają taką samą zawartość capsaicyny wg. dnych producenta jest to 1,34% jak w takim razie przy identycznej ostrości 2 mln SHU ale rożnej zawartości olejku PM OC ma 17%, ProSecur 10% uzyskano taką samą zawartość? Wg mnie PM powinien mieć dużo wyższa zawartośc capsaicyny? Jeśli się myle to niech mnie ktoś poprawi :D
BTW w stanach Police Magnum jest bardzo tanim gazem kosztuje ok 9 usd w porównaniu do np BodyGuardów ok 16 usd, Foxy i Mace to ok 20 usd.
Ktoś pytał co to jest DT MK3 - DT Defence Technology - producent gazu, MK3 to wielkość opakowania (puszki) coś powyżej 2oz (uncji)
BTW2 witam wszystkich :)
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ja mam pytanie do sprzedawcy/fachowca (tego od PM OC 17)... chodzi mi o to, zarówno Police Magnum OC 17 jak i ProSecur Walthera mają taką samą zawartość capsaicyny wg. dnych producenta jest to 1,34% jak w takim razie przy identycznej ostrości 2 mln SHU ale rożnej zawartości olejku PM OC ma 17%, ProSecur 10% uzyskano taką samą zawartość? Wg mnie PM powinien mieć dużo wyższa zawartośc capsaicyny? Jeśli się myle to niech mnie ktoś poprawi :D
BTW w stanach Police Magnum jest bardzo tanim gazem kosztuje ok 9 usd w porównaniu do np BodyGuardów ok 16 usd, Foxy i Mace to ok 20 usd.
Ktoś pytał co to jest DT MK3 - DT Defence Technology - producent gazu, MK3 to wielkość opakowania (puszki) coś powyżej 2oz (uncji)
BTW2 witam wszystkich :)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dobra jeszcze raz, bo kompletny bezsens tworzysz:


[quote name="budo_opal12"]Apropo Pan co wypowiada się na tenat gazów walthera i krytykuj OC17. [/quote]
Do kogo to jest konkretnie, bo ja nie widze żeby ktos krytykował gaz PM 17 OC.


[quote name="budo_opal12"]Powiem tak wszystko można napisać i powiedzieć o gazach Walther ale czy wie PAn kto produkuje te gazy wydaje mi się ze raczej nie a ja trochę się orientuję [/quote]
A potem:
[quote name="budo_opal12"]Sama firma Walther nie produkuje gazów robi to dla nich firma poboczna.[/quote]

[quote name="budo_opal12"]gazy Walthera są robione nie przez samego Walthera lecz przez firmę która została wynajęta do tego. Jeżeli twierdzo. Jeżeli Pan się nie zna na art. ochrony osobstej to w jakim celu pisze Pan takie głupoty.[/quote]

I znowu nie pada konkretnie jaka to firma, tylko stwierdzenie że jakaś firma, a wystarczyło zerknąć co mi odpowiedział Mr_Twinkle

Poza tym, z mojej strony padło pytanie, czy jest to prawda, a Ty znowu masz to gdzieś kto co mówi, tylko piszesz co chcesz napisać

[quote name="budo_Mr_Twinkle"]Sprzedawca to raczej miał powierzchowne informacje...
Jasne, że Waltherów nie produkuje firma Wlather, bo ta robi pistolety i nie będzie wprowadzać nowej linii technologicznej dla gazów, noży, czapeczek czy maszynek do ciągnięcia druta... Ona tylko daje markę, towar produkują podwykonawcy.
W przypadku gazów podwykonawcą jest szwajcarska IDC - ta która robi Cannony czy RSG[/quote]

No i co na to sprzedawca?

Który tak długo pracuje w tym interesie że sam już nie wie ile pracuje

[quote name="budo_opal12"]bo pracuje w tym interesie 10 lat. Wiadomo że są lepsze gazy a Walther to nic specjalnego :twisted: [/quote]

[quote name="budo_opal12"]Ja pracuje w tej dziedzinie od 8 lat[/quote]
No to ile???

[quote name="budo_opal12"]Jeżeli Pan się nie zna na art. ochrony osobstej to w jakim celu pisze Pan takie głupoty. [/quote]
Widzisz, i znowu by się przydało słuchanie, lub czytanie ze zrozumieniem a nie narzucanie swojego zdania. Nie kreuje się na osobę która zna się na gazach (no chyba że to nie do mnie było, bo chaotycznie z deka piszesz) a zadaje pytania, bo nie chce kupić byle g….a.

[quote name="budo_opal12"]I wcale nie zrobiono Pana w jajo tylko poprostu żeby się wypowiadać na jakiś temat to trzeba się orientować[/quote]
Czego również życzę pracownikom :)


[quote name="budo_opal12"]Wiesz jeżeli miałeś jakieś wątpliwości co go gazu OC 17 to mogłeś się poprostu spytać a co do walthera to gazy te jadą na opini. [/quote]
Wysłuchałem opinii sprzedawcy, i nie wydaje mi się ona wiarygodna, zresztą na moje pytania tylko mi odburkiwano, więc sory, a teraz gadka, że trzeba było zapytać to by mi wyjaśniono :)

A co do tej opinii, to jak to jest w końcu wg. Ciebie, bo w sklepie dowiaduje się że Walther wcale nie mają dobrej opinii a tu mi piszesz, że jednak mają dobrą opinię. To mają czy nie mają?

I powiem Ci opal12, że coś Ci z deka nie wyszło, bo z Twoich wypocin wynika że raz podajesz się za pracownika gascoltu, a raz za osobę postronną, więc jak to jest.

I jeszcze raz: czytaj ze zrozumieniem, słuchaj co ludzie mówią, bo gadasz zupełnie bezsensu, bez składu i ładu.

[quote name="budo_opal12"]Wiecie wszystko można napisać, przykro mi że michal123 wypowiada się na czyjś temat opisując jak bardzo został zrobiony w konia . Nasz pracownik stara się wychodzić na przeciw klijanta i pomóc jak tylko może najlepiej. A co do gazów Walthera to robi je w chinach Umarex-firma którą Walther sobie kupił[/quote]

W konia to chciał mnie zrobić, a nie zrobił, jeszcze raz: czytaj i słuchaj ze zrozumieniem.
Co do pomocy to już wcześniej napisałem, jak to się staracie.
Zresztą to nie pierwszy raz. Zawsze jak idę koło gascoltu, to myślę wstąpię, może się coś zmieniło, ale za każdym razem jest to samo. Ale jak widzę taki stan rzeczy wam odpowiada i uważacie że jesteście cacy. No cóż, pozostaje mi tylko życzyć powodzenia w dalszych 8 czy 10, czy też ile tam sobie życzycie, latach w branży :)

A to że ileś tam rzeczy sprzedajecie dużo to wcale nie świadczy, że jest dobre. Wiśniewski sprzedaje też dużo swoich płyt :)

PS. Załóż sobie jeszcze więcej kont, na pewno nikt się nie zaczai

pozdrawiam


A WRACAJĄC DO TEMATU:

właśnie o to michodziło z tym sabre, że coś z tym zaworkiem nie tak.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co hodzi z tymi zaworkami, dyszami itp. Jakie są rodzaje tych zaworków ipt, i których się wystrzegać, a którym można zaufać

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024