Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_kt958a
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No i sam widzisz... Jak sie domyslam nie jest Ci obca samoobrona, pewnie trenujesz cos a jednak nie zareagowales. Ja mialem identyczna sytuacje - ich bylo trzech, kazdy o glowe wiekszy, a jedyna reakcja autobusu bylo trzymanie mnie i krepowanie mi rak.

Gazem jakiego uzylem byl nieprzeterminowany RSG-3. Kiedys mialem starcie z podpitym czlowiekiem, ktory chcial mi rozbic butelke na glowie - uzylem cannon anti attac CS w zelu (czerwony). Polowe butelki wypsikalem i musialem czekac okolo 2 minut na reakcje... czyli po tej sytuacji cannon wyladowal w koszu - to sie nie nadaje - powinni tego zabronic.

A w tym autobusie w pewnym momencie przestalem myslec o konsekwencjach czy czyms podobnym. W zasadzie dobrze, ze nie mialem w tym momencie w reku broni palnej.

Jedyne czego zaluje to, ze natychmiast nie zareagowalem a dopuscilem do tych idiotycznych zartow... no ale chcialem "psychologicznie", zagadac itd. Nastepnym razem od razu sie pobije - bo i tak trzeba bedzie wiec lepiej wczesniej niz pozniej.

Zaluje tez, ze mi uciekli. Trudno. Jednak tak na dobra sprawe takich jak oni jest wiecej... chociaz przyznam sie, ze jeszcze nie widzialem nikogo tak okrutnego.

A gaz? RSG-3 byl krytykowany na forum. Cannon anti atac zel CS byl przez niektorych chwalony. Jak widac nie wszystko jest takie jednoznaczne. Ja mialem do czynienia z trzema lekko podpitymi, okrutnymi bydlakami, ktorzy pragneli sie bic i lecieli na mnie niczym dzikie psy. Nawet nie uzylem rak... ktore mialem skrepowane. Polalo sie troche tego strumienia a oni z jekiem uciekali. Wygladalo jakbym ich kwasem solnym stezonym polewal... Czy te sabre red czy tez pro secury dzialaja podobnie?

A tamtych - trzeba bylo zabic. W zadnym wypadku nie czekac na reszte tlumu w autobusie. Jezeli cos trenowales to wiesz chyba gdzie udrzac aby unieszkodliwic. To juz nie ring. Atakuje sie oczy, jaja, gardlo - najlepiej z pomoca jakiegos ciezkiego badz ostrego przedmiotu. Najgorsze jest to, ze tak naprawde to i tak niczego zasadniczo na tym swiecie nie zmieni...

Bruno Jasieński napisal kiedys cos co jest i bedzie chyba aktualne zawsze... a na pewno dosc dlugo:

"Nie bój sie wrogów - w najgorszym razie mogą cię zabić. Nie bój się przyjaciół - w najgorszym razie mogą cię zdradzić. Strzeż się obojętnych - nie zabijają i nie zdradzają, ale za ich milczącą zgodą mord i zdrada istnieją na świecie."
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jesteś nowy i już Cię polubiłem :D

Ale rozwalenie kilku gości w atobusie nie jest proste.
Jak jebniesz z partyzanta batonem 2-3 to wszystko. Reszta Cię dojedzie. Ale może się przestraszą i staną wmurowani to wtedy można i 5-6 załatwić.
Jednak to bardzo ryzykowne.

Ale z tymi nocnymi to jak dla mnie przesadzacie.
Ja jechałem wielokrotnie (miniumum 50 razy) i nie przypominam sobie jakiejś awantury.
moje linie to 611, 605 - z Cenralnego na Okęcie.
  • 0

budo_scourge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
KT958A: Normalnie żeś wypracowanie całe strzelił, jak do szkoły :) Ale co się będę czepiać. Gratuluję waleczności :-)
  • 0

budo_kt958a
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mam takie pytanie. Co sie dzieje z oczami osoby zaatakowanej gazem. Jaka sa konsekwencje ataku w same oczy gazem pieprzowym w zelu oraz CS. Slyszalem, ze nalezy zawsze celowac w klatke piersiowa... Czy ktos moze to wyjasnic? dzieki!
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Mam takie pytanie. Co sie dzieje z oczami osoby zaatakowanej gazem. Jaka sa konsekwencje ataku w same oczy gazem pieprzowym w zelu oraz CS. Slyszalem, ze nalezy zawsze celowac w klatke piersiowa... Czy ktos moze to wyjasnic? dzieki!


ZAPOMNIJ O KLATCE PIERSIOWEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MASZ NAPIERDALAĆ W GAŁY ILE WLEZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mój kolega testował na sobie gaz w areozolu (nawet mam to na kamerze).
Walnął sobie 2 sekundy na klatę i nic.
Następnie 1 psiknięcie w oczy i łzawił twarz go cała szczypała, pluł się.

W samoobronie masz myśleć o przetrwaniu, a nie o litowaniu się nad napastnikiem!!!!!!!!
Stara maksyma:
Lepiej jak Cię 3 sądzi niż 4 niesie.
Lepiej mieć brzydki proces niż ładny pogrzeb.

A gazem waląc w oczy nie słyszam aby ktoś oślepł.
Nie mówię o gazach chemicznych.
  • 0

budo_kt958a
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nawet nie do konca chodzilo mi o calkowita utrate wzroku tylko o trwale uszkodzenie. Czy moze cos takiego wystapic jezeli dosc duza ilosc zelu dostanie sie do oczu i to w jakims sensie z zaskoczenia?
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie słyszam o takim przypadku.
Z resztą co Cię to obchodzi- człowiek chciał Ci zrobić krzywdę.
No chyba że potrzebujesz gaz do dziesionowania- to nie moja działka.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:) dziwne ale ja myslalem ze gazem sie pryska w gardlo bo na oslep napastnik moze rozwalac wszystko obok albo szarpac kogos a jak sie dui to chyba nie ale to tylko moje zdanie a pryskanie w klatke to chyba tylko z bliska np gasnica tw 1000 400 ml bo ma zasieg okolo 6 m i wiadomo ze z bliska w pysk nie napsikasz wiec lepiej w klate ale zwylymi miotaczami gardlo i oczy
  • 0

budo_scourge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przez gardło słabo się wchłania, chyba że mu do ryja napsikasz :lol:
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
GAŁY I TYLKO GAŁY!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cienki strumień trzeba celować prosto w oczy, a szeroki (chmurka-stożek) po prostu w twarz. Choć ciężko z czegoś takiego wycelować "prosto w oczy"...
Widziałem kiedyś w tv. progam o niewidomym facecie (z Polski), który prawie całkowicie stracił wzrok (i to przed ładnymi kilkoma laty) po psiknięciu go gazem (podano tylko, że łzawiącym i nic więcej na temat tego zdarzenia). Duża dawka chemicznego gazu (lakrymatora albo sternitu) w oczy może oślepić.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Przez gardło słabo się wchłania, chyba że mu do ryja napsikasz :lol:



chodzilo mi o to ze do gardla do srodka wiadmomo ze pryskanie na zewnatrz gardla ch..a da :)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
po kolejnej lekturze tego tematu wybrałem Walther Pro secur, chyba nie było złych opinii o nim. początkowo byłem za sabre, ale jednak kilka osób napisało że zawiodło się w pewien sposób na nim.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

teraz pytanie:
czy każdy żel rozpyla się w postaci stożka czy też niekoniecznie????

pozdrawiam
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
i jeszcze jedno pytanie:
Pisał ktoś że niemieckie gazy są do bani, a Walther to chyba niemiecki??? jak to jest????

pozdrawiam
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
1.Nie kazdy zel poniewaz walther ma dysze ,,cone'' ktora rozprasza strumien jako stozek czy jakos tak

2.Nie wiem jaki kraj produkuje ten gaz ale zle opinie o gazach niemieckich(nato,interpol itp.)poniewaz sa tanie.zasieg maja niski fakt(okolo 60 cm) i starcza na krotko (40 mlk starczy na raz lub dwa) ale so ostre a wiekszosc zlych opini jest o nich dlatego ze sa tanie a te osoby(przynajmniej wiekszosc)nie testowala go


:) to tyle jesli gdzies napisalem cos zle albo cos prosze mnie poprawic
  • 0

budo_kt958a
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No tak. Czy ktos sie wypowie jednak o RSG3, ktorego mialem przyjemnosc uzyc... Czy Pro Secur zadzialalby rownie skutecznie co RSG3?

Czytalem na forum wypowiedzi, ze RSG3 jest wogole nieskuteczny... natomiast cannon anti atac cs jest calkiem niezly...

Bardzo prosze o zabranie glosu w sprawie RSG3 vs PRO SECUR.


dzieki

pozdrawiam

PS. Jeszcze jedna uwaga - korpus - jak wyglada w przypadku pro secura? Jezeli nie jest mocny to od dluzszego noszenia moze sie poniszczyc? W RSG3 to chyba niemozliwe... RSG3 ma bardzo mocny korpus. Chyba nikt jeszcze nie zwracal na to uwagi.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dzisiaj wybralem sie drugi raz do sklepu, postanowilem tym razem nie sciemniac i zapytalem wprost o walthera:
- czy ma pan taki gaz Walther Pro Secur
- nie. Ale mam lepszy i tanszy.
- jaki?
- Police magnum 17 OC
Gosc strzelal caly czas takimi pewniakami.
mowie gosciowi np. ze o tym nic nie slyszalem a waltera ludzie sobie chwala, o on:
- nie, ten sobie chwala.
Powiedzial mi tez ze Walther nie robi gazow, ze to ktos przykleja sobie nalepki i ze tak samo jest z palkami, ze ktos sobie przykleja nalepki walthera i automatycznie taka palka jest drozsza o 20%.

Nie mam za bardzo podstaw zeby mu wierzyc bo juz kiedys chcial mnie zrobic w jajo, wiec pytam Was co o tym sadzicie????

Walther Pro Secure 10% OC czy Police Magnum 17% OC
I jakoś nie mogę nawet tego magnuma w internecie znaleźć???

pierwszy kosztuje 55ml / 59zl, drugi 65ml 57zł

Nie chodzi mi wcale o cenę i pojemność, chcę lepszy.
Gość powiedział mi również że Walther to bardzo słaby gaz i do tego drogi.
Wiem że sprzedawca jest w stanie wszytko powiedzieć żeby coś sprzedać, nawet że ma taki sam w domu ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
fakt sprzedawca zeby sprzedac towar moze mowic ze ma taki w domu ze cale jego miasto taki ma :) ale ten magnym chyba dobry skoro ma 17% OC np.S&W maja 10% OC tez ale chyba ten walther nie jest slaby po prostu sprzedawca chcial spylic tamten bo nie wierze zeby sprzedawca testowal kazdy gaz na sobie co przyjdzie

ps.Magnum OC 17 jest raz na ajkis czas na allegro 60 i 90 ml ale jakie ceny zapomnialem :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przez moję ręce przewinęło się kilkadziesiąt gazów, zdecydowana większość modeli dostępnych w Polsce. Walther'a oceniłem nieźle, choć dałem za niego zdecydowanie za dużo - 120 Pln... To była przesada, ale teraz jest tańszy.
Sprzedawca to raczej miał powierzchowne informacje...
Jasne, że Waltherów nie produkuje firma Wlather, bo ta robi pistolety i nie będzie wprowadzać nowej linii technologicznej dla gazów, noży, czapeczek czy maszynek do ciągnięcia druta... Ona tylko daje markę, towar produkują podwykonawcy.
W przypadku gazów podwykonawcą jest szwajcarska IDC - ta która robi Cannony czy RSG. I do tychże Cannonów czy RSG mam tylko 1 zarzut - są zbyt słabo stężone. Poza tym są dobrze wykonane, ładnie pryskają. Słabe stężenie to oczywiście kwestia względna, na niektóych napastników wystarczy (przy odpowiednim użyciu oczywiście). Dla mnie optimum to 1,3 % capsaicyny - jak w Waltherze. RSG ma zaś ok. 0,3 %, choć na specjalne zamówienie producent może dać większe (dla dużych odbiorców, rzecz jasna).
Police Magnum OC jest widoczny w amerykańskich sklepach dość często, rzeczywiście może być niezły. S&W (w USA Pepper Shield) ciężko znaleźć, stąd nie mam do nich zbyt dużego zaufania.
Odnośnie stężenia problem jest taki, że na puszce można napisać wszystko, często jest to zapis zawyżony. Jeśli Police Magnum naprawdę ma 15 % OC i 2 mln SHU, to bez wąptpienia wybrałbym jego zamiast Walthera. Ale ja z regułuy ufam renomie firmy.
Pamiętajcie też, że mamy rodzimego producenta miotaczy - Avenger. Kupiłem niedawno żel Pro Plus (reszta słabo stężona). Trochę drogi jak na tę pojemność, ale prezentuje się całkiem nieźle. Jak go sprawdzę, dam znać.}
Wcześniej testowałem większą puszkę (75 ml) Avengera, ale robionego jeszcze w Stanach, w Polsce miał tylko naklejone polskie napisy. PIsikał nieźle - wiązka żeulu rozpraszająca się na duże i ciężkie krople. Poza tym był wydajny. Jak jest z tymi rozlewanymi w Polsce, jeszcze nie sprawdziłem. Przy zamówieniu jeszcze dostałem gratis mały gaz w breloczku.
Firma nazywa się Stealth Guard i sprzedaje też gazy Kolterowi, który daj im własną markę, tylko Koltera nie ma tego z 1,3 % (odpowiednik Avengera Pro Plus). Ostatnio nie mogę znaleźć ich strony w sieci, może już nie istnieją...
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
mam do ciebie pytanko.chodzilo ci o to ze Szwajcarski cannon slabo stezony to ten zielony pieprz czy czerwony cannon cs??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024