Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Flip Top - taka patka dociskana przez sprezyne zapobiega wcisnieciu dyszy (bodyguard, walther, DT, S&W:)
Twist On Lock - takie przekrecane coś zabezpieczajace przed wciśnieciem dyszy (sabre, equalizer)
zupelnie odkryta (nato, Ko, interpol itd)
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

właśnie o to michodziło z tym sabre, że coś z tym zaworkiem nie tak.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co hodzi z tymi zaworkami, dyszami itp. Jakie są rodzaje tych zaworków ipt, i których się wystrzegać, a którym można zaufać

pozdrawiam


Zaufać najlepiej jest Jezusowi Chrystusowi zamiast zaworkom, natomiast jeśli chodzi o gazy, to różnią się sposobem zabezpieczenia. Sabre ma moim zdaniem niepraktyczny system: zaworek jest obrotowy [obrót w płaszczyźnie poziomej] i bardzo chętnie obraca się w kieszeni, nawet luźnej kieszeni kurtki [co nie znaczy, że się odpala]. Dlatego za lepszy uważam albo system z obudowany plastikową ramka spustem [jak w popularnym Anty-Hound - moim zdaniem najprostsze i dlatego najlepsze rozwiązanie], albo z plastikową klapką nad spustem - tu ju.z jest większe ryzyko, bo z nerwów można nacisnąc na klapkę, zaiast na spust. Wolałbym nawet niechcący odpalic trochę gazu w kieszeni spodni niz w sytuacji odbramkowej naciskać bez efektu miotacz.

Z dokonanego przeglądu dostępnych na rynku miotaczy, wszystkie możliwe kryteria razem wzięte zdaje się spełniać 75 ml Bodyguard LE-10 strzelający strumieniem, ale przyznaję, że tego gazu nie testowałem. Być może kupię go, to wtedy chętnie się podzielę informacjami. Na razie bazuję tylko i wyłącznie na wiadomościach teoretycznych, pobranych z sieci.

Druga rzecz, to kształt wylotu zaworu: szerszy wylot - szerszy strumień - krótszy zasięg. I na odwrót. Ale wielkościa zaworu nie należy się sugerować, bo kształt i inne parametry strumienia zależą też od innych czynników: gęstości ładunku, ciśnienia w butli itp.

Edycja: o, proszę, kolega powyżej użył nawet fachowych nazw :-)
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
to zeby bylo jeszcze bardziej fachowo to tu widac to dokladnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tak wlasnie dziala Flip Top. W bodyguardach przycisk nie jest okragly tylko prostokatny tak ze wypelnia cala przestrzen (maja nawet na to jakis patent opisany na przycisku ale wybacz nie podam Ci numeru :D ) i na tej stronie widac jeszcze czym rozni sie stream (u nas czesto nazywany zelem) od cone (stozek) taki rysunek ale bardzo realny.
Co do Twoich rozwazan na temat LE10 strumien to za ok 54zl/75ml wg mnie warto :)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a moglibyście zerknąć na te gazy i mi cośpowiedzieć a temat zaworków w nich zastosowanych http://www.forum-kul...dpost&p=1030962 (walther i magnum)


pozdrawiam
  • 0

budo_cortez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jesli chodzi o Magnum to widac raczej jak byk ze jest to te zamkniecie flip,z waltherem pewnie podobnie. Tak wogole to ten magnum jest chyba nieosiagalny przynajmniej ja nie moglem znalezc w zadnej ofercie. Pytanko: Czy ktos zna juz cennik na hpe tego bodyguarda?
A tu opis dzialania RSG-3,co prawda po niemiecku,ale z dolaczonymi zdjeciami
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_opal12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Proszę Pana skoro jest Pan dobrze poinformowany co do michał w to proszę się zająć nim a nie opisywaniem gazów. Bo naprawdę jeżeli klijent przychodzi do sklepu i uważa się za specjaliste a nic kompletnie o ty nie wie to staje się poprostu śmieszne w całej swojej okazałości. Niestety nic na to nie poradzimy. Opisuje Pan tą całą sytuację jakby stała się Panu wielka tragedia, jeżeli tak to powiem ze jest mi przykro i że muszę w czymś takim uczestniczyć bo wymiana w zdań w taki sposób jest poprostu bez sensu, nikomu i niczemu nie służy jezeli lubi Pan taką opcję to trudno ale ja w tym nie będę uczestniczył.
Apropo kont to ja mam tylko jedno :) a czy Pan ma jakieś szpiegowskie zapędy to mnie mało obchodzi. POZDRAWIAM I MNIEJ NERWÓW bo to nikomu nie służy a najbardziej Panu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Proszę Pana skoro jest Pan dobrze poinformowany co do michał w to proszę się zająć nim a nie opisywaniem gazów. Bo naprawdę jeżeli klijent przychodzi do sklepu i uważa się za specjaliste a nic kompletnie o ty nie wie to staje się poprostu śmieszne w całej swojej okazałości. Niestety nic na to nie poradzimy. Opisuje Pan tą całą sytuację jakby stała się Panu wielka tragedia, jeżeli tak to powiem ze jest mi przykro i że muszę w czymś takim uczestniczyć bo wymiana w zdań w taki sposób jest poprostu bez sensu, nikomu i niczemu nie służy jezeli lubi Pan taką opcję to trudno ale ja w tym nie będę uczestniczył.
Apropo kont to ja mam tylko jedno :) a czy Pan ma jakieś szpiegowskie zapędy to mnie mało obchodzi. POZDRAWIAM I MNIEJ NERWÓW bo to nikomu nie służy a najbardziej Panu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


pozostaje mi tylko stwierdzic po raz kolejny ze nie czytasz ze zrozumieniem i nie wiem niski iq???? A i z pisaniem sensownym tez masz problem - jakis belkot torzysz.
nigdy i nigdzie nie podawalem sie za specjaliste od gazow, ale co ja ci bede pisac i tak znowu nie przeczytasz ze zrozumieniem. A nerwowych to macie sprzedawow, nie wiem, mnoze majtki maja za male :rofl:
pozdrawiam specjalistow z najlepszego sklepu na swiecie z gazami. :twisted:
I nie wiem czemu ma slużyć odwracanie kota ogonem. Ale jak chcecie to wam naprawdę zrobię reklamę, przyjdę kiedyś z kamerką i nagram te wypociny spzedawców, no i wtedy nie będziesz mógł już niczemu zaprzeczyć. tymczasem pozdrawiam, luzujcie stringi :)
ps. a tak, mam zapedy szpiegowskie, ale jakbys czytal dokladniej to byz wiedzial dlaczego 8)

A DO TEMATU:
Cortez: dzieki za info, spojrzałem jeszcze raz na wypowiedz delirium i we flip topie wymianił walthera, czyli oba mają flip topa :) A co do tego flip topa, to mam jeszcze takie pytanko: czy to po prostu chodzi o to ze trzeba to mocniej nacisnac, czy przed uzyciem musi byc jakis ruch ktory odbezpiecza gaz????

A ten magnum widzialem na allegro, tylko ze jakis z 90ml
A tak w goóle to co za firma robi ten magnum???

pozdrawiam
  • 0

budo_opal12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:lol: Kolejny raz piszesz to samo i staje się to męczące i jeszcze jedno nie obrażaj sprzedawców bo świadczy tylko o tobie. :lol: Nie uważamy się za specjalistów najlepszych na świecie bo są lepszi a jak nie masz co robić z wolnym czasem to zajmij się czymś sensownym co przynosi jakieś wymierne skutki a nie bełkotem pozbawionym sensu. Proszę skończ temat !!! :lol:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hehe, a tym razem to do siebie chyba napisałeś. wiesz, jeśli coś jest trudne do opanowania, to trzeba to powtarzać dużo razy, aż się tego nauczy na perfect. :paker: :rofl:
Ojej, stała się tragedia straszna. Jeśli sprzedawca poczuł się urażony to jest mi bardzo przykro z tego powodu, łączę się z wami w bólu i obiecuję poprawę. Proszę go pogłaskać i niech się nie przejmuje takimi niedobrymi wymagającymi klientami jak ja. Naprawdę jest mi wstyd :oops: Obiecuję zmienić sklep i Was już nie niepokoić, no chyba że ten jeden raz.....z mamy cię :)
życzę zdrowia, szczęścia, wesołych świąt smacznego jajka i tak dalej.
jeśli masz jeszcze jakieś sugestie uwagi chcesz się wypłakać albo coś do mnie osobistego to wal na priv, i jeśłi chcesz coś pisać w tym temacie to pisz o gazach, no chyba że nie masz nic sensownego do dodania.
Widzisz padło pytanie o producenta PM, a Ty nic. Obchodzi Cię tylko to co chcesz przekazać. :roll:

pozdrawiam
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja pragnę tylko dodać, że mój pogląd dotyczący tego, że Walthery produkuje szwajcarska IDC wynika stąd, iż na opakowaniu mojego Walthera była o tym wyraźna adnotacja. Ale ja ten gaz nabyłem 3 lata temu. Umarex zaś to koncern, który skupia wiele firm produkujących broń i podobne gadżety.
Wszystkie moje dywagacje dotyczące stężenia oparte są na danych podawanych przez producenta, sam nie mam możliwości zweryfikowania tego.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_cortez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Twinkle, wspominales ze zamieniles equalizera na tego bodyguarda, wiec jak mniemam zakupiles go juz? Znasz moze przyblizony cennik,bo na stronie go nie ma?
Co do rozwiazania typu flip to jest to napewno warte polecenia, taka klapka podnoszona przed ewentualnym uzyciem chroni rowniez przed niekontrolowanym wcisnieciem,no chyba ze ktos nosi w kaburze,a nie w kielni z kluczami :D
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
klapke nie tyle unosi sie przed uzyciem co w trakcie tzn wsuwajac palec na zawor podnosisz klapke :) nie wiem jak to opisac generalnie bardzo praktyczne rozwiazanie.
ceny bodyguardow za 75 ml ok 54 zl z groszami
za DT MK3 42 zl z groszami
za 100 ml ok 60 zl
MK 9 ponizej 200 zl :D
ceny na koniec 2005 - pewnie sie nie zmienily do dnia dzisiejszego
co prawda nie jestem Mr Twinkle ale moze Ci sie te informacje przydadza :D
  • 0

budo_opal12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Apropo gazu OC 17 to zawiera on 17% olejku pieprzowego i 1,33% Capsanicyny oraz max. 2 mln SHU także jest to bardzo silny gaz. Gazy walthera mają niewiele mniej zawartości wyciągu z pieprzowca oraz Capsanicyny są troszeczkę słabsze od OC 17.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
moc gazu to jedna kwestia.
Druga kwestia to niezawodność gazu w sensie czy za każdym razem pryśnie, czy nie i czy dyszka w najważniejszym momencie nie zawiedzie.
Trzecia to zasięg i strumień.
Więc hasło pozostaje otwarte, kto podejmie się sprawdzenia w takim razie, (na sobie też :) )
Bo w praktyce walther już sprawdzony, a magnum jest powiedzmy mocniejszy wg danych producenta, tylko nadal nic o nim nie wiemy z praktycznego użycia

Mr_Twinkle:
który z podanych przez Ciebie gazów:
Bodyguarda - chmurka, Avengera Pro Plus - strumień, CS Force 80 oceniasz najwyżej, czy któryś sprawdzałeś na sobie :)

pozdrawiam
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Widzę, że sporo kłótni przez te gazy, hehe.

Ja miałem/mam dwa gazy: Sabre Red i Magnum oc17, żadnego z nich nie używałem w bojowych sytuacjach. Już wspominałem (niewiem czy w tym temacie) o przypadkach gdy Sabre odpaliło "samo" ze względu na nieszczęsny zaworek, ale tu uwaga, moim zdaniem sposób miotania gazu Sabre jest bardzo ok. Konkretnie: wylatuje faktycznie płyn w postaci kropel, które lecą naprawdę daleko ( nie liczyłem na jaką odległość, ale wydała mi się ona całkowicie sensowna i w pełni zadowalająca - kilka metrów), ale wokół płynu jest gaz w postaci gazu :-) , wiem co mówię, bo strzelałem tym na śniego z ok. 1m, i tam jest to udokumentowane fotograficznie, niestety zdjęcia mogły przpaść po porządkach w komputerze. Jak znajdę to wkleję. Niestety już po kilku krótkich strzałach wylatywały już właściwie tylko krople. Ten sposób strzelania tak na logikę uważam za bardzo słuszny.

Magnumem strzeliłem tylko raz w powietrze (bardzo krótkotrwały strzał), i co tu dodać więcej, wylatuje średnio szeroki, mówię tak bo za bardzo niemam porównania, stożek gazu w postaci chmurki. Hm, było zimno i ciemno, a gaz trochę zmarźnięty i strzał nie wydał mi się być zbyt daleki, zresztą nawet gdybym w coś trafił to jak to sprawdzić. Co jeszcze warte wspomnienia?, chyba to że musiałem dość mocno wcisnąć zaworek, myślę że to jednak dobrze.

Reasumując: ja byłbym za miotaniem w stylu Sabre (wąski strumień, ale...właśnie wokół gaz), zasięg naprawdę bardzo dobry + dość dobre skupienie wiązki. Niestety zaworek... po tym jak zostałem potraktowany tym gazem dałem sobie spokój z nim.
Stety czy niestety nie dane mi było użyć żadnedo z nich, więc niewiem jak działają.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No dobra, co mi tam, poświęcę się z tym Magnumem i jak ktoś chętny z Warszawy to mogę go nim potraktować, zrobić zdjęcia itp. :D
  • 0

budo_opal12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przetestuje gaz OC 17 Magnum i w niedługim czasie napisze jak się zachowuje w róznych sytuacjach.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ciekawa dyskusja. to lubię. wtrącę jednak moje moje 3 grosze...

każdy gaz może być skuteczny. każdy może okazać się niewystarczająco skuteczny. z tego co widzę dyskusja zmierza w kierunku - który gaz jest idealny. moim zdaniem nie ma idealnego. mam różne gazy. i sabre i equalizer i oc 17 i red pepper i jeszcze kilka innych. każdy ma swoje zalety i wady. każdemu inny będzie pasował. chmura dobra na psy i do rozpylania na większą ilość napastników, nie do pomieszczeń. żelem trudniej trafić. możnaby tak się rozpisywać i rozpisywać.

jak na razie przetestowałem na sobie i kilku kolegach equalizera. jest skuteczny o ile nie bać się go użyć z bliska (do 2m.) i nie przerywać pryskania aż do momentu kiedy napastnik zacznie bluzgać i trzymać się za oczy. po dostaniu się substancji do oczu delikwent jest wyeliminowany na 15-30 minut (zero widzenia i ból oczu, który utrudnia koncentrowanie się na czymkolwiek innym niż ból oczu)... końcówka twist on lock jest największym minusem, mało intuicyjna w stresie, aby użycie w samoobronie było skuteczne moim zdaniem powinno być mocno przećwiczone wcześniej. strumień najmniejszego opakowania (25 ml) wystarczy żeby skutecznie pokryć twarz napastnika żelem z odległości do 1-1,5 m, raczej do pryskania selektywnego, jeśli będzie kilku napastników trzeba będzie pryskać na każdego oddzielnie. większe opakowanie (60 ml.) pryskaszerszym strumieniem, wyrzuca dużo więcej substancji, znacznie łatwiej trafić, zarówno jednego jak i kilku.

innych gazów nie testowałem na razie na sobie ale jak tylko będzie cieplej z pewnością to zrobię, żeby wiedzieć który co jest warty.

jak na razie noszę przy sobie equalizera. głównym powodem tego jest fakt że przetestowałem go na sobie i wiem jak działa i czego się mogę po nim spodziewać. pozostałe gazy wiem jak się nosi, wciska, co z nich wylatuje... niestety działanie ich zawartości na atakujący czynnik ludzki pozostaje niesprawdzone ogranoleptycznie, co jak dla mnie przesądza o tym że ich nie noszę.

jak tylko sie odkuję i odłożę trochę grosza kupię bodyguardy w różnych pojemnościach i konsystencjach, bo uważam że połączenie żelu z końcówką flip top może być dla mnie rozwiązaniem optymalnym. ciekawi mnie jeszcze piana...

miotacz optymalny dla mnie to taki który zakłada niewielkie rozmiary, łatwość użycia, niezawodność użycia, silny wąski strumień żelu lub piany, tak aby można było go w razie potrzeby zastosować selektywnie w każdych warunkach atmosferycznych, a także w pomieszczeniach, autobusie, itp...
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jak ja się odkuję (myślę żę 1,5 miesiąca max) :) to kupię oba. walther i magnum, bo te najbardziej mnie interesują i jak dla mnie szarego żuczka są w jakiś sposób podobne. No i oczywiście porównam + postaram się nagrać jakieś filmiki, i bardzo chętnie komuś prysnę dla testu (no oczywiście jeśli się zgłosi jakiś ochotnik dobrowolnie :) )


pozdrawiam
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
XIII: czy mógłbyś przeczytać na etykietce tego magnuma kto się podaje za producenta?

pieswidmo: mnie nie chodzi o gaz idealny ale o niezawodny. Początkowo jak zaczynałem czytać ten wątek pomyślałem sobie żeby wybrać najmocniejszy. Wybór padł na sabre, ale w miarę jak czytałem straciłem apetyt na sabre :) A na pierwsze miejsce wysunął się Walther. No i prawie go już kupiłem, a tu pojawił się Police Magnum :) Który mnie zaintrygował, ale z braku sprawdzonych informacji na jego temat cały czas się wstrzymywałem i pytałem aż do dziś :) I dzisiaj postanowiłem że przetestuję oba niebawem.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024