Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Do Kamikazze-A co to za nowosc....? 8O przeciez to zwykle KO po 15zl co sa w polsce....a te tornado od jakiegos czasu wciska firma ta co Koltery itd. Jednym slowem lipa jakas totalna tak samo z tymi niby zajebistymi batonami a tak na prawde sciagnelli je od ASP co kosztuja po 200$ :)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam. Mam pytanie, czy w Czechach legalne są: gazy CS, OC i batony? Tzn czy legalne jest ich posiadanie i ew użycie w samoobronie, czy np samo posiadanie?

Pozdrawiam
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to sie wydaje przyzwoita stronka :) :) :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ciekawe jak to czesze :D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
opakowanie przejsciowe force, czy nowy wizine?
Identyczn jak puissance, moze wycofaja forca i przyzwyczaic chca ze to te same gazy?

cizzia z tego co czytalem masz sprowadzony miotacz i widziales chyba te z wilenskiej, sa identyczne w elementach w ktorych powinny byc czy nie? na Twojej glowicy tez jest wytloczony napis o ktorym wspominales, logo jest identyczne? kupil ktos u nas zapakowane OC-17?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ambull robaczku :)

Wracajac do naszych Froce 80 i Puissance 90 to obydwa opakowania NICZYM się od siebie nie różnią w dosłownym znaczeniu tego słowa tzn. plastiki i ich wykonanie w obu gazach są równie podłe i tandetne, pojemniki są identycznej wielkości i szerokości - dosłownie wszystko jest takie samo w obu wypadkach - nawet producent :) różni je JEDYNIE nadruk na samym pojemniku ( ale metoda nanoszenia farby jest taka samam jak w Force ) - w mojej ocenie wszystko przemawia za tym iz to TE SAME GAZY - a jedyne czego nie robiłem to nie testowałem obu naraz w jednym czasie podczas takich samych prób niemniej uważałem to za zbedne bo działanie FORCE 80 jest mi doskonale znane.

Kumpel który zastosował jakiś czas temu w boju Puissance 90 stwierdził że działa jak Force a może i lepiej choc to pewnie subiektywne odczucie spowodowane nowym wygladem i opowieściami że jak ma napisane 90 to musi byc lepszy HE HE ;) niemniej dla mnie wystarczy aby nie był gorszy i myslę ze spełnia to założenie.

Cizzia
  • 0

budo_melchi1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Latarka w gazie Tornado z bliskiej odległości działa silnie oślepiająco. Co do samego gazu jest to żel w bardzo luźnej formie czyli takie glutki jak z nosa. Gaz jest średno silny, spełnia zadanie. Panie Pogromca po pierwsze: troche kultury osobistej, po drugie: gazy są do samoobrony a nie do zabijania, po trzecie czytając pańskie wypowiedzi odnoszę wrażenie że jesteś pan nie dojrzały emocjonalnie i ja bym panu nic do łapy nie dał. Pan byś chciał miec takie coś w sprayu co działa szybko i tak jak CYKLON B. Niestety bardzo wielu forumowiczów tak by właśnie chciało(nie czytac wszyscy).
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, przeprosiłem za uniesienie się. Wg mnie założenia gazu to:
- chwilowe oślepienie napastnika
- uniemożliwienie mu dalszego pościgu

Wtedy dla mnie gaz jest wystarczający, ni mniej ni więcej. TW testowaliśmy i nie spełniło żadnego z tych założeń Jeszcze raz przepraszam i

pozdrawiam
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do testowania miotaczy jesli chodzi o jezyk [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] mimo to,ze to jakis miotacz za 5zl to i tak jak by dostal nim w oczy to by wcale sie tak nie cieszyl :) :) :) Panowie 100 strona
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do grup interwencyjnych zanam wszystkich ludzi z pewnej firmy w Lublinie i z tego co mowili a i niektorzy z nich stoja po meczach i mowia,ze TW1000(chmura)jest dobry jeden z chlopakow uzywa tylko RSG3 bo mowi,ze skutecny jest mozna z niego oddac duzo strzalow oraz jak to mowi"przez krate trafiam nim gdzie chce i padaja"polecaja rowniez jak to sami mowia"zajebisty tez jest KO(strumien)mimo,ze niby takie gowno ale tra twarzami po trawie :) :) :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No Panowie dziś święcimy kolejną uroczystość – 100 stron tematu ! – nie w kij pierdział że tak powiem ;)

Z tej okazji pozwoliłem sobie zebrać pewien materiał który jak mniemam przypadnie do gustu wszystkim gazownikom ( nawet z tym kmiotem i ignorantem kamkazze starającym się za wszelką cenę zaniżać poziom naszych dywagacji :) tym bardziej że nic nowego czy ciekawego do dyskusji nie wnosi )

A więc na początek przedstawię miotacz o wdzięcznej nazwie X – Factor ta bestyjka jest praktycznie zupełnie nieznana ogółowi ponieważ firma która produkuje to cudo nie ma jeszcze wyrobionej marki, a to ze względu na ogromną konkurencję w Stanach Zjednoczonych.

Dołączona grafika

Ciekawostką jest iż jego ostrość mierzona jest w jednostkach ONH czyli dokładnie takiej samej skali jak DPS i tu miłe zaskoczenie bo o ile DPS(y) mają 150.000 ONH to nasz X-Factor ma ich 180.000 ONH !!!

Dołączona grafika

oczywiście produkowany jest w różnych postaciach co jeszcze bardziej działa na jego korzyść czyli FOG, STREAM i FOAM jak również ( co właściwie jest już standardem w dobrych miotaczach ) posiada głowicę typu Flip Top. Aby się nie pierniczyć kilka słów od producenta :

All X-Factor Pepper Sprays are made from the highest quality pepper. When you purchase an X-Factor pepper spray you are getting a spray that is only days old because we don't make mass quantities that sit on a shelf for 6 months to a year degrading the chemical in the pepper which gives it it's hotness and protects you. Other companies put EXP dates on pepper spray and can make them any date they want. They also do not offer any guarantees. X-Factor, on the other hand, gurantees the quality and potiency of our product. We want to give you a great product that we can back with our name so when you recieve the pepper spray it will be no more than 30 days old. We carry other pepper sprays to give cutomers a wide variety to choose from, and to prove why X-Factor is one of the best pepper sprays on the market. People have asked us what is the SHU of the product, what is the OC % of the product because they are led to believe that is what matters in a pepper spray. So to answer those questions, we can take cheap pepper make it 2 million shu 20 % oc but that isn't going to give you a quality spray that will hold it's punch for 3 to 4 years on small cans and 5-8 on larger units. The pepper quality is what matters! We don't import pepper dust or peppers from outside the USA like 99% of the companies do today. We purchase all of our product from the United States and also make the pepper spray right in Florida. We know the quality and know what we are selling to our customers. If you would like to view our certificate of analysis on any of our pepper sprays please email us and we will fax that to you. The SHU of our consumer pepper spray is 180,000 ONH which is a very very hot high grade pepper spray.

Dołączona grafika

taaaa gaśnice tez robią ;)

Teraz tak ponieważ same gazy to jedno, niemniej należy również uwzględnić potrzebę ich profesjonalnego przenoszenia i to zarówno pod kątem użytkowników cywilnych jak i służb mundurowych. Z mojej perspektywy ten aspekt jest równie istotny jak samo posiadanie i o ile cywile mogą mniej przywiązywać do tego wagę – to wszyscy profesjonaliści zapewne docenią przedstawiony tu materiał :) – ukłon w kierunku Hordy, Melchi1 i wszystkich innych znanych mi i nie znanych, dla których odpowiedni ekwipunek i możliwość jego wygodnego przenoszenia i stosowania jest po prostu chlebem codziennym ze względu na pracę.

Jest wiele firm o których warto by wspomnieć ze względu na JAKOŚĆ i doskonałą poręczność opracowanych systemów niemniej i tym razem mam zamiar większość z Was zaskoczyć i przedstawić coś czego na łamach Vortalu nikt jeszcze nie zamieszczał tzn. Firmę HELIOS SYSTEMS – The Future of Deployment Systems . Aby nie opisywać tego co samemu można zobaczyć i ocenić na prezentowanych na jej stronie filmikach podaję jedynie linka, jak mniemam wszyscy zainteresowani sami dokladnie prześledza wszystkie nowinki techniczne które na mnie osobiście zrobiły bardzo dobre wrażenie ! :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tu macie jeszcze fotki systemu opracowanego przez FOX LABS – myślę że jest również interesujący, niemniej chyba zbytnią przesadą jest trzymanie miotacza na kretliku :) choć w UK gdzie prawo w temacie gazów obronnych stawia je na równi z bronią ostrą ma to sens.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pozdro dla wszystkich zainteresowanych i jeszcze raz dzięki za wszystkie maile które do mnie piszecie – mam nadzieję że choć części z Was udało mi się pomóc w różnoraki sposób HE HE - bo przyznam ze potraficie postawić przede mną pytania które zmuszają mnie do intensywnych poszukiwań i wysilania mózgownicy :)

Cizzia
  • 0

budo_melchi1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Brawo Cizzia. Tak trzymac. Muszę przyznac że masz ogromny wkład w temat o jakim tu mowa. Pozdro.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
to co z gasnica na niedzwiedzia?? :)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia chodzilo mi o to czy miotacze OC-17 sprowadzone i dostepne u nas sa identyczne... ale dzieki za upewnienie co do Puissance 90 :D a to moje skromne rozkminki.

W jednym polskim sklepie wklejony jest fragment tej tabelki:
Formulation MC Level OC
SABRE Defense 0.33% I 10%
SABRE 5.5 0.37% I 5.5%
SABRE CS N/A II 1.5% CS Tear Gas
SABRE 5.0 0.67% II 5%
SABRE Red 1.33% III 10%
SABRE Advanced 0.33% III 1.5% (CS Tear Gas)

dostepne napewno sa piany level I (defense 10%) nie wiem jakiegp levelu ostrosci sa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] miotacze mk4, znalazl to ktos?
napewno seria Magnum to III Level, bo w tabelce jest tylko "sabre red"?

tabelka z:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sabre tez ma serie DPS :) a CS-a tylko 1,5% :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dobra Ambull – teraz o OC – 17 ;)

Tak więc OC – 17 ściągane przeze mnie z USA w niczym nie przypominają tych kupowanych w Polsce „sprowadzanych” przez Inter Ark !

Różnice są dość istotne poczynając od tego iż wszystkie siedemnastki jakie miałem ( a były to modele 4 oz / 120 ml ) były zapakowane w blistry i choć nie jest to żadnym wyznacznikiem ponieważ np. DPS(y) czy FOXY nie są tak pakowane, to jednak zastanawiające jest iż te kupowane u nas blistrów nie posiadają.
Kolejna ważna kwestia to czas przydatności do użycia ( drukowany na pojemnikach ) w tych oryginalnych był on dwa razy dłuższy i sięgał 4 lat, a nie 2 jak to generalnie jest w Inter Arku co dla wielu potencjalnych klientów jest bardzo istotne.
Następna sprawa to same pojemności opakowań i ich wygląd – które również mają się nijak do tych które miałem ja, znaczy to że nie spotkałem się z żadnym jeszcze gazem amerykańskim który posiadał by taki wygląd samego pojemnika jak ten od naszego dystrybutora :)
Bardzo zastanawiające są również same pojemności tych kupowanych u nas bo o ile produkuje się w stanach miotacze 3 oz. / 90 ml to wyglądem wcale nie przypominają tych dostępnych na miejscu - dobrym porównaniem jest tu gaz S&W którego wszystkie sprzedawane w naszym kraju opakowania ( pod względem pojemności i wyglądu ) odpowiadają miotaczom sprzedawanym za oceanem.
Podsumowując nawet naklejka na tych oryginalnych jest zupełnie inna ( znaczy lepszej jakości ) choć informacje na niej podane jak i inne drobiazgi zgadzają się ( mniej więcej ) z tymi sprowadzonymi prze zemnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


na koniec –

no Panowie z Inter Arku złóżcie mi odpowiednią propozycję pracy a ja sprawię iż w góra 3 lata będziecie BEZKONKURENCYJNI na Polskim rynku miotaczy gazu ale nie tylko – owszem wiem dobrze że i w obecnej chwili jesteście stosunkowo bezkonkurencyjni ale razem wprowadzili byśmy NOWE STANDARDY które całkowicie wycięły by konkurencję !!!.
Ba myślę że moje kontakty za wielką woda jak i realna wiedza pozwoliła by w końcu zrealizować to o czym tak naprawdę WSZYSCY gazownicy w Polsce na razie mogą tylko pomarzyć, czyli pełną dostępność NAJLEPSZYCH miotaczy i sprzętu produkowanego na całym świecie / w dodatku za rozsądne pieniążki ! – bo co by nie mówić ciągle jeszcze jesteśmy w tej gestii krajem 3 rzędnym i o ile idzie to wszystko w dobrym kierunku to jednak zbyt wolno, a wszelkie nowinki są nie tylko bardzo drogie ale i dostępne w większości jedynie na zamówienia – które z kolei realizowane są u nas w kraju sami wiecie jak.
Owszem jest jeszcze kilka innych interesujących mnie Firm przez duże F w których bym siebie widział jak na przykład kielecki HPE czy warszawski Kaliber może jeszcze Incorsa ( choć słyszałem że to firma rodzinna ) czy militaria.pl albo military.pl – bo gdybym miał już się w coś poważnie angażować to chciałbym aby nie była to mała firemka bo taka zwyczajnie nie ma kasy zarówno na inwestycje jak i działania długofalowe ( czyli takie w których działa się w oparciu o odpowiednia strategię i z góry ustalony harmonogram ) – zresztą powiem tak jeśli ja byłbym w stanie wypracować coś w trzy lata to i tak ma się to nijak do tych 15 które już minęły a i tak u nas praktycznie gówno się zmieniło.

Ps. Na Inter Ark raczej nie liczę bo ... HE HE gdzie trzech prezesów jest tam i 3 wizje - które jak odnoszę wrażenie skupione są na wyrywaniu sobie wzajemnie kasy, a nie rozkręcaniu biznesu tak aby w końcu z kilka lat wywalić wentyl do góry na Karaibach i mieć wszystko w dupie :)

S.O.S. – nie zapomniałem o Tobie ( w temacie czegoś na niedźwiedzia :) ) ale szykuję KONKRET wiec trochę cierpliwości – zapewniam iż zostanie ona w 100% wynagrodzona.

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, chciałem tylko powiedzieć iż 4 o.z które tłumaczysz na 120 ml, za cholerę nie mogę pojąć jak mogą być pojemnikami o pojemności 120 ml... Ale mniejsza z tym. Mogę Ci jedynie życzyć powodzenia, abyś coś zdziałał :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
HE HE wcale na to nie liczę ( na zatrudnienie mnie przez którąś z tych firm ) ponieważ choć w Polsce nie brakuje ludzi z wizją czy pieniędzmi to jednak ta branża jest dość hermetyczna i trzymana że tak powiem „za mordę” i choć mój ojciec przepracował w „Firmie” 25 lat jak również sporo osiągnął - to i tak wszystko to o kant dupy potłuc :)

I właśnie dla tego mówię i robię co chcę – gdyż nie jestem ograniczony zakazami, nakazami, hierarchią czy tym co na to mój przełożony :)

Cizzia

Ps. A póki co to radzę sobie sam nie nerwowo więc i nikogo o nic prosić nie muszę !
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dzieki Cizzia o to mi chodzilo

Te niebieskie miotacze Sabre Red Law Enforcement to prawdopodobnie seria 52H2O30

Tabelka z rodzajami Sabre
dms.myflorida.com/content/download/25659/121683/file/PRICE
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z tego co widze to sabre ma gazy w pojemnosci 69 o.z :)

Cizzia jak to wygląda? i ile kosztuje? :) No i czy jest dostępne dla cywili^^, bo w to akurat wątpię :P
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ehh wlasnie zauwazylem "." przed 69 pewnie komuś się pomyliło i miało być 6.9 :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024