Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, odradzam gaśnicę Puissance 90 GEL, mi w trudnej sytuacji nie pomogła i musiałem ratować się umiejętnościami... Może być chyba gaśnica OC -17 ale nie wiem jak to leci. Proponuje 2 gasnice 1 CS i 1 OC... No i wiecej rak do gazowania/napierdalania sie. W sumie to najbardziej proponuje uspokoić konlfikt :P

Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sorry lagg :oops:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
koleski skrzyknac zeby pomogli inaczej we 2 bedziecie mieli lipe...
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a moze jakies szczegoly?
jak to 2% CS, w dodatku podobno to samo co force-80 polecany przez kilka osob a Tobie gasnica nie pomogla to ciekawie pewnie bylo :)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A żebyś wiedział, później dostał też red pepperem 150 ml i też chuja :o ... Dopiero w radiowozie zaczął jęczeć, że go piecze... później opiszę dokładniej sytuację
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
witam

a ja idę o zakład że dziś ( sylwester ) wiele pojemników z gazem zostanie opróżnionych HE HE, co do gaśnic i samego gazu to trzeba jeszcze umieć je zastosować i nie piję tu do Pogromcy ale tak to wałśnie w realu jest ...

co do samego zabezpieczenia imprezy - TO POWINNI ZAMKNĄĆ TEN KLUB - jeśli na bramce ma być tylko 2 ludzi !!!, a i gaśnice im nie pomogą jak wpadnie ekipa ze sztachetami idę o zakład :) szkoda że Pięściarz myśli tylko o własnej dupie i pokazaniu że da radę bez zwracania uwagi na dobro samych bawiących się ... ?! przez taką waśnie "ochronę" zamykają fajne kluby bo z tego co wyczytałem ta załoga ma właśnie coś do bramki - a czy słusznie czy nie, nie mi to oceniać ;)

- co do reszty to wypada mi jedynie dodać że gdybym był na imprezce w klubie gdzie wpadła by ekipa, to właściciel tego przybytku zapłacił by mi wysokie odszkodowanie a sam lokal został by zamkniety co zapewne się stanie jeśli dojdzie do wspomnianej sytuacji -
polecam POLICJĘ ale może się okazać że zanim dojadą ( a zgłoszeń będzie WIELE ) ;) to komuś może stać się krzywda ...

mam nadzieję że się Pięściarz nie obrazi za chłodną ocenę ale tak to właśnie wygląda ...

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gaśnicy red pepper nie ja używałem, a co do gasnicy Puissance... Zmyliło mnie to, że myślałem iż żel leci tak samo jak w wersji 75 ml GEL... ale się pomyliłem, jednak i tak go trafiłem. Mieli szczęście, że wpadł oddzial policji, bo miałem już DPS'em sypać :) .

@Cizzia
DPS ten to nie jest 4.0 O.Z a gora 3.0 (mam w lapie Sabre red 3.3O.Z) chyba, że inaczej to oznaczają
A.d 2 Mam nadzieję, że na sylwestra jakby co DPS mnie nie zawiedzie jak puissance :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Opiszę sytuację, która przekonała mnie do regularnego, okresowego testowania moich zabawek.

Nie dalej jak 3 miesiące temu kupiłem dla kolegi OC17. Poinstruowałem go jak ma użytkować ów psikadełko i by nie pozostać gołosłownym zainscenizowaliśmy szybki test plenerowy. Gaz zadziałał jak należy.
Wczoraj spotkałem się z mym znajomym i na wstępie słyszę od niego, że chyba popsuł mu się w miotaczu spust…
Oglądam feralny pojemnik i faktycznie spust nie działa, w dodatku cała zawartość po potrząśnięciu sprawiała wrażenie jakbym trząsł pojemnikiem z wodą (zero wyczuwalnego ciśnienia). Po 3-4 sekundowym ciągłym wciśnięciu głowicy, z pojemnika zaczęły kapać, lub raczej spływać pomarańczowe krople płynu (środek drażniący)
Wtedy stwierdziłem, że w jakiś tajemniczy sposób z miotacza „wyparowała” całość środka miotającego i pozostał jedynie sam płyn pieprzowy…

Prawdopodobnie nie dowiedzielibyśmy się o bezużytecznym egzemplarzu gdyby nie chęć mojego kolegi do samodzielnego testowego psiknięcia swoim gazem przez okno.

Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, w razie realnego zagrożenia..
Ot, kolejny przykład by nie zaniedbywać sprzętu backupowego i nie pokładać 100% zaufania do posiadanych gadżetów.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pogromca z Lublina moze bys dokladniej opisal co z tym Puissance jak leci jak dziala?? :?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Piesciarz i co byl dym?:D
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Byl,ale przyszlo trzech cwaniakow i zaczelo sie straszenie i kopanie w krate typowe gadki tel w reku i,ze juz dzwonia po ziomkow powiem tak przez krate poszedl Sabre(piana)i dwa RSG3 nie byla potrzebna jednak gasnicy ale powiem szczerze,ze pomimo roznych tez na temat RSG3 zadzialal prawidlowo :) ale najbardziej darl sie ten co dostal Sabre ogolnie spokuj nikt nie byl poszkodowany z osob trzecich :D
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzisiaj zakupiłem Smith&Wesson 90 ml strumień test na przedramieniu praktycznie zero pieczenia, organoleptyczny - pieczenie na języku, które znikło po 60 sekundach tak więc lepiej kupić Police OC-17 Magnum
Szkoda kasy na takie słabe badziewie. :evil:
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, co do gaśnicy Puissance 90 w żelu, leci gruby strumień jak ze strzykawki (z tym, że dużo grubszy, nazwałbym to "rurą"). I mam pytanie, jak leci Puissane 75 ml GEL? Tak jak Force? Oraz czy dysza chodzi równie ciężko?

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Test gazu WildFire 18% 3 mln SHU
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dołączona grafika
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
kamikazze

co ty kurna za bzdury znowu piszesz !?

że niby co S&W nie działa, na ptaka sobie nasikaj leleniu ... wielki znawca gazów się znalazł :) jak czytam takie bzdury to się zastanawiam skąd ty się urwałeś bo z Warszawy to ty nie jesteś ... – i ludzi w BŁĄD nie wprowadzaj jak się gówno znasz !!!

zresztą od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie iż coraz częściej zaczynają wypowiadać się ludzie nie tylko niekompetentni ale i ograniczeni, że o celowym wpuszczaniu innych w maliny nie wspominam – wypada sobie zadać jedynie pytanie PO CO ?

i jedyne co mi na myśl przychodzi to że jakiś nędzny sprzedawczyna dla paru groszy, stara się lansować produkty które chyba sam wciska innym – a bierze je z INTER ARKU – to podłe !

Co do zamieszczonych filmów z Wild Fire 18% to wstawiłem je na vortal z ROK temu i wystarczyło jedynie poczytać aby o tym wiedzieć, ale jak widać czytanie ze zrozumieniem czy w ogóle czytanie jest sporym problemem dla niektórych ...

Wracając do S&W to jest on DOBRĄ alternatywą dla tych co dysponują skromnym budżetem i / lub nie mają możliwości kupienia czegoś innego, choć nie jest on może gazem ze światowej czołówki to odpowiednio zastosowany jest WYSTARCZAJĄCO SKUTECZNY - gwarantuję – a przeprowadzone testy jak i zastosowania bojowe w pełni to potwierdzają.

Kończąc powiem jeszcze że w relacji do OC – 17 dostępnego w Polsce JEDYNIE w formie CONE FOG ( stożka mgły ) jest on jedną z niewielu alternatyw które spełniają założenia a jego forma STREAM ( strumień ) pozwala na znacznie szersze spektrum zastosowania niż wcześniej wspomnianego OC – 17. Do zalet S&W należą przyzwoity zasięg i ostrość, dobre wykonanie jak również duża ilość strzałów które można z niego oddać plus długi czas przydatności ( tu odnoszę się do pojemności 120 ml bo takie miałem i testowałem zresztą nie tylko ja ) bardziej zainteresowanych odsyłam do wcześniejszych swoich wypowiedzi na jego temat.

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia, można również w pewnym sensie powiedzieć, że i Ty w pewnym sensie prowadzasz w błąd (no offence). Mianowicie kiedyś podawałeś jako JEDEN Z KILKU argumentów "ukazania siły" Hi-Powera poprzez smak na języku. Gdy powiedziałem, że DPS w smaku jest wyczuwalnie słabszy od np Sabre Red to powiedziałeś, że tak gazu nie ma co mierzyć. Oczywiście to taki mały drobiazg (nie uważam, że DPS jest słabszy bardziej odnosiłem się do sposobów wypowiedzi). Lecz z własnego doświadczenia wiem, że jeśli coś jest ostre w smaku, niekoniecznie przekłada się to na skuteczność. Puissance który w smaku przebijał wszystkie gazy, niestety w akcji okazał się klapą (Do Cizzi, co Ty gadałeś o zasięgu 6 - 7 metrów? BZDURA TOTALNA!). Co do siły S@W się nie wypowiadam, gdyż nie miałem tego nigdy w rękach. Do nikogo nie piję ale uważam, że jeśli chodzi o sposób lotu należy to sprawdzić samemu, a nie wierzyć temu co piszą na forum. Ja może miałem uszkodzoną gaśniczkę (np wyciekł środek miotający). Zasięg nie był zły, ale bez przesady, to nie były nawet 4 metry...

PS "JEDEN Z KILKU" jest podkreślone, aby unaocznić iż Cizzia podawał wiele innych SENSOWNYCH opinii o wyższości gazu HI-Power. Chodziło mi jedynie o konkretny kawałek treści do której się odniosłem. Nie neguję skuteczności HI-Powera.

Pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Całokształt moich wypowiedzi jak mniemam dobitnie świadczy o praktycznym podejściu do tematu a nie teoretyzowaniu czy wypowiadaniu się o czymś czego OSOBIŚCIE i pod wieloma względami nie przetestowałem, lub mi się coś wydaje !!! – zresztą nie mam nic do dodania :)

Co do mierzenia ostrości na języku ... HE HE to zarówno z OC – 17 ( tym kupionym w Polsce ) jak i S&W to my z Hordą jadliśmy kebaby i jakoś nas to nie zabiło, ba patrząc na to w ten sposób to jedynym środkiem który mnie poruszył w tym temacie ( testowania organoleptycznego / na języku ) był HI POWER i choć oczywiście jest cała masa środków których jeszcze tak nie badałem niemniej doszedłem do wniosku iż takie testy są raczej mało miarodajne i nie dające pełnego spektrum odniesienia - zresztą ten etap mam już dawno za sobą bo to po prostu głupie :) .

Puissance 90 – wcale się na jego temat ( konkretnych testów ) na vortalu nie wypowiadałem bo i nie widziałem takiej potrzeby, tym bardziej że od dawna stawiam na OC a to ze względu na mniejszą możliwość ewentualnych powikłań dla samego agresora. Wracając jednak do naszego Puissance w gaśnicy to zastanawiam się gdzie go kupiłeś lub kto ci go sprzedał ?! bo zasięg 4 metrów zakrawa o pomstę do nieba i w przypadku NOWEGO miotacza nie ma prawa występować, minimalny zasięg powinien sięgać 6 – 7 metrów zresztą odsyłam do Inter Arku.

Co do testów to ZAWSZE PODKREŚLAŁEM iż – warto wiedzieć co się ma a nie jedynie mieć – znów odsyłam do wnikliwego poczytania tego co napisałem wcześniej, tym bardziej że jedna z moich wypowiedzi dotyczy TYLKO i WYŁĄCZNIE tego zagadnienia !!!

Dodam jeszcze że sam Inter Ark ostrzega iż w pewnych warunkach ( cokolwiek to nie znaczy dla laików ) gazy CS mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami, ale ponieważ jest to temat leżący u podstaw wszelkich dywagacji dotyczących skuteczności i był już poruszany wielokrotnie, ciągnąć go dalej nie zamierzam – podsumowując gazy CS są skuteczne a ci co sądzą że jest inaczej ... HE HE mają do tego pełne prawo – zresztą sam mam różne doświadczenia z nimi, zarówno te pozytywne jak i negatywne tyle tylko że to jest właśnie sedno naszych dywagacji czyli :

co, jak, gdzie, kiedy i na kim powinno zostać zastosowane – ta wiedza daje 99,9% gwarancję skuteczności :) :) :) !!! i właśnie dla tego gaz mnie nigdy nie zawiódł

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, zastanawia mnie jak to jest ze smakiem. Teorytycznie im mocniejszy gaz tym ostrzejsza substancja, a zarazem powinno być odczuwane silniejsze pieczenie w ustach? Szczerze mówiąc nie potrafię zrozumieć jak ostrzejszy gaz może mniej piec w usta niż słabszy?
Może ja jestem młody i niedoświadczony ale dla mnie jest to po prostu nie do zrozumienia?
Skoro mocniej działa na usta to powinien i mocniej na oczy i w drugą stronę... Tego akurat nie rozumiem, ale przynajmniej zdaję sobie sprawę z tego, że wiem, że tego nie wiem :twisted: .
Ma ktoś może link do dokładniejszych objaśnień jak to działa ew sam potrafi to wyjaśnić?
Szczerze mówiąc naprawdę mnie to interesuje.

Gaz był kupiony od użytkownika o nicku "Piesciarz". Był zaplombowany i nie miałem raczej żadnych problemów z transakcją.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Napisałem swoje wrażenie po teście na przedramieniu oraz na języku w obydwu przypadkach zastosowałem identyczną procedurę testowania. Nie jestem masochistą aby pryskać sobie gazem w twarz. Niestety dzisiaj sklepy Inter-Armo oraz Inter Ark zamknięte tak więc kupiłem to badziewie Smith&Wesson.
@Cizzia
Zabierz swoje grabki, wiaderko i weź już się ode mnie odpierdol.

  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kamikazze spokojnie ja tez uwazam,ze wyrabiac renome jakiemus miotaczowi po przez wcieranie go w przedramie jest smieszne :D Cizza ma calkowita racje :) co do miotaczy w polsce powiem szczerze moj kolega nie zna sie na gazach ogolnie uzywa np.Koltera5%oc(fioletowy)RSG3 i powiem szczerze ani razu z tego co opowiadal jakos sie nie zawiodl.Ja wole zainwestowac w lepszy miotacz dlatego doradzam sie takich ludzi jak Cizza ktorzy maja o tym pojecie i uzywali wiekszosci miotaczy :) nie kazdy czlowiek bedzie reagowal tak samo na jakis gaz np.psikalem ostatnio tym RSG3 i kilku klijentow ktorych poczestowalem darli sie,ze piecze nic nie widza i takie tam a ostatnio klijent dostal tym miotaczem co prawda nie mogl otworzyc oczu ale trzymal sie kraty mowiac do nas"W dupe se wsadzta te psikawki"wiec nie ma reguly jak ktos zareaguje na gaz :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024